مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل


 • مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل چگونه امکان پذیر می باشد ؟
 • ایا اخذ اقامت و تابعیت از طریق مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل امکان پذیر می باشد؟  
 • آیا کشور دانمارک برای مهاجرت تحصیلی  مقصدی مناسب محسوب می شود؟
 • آیا دانشگاه های کشور دانمارک از رتبه مناسبی در سطح جهان برخوردار است؟

ما درصدد هستیم تا در این مقاله با بررسی دقیق و علمی به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ گوییم.شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده تا ضمن بهره مندی از مشاوره رایگان اطلاعات خود را افزایش داده و بتوانید راه مناسبی برای مهاجرت خود بیابید.


برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076


مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل و شرایط عمومی آن

دانمارک کشوری است اروپایی که  زبان رسمی آن دانمارکی می باشد و واحد پول آن کرون می باشد این بدان معناست که  دانمارک علیرغم آنکه در محدوده شنگن قرار دارد در منطقه یورو وارد نشده است. کشور دانمارک به جهت دارا بودن  رتبه های برتر دانشگاهی و شرایط زندگی  ایده آل و رفاه اجتماعی بالا ، مبدل به مقصدی مناسب برای بسیاری از افراد گشته است.در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل باید خاطر نشان کرد کشور  دانمارک به جهت اعطا امتیازات گوناگون به افراد تبدیل به  یکی از کشورهای مورد نظر افراد برای مهاجرت از طریق تحصیل شده است من الجمله این امتیازات می توان از اجازه حضور فرد در خاک دانمارک بعد از اتمام تحصیلات خود به مدت معین ، به منظور کاریابی اشاره کرد که باعث گردیده تا شمار دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به دانمارک را دارند هر ساله افزایش یابد.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل و ویزای همراه 

یکی از دغدغه هایی که افراد خواستار مهاجرت تحصیلی به دانمارک دارند در خصوص ویزای همراه شخص است.دانمارک از آن دسته از کشورها است که به خانواده شخص متقاضی تحصیل اجازه میدهد تا در کنار وی بمانند .که این قانون شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص می شود. یکی دیگر از امتیازات اعطایی توسط دولت دانمارک ،اجازه به فرد همراه برای کار کردن در خاک کشور دانمارک می باشد.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل و مقاطع مختلف تحصیلی 

نظام تحصیلی در دانمارک در مدارس بر پایه تحصیل رایگان و اجباری نهاده شده است که افراد بین6 تا 16 سال باید از تحصیلات بهره ببرند . این مدارس دولتی بوده و هزینه بسیار اندکی در سال برای تحصیل در نظر گرفته شده است.در این میان مدارس بین المللی نیز وجود دارد که این مدارس بیشتر  برای کودکان خارجی که والدین آنها  به دلایل متفاوت درکشور دانمارک هستند می باشد.

مقطع کارشناسی :

اگر شخص قصد مهاجرت به دانمارک  در مقطع لیسانس را داشته باشد باید بداند که ،مقطع لیسانس دانشگاههای دانمارک دو دسته می شود ،لیسانس حرفه ای که بیشتر در راستای آمادگی افراد برای جذب سریع به بازار کار است و تحصیلات در قالب های نظری و تئوری با یکدیگر آمیخته شده است و مدت زمان تحصیل در حدود 4 سال می باشد .و مقطع لیسانس دانشگاهی که صرفا در خصوص علوم نظری است و در حدود 3 سال به طول می انجامد.

مقطع کارشناسی ارشد 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور دانمارک به طور تقریبی2 سال به طول می انجامد که در طی این مدت شخص با تحقیق و پژوهش اماده ارائه پایان نامه خود می شود و بعد از آن ورود به بازار کار برای وی راحتتر انجام پذیر می باشد.

مقطع دکتری 

اگر قصد مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مقطع دکتری را دارید بهتر آن است که قبل از اقدام نسبت به داشتن سوپروایزر(استاد راهنما ) و همچنین تقویت زبان خود اقدام فرمایید .عموما تحصیل در مقطع دکتری 2 سال به طول می انجامد که شاخصه مهم آن این است که کلاس های تئوری در این مقطع به ندرت دیده می شود.


برای مطالعه شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش و مهاجرت تحصیلی به آلمان می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل و بورسیه های تحصیلی 

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به دانمارک را دارند در پی یافتن شرایطی هستند تا بتوانند هزینه های تحصیل خود را کاهش دهند .و بورس تحصیلی دانمارک را دریافت کنند یکی از این روش های دریافت بورسیه مناسب می باشد . کشور دانمارک نیز به دانشجویان خارجی برای تحصیل بورسیه اعطا می کند ،من الجمله این بورسیه ها می توان از موارد ذیل نام برد 

 • طرح Nordplus (مخصوص اتباع حوزه اسکاندیناوی )
 • طرح Erasmus Mundus (مخصوص اتباع خارجی)
 • طرح Erasmus( مخصوص اتباع سوییس و اتحادیه اروپا)
که استفاده از بورسیه ها نیازمند واجد شرایط بودن فرد متقاضی است .در مواردی که شخص در انتظار پذیرش از موسسه عالی هنری باشد و یا دارای حقوق قانونی در خصوص شهروندی دانمارک را داشته باشند از شمول استفاده از طرح های بورسیه ای خارج می شوند.البته باید به این نکتع نیز اشاره کرد که تحصیل به زبان دانمارکی در برخی از رشته ها مانند ادبیات تحت شرایطی می تواند برای فرد رایگان باشد.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل و هزینه های زندگی 

 

هزینه های زندگی در دانمارک ارتباط مستقیمی با سبک و روش زندگی شما دارد لذا شما اگر بخواهید با میل کردن وعده های غذایی در خانه و یا رفت و آمد به وسیله دوچرخه می توانید به راحتی هزینه های زندگی خود را کاهش دهید.در این میان از برنامه ریزی برای هزینه ها نیز نباید غافل شد ،در نتیجه شما با یک برنامه ریزی دقیق و انتخابی روشی مناسب هزینه های زندگی خود را مدیریت نمایید.میانگین هزینه های مورد استفاده در دانمارک به شرح ذیل می باشد.

 • هزینه های حمل و نقل : 300کرون
 • هزینه های مسکن : 2500 الی 4000 کرون
 • هزینه های بیمه : 200 کرون 
 • هزینه های خورد و خوراک  :1500 الی 2000 کرون 

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل و کار در حین تحصیل و پس از تحصیل

دانشجویان خارجی که در دانشگاه های دانمارک مشغول به تحصیل می شوند از سوی دولت این اجازه را دارند که به کار دانشجویی اشتغال پیدا کنند .که البته باید در نظر داشته باشند که مدت زمان این کار نباید بیشتر از 20 ساعت در هفته باشد .و در زمانی که تحصیلات فرد پایان می پذیرد می تواند به مدت 6 ماه در داخل خاک کشور دانمارک به جهت کاریابی اقامت داشته باشد تا بتواند شغل دلخواه خود را پیدا کند.و با توجه به نرخ بیکاری پایین شور دانمارک احتمال کاریابی برای این افراد بسیار زیاد می باشد .نمودار ذیل نشانگر نرخ بیکاری در سال های اخیر در کشور دانمارک  را نمایش می دهد.

کار در حین تحصیل در دانمارک


مهاجرت تحصیلی به دانمارک در این مقاله به طور علمی و دقیق مورد بررسی قرار گرفته شد تا به سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ گفته شود . همانطور که مطالعه فرمودید به دلیل نرخ پایین بیکاری ، شرایط مناسب تحصیلی و سطح بالای زندگی در کشور دانمارک باعث گردیده تا بسیاری از افراد در صدد مهاجرت تحصیلی به دانمارک بر آیند و از طریق روهند مهاجرتی خود را طی نمایند .انتخاب رشته تحصیلی مناسب برای ورود به بازار کار و همچنین دانشگاه معتبر نیازمند آن است که مورد بررسی های دقیق تر قرار گیرد لذا شما می توانید در این خصوص و  . به همین سبب شما میتوانید  برای بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور  با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. امید آن است تا این نوشتار در خصوص مهاجرت تحصیلی  به دانمارک مورد توجه شما قرار گرفته و تا حدودی به سوالات شما پاسخ گفته باشد . 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید