مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به هلند از طریق ازدواج در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج به عنوان یکی از راه های مهاجرت قانونی به هلند تعریف شده است. بسیاری از مهاجران کشورهای خارجی از جمله ایران، ازدواج را برای مهاجرت به هلند انتخاب میکنند. شاید در نگاه اول راهی ساده به نظر آید ولی طبق قوانینی که در سال های اخیر در امر مهاجرت به هلند وضع شده است، میتوان گفت مهاجرت به هلند از طریق ازدواج دارای شرایط پیچیده ای است که بدون داشتن وکیل مهاجرتی و ثبت مدارک توسط موسسه حقوقی مهاجرتی امکان پذیر نمیباشد. زمانی که تصمیم به مهاجرت به هلند از طریق ازدواج میگیرید، سوالاتی در ذهن شما شکل میگیرد از قبیل: راه های مهاجرت به هلند از طریق ازدواج چیست؟ شرایط و مدارک مهاجرت به هلند از طریق ازدواج کدام است؟ چه امتیازبندی هایی برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج وجود دارد؟ چگونه اقامت دائم هلند را از طریق ازدواج کسب کنیم؟ چگونه شهروندی هلند را بدست آورم؟

برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076درواقع راه های اخذ شهروندی هلند زیاد است که از جمله آن ها میتوان به؛ اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت هلند از طریق کارآفرینی، اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل و کار در هلند و ... اشاره کرد. مهاجرت از طریق ازدواج نیز یکی از راه های قانونی اخذ شهروندی هلند است که به شما امکان داشتن ملیت دوگانه را میدهد.
 

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج


شرایط و ضوابط مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج، لازم است نسبت به اخذ مجوز اقامت MVV اقدام کنید. این مجوز به شما اجازه میدهد که به مدت 90 روز یا بیشتر در هلند اقامت داشته باشید و درخواست ازدواج تان با شخصی که تابعیت کشور هلند را داراست، ثبت کنید. البته کشور های عضو اتحادیه اروپا نیازی به اخذ مجوز MVV ندارند  این شرط تنها برای کشورهایی مانند ایران است که متقاضیان مهاجرت باید مجوزهایی را کسب و اصول و شرایط خاصی را رعایت کنند. اخذ تابعیت هلند از طریق ازدواج شرایط خاص خود را دارد، به این صورت است که؛ شخصی که تابعیت هلند را دارد فرقی نمیکند مرد باشد یا زن، در هرصورت با ازدواج با این شخص به شما تابلیت هلند داده میشود. البته باید بدانید این اتفاق زمانی می افتد که با شخص ساکن هلند حداقل دوسال آشنایی و رابطه داشته باشید و مدارکی مانند عکس از دوسال رابطه شما موجود باشد در این صورت میتوانید برای ثبت درخواست خود مدارکی را تهیه و به سفارتخانه هلند ارسال کنید تا به شما مجوز MVV تعلق گیرد. پس از آن موظفید مراسم ازدواج خود را در کشور هلند و در ساختمان هایی که از طرف شهرداری های محلی تعیین میشوند برگزار کنید و به این ترتیب یک ازدواج ثبت شده در کشور هلند داشته باشید. طبق قانون شما نمیتوانید در صورت تاهل، به ازدواج با یک فرد هلندی بپردازید. بنابراین شرط تجرد و داشتن گواهی تجرد در صورت طلاق گرفتن، از الزامات اقامت از طریق ازدواج در هلند است. در بسیاری از موارد، پس از مهاجرت، شخص متقاضی ملیت اصلی خود را از دست میدهد و اجازه اقامت با ملیت دوگانه را نخواهد داشت. مهاجرت به هلند از طریق ازدواج یک مورد استثنا است که شخص میتواند با ملیت دوگانه در هلند زندگی کند. البته که طبق قانون، این شخص باید در مراسم شهروندی هلند سوگند یاد کند.  

برای مطالعه شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج در هلند

 • پاسپورت
 • ارائه مدارکی جهت اثبات رابطه ی مشترک حداقل دو ساله
 • اثبات حمایت مالی از همسر
 • شرط سنی 21 سال به بالا
 • گواهی تجرد
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • مدارک شخص ساکن هلند (پاسپورت، آدرس منزل، گردش حساب بانکی جهت ساپورت مالی همسر)
 • مجوز MVV
 • عقدنامه ی محضری ثبت شده در هلند
 • پرداخت هزینه 855 یورویی برای درخواست شروندی هلند
مدارک دیگر ممکن است طبق وضعیت شخصی شما مورد نیاز باشد.
لازم به ذکر است که اگر تمامی شرایط ورود به کشور هلند را ندارید، میتوانید ازدواج بین المللی خود را در کشور ثالث، کشوری که مورد قبول هلند باشد صورت دهید.
پس از اخذ اقامت دائم هلند و شهروندی هلند، وضعیت شما تغییر میکند و شما شامل حقوقی میشوید که به شرح زیر است:
 • حق گذرنامه هلندی
 • حق رای در انتخابات ملی هلند و پارلمان اروپا
 • حق پیوستن به نیروهای مسلح هلندی
 • حق شهروندی اتحادیه اروپا و سفر آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 

در این مقاله سعی کردیم درباره مهاجرت به هلند از طریق ازدواج توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم، همانطور که میدانید شرایط اختصاصی مهاجرت شما باید توسط وکیل مهاجرتی بررسی شود، به همین دلیل توصیه میکنیم با موسسه ملک پور به عنوان معتبر ترین موسسه حقوقی کشور تماس حاصل فرمایید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید