مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور هلند اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به هلند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به هلند 

مهاجرت به هلند با اهداف متفاوتی صورت میگیرد، عده ای به قصد اقامت دائم یا اقامت کوتاه مدت و با اهداف ادامه تحصیل و یا اشتغال و حتی دیدار خانواده یا دوستان خود تصمیم به مهاجرت میگیرند. عده ای نیز به دلیل عدم وجود شرایط مناسب در وطن خود به هلند مهاجرت میکنند. البته تمامی اتباع خارجی در حالت عادی مجاز به مهاجرت و سکونت در هلند نیستند و برای این امر نیاز به یک وکیل مهاجرت به هلند دارند. سوالی که در این اینجا ممکن است مطرح شود این است که: راحت ترین راه مهاجرت به هلند چیست؟ درخواست اقامت شما طبق چه فاکتورهای امتیازبندی ای بررسی میشوند ؟ یا تایید و عدم تایید درخواست شما به چه چیزهایی بستگی دارد؟

در هنگام تصمیم به مهاجرت به هلند چه مسائلی را باید در نظر داشته باشیم؟

اولین قدم برای مهاجرت مشخص کردن هدف اصلی از مهاجرت است. شما باید بدانید که هدفتان اخذ تابعیت هلند است یا قصدتان از مهاجرت به هلند اقامت است. زیرا مشخص شدن فرایند مهاجرت به این دو عامل بستگی مستقیم دارد. هدف شما تعیین میکند که به چه مقدار بودجه ای برای مهاجرت نیاز دارید بنابراین بودجه عاملی است که حتما باید به آن توجه شود. گام بعدی در مهاجرت اخذ ویزای هلند است. اخذ ویزا نیز برمیگردد به هدف شما از مهاجرت، اینکه اقامت از طریق کار در هلند یا مهاجرت تحصیلی به هلند یا اینکه سفرتان توریستی است و... بنابراین، اخذ ویزای هلند برای مهاجرینی که خارج از منطقه ی اروپا سکونت دارند امری ضروری است. گام سوم مهاجرت به هلند، استخدام وکیل و مشاور حقوقی مهاجرت است. کسی که به تمامی امور حقوقی مربوط به مهاجرت آگاه و آشنا به پیچ و خم مسائل مربوط به مهاجرت باشد.

مزایای مهاجرت به هلند چیست؟

بهره مندی از مزایای عمومی:
اقامت دائم یا کوتاه مدت هلند تاثیری در برخورداری شما از امکانات عمومی که برای سایر شهروندان هلندی فراهم است، نخواهد داشت. از حمایت های مالی گرفته تا مسکن و کمک هزینه های بهداشتی مانند تحت پوشش بیمه قرار گرفتن عمل های جراحی و مراقبت از کودکان، همه و همه در صورتی شامل حال شما میشوند که از طریق وکیل حقوقی تان پیگیری کنید. علاوه بر این ها، کشور هلند، با فضایی شاد و مردمی اجتماعی و خون گرم، سطح بالای رفاه اجتماعی و بالا بودن کیفیت زندگی و پایین بودن نرخ جرم و جنایت، کشوری مطلوب برای اقامت کسانی است که به دنبال بهره مندی از کیفیت بالای زندگی هستند.

فرصت های عالی در انتظار شماست:
در کشور هلند با توجه به فرصت های شغلی زیاد، جایی مناسب برای پرورش روح خلاق جوانانی است که به دنبال امکانات برای شکوفایی استعدادهایشان هستند. دولت هلند حامی استارتاپ ها و جریان کارآرفرینی است و به همین جهت نیز مهاجرت از طریق کارآفرینی در هلند به عنوان یک معیار اخذ ویزا معرفی شده است. همین عوامل باعث شده اند که هلند به عنوان پایتخت استارتاپ ها تبدیل شود. مشاغلی از جمله کشاورزی و تجارت نیز از جمله کارهایی است که در این کشور به خوبی فرصت رشد یافته اند. اقتصاد پایدار این کشور، باعث شده افراد جویای کار به این کشور مهاجرت کنند و شرایط سرمایه گذاری مطلوبی را نیز به وجود آورده است، بنابراین پایین بودن نرخ بیکاری یکی از عواملی است که کشور هلند را به جایی مطلوب برای اقامت تبدیل کرده است.
 

مهاجرت به هلند


برخورداری از چشم اندازهای طبیعی و غیر طبیعی زیبا:
از زیبایی محیط طبیعی هلند و تاثیر بسزای آن بر روی روحیات افراد ساکن در این کشور نیز نمیتوان غافل شد. آرامش موجود در طبیعت سرسبز هلند و لطافتی که رود راین با خود حمل میکند و به دریا میریزد گرفته تا خیابان های آرام آن همه و همه از خصوصیات بارز کشور هلند است، معماری باشکوه و طراحی های داخلی زیبا باعث شده اند تا زیبایی این کشور دوچندان شود. موزه ون گوک آمستردام هلند نیز، یک مجموعه ی بینظیر از شاهکار های هنری است که مرز بین هنر و زیبایی را بهم پیوند میزند. از نظر آب و هوا نیز، کشور هلند در شرایط بسیار مطلوبی به سر میبرد و هر چهار فصل آن زیبایی خاص خود را دارد. کشور هلند جایی است که تمامی عوامل طبیعی و غیرطبیعی دست به دست هم میدهند تا مدت اقامت شما را بیشتر کنند. 

چگونه میتوانید به عنوان یک شهروند ایرانی به هلند مهاجرت کنید؟

مهاجرت به هلند از طریق تولد:
یکی از راه های اخذ تابعیت هلند یا گرفتن اقامت دائم یا کوتاه مدت هلند، مهاجرت به هلند از طریق تولد است. اگر شما پدر یا مادر هلندی دارید یا اگر فرزندی در این کشور به دنیا آورده اید، یکی از شرایط اقامت هلند را در اختیار دارید و میتوانید ملیتی هلندی داشته باشید که در این صورت، شما خود به خود از تمامی حقوق شهروندی کشور هلند برخوردار هستید.
 

مهاجرت به هلند از طریق تولد


مهاجرت به هلند از طریق کار:
مشاغل گوناگون متناسب با نیازهای کشور هلند، همیشه از حمایت دولت این کشور برخوردار هستند. کارگران و کارمندانی ماهری که از کشورهای دیگر برای کار به کشور هلند مهاجرت میکنند بسته به شرایطی خاص از مزایا و حقوق خوبی برخودار میشوند، با اقامت از طریق کار در هلند ضمن اینکه امکانات لازم برای رشد مشاغل وجود دارد. کارمندان میتوانند پس از اینکه خودشان در هلند مستقر شدند، مدتی بعد اعضای خانواده خود را نیز با خود به کشور هلند ببرند. موسسات معتبر کاریابی در هلند میتوانند به شما برای پیدا کردن شغل مناسب و مورد نیاز در هلند کمک کنند. شما میتوانید پس از گرفتن مشاور حقوقی و جمع آوری مدارک لازم برای ویزای کار در هلند، مدارک خود را به کشور مقصد بفرستید و برای اخذ تابعیت هلند یا گرفتن اقامت از طریق کار در هلند اقدام کنید.
 
مهاجرت به هلند از طریق ازدواج:
داشتن یک شریک زندگی با ملیت هلندی، راهی است برای اخذ ویزای اقامت هلند. مهاجرت به هلند از طریق ازدواج به این صورت است که اگر شما با یک فرد هلندی ازدواج کرده اید، او میتواند نسبت به گرفتن اقامت شما در کشور هلند اقدام کند. نسبت فامیلی درجه یک نیز میتواند این امر را تسهیل کند، درواقع اعضای خانواده ای که در هلند اقامت دارند در مورد صدور حکم ادغام خانواده اقدام کنند.
 

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج


مهاجرت به هلند از طریق تحصیل:
تحصیل نیز از راه های اخذ ویزای اقامت هلند است. مهاجرت تحصیلی به هلند زمانی است که شرایط و امکانات دانشگاه های خارج از کشور برای پیشرفت شما مناسب تر باشد، بنابراین میتوانید جهت تحصیلات دانشگاهی، نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. با وجود شرایط کار ضمن تحصیل در هلند بسیاری از دانشجویان تصمیم میگیرند که حتی پس از تحصیل نیز در هلند اقامت داشته باشند و هزینه زندگی و تحصیل در هلند را بپردازند. یکی از مسائلی که ذهن دانشجویان متقاضی تحصیل در هلند را درگیر میکند بحث هزینه های تحصیلی است که طبق یک برآورد کلی، معمولا هزینه تحصیل چیزی حدود 7000 یورو در سال است. با استناد به این موضوع که ویزای تحصیلی موقت میباشد، درواقع نیاز دارید درباره ی اقامت بعد از تحصیل در هلند مسائلی را بدانید. البته میتوانید از طریق بورس تحصیلی هلند، مهاجرت کنید. در غیر این صورت توجه داشته باشید که مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه هلند و ریز نمرات شما باید از طرف دانشکاه هلند مورد قبول باشد .
شرایط اخذ اقامت تحصیلی در هلند:
 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماهه
 • تست سلامت 
 • فرم پذیرش دانشجو از مراکز علمی و دانشگاهی معتبر در هلند
 • برآورد مالی و بررسی گردش حساب مالی
 • دارا بودن مدرک آیلتس برای دوره های تحصیلی در دانشگاه های هلند
 • دارا بودن مدرک آیلتس 5/5 برای طی دوره 6 الی 12 ماهه قبل از تحصیل
 • پرداخت هزینه حدود 317 یورویی اخذ اقامت تحصیلی هلند


مهاجرت به هلند ازطریق سرمایه گذاری:
قبلا در مورد حمایت کشور هلند از جریانات کارآفرینی و استارتاپی صحبت کرده ایم. دولت هلند از کسانی که به منظور حمایت از کارآفرینی و کارهای علمی و پژوهشی، اقدام به سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور میکنند، ویزای اقامت موقت تدارک میبیند. با وجود اقتصاد پویا و شرایط مطلوبی که از نظر اقتصادی در این کشور حاکم است، ریسک سرمایه گذاری در هلند بسیار پایین بوده و احتمال شکست خوردن و خطر مالی تقریبا غیرممکن است و همین امر علتی شده که سرمایه گذاران زیادی علاقه مند به گرفتن اقامت از این طریق داشته باشند. مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری وسیله ای است که آینده ی شغلی و زندگی شما را تامین میکند، بسیاری از کارآفرینان موفقی که تنها نیاز به حمایت دولت و ثابت بودن شرایط اقتصادی دارند، به اخذ تابعیت هلند یا مهاجرت از طریق کارآفرینی در هلند میپردازند.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

 
مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی:
مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی مربوط به زمانی است که شرایط کشوری که در آن تابعیت دارید به قدری وخیم باشد که در صورت ادامه ی زندگی جان و مال شما در خطر باشد، در این صورت شرایط شما توسط وکیل حقوقی تان بررسی میشود و مدارکتان به کشور مقصد فرستاده و درخواست شما ثبت میشود. توجه داشته باشید که درخواست پناهندگی شما باید مطابق با استاندارد های کلی کشورهای اروپایی باشد.

مهاجرت به هلند و شرایط صدور ویزای هلند

اخذ ویزای مهاجرت به هلند برای شهروندان کشورهای خارجی مانند ایران الزامی است. درواقع دو نوع ویزا داریم: 
 • ویزای اقامت بلند مدت هلند
 • ویزای اقامت کوتاه مدت هلند
ویزای اقامت بلند مدت هلند برای مهاجرینی است که قصد دارند بیش از سه ماه در هلند بمانند و به وسیله یکی از راه های مهاجرت به هلند، اقامت دائم هلند را اخذ کنند. مدت زمان صدور ویزای اقامت بند مدت هلند، حدود یک هفته میباشد. 
ویزای اقامت کوتاه مدت هلند مخصوص مهاجرینی است که به عنوان کارگر فصلی و یا توریست و یا اهدافی به مدت زمان 90 روز، قصد مهاجرت به هلند را دارند. برای اخذ ویزای کوتاه مدت هلند لازم است که به اداره VFS Global مراجعه کنید. 
مدارک مورد نیاز احذ ویزای هلند:
 • پاسپورت دارای اعتبار حداقل شش ماهه
 • عکس 
 • ارائه رزرو محل اقامت (خانه یا هتل)
 • مدارک مالی و گردش حساب بانکی متقاضی 
 • فرم پر شده مهاجرت به زبان انگلیسی

مهاجرت به هلند به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای مقصد برای مهاجرین خارجی، دارای شرایط و ضوابط خاصی است که میتوانید توسط موسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور پیگیری کنید.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید