بورس تحصیلی در هلند

بورس تحصیلی در هلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص بورس تحصیلی در هلند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

بورس تحصیلی در هلند و مقدمه ای بر آن

بورس تحصیلی در هلند ، انواع بورس تحصیلی در هلند و شرایط دریافت بورس تحصیلی در هلند را در این مقاله به صورت کاملا علمی و تخصصی بررسی کرده و برای پاسخ دادن به تمامی سوالات شما تلاش می نماییم.
 • آیا کشور هلند برای دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی قرار داده است؟
 • انواع بورس تحصیلی در کشور هلند به چه صورت است؟
 • چه خدماتی در قالب بورس تحصیلی داده می شود؟
ما در این مقاله تمامی نکات مهم و ضروری در این زمینه بیان داشته و تمامی این نکات را به صورت خلاصه و مفید عنوان نموده ایم تا شما بزرگواران بتوانید پاسخ تمامی سوالات ذهنی خود را دریافت نمایید. همچنین شما می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند شوید.

 

بورس تحصیلی در هلند


بورس تحصیلی در هلند و شرایط عمومی آن

هلند جزو یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. اما با توجه به هزینه های تحصیل در این کشور تمایل دارند تا بتوانند بورسیه تحصیلی در هلند را دریافت نموده و بتوانند به تحصیل در این کشور مشغول شوند. دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلفی از تحصیل در هلند می توانند برای دریافت بورسیه درخواست دهد. هرچند اغلب دریافت بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا شانس بیشتری دارد. بورسیه تحصیلی در هلند توسط وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم هلند ارائه می شود که این بورسیه برای تعدادی از دانشگاه های این کشور که در زمینه علوم برتر، به صورت گسترده تحقیقات دارند ارائه می شود. برای اینکه شما بتوانید بورسیه تحصیلی هلند را دریافت نمایید باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشد تا بتواند برای دریافت این بورسیه درخواست دهد. بورسیه هلند برای دانشجویان بین المللی نیز می باشد اما لازم است بدانید که هزینه ای که برای بورسیه در نظر گرفته شده است به صورت مستقیم به شخص داده نمی شود و به صورت کمک هزینه ای برای تحصیلات و تحقیقات شما در نظر گرفته می شود.

بورسیه تحصیلی در هلند و خدمات آن

کشورهای مختلف شرایط به خصوصی را برای بورسیه تحصیلی در کشور خود قرار داده اند که بر اساس آن خدماتی ارائه می دهند. ممکن است این خدمات شامل هزینه های تحصیل به تنهایی باشد و یا هزینه های تحصیل و زندگی شخص را به طور کامل متقبل شوند. در این زمینه کشور هلند نیز شرایطی قرار داده است که در صورت اهدای بورسیه تحصیلی تنها مبلغ 5000 یورو را به عنوان کمک هزینه تحصیل به دانشجویان بین المللی اهدا می کند. توجه به این نکته الزامی است که این مبلغ نیز تنها برای سال اول تحصیل فرد داده می شود که تنها بخشی از هزینه های تحصیل سال اول را برای شخص براورده می سازد. البته پاداش هایی را نیز کشور هلند برای دانشجویان قرار داده است. به این صورت که اگر شخص دانشجوی نخبه ای باشد و یا در زمینه تحقیقات در این کشور فعالیت داشته و پروژه های قوی ای ارائه داده باشد نیز به این شخص پاداش هایی در نظر گرفته خواهد شد. البته این پاداش ها ممکن است تنها یکبار به فرد اهدا شود و سالیانه نمی باشد. به عنوان مثال دانشگاه رادبود برای تحصیل به صورت سالیانه حدود 8 تا 10 هزار یورو را به عنوان هزینه تحصیل دریافت می نماید. در صورتی که شما برای بورسیه تحصیلی درخواست دهید باید به دانشگاه همچنان مبلغی در حدود دو هزار یورو بپردازید و علاوه بر آن هزینه هایی در حدود 700 یورو نیز برای هزینه ی ویزا، اقامت و بیمه دانشجویی پرداخت نمایید.

بورسیه تحصیلی در هلند و معیارهای اخذ آن

برای دریافت بورسیه تحصلی در هلند نیاز است که شخص معیارها و شرایط خاصی داشته باشد تا این خدمات شامل حال او شود. در زیر به بررسی جمعی از این شرایط می پردازیم:
 • شخصی که برای دریافت بورس تحصیلی درخواست می دهد از کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشد.
 • در صورتی که قصد داشته باشید برای بورسیه تحصیلی در این کشور درخواست دهید باید حتما پذیرش تمام وقت از یکی از دانشگاه های هلند را داشته باشید و سپس برای دریافت بورسیه درخواست دهید.
 • رزومه بسیار قوی داشته باشد و در مقاطع قبل دانشجوی خوبی باشد.

بورسیه تحصیلی در هلند و انواع آن

تعدادی بورس تحصیلی در هلند وجود دارد که هر یک از این بورسیه ها شرایط متفاوتی را ایجاد می کنند. در زیر به بررسی انواع این بورسیه می پردازیم:

بورسیه دزموند فورتس

این نوع بورسیه برای افرادی مشخص شده است که در شرکت FMO درخواست کاری داشته و استخدام شده باشند. البته از آنجایی که این بورسیه مختص افرادی است که از تخصص بالایی برخوردار هستند بنابراین می توان برای افرادی که از تخصص بالایی برخوردار هستند نیز این نوع بورسیه را درخواست دهیم.

بورسیه اراسموس

این برنامه به اتحادیه اروپا مربوط می باشد و اکثر کشورها در اتحادیه اروپا می توانند این بورسیه را ارائه دهند. این بورسیه برای دانشجویان بین المللی است. دانشجویانی که توانایی مالی بالایی ندارند اما از نظر تحصیلی بسیار مستعد هستند. از این رو از طریق این بورسیه به این افراد کمک مالی می شود تا در اتحادیه اروپا به تحصیل مشغول شوند.

بورسیه اراسموس موندس

این نوع بورسیه نیز برای اتحادیه اروپا است اما بین اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اروپایی مشترک می باشد. این بورسیه نیز برای ایجاد فرصت برای تحصیل دانشجویان بین المللی است تا بتوانند در اتحادیه اروپا به تحصیل بپردازند.

بورسیه لیبرال

 این برنامه برای دانشجویان کانادایی طراحی شده است. دانشجویانی که در کانادا مشغول به تحصیل می باشند و قصد دارند که ادامه تحصیل خود را در کشور هلند ادامه دهند و یا واحدهایی را که در دانشگاه های کانادا گذرانده اند با واحد های درسی در هلند تطبیق دهند می توانند از این بورس استفاده نمایند. نهایت زمانی که دانشجویان می توانند از این بورسیه استفاده کنند 3 تا 12 ماه می باشد.

بورسیه منا (MENA)

 این برنامه برای شهروندان آفریقا و خاورمیانه طراحی شده است. شهروندانی که تخصص بالایی داشته و یا دوره های حرفه ای را در کشور خود گذرانده باشد می تواند برای این بورس درخواست دهد. در نشر داشته باشید این نوع بورسیه کوتاه مدت است.

بورسیه تحقیقاتی هلند (NFP)

 این برنامه توسط امور خارجه هلند به افرادی اهدا می شود که در رشته تحصیلی خود متخصص بوده و تحقیقات و پروژه های علمی متعددی داشته باشند داده می شود.

بورسیه  دانشگاهRadboud هلند

 در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در یکی از دانشگاه های هلند به نام Radboud بورسیه ای برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است تا در صورت داشتن رزومه علمی بالا به آنها بورسیه داده شود. البته نیاز است تا هیات علمی این دانشگاه دانشجوی مورد نظر را تایید نمایند.

بورسیه تحصیلی در هلند و شرایط مورد نیاز برای دریافت آن

افراد برای بالا رفتن شانس دریافت بورس تحصیلی نیاز است تا شرایطی را داشته باشند که در زیر به بررسی آن می پردازیم:
 • شخص باید مدارک معتبر تحصیلی در مقاطع تحصیلی قبلی خود را ارائه دهد.
 • تابعیت این افراد باید از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باشد.
 • باید شخص در مقطع مورد نظر خود از دانشگاه های هلند پذیرش غیر مشروط را دریافت کرده باشد.
 • مدرک آیلتس بالا ارائه دهد در حد آیلتس 7 و یا در حد تافل 100
 • انگیزه نامه قوی ارائه دهد تا بتواند انشگاه را متقاعد نماید.
 • توصیه نامه از اساتید معتبر از دانشگاه خود ارائه دهد.
 • مدارک تحصیلی و ترجمه معتبر آنها را ارائه دهد.

 

 

 

بورس تحصیلی در هلند و شرایط آن و همچنین انواع بورس های تحصیلی در این کشور را به صورت کلی و به صورت کاملا علمی بررسی نمودیم. قطعا کشور هلند بورسیه های زیادی در مقایسه با کشورهای دیگری مانند ایتالیا ارائه نمی دهد اما برای افرادی که تمایل دارند در این کشور تحصیل نمایند این بورسیه ها می توانند کمک کننده باشند. پیشنهاد می شود در صورتی که تمایل دارید بورسیه های موجود در کشورهای دیگر را نیز بررسی نمایید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره مشاوران مجرب این موسسه به صورت رایگان و تلفنی بهره مند شوید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید