مهاجرت به دانمارک از طریق تولد

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق تولد در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد


مهاجرت به دانمارک از طریق تولد  و مقدمه ای بر آن:

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد ،نحوه  اخذ اقامت و تابعیت  از طریق تولد در دانمارک  ،شرایط اخذ پاسپورت در صورت  مهاجرت به دانمارک از طریق تولد در این مقاله به صورت علمی و تفصیلی مورد تحلیل قرار خواهد گرفت.آیا میدانید  که مهاجرت به دانمارک از طریق تولد امکان پذیر می باشد یا خیر ؟ تفاوت بیت تابعیت و اقامت چیست ؟ آیا در صورت تولد فرزند در خاک دانمارک والدین قادر به اخذ پاسپورت دانمارک خواهند بود؟ مزایای مهاجرت به دانمارک از طریق تولد چیست؟. در این مقاله ما درصدد هستیم که به کلیه سوالات شما در رابطه با اخذ پاسپورت دانمارک از طریق تولد را پاسخ گوییم. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی در این زمینه  بهره مند شوید.

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد و تعاریف تابعیت و اقامت :

قبل از پرداختن به این امر که آیا مهاجرت به دانمارک از طریق تولد امکان پذیر می باشد یا خیر بهتر آن است که بدانیم که چه تفاوتی میان اقامت و تابعیت وجود دارد .آیا تفاوت این دو تاثیری بر نحوه زندگی فرد در کشور دارد؟آیا فردی که دارای اقامت است می تواند موفق به اخذ اقامت شود ؟ بهتر است نگاهی اجمالی به معنا و مفهوم این دو واژه داشته باشیم تا تفاوت های میان آن دو محرز گردد.

تابعیت :

تابعیت از نظر عرف و قوانین بین الملل خصوصی به معنای آن است که فرد و یا افرادی که در یک کشور زندگی می کنند یک دولت واحد را تشکیل می دهند. این بدین معناست فرد تبعه یک کشور با آن کشور دارای رابطه سیاسی ، مادی و معنوی می باشد . برای درک بهتر می توان گفت که وقتی شما تبعه یک کشور هستید به طور مستقیم در تمامی مراحل سیاسی و اجتماعی آن کشور مانند رای گیری و یا انتصاب در پست های کلیدی نقش کلیدی خواهید داشت.
در این میان برخی از جوامع بین المللی به اتباع خود اجازه داده اند که دارای دو تابعیت باشند و برخی از آنها این مورد را رد کرده اند . اما در نهایت همگی در یک مورد متفق الرای هستند و آن این موضوع هست که هیچ فردی نباید بدون تابعیت باشد.

اقامت :

اقامت رابطه ای میان فرد و دولت است که فارق از مسائل سیاسی است و فقط به صورت مادی فرد حق دارد داخل خاک یک کشور همانند شهروندان آن به زندگی بپردازد که این اقامت از روش های مختلف مانند تحصیل و یا کار کردن به شخص اعطا می گردد.
مهاجرت به دانمارک از طریق تولد ،سیستم خون و یا خاک :
سالیان زیادی است که مهاجرت به سایر کشورها در بین برخی از جوامع گسترش یافته است ، گاهی برخی از افراد برای اخذ اقامت خود دست به دامان تولد فرزندشان در خاک سایر کشورها می شند تا بدین وسیله اقامت کشور مذبور را بدست آورند اما غافل از این موضوع که این روش تنها در برخی از کشورها اجرایی می شود .
کشورها از دو سیستم خاک و خون برای اعطای تابعیت خود به افراد استفاده می کنند. 
 • در سیستم خاک نوزاد متولد شده به محض تولد تبعه آن کشور محسوب می شود فارغ از آن که والدین وی اهل کجا هستند.
 • و سیستم خون که محل تولد طفل اهمیتی ندارد و به صرف داشتن والدین تبعه آن کشور طفل نیز تابعیت کشور والدینش رابدست می آورد.
در این میان بهتر است این سیستم ها را سیستم خاک نسبی و یا خون نسبی نام گذاری کنیم چرا که در برخی از کشور ها یک سیستم حاکم و سیستم دیگر در موارد ضروری استفاده می شود.
کشور دانمارک از سیستم خون تبعیت می کند این بدان معناست که مهاجرت به دانمارک از طریق تولد  در این کشور امکان پذیر نمی باشد. با توجه به آنکه قوانین کشور دانمارک که سیستم خون را پذیرفته است ،از طریق تولد در دانمارک  امکان اخذ پاسپورت و اقامت برای طفل وجود ندارد  و به تبع آن امکان اخذ اقامت تابعیت و اقامت برای والدین هم ازاین امکان پذیر نخواهد بود.

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد و اقدام فرد برای اخذ تابعیت :

افراد خواستار اخذ تابعیت دانمارک و مهاجرت به دانمارک از طریق تولد در صورت وجود یکی از شرایط زیر می توانند نسبت به اخذ تابعیت کشور دانمارک اقدام نمایند.:
 • والدین طفل متولد شده دانمارکی باشند
 • طفل متولد شده از یکی از والدین تبعه دانمارک
 • طفل متولد شده در خاک دانمارک از والدین غیر تبعه دانمارکی ،بعد از هشت سال زندگی متوالی در دانمارک ( سیستم خاک نسبی )
مهاجرت به دانمارک از طریق تولد دارای پیچیدگی های خاصی می باشد که قبل از هراقدامی نیازمند بررسی و مشورت و متخصصان را دارد.باید خاطر نشان کرد که اگر فردی 9 سال به طور مداوم در کشور دانمارک زندگی کند و اقامت این کشور را داشته باشد می تواند بعد از گذشتن این مدت تقاضای تابعیت کشور دانمارک را داشته باشد.

شرایط اخذ اقامت کشور دانمارک :

 • اتباع کشورهای شمال اروپایی می توانند تقاضای درخواست اقامت دانمارک را داشته باشند
 • ازدواج با تبعه دانمارکی موجب اقامت دانمارک می گردد
 • کودک متولد شده در خاک دانمارک که در این کشور زندگی  تحصیل کرده  است
 • برخی از افراد که دوره های آموزشی عمومی و حرفه ای خود را در دانمارک گذرانده اند
 • اجازه اقامت برای کودکان متولد شده در دانمارک

شرایط  اجازه اقامت برای کودکان متولد شده در دانمارک:

 • اجازه اقامت موقت یکی از والدین ( اقامتی که قابل تمدید و تبدیل به اقامت بلند مدت شود )
 • والدین ساکن دانمارک که سرپرستی کودک را برعهده دارند
که در حالت شهرداری می تواند اسم کودک را در سیستم افراد مقیم دانمارک به ثبت برساند.که در این صورت لازم است مشخصات بیومتریک طفل به اداره مهاجرت اعلام گردیده تا روند اقامتی وی و روند صدور کارت اقامت طفل طی شود.باید توجه داشت که بنا بر هر دلیلی اگر طفل خاک دانمارک را ترک گوید مجددا باید مراحل اخذ اقامتی را طی نماید.

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد و شرایط اخذ تابعیت  به وسیله مهاجرت به دانمارک از طریق تولد در این مقاله به صورت علمی و تفصیلی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته شد اما امر مهاجرت امری است بسیار مهم و حیاتی و این مورد که تابعیت  کشور دانمارک از طریق تولد در دانمارک میسر نمیباشد و یا باید تحت شرایط خاصی این امر صورت می گیرد که باز هم اثر آن به والدین طفل متولد شده تسری پیدا نمی کند در نتیجه این مهم  باعث میشود تا نیاز باشد که سایر شرایط شما مورد تحلیل و بررسی دقیق تر قرار گیرد تا شما بتوانید بهترین روش برای اخذ پاسپورت و مهاجرت خود را برگزینید ..شما میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی  در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق تولد به مقالات و ویدیوهای آموزشی موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کرده و یا با مشاوران مجرب ما با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید