مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل


امروزه علاقه بسیاری از مردم کشورهای خارجی برای مهاجرت به هلند به دلیل شرایط مطلوبی که از نظر کار، زندگی و تحصیل وجود دارد، زیاد شده است. برای مهاجرت به هلند باید هدف و دلیل اصلی مهاجرت و شرایط اختصاصی خود را مشخص کنید، سپس برای درخواست اقامت هلند اقدام کنید. یکی از راه های اخذ تابعیت هلند، مهاجرت به هلند از طریق تحصیل است. این موضوع که آیا شما نیاز به اخذ اجازه اقامت در هلند دارید یا نه بستگی مستقیم به ملیت شما و میزان زمانی دارد که میخواهید در هلند اقامت داشته باشید. برای اخذ اقامت هلند با هر شکل و هر کدام از راه های مهاجرت، شما نیاز به حامی دارید. اگر برای کار به هلند مهاجرت میکنید نیاز به یک کارفرما دارید، اگر برای زندگی میروید نیاز به شریک زندگی و همسری با ملیت هلندی دارید و در صورتی که برای تحصیل به کشور هلند مهاجرت میکنید، موسسه آموزشی تان حامی شما است. برای اکثر دانشجویان ممکن است شرایطی پیش آید که حس کنند نیاز است برای ادامه تحصیل به جایی مهاجرت کنند که استعدادهایشان فرصت رشد داشته باشد و یا برای مهارت و تخصصی که دارند نیاز به حمایت داشته باشند. شاید بپرسید چگونه میتوانم از طریق تحصیل، ویزای اقامت در هلند را بگیرم؟ چه امتیاز بندی هایی در مهاجرت به هلند از طریق تحصیل وجود دارد؟ هزینه زندگی و تحصیل در هلند به چه میزان است؟ بهترین دانشگاه های هلند برای تحصیل کدام است؟ شرایط اقامت پس از تحصیل در هلند به چه صورت است؟

مزایای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

امکان بهره مندی از عالی ترین امکانات تحصیلی و آموزشی و بهترین اساتید در دانشگاه های هلند، مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را برای دانشجویان خارجی دلپذیر میکند. فرصت رشد و پیشرفت تحصیلی و امکان اقامت پس از تحصیل در هلند نیز از جمله مزیت های مهاجرت تحصیلی به هلند است. البته با اشتغال حین تحصیل در هلند میتوانید ویزای اقامت دائم هلند را هم بدست آورید. ویزای تحصیلی هلند یکی از راه های مهاجرت به هلند است که به واسطه آن میتوانید عضو اتحادیه اروپا شوید و به راحتی به سفر در کشورهای عضو اتحادیه بروید. امکانات شغلی و بهای زیادی که دولت و کارفرمایان شرکت های بزرگ چند ملیتی در هلند به افراد با مهارت و متخصص میدهند، مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را به عنوان یک الزام برای دانشجویان نخبه که به دنبال عالی ترین شرایط کار و تحصیل در هلند هستند تبدیل میکند. بنابراین اگر دنبال مهاجرت به کشوری هستید کخ بعد از تحصیل بتوانید اقامت دائم کاری و زندگی بگیرید، کشور هلند گزینه بسیار مناسبی است.

دوره های تحصیلی درهلند

 تحصیلات دانشگاهی در هلند به سه دوره لیسانس و فوق لیسانس و دکترا تقسیم میشود. آموزش تحصیلی در کشور هلند به دو زبان آلمانی و انگلیسی است و شرط مهاجرت به هلند از طریق تحصیل این است که تا حدودی بر زبان آلمانی نیز تسلط داشته باشید در غیر این صورت در گرفتن اقامت هلند و تحصیل در دانشگاهای این کشور به مشکل جدی بر میخورید.
 • لیسانس: تحصیل در مقطع لیسانس سه الی چهار سال طول میکشد، درواقع طول دوره دوره تحصیل در هر مقطع همانند ایران است. دوره ی چهار ساله لیسانس به ربان آلمانی تدریس میشود بنابراین یکی از شروط گرفتن اقامت تحصیلی در هلند، داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 است. یکی از مسائل مهم در اقامت کاری پس از تحصیل، تخصص و مهارت در رشته ای است که تحصیل کرده اید، بنابراین این موضوع که چه رشته تحصیلی را انتخاب میکنید و چقدر در آن موفق عمل میکنید، در آینده کاری و گرفتن اقامت دائم برای زندگی در هلند اهمیت زیادی دارد.
 • فوق لیسانس: تحصیل در مقطع فوق لیسانس حدود یک الی دو سال طول میکشد. در واقع دانشجویانی که به فکر یافتن شغل بهتر متناسب با مدرک تحصیلی شان هستند، تحصیل در مقاطع بالاتر و کسب تخصص را ترجیح میدهند. البته که شرایط کاری و استخدام در هلند به نحوی میباشد که، دانشجویان یا فارغ التحصیلان با مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر از شانس بیشتری برای استخدام در مشاغل تعیین شده بهره مند میشوند.
 • دکترا: تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های هلند، شرایط خاص خود را دارد. دو دسته از دانشجویان میتوانند در مقطع دکترا تحصیل کنند، یک دسته دانشجویانی هستند که تحت شرایطی خاص بورسیه میشوند و یک دسته دانشجویانی هستند که با پرداخت هزینه های تعیین شده اجازه تحصیل در این مفطع را میابند.

توضیحاتی درباره بورسیه تحصیلی هلند:

بورسیه تحصیلی هلند به صورت تخفیف در شهریه اعمال میشود، علاوه بر این، با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل در هلند، سیستم آموزشی هلند امکانات و شرایطی را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است که به این وسیله دانشجویان بتوانند به تحصیلات عالیه در این کشور بپردازند. تسهیلاتی مانند اعطای وام و کمک هزینه اجاره مسکن و تسهیل استفاده از خدمات بهداشتی درمانی و امکان کار ضمن تحصیل از جمله مواردی است که مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را برای دانشجویان خارجی لذت بخش میکند. البته شرایط استفاده از بورسیه تحصیلی به این صورت است:
 • فرد متقاضی تحصیل در یکی از دوره های آموزش عالی دانشگاه های هلند باشد.
 • فرد متقاضی قبلا مدرکی در دانشگاه های هلند اخذ نکرده باشد.
 • ملیتی خارج از اتحادیه اروپا داشته باشد.
 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

 • مدارک و ریزنمرات دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی و دانشگاه
 • کپی صفحات گذرنامه
 • توصیه نامه اساتید در صورت تحصیلات دانشگاهی
 • گواهی سابقه کار در صورت داشتن سابقه کار
 • تکمیل فرم مهاجرت به هلند از طریق تحصیل
توجه داشته باشید که مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه هلند باید به دو زبان انگلیسی و هلندی صادر شوند.

معرفی بهنرین دانشگاه ها برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل با توجه به مزایا و شرایطی که برای آن برشمردیم به خودیه خود عاملی برای جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مراکز آموزش عالی این کشور میشود. با این حال تحصیل در بهترین دانشگاه های هلند با امکانات قوی آموزشی و بهره گیری از اساتید درجه یک و سطح علمی بالا، میتواند برای دانشجویان نخبه ایرانی که به دنبال حمایت برای شکوفایی استعداد های درسی خود هستند و در ایران شرایط و امکانات کافی ندارند، گزینه بسیار مناسبی باشد.
به عنوان نمونه دانشگاه آمستردام هلند از سطح علمی بالاتری نسبت به دیگر دانشگاه های این کشور برخوردار است وبه عنوان بزرگترین دانشگاه هلند با ظرفیت پذیرش نسبتا خوب، شانس زیادی برای پذیرش در اختیار دانشجویان بورسیه خارجی میگذارد. یکی از شکاف های شغلی و تحصیلی که در هلند وجود دارد و بر این اساس دولت هلند از طریق موسسات کاریابی هلند اقدام به استخدام نیروی کار میکند، رشته هی فنی مهندسی و معماری است که بهترین دانشگاه برای تحصیل در این زمینه، دانشگاه فناوری آیندهوون و دانشگاه صنعتی دلفت است. دو دانشگاه اوتراخت و گرونینگن با توجه به سطح علمی بالا و رتبه ای که در بین برترین دانشگاه های حهان دارند، بین دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به هلند را داند از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.
 

در این مقاله سعی کردیم تا حدودی درباره شرایط اخذ اقامت تحصیلی هلند مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم. ولی همانطور که میدانید، شرایط مهاجرت تحصیلی بسته به نوع رشته ی تحصیلی و شرایط اختصاصی متقاضی مهاجرت، متفاوت است که در این صورت میتوانید با مشاوران حقوقی موسسه مهاجرتی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید