مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری


مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و مقدمه ای بر آن :

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری،نحوه  اخذ اقامت و تابعیت و شرایط اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا از شرایط و قوانین مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری  اطلاعات کافی دارید؟ آیا با سرمایه گذاری در دانمارک امکان اخذ پاسپورت انمارک  وجود دارد؟ مزایای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری چیست؟ این سوالات نمونه های از سوالاتی است افراد در ذهن خود دارند و ما در این مقاله در صدد پاسخ گویی به آنها هستیم.سرمایه گذاری یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت در امر مهاجرت محسوب می شود که دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد .با توجه به اهمیت مبحث سرمایه گذاری و وجود ریسک ها و خطرا ت فراوان در این مسیر بهتر است قبل از هرگونه اقدام با وکلای بین المللی مشورت نمایید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای  MIE تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی در این زمینه بهره مند شوید. 

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی آن :

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری مستلزم آن است که  قبل از هرگونه اقدام برای امر مهاجرت و پیش از شناخت راه ها و روش های گوناگون سرمایه گذاری در دانمارک بایسته است تا اطلاعاتی در خصوص کشور دانمارک داشته باشیم . دانمارک کشوری است که در شمال اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر زیبای کپنهاگ می باشد . جمعیت این کشور در حدود 5.5 میلیون نفر می باشد . دانمارک در سال1973 به اتحادیه اروپا پیوست اما به دلیل عدم پیوستن به یورو واحد پول آن کماکان کرون می باشد .موقعیت اقتصادی و نحوه معیشت مردم ، میزان درآمد سرانه افراد و قرار داشتن در بین شاد ترین افراد و کشورهای دنیا باعث گردیده  تا بسیاری از افراد خواستار مهاجرت به دانمارک شوند.در روش مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری فرد می تواند از روش های متفاوتی استفاده نمایند ،این روش ها عبارتند از :
 • ثبت شرکت
 • خرید اوراق قرضه
 • خرید ملک          

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری ونقاط  مثبت آن :

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری  یکی از روش هایی است که نیازمند بررسی موارد مختلف می باشد ،یکی از مهمترین مسایل در سرمایه گذاری های خارجی از جمله دانمارک، وجود استاندارهای لازم برای امر سرمایه گذاری است. استاندارهای سرمایه گذاری را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد که از این دسته بندی ها می توان به مسئله مصادره اموال خارجیان ، رعایت اصل تجارت بین المللی، اصول رفتار ملی و سایر اصول و قواعد بین المللی که وجود هر کدام لازمه سرمایه گذاری های خارجی است  را نام برد که هر کدام  باعث آن است  که فرد سرمایه گذار بتواند به راحتی و با خیال راحت در کشور خارجی سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاری در دانمارک نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری نیز باید استاندارهای سرمایه گذاری در این کشور بررسی گشته تا بتوان به نتیجه مطلوبی در این خصوص رسید.
از نقاط مثبت سرمایه گذاری در دانمارک می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
 • 1.امنیت سرمایه گذاری به دلیل پایین بودن سطح فساد در ادارات و نظام قضایی این کشور
 • 2.وجود بازار پررونق و قابل دسترس به بازارهای سرتاسر اروپا
 • 3.وجود شرایط منعطف در خصوص نحوه فعالیت شرکت ها مانند اجازه فعالیت 24 ساعته
 • 4.رواج زبان انگلیسی در میان افراد
 • 5.شرایط آسان برای راه اندازی کسب و کار آسان
 • 6.دارا بودن شرایط مساعد در خصوص نرخ مالیات
 • 7.سطح بالای زندگی و شرایط مساعد برای آن

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و انواع آن :

همانظور که در مطالب بالا ذکر شد در روش های سرمایه گذاری می توان از روش های خرید ملک ، ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه نام برد.

ثبت شرکت

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت ،فرد متقاضی باید با یکی از افراد تبعه کشور دانمارک شریک شود به این صورت که فرد دانمارکی 51 درصد سهام شرکت ثبت شده را داشته باشد. برای ثبت این شرکت  فرد نیاز دارد تا ایده تجاری نو و خلاقانه ای را ارائه دهد. که در حدود 100 هزار یورو سرمایه اولیه برای ثبت شرکت نیاز است .مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور دانمارک به شرح ذیل می باشد:
 • پاسپورت فرد
 • شناسنامه فرد متقاضی
 • سوابق کاری وی
 • اساسنامه و مشخصات شرکت
 • افتتاح حساب بانکی در کشور دانمارک
 • مدارک تمکن مالی فرد
این ثبت شرکت می تواند به دو روش آنلاین و حضوری انجام شود که در هر دو روش مذکور بعد از ارائه مدارک در حدود 3 تا 4 ماه زمان نیاز است تا مدارک از سوی سفارت دانمارک تایید شود.
برای ثبت شرکت به غیر از ایده تجاری مناسب موارد ذیل نیز لازم است.
 • تمکن مالی فرد برای گذران زندگی خود و خانواده در سال اول
 • و حضور شخص در دانمارک برای اجرای فعالیت مورد نظر.
در ابتدای امر اقامت 3 ساله به فرد اعطا می شود در این مدت فرد موظف به استخدام  2 نیروی دانمارکی ،پرداخت مالیات ،بیمه کردن نیرو ها و شروع فعالیت سود ده می باشد . پس از این مدت فرد می تواند تقاضای اقامت دائم را داشته باشد.

خرید ملک

برای خرید ملک در دانمارک فرد علاوه بر انجام مراحل اداری باید اجازه خرید ملک خود را برای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری از وزارت دادگستری دانمارک اخذ نماید. 

خرید اوراق قرضه

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه به دو صورت امکان پذیر است که در روش اول شخص مبلغ مشخصی را به دولت دانمارک اعطا می کند و این مبلغ غیر قابل بازگشت است و در روش بعدی سرمایه شخص بعد از گذشت 5 سال بدون سود به وی عودت داشته می شود.که در دو روش به فرد مذکور اقامت دائم اعطا می گردد.
مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن :
 • سفر به بیش از 145 کشور دنیا
 • سرمایه گذاری بدون محدودیت سنی
 • اخذ اقامت بدون نیاز به مدرک زبان
 • استفاده از مزایای شهروندی دانمارک
موارد فوق برخی از مزایای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری می باشد که فرد می تواند برای مهاجرت خود آنها را در نظر بگیرد.

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری ، نحوه سرمایه گذاری در دانمارک و مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به صورت علمی و تفصیلی مورد بررسی قرار گرفته شد اما امر مهاجرت و بلاخص بحث گسترده و مهم سرمایه گذاری در کشورهای خارجی از موارد و مباحث فوق تخصصی در امر مهاجرت می باشد که فرد  برای انتخاب کشور مورد نظرش برای سرمایه گذاری به فاکتور های مهمی باید توجه داشته باشد و آنها را در نظر بگیرد . برخی از فاکتورهای مهم در مطالب فوق گنجانده شده است و با توجه به این نکات این امر بدیهی است که برای افزایش سود و ارتقا هر چه بیشتر مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری که می تواند انتخاب مناسبی باشد لازم است برای این مهم  از متخصصین در امر سرمایه گذاری مشورت گزیده تا به بهترین روش ختم شود. به همین سبب شما میتوانید برای بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری با مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور  با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید