مهاجرت از طریق کارآفرینی در هلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت از طریق کارآفرینی در هلند در اختیار شما قرار دهیم.

کارآفرینی در هلند

آغاز یک کسب و کار موفق در مهاجرت به هلند نیازمند این است که شما بدانید برای شروع کسب و کار خود چه مراحلی را طی کنید؟ چگونه شرکت خود را در اتاق بازرگانی هلند ثبت کنید؟ چه ساختار تجاری را انتخاب کنید؟ و چه مقدار مالیات باید پرداخت کنید؟
کارآفرینی یک موقعیت عالی برای مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند است. دولت هلند با استقبال از کارآفرینی و نوآوری، به شما این اجازه را میدهد که کسب و کارهای خود را با بهترین شرایط محیطی و اقتصادی و سودآوری بالا شروع کنید. هلند به عنوان یک خانه برای فن آوری های نوین و خلاق است با نیروی کار بسیار ماهر دو زبانه که بکار یری این نیروی ماهر در کسب و کارهای جدید، موفقیت تضمینی و سودآوری بالا را نوید میدهد زیرا ماهیت موفقیت راه اندازی یک کار جدید نسبت مستقیم دارد با نیروی کار و مدیریت شخص کارآفرین.
اگر میخواهید رئیس خود باشید، کارآفرینی در هلند گزینه بسیار مناسبی است، زیرا در سال 2015 دولت هلند ویزای جذب کارآفرینان خارجی را صادر کرد و تا سال 2019 برای تسهیل کار کارآفرینان، قوانین ساده تری را وضع کرد.
بخش اصلی ایجاد یک کسب و کار حرفه ای، طراحی برنامه کاری یا همان بیزنس پلن است. به عنوان یک مدیر، باید استراتژی تجاری و یک برنامه ارتقاء خدمات به مشتری را داشته باشید. کارکنان خود را طبق نیازهای شرکت انتخاب کنید و نیروی کاری ماهر برای راه اندازی کسب و کار خود برگزینید.

مهاجرت از طریق کارآفرینی در هلند


قانون مالیاتی هلند برای کسب و کارهای جدید

در هلند، کسب و کارهای جدید می توانند از مزایای متعددی استفاده کنند که به میزان قابل توجهی مالیاتی را که در سال های اول پرداخت می کنید کاهش دهد. قبل از ثبت شرکت، در اداره مالیات هلند ثبت نام کنید.
انواع مالیات برای کسب و کار:

مالیات بر ارزش افزوده
مالیات بر ارزش افزوده 21% است که در مورد شرکت های بزرگ با سود بالا لحاظ میشود ولی شامل حال شرکت های کوچک با سود کمتر از 888/1 یورودر سال نخواهد شد. مالیات بر ارزش افزوده هر سه ماه یکبار توسط اداره مالیات از شما گرفته میشود.

مالیات بر درآمد
اگر کارمند دارید، شما به عنوان یک کارفرما باید مالیات حقوق و دستمزد را از حقوق خود کسر کنید. مالیات بر درآمد شامل مالیات بر دستمزد و بیمه های ملی و حقوق بازنشستگی می باشد. طبق قانون مالیات هلند، بیمه ی کارمندان شما به طور خودکار از مالیات بر دستمزد و حقوق کسر میشود.

مالیات شرکت
اگر شما دارای یک کسب و کار متشکل از BV یا NV هستید، باید محاسبه و پرداخت مالیات شرکت را انجام دهید.
 

شرایط و ضوابط کارآفرینی در هلند

اجازه ی اقامت و کسب مجوز برای شروع کسب و کار از طرف دولت هلند نیازمند رعایت شرایط و ضوابطی است که در صورت کسب تایید اتاق بازرگانی هلند، میتوانید تحت عنوان یک مدیر کارآفرین در این کشور کار کنید. کسب و کار شما باید مطابق قوانین زیست محیطی باشد، قوانین زیست محیطی به سه دسته A , B , Cتقسیم میشوند که اگر کسب و کار شما طبق مورد B و C باشد، باید نسبت به گرفتن مجوز لازم اقدام کنید. شما باید بدانید که زمانی میتوانید کسب و کار مورد نظر خود را شروع کنید که، مجوز کار در هلند را دریافت کرده باشید زیرا پیش از کسب اقامت طبق مجوز کار در هلند، قادر به ارسال درخواست صدور مجور کارآفرینی نیستید. به یاد داشته باشید که برای اینکه خودتان را به عنوان مدیر یا سهامدار اصلی شرکت تلقی کنید، باید ثابت کنید که حداقل 25 درصد از سهام این شرکت را به عهده دارید، مسئولیت خطرات را داشته باشید و بتوانید بر میزان درآمد شرکت خود تأثیر بگذارید. در غیر این صورت ارتباط شما با شرکت به عنوان یک کارمند در نظر گرفته می شود. نکته ی مهم در کسب مجوز کارآفرینی این است که حرفه ی شما باید نوآورانه باشد و مورد تایید و علاقه ی اتاق بازرگانی هلند، به این صورت که برای اقتصاد این کشور مناسب باشد و سود زیادی را به اقتصاد هلند وارد کند. طبق قانون کار در هلند، درصورتی که شما بخواهید دفتر کار خود را در خانه تان راه اندازی کنید، این اجازه به شما داده میشود، البته از طرف شهرداری باید مجوز این کار صادر شود و مالیات لحاظ شود. در کشور هلند شهرداری هر منطقه تعیین کننده فعالیت های تجاری است، اگر فعالیت های شما با جشم انداز های شهرداری سازگار نباشد، باید درخواست مجوز طبق اصلاح منطقه بندی شهرداری را بدهید. یک مسئله که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که اگر شما از قبل ویزای مهاجرت تحصیلی به هلند گرفته اید، و مدرک تحصیلی تان را در کشور هلند اخذ کرده اید، نیازی به کسب مجوز کاری ندارید. 
 

ثبت شرکت در KvK

هنگامی که تصمیم می گیرید کسب و کار خود را شروع کنید، شما باید آن را در KvK (اتاق بازرگانی هلندی)، ثبت کنید. ثبت نام از یک هفته قبل از شروع کسب و کار و یک هفته پس از آن به طول می انجامد. برای ثبت نام کسب و کار شما باید در شهرداری محلی خود ثبت نام کنید، در غیر این صورت شما باید مدارک معتبر از آدرس مسکونی خود را در خارج از کشور ارائه کنید. شما باید یک نام تجاری را برای شروع فعالیت های تجاری خود انتخاب کنید.

مراحل ثبت کارآفرینی در هلند
  • پر کردن فرم ها بر اساس شرایط تحاری به دو زبان انگلیسی و هلندی
  • پر کرن فرم درخواست ملاقات با شعب محلی kvk 
  • براورد آدرس قانونی شرکت و ثبت آن در KVK جهت دریافت شناسه مالیاتی
  • پرداخت 50 یورو جهت هزینه ثبت شرکت

کارآفرینی در هلند طبق حمایت های همه جانبه ای که دولت هلند از افراد کارآفرین خارجی به عمل می آورد، راهی محبوب برای مهاجرت به هلند است که شرایط اختصاصی آن را میتوانید از طریق مشاوران موسسه حقوقی ملک پور پیگیری کنید.