مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی
 

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی و مقدمه ای بر آن:

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی ، اخذ اقامت دانمارک از طریق پناهدگی، آثار و خطرات ناشی از مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. پناهنده کیست و در کشور دانمارک چه حقوقی دارد؟ آیا مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی به راحتی موجب کسب اقامت و تابعیت می گردد؟ پناهندگی دانمارک دارای چه خطراتی می باشد ؟ مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی از جهات مختلفی قابل بحث خواهد بود، که به این وسیله ابعاد مختلف این راه برای شما بزرگواران شرح داده می شود. مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به دانمارک محسوب می شود،که این روش هیچ گاه مورد تایید وکیل معتبر در خصوص مهاجرت به دانمارک نبوده است چراکه این روش دارای خطرات و ریسک های فراوانی دارد. ما برآنیم نا با بررسی ابعاد گوناگون این روش تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را در این خصوص برطرف نماییم و اطلاعات کاملی در باب مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی و خطرات آن خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهیم. توجه داشته باشید که مؤسسه حقوقی ملک پور یا MIE اتریش، هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم در باب پناهندگی به عرض شما می رسد همچنین به جهت بررسی شرایط خود و اقدام از طریق سایر روش های دیگر مهاجرت می توانید با مشاورین موسسه تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی و شرایط عمومی:

قبل از پرداختن به مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی در ابتدای امر باید شرایط عمومی کشور دانمارک  را مورد بررسی قرار داد.دانمارک کشوری است که در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است و با کشورهای سوئد، نروژ و آلمان دارای مرز مشترک است . پایتخت زیبای کشور دانمارک شهر کپنهاگ و واحد پول آن کرون است . دانمارک کشوری است که بررسی‌های سالانه نشان میدهد که  مردم آن مکرراً به عنوان «راضی‌ترین» مردم جهان اعلام می‌شوند. این کشور نیز به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به‌شمار می‌آید، مجموع این مسائل باعث گردیده تا این کشور برای کسانی که قصد پناهندگی به این دارند، اغوا کننده باشد اما باید دانست که مهاجرت به دانمارک ازطریق پناهندگی راهی پر خطراست و سالانه افراد بسیاری بدون در نظر گرفتن خطرات و عواقب جبران ناپذیر اقدام به پناهندگی می نمایند که در اکثر موارد عواقب جانی و مالی بسیاری برای متقاضی در پی خواهد دارد.

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی و کنوانسیون ژنو :

کشور دانمارک مطابق با مقررات بین المللی پناهندگی که در  کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو و پروتکل  ۱۹۶۷  سازمان ملل  تصویب رسیده است عضو این کنوانسیون گشته است . این بدین معنا است که کشور دانمارک افراد پناهجو را در خاک خود می پذیرد .ولی بهتر است در ابتدا با تعریف پناهنده آشنا شوید:

تعریف پناهندگی

پناهنده شخصی است که به دلایل مختلف  و از ترس آزار و اذیت در کشورش به مجبور به ترک کشور خود شده است.
قوانین مربوط به پناهندگی و حقوق بشر بسیار  پیچیده  می باشد زمانیکه شخص درخواست مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی را دارد مقامات مسئول او را طبق کنوانسیون پناهجو می نامند که  همانطور که  گفته شد مطابق  این کنوانسیون شخص پناهنده به کسی گفته می شود  که در کشور خود یا مبدأ به یکی از دلایل:
 •  نژاد
 • مذهب
 • ملیت
 • گرایش‌جنسی
 • تعلق به یک گروه اجتماعی معین
 • عقاید سیاسی
 مورد آزار و اذیت جدی قرار گرفته‌است  این افراد همچنین بیم بازگشت به کشور خویش را نیز دارند. کشورهایی که عضو  کنوانسیون ژنو می باشند موظف هستند که مسئولیت های تعریف شده در کنوانسیون را انجام دهند ، لیکن  درصورتی که اثبات شود فرد پناه جو به دروغ شرایط پناهنجو را برای خود تعریف نموده است امکان جریمه و محاکمه این افراد وجود دارد.البته باید خاطر نشان کرد که  دولت دانمارک  بررسی میکند که آیا شخص پناه جو مطابق با قوانین و مقررات بین المللی و طبق کنوانسیون ژنو شرایط حمایت را دارا می باشد و یا خیر ،  و ایا دلایل شخص متقاضی مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی بشر دوستانه و یا اجبارات شخصی فرد باعث  درخواست پناهندگی وی گشته است یا خیر.باید خاطر نشان کرد کشور دانمارک اخیرا بسیاری از کیس های پناهندگی را رد کرده است.

قاعده دوبلین در دانمارک:

معاهده دوبلین یکی از معاهده های بین المللی است که میان تعدادی از کشور‌های اروپایی با هدف سامان‌دهی پناهجویان در اروپا.نوشته شده است و هدف آن سامان‌دهی پناهجویان در اروپا می‌باشد؛که  کشور دانمارک نیز عضوی از این معاهده می‌باشد.بر اساس این معاهده شخص متقاضی پناهندگی باید به محض  ورود به اولین کشور امن، درخواست پناهندگی خود را ارائه کند و وی نمی‌تواند بگوید که قصد رفتن به کشوری دیگر و اعلام پناهندگی در آن کشور را ثالث را دارد.

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی و خطرات آن :

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی همانند پناهندگی در تمامی کشورهای پناه جو پذیر دارای خطرات و مشکلات عدیده می باشد که گاها این خطرات و مسائل عواقب غیر قابل جبرانی را برای افراد در پی دارد. روش پناهندگی که بهتر آن است آن را بیراهه ای بنامیم میتواند خطراتی همانند خطر غارت اموال ، بیماری های ناشی از اسکان های نامناسب ، غرق شدگی ها در مسیر کشورهایی که از طریق راه دریا امکان ورود دارند ، تجاوز های مکرر و یا حتی گروهی در طول مسیر ، قاچاق اعضا بدن و یا انسان و در برخی از موارد خطر مرگ در پیش روی افرادی است که مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی را برای خود بر میگزینند را داشته باشد .این ها تنها اشاره مختصری به خطرات پیش روی افراد پناه جو بود که به اختصار ذکر گردیده شد . افراد میتوانند به جای صرف هزینه های نا متعارف و همچنین برای جلوگیری از خطرات احتمالی با وکلای مجرب در خصوص راه های قانونی مهاجرت مشورت کرده و راه بهتری را جایگزین این امر نمایند.

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی و مراحل  آن :

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی  نیازمند پشت سر گذارندن مراحل خاصی است  تا  درخواست شان توسط دولت مورد رسیدگی قرار گیرد. پناهندگان در صورتی می توانند از خدمات کشورها برای پناهندگان استفاده نمایند که درخواستشان مورد قبول واقع شود. برای مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی متقاضیان  باید ثابت کنند که زندگی و جانشان در کشور مبدا خود در خطر می باشد. پس از ورود به خاک دانمارک و درخواست پناهندگی دانمارک متقاضیان باید تا بررسی های لازم و قبولی درخواست شان در کمپ های مربوطه که توسط دولت ایجاد شده منتظر بمانند تا نتیجه بررسی پرونده شان مشخص شود. تا زمانی که افراد در کمپ ها به سر می برند خدماتی به آنها اعطا نمی گردد و تنها اجازه سکونت موقت در آنجا را دارند. البته لازم به ذکر است که زندگی کردن در کمپ ها بسیار دشوار می باشد.
مراحل درخواست پناهندگی در کشور دانمارک به شرح ذیل می باشد:
 • 1.ثبت نام: مرحله اول برای مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی ، معرفی فرد به اولین ایستگاه پلیس این کشور می باشد. متقاضی باید در این مراجعه درخواست پناهندگی با دلیل قانع کننده دهد. پلیس پس از درخواست با متقاصیان مصاحبه اولیه به عمل می آورد. از متقاضیان اثر انگشت گرفته شده و سوالاتی در خصوص مسیر سفر پناهجو و هم چنین دلیل پناهندگی دانمارک را پرسیده می شود. پس از آن متقاضی به اردوگاه ها  و کمپ ه هدایت می شوند.
 • 2. پر کردن فرم در مرکز sandholm : پس از درخواست در اداره پلیس ، متقاضی باید  فرم خاصی را  که راجع به  از علت پناهندگی در دانمارک می باشد را پر نماید . این فرم یکی از مهم ترین مراحل درخواست می باشد زیرا متقاضیان باید بطور دقیق دلایل پناهندگی دانمارک را شرح دهند. در پر کردن این فرم بسیار مهم و حیاتی به متقاضی امکان این داده می شود که از وکیل استفاده نمایند.
 • 3. مصاحبه  با پناهجو: که در اولین مصاحبه با پناهجو در دانمارک بیشتر انگیزه فرد مورد پرسش قرار می گیرد. قبل از سال ۲۰۱۶ این مصاحبه پس از درخواست اولیه در مدت کوتاهی انجام می گرفت ولی اخیرا این زمان بین ۸ ماه الی ۲ سال می باشد.بر اساس پرسش های اولیه، اداره مهاجرت تصمیم می گیرد که آیا درخواست شما برای مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی مورد رسیدگی قرار بگیرد یا خیر. درخواست ها می تواند به دلایل مختلف رد شود. برای مثال اگر قبلا در کشور دیگری انگشت نگاری کرده باشید یا اگر اداره مهاجرت دانمارک درخواست شما را بی أساس بشمارد به این معناست که نمی توانید پناهندگی دانمارک را دریافت نمایید.
 • 4.مصاحبه دوم: این مصاحبه بسیار دقیق است و ممکن است یک روزه تمام شود. بر اساس فرم متقاضی و اطلاعات کلی از کشور مبدا متقاضی، اداره مهاجرت تصمیم به موافقت با درخواست مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی موافقت صورت  گیرد و یا خیر
 • 5.درخواست تجدید نظر: در خصوص  رد شدن تقاضای فرد، به طور خودکار توسط هیئت تجدید نظر پناهندگی، مجدد موارد درخواست پناهندگی شخص مورد ارزیابی قرار خواهد گرفته  شد. در این مرحله به متقاضی امکان اخذ وکیل برای دفاع داده می شود. در صورت رد مجدد تقاضای فرد توسط اداره مهاجرت دانمارک ، پناهجو موظف به ترک خاک این کشور می باشد. هم چنین متقاضیان می توانند به سازمان ملل برای عدم پذیرش درخواست پناهندگی دانمارک نیز شکایت نمایند.

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی و روش  های جایگزین :

به طور کلی به دلیل خطرات موجود در روش مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی بهتر است برای اخذ اقامت این کشور از روش های قانونی و جایگزین برای مهاجرت که وجود دارند استفاده کرد،  روش های اخذ اقامت را در ذیل به طور خلاصه برای شما بیان می کنیم :
 •  تحصیل در دانمارک
 • سرمایه گذاری در دانمارک
 •  ویزای کاری دانمارک
 •  ازدواج
 تحصیل در دانمارک یکی از روش های ساده برای مهاجرت به کشور دانمارک است که فرد متقاضی می تواند علاوه بر تحصیل، اجازه کار پاره وقت را دارند. بعد از اتمام تحصیلات فرد می تواند وارد بازار کار شده و از این طریق موفق به اخذ اقامت کشور دانمارک شوند.
در خصوص سرمایه گذاری در دانمارک باید خاطر نشان کرد که به دلیل شرایط مناسب ،سرمایه گذاری در این کشور به خوبی امکان پذیر می باشد و بسیار پر سود و امن باشد، لذا برای این امر احتیاج به مشاوره با افراد زبده وجود دارد تا بتوانند در این امر راهنمایی های ارزنده داشته باشند.
ویزای کار کشور دانمارک نیز نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کار فرمای دانمارکی می باشد که فرد بعد از اخذ این پیشنهاد می تواند به جهت کار و طی کردن مراحل موفق به اخذ اقامت شوند.

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی و آثار آن :

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی دارای آثاری است که افراد شامل ان می شوند.
این آثار می تواند شامل موارد ذیل باشد.
 •  کارت برای طردد افراد پناهجو
 • امکان استفاده و دسترسی رایگان به مراقبت های پزشکی و خدمات درمانی کشور
 • امکان استفاده رایگان از خدمات آموزشی و فرهنگی مانند استفاده از مدارس رایگان
 • امکان استفاده رایگان از وسائل نقلیه عمومی (اتوبوس، ترنوا، تاکسی و ...)
 • اعطای حقوق مختصر به پناهجویان برای گذراندن امرار معاش

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی دراین مقاله مورد بررسی قرار گرفنه شد و  یکی از راه های پر خطرتریمن مسیرها برای مهاجرت می باشد. مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی ، با توجه به شرایط راه ها و نحوه رسیدن به این کشور، خود پروسه پر خطری می باشد. این راه به وسیله افراد سودجو و اغلب قاچاقچیان انجام می گیرد، به همین دلیل می تواند خطرات جانی و مالی بسیار زیادی به افراد و خانواده ابشان وارد نماید.علاوه بر آن باتوجه به شرایط نامساعد کمپ ها و طولانی بودن زمان انتظار برای قبولی درخواست، افراد اغلب در کمپ ها دچار بیماری های صعب العلاج نیز می گردند. بنابراین مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی به هیچ عنوان برای افراد توصیه نمی شود و بهتر است که متقاضیان از طریق راه های قانونی اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند. برای مثال یکی از راه های بسیار مناسب برای مهاجرت به دانمارک را می توان مهاجرت از طریق تحصیل در این کشور را نام برد. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی ندارد و شما عزیزان جهت بررسی شرایط خود و اقدام از روش های قانونی مهاجرت به دانمارک، می توانید با مشاورین موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید