مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور انگلستان اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به انگلستان در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان امروزه به دلایل فراوان مقصد انتخابی بسیاری از افراد برای مهاجرت است و همواره افراد به دنبال یافتن شرایط مهاجرت به انگلستان هستند. انگلستان که یکی از مطرح ترین و مهمترین کشورهای اروپا و جهان در زمینه سیاسی و اقتصادی و رفاه اجتماعی و دارای ثبات سیستم های مالی است. در انگلستان به خاطر کیفیت بالای زندگی و امید به زندگی بالا در افراد  این انگیزه را بالا برده و دلایل اصلی بسیاری از افراد در زمینه مهاجرت به انگلستان شده است. مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان مستلزم استفاده از روش های گوناگونی است که در ادامه شرح خواهیم داد.
انگلستان یکی از چهار قسمت کشور پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است، انگلستان با اسکاتلند از شمال و با ولز از غرب هم مرز است و عمده ترین و مهمترین جزء بوجود آورنده کشور بریتانیا می باشد، مرزهای آبی انگلستان دریای ایرلند در شمال غرب، دریای سلتی در قسمت جنوب غرب و دریای شمال در شرق می باشند و در جنوب هم کانال مانش انگلستان را از اروپای قاره ای و کشور فرانسه جدای ساخته است. شهر لندن پایتخت انگلستان و پایتخت پادشاهی بریتانیا است، مساحت انگلستان تقریبا ۳۹۵/۱۳۰ کیلومتر مربع و جمعیت این کشور حدود ۵۴ میلیون نفر است و نزدیک به  ۲ میلیون نفر مسلمان در بریتانیا زندگی می کنند، نظام سیاسی در انگلستان به عنوان قسمتی از پادشاهی متحد بریتانیا سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی می باشد. آب و هوای انگلستان نسبتا معتدل است که در زمستان از صفر درجه پایین تر نمی رود و در تابستان از ۳۲ درجه تجاوز نمی کند و فوتبال محبوب ترین ورزش در این کشور است. زبان رسمی مردم انگلستان، انگلیسی است که یکی از نکات مثبت این کشور برای مهاجرت است و واحد پول انگلستان پوند می باشد.
انگلستان دارای ششمین اقتصاد بزرگ جهان بر پایه تولید ناخالص داخلی و هشتمین اقتصاد جهان بر اساس برابری قدرت خرید است.
این پادشاهی اولین کشور صنعتی جهان است. کشور انگلستان جزء معدود اعضای ثابت دارای حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان پیدایش می باشد. از نظر هزینه های نظامی در رده چهارم دنیا قرار دارد، بریتانیا عضو اتحادیه اروپا است و همچنین عضو اتحادیه کشورهای همسود، شورای اروپا، گروه هشت، گروه بیست، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و سازمان تجارت جهان است.

روش های مهاجرت به انگلستان


مهاجرت به انگلستان و تابعیت دوگانه در انگلستان و شرایط از دست دادن تابعیت

مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان و همچنین اخذ تابعیت این کشور مستلزم شرایطی است که باید یک به یک آنها را مورد توجه قرار داد و به آنها عمل نمود.
اقامت انگلستان و شهروندی آن تحت شرایط زیر اخذ می گردد:
 • شخص متقاضی اخذ تابعیت انگلستان باید سنی بالای ۱۸ سال داشته باشد.
 • شخص متقاضی اخذ تابعیت انگلستان باید طی ده سال گذشته هیچ سابقه کیفری نداشته باشد و از لحاظ شخصیتی مورد تایید و سالم باشد.
 • شخص متقاضی اخذ تابعیت در انگلستان بایذ در این کشور پس از اخذ تابعیت زندگی کند.
 • شخص متقاضی تابعیت در انگلستان باید قبل از درخواست اخذ تابعیت ۵ سال را در این کشور زندگی کرده باشد.
 • در طی یکسال گذشته نباید بیشتر از سه ماه در بیرون از خاک انگلستان سپری کرده باشد.
تابعیت دوگانه: کشور انگلستان تابعیت مضاعف را رد نمی کند و در صورتی که درخواست تابعیت انگلستان از طرف شخص متقاضی صورت گیرد نیاری به ترک تابعیت قبلی نیست.
از دست دادن تابعیت: شهروندی انگلستان با ترک تابعیت ، اخذ تابعیت کشوری که مورد تایید دولت انگلستان نباشد و فریبکاری و ایجاد خطر برای امنیت ملی از بین خواهد رفت.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلستان از  طریق ازدواج است یکی از روش های مهاجرت به انگلستان است که بسیار هم پرمخاطره است. مهمترین مسئله از طریق ازدواج در مهاجرت به انگلستان این است که این ازدواج واقعی باشد و به دولت انگلستان ثابت شود که برای کسب اقامت دائم انگلستان صورت نگرفته است. ممکن از اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق ازدواج طولانی و پر هزینه باشد اما مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج یکی از روش های محبوب است و یکی از مطمئن ترین راهها برای مهاجرت به  انگلیس محسوب می شود البته درصورتی که ثابت شود ازدواج واقعی است.
شرایط ازدواج در انگلستان به این صورت است که شخص متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج از دو راه ویزای نامزدی  وازدواج می تواند اقدام کند.  در هر دوی این ویزاها فرد باید بتواند شرط دارا بودن حداقل حقوق را اثبات کند که در حال حاضر سالانه حدود ۱۸۶۰۰ پوند برای یک زوج بدون فرزند است، که فرد میتواند با ارائه مدارکی مثل استخدام بودن، داشتن وجه نقد در بانک و یا داشتن کار آزاد، سفارت و مراجع قانونی را قانع کند.
 • ویزای نامزدی معمولی انگلستان: پس از اثبات دارا بودن شرایط لازم به شخص متقاضی ازدواج در انگلستان یک ویزای شش ماهه داده خواهد شد و شخص در این شش ماه فرصت خواهد داشت که ازدواج کند. متقاضی باید امکان ثبت ازدواج را داشته باشد. چند همسری در انگلستان قانونی نیست و جرم محسوب می شود بنابراین وضعیت تاهل فرد متقاضی باید کاملا روشن باشد و اگر  فرد متقاضی مطلقه و یا بیوه باشد باید مدارک لازم را درمورد این مسئله ارائه دهد. پس در این ویزا بعد از اخذ ویزای شش ماهه فرد به انگلستان رفته و فرصت دارد آنجا ازدواج کند و سپس یک ویزای سه ساله دریافت کند و یا اینکه اصلا ازدواج نکند و به کشورش بازگردد.
 • ویزای نامزدی ویزیتوری انگلستان: به شخص متقاضی ازدواج در انگلستان یک ویزای شش ماهه داده می شود تا به انگلستان برود و در آنجا ازدواج کند و سپس به کشور خودش برگردد و بعد از طریق کشور خودش ویزای سه ساله ی ازدواج را دریافت کند که البته در حال حاضر این نوع از ویزا بزای ایرانی ها مقدور نیست.
 • ویزای ازدواج انگلستان: ویزای ازدواج انگلستان به شخص متقاضی ازدواج در انگلستان یک ویزای ۳۳ ماهه داده میشود و بعد از اتمام این دوره مجددا شرایط شخص بررسی شده و برای ۳۳ ماه دیگر تمدید میشود، و در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید پس از گذشت این  ۵ سال زوج می توانند درخواست اقامت دائم کند. البته به یاد داشته باشید که برای درخواست این ویزا سن ازدواج برای زوج و زوجه باید حتما ۱۸ سال تمام باشد. در این نوع ویزا متقاضی اجازه کار و درس خواندن را دارد.
متقاضیان این نوع ویزا باید درخواست خود را از خارج انگلستان و با مراجعه به سفارت این کشورانجام داده و هنگام مراجعه مدارک ازدواج و هر گونه مدارکی که دال بر شهروند بودن شوهر یا همسر آینده خود در انگلستان باشد را تحویل دهند.

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

مهاجرت به انگلستان از طریق طریق تولد یکی از برنامه های  مهاجرتی است که معمولا کشورها جهت اخذ تابعیت خود از طریق تولد از یکی از دو معیار خون یا خاک و یا ترکیبی از هردو استفاده می کنند. در سال ۱۹۸۳ به بعد و با تصویب قوانین کشور انگلستان براساس معیار خون تبعیت می کند به این  معنی که باید یکی از پدر یا مادر  فرد، انگلیسی  باشد تا بتواند با تولد در خاک انگلستان و یا کشور دیگری تابعیت انگلستان را اخذ کند. در واقع تولد در خاک انگلستان  دلیل بر اخذ تابعیت برای فرد این نیست.

شرایط اخذ تابعیت انگستان از طریق خون

 • کودکی  که در خارج از انگلستان متولد شده باشد و  یکی از والدین کودک و یا هر دو تبعه انگلستان باشند
 • کودکی که در خارج از انگلستان متولد شده باشد و یکی از والدین او در خدمت پادشاه باشد
 • کودکی که تحت تکفل خانواده انگلیسی باشد و والدیننش مجهول باشند.

شرایط اخذ تابعیت انگستان از طریق خاک

 • کودکی که در انگلستان از والدینی که یکی از آن ها تبعه انگلیس بوده یا محل زندگی خود را این کشور قرار داده باشد متولد شده باشد
 • کودکی که از پدر انگلیسی که در خارج از انگلستان زندگی کند متولد شده باشد و ازدواج صورت نگرفته باشد. فرزند چنانچه کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد می تواند تقاضای تابعیت انگلستان را بنماید.
 • کودکی که از والدین نامعلوم در خاک انگلستان متولد شده باشد تابعیت انگلستان را اخذ می کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

مهاجرت به انگلستان از طریق کار بدین صورت می باشد که شخص دوره تحصیلات خود را در کشور انگلستان گذرانده باشد و یا از کشور انگلستان (Job Offer) داشته باشد. بدین معنا که یک کارفرمای انگلیسی یا مقیم انگلستان از شخص متقاضی اقامت در انگلستان دعوت به کار کند. ویزای کاری انگلستان به این صورت است که برای افراد با تخصص است که قصد اخذ اقامت و کار به صورت بلند مدت را دارند که انواع مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کاری شامل مهاجرت به انگلستان ازطریق تخصص(کار عمومی) و مهاجرت به انگلستان از طریق انتقال داخل شرکت و مهاجرت از طریق ویزای ورزشکاری است .
 • مهاجرت به انگستان از طریق تخصص: این نوع از مهاجرت به انگلستان برای افراد متخصص در زمینه های کاری مثل حسابداری فناوری اطلاعت یا مراقبت های بهداشتی است. باید توجه داشته باشید  قبل از اقدام جهت اخذ این ویزا یا مهاجرت به انگلستان باید دارای  یک پیشنهاد شغلی مخصوص سطح ۲ از یک کارفرمای انگلیسی که دارای مجوز اسپانسری است باشید تا بتواند اقدامات لازم جهت مهاجرت به انگلستان را داشته باشد.
 • مهاجرت به انگلستان از طریق انتقال داخل شرکت: این نوع از ویزا برای کسانی که در کمپانی های بین المللی انگلستان کارمند هستند و مقرر است که انتقال یکی از کارمندان کشور های خارج اروپا به یکی از شعبه های خود در انگلستان صورت بگیرد که کارفرما باید اسپانسر این فرد شود و همچنین زمینه کاری فرد همخوانی و یکسان باشد. این ویزا دارای سه بخش  که شامل ویزای کارمندان بلند مدت و ویزای کارمندان کوتاه مدت و ویزای کار اموزان می باشد.
 • مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای ورزشکاری: مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای ورزشکاری مناسب افراد حرفه ای در زمینه ورزشی است که بطور بین المللی  در بالاترین سطح دنبال می شود و همچنین شرایط به صورت است که باعث شود آن رشته ورزشی در بالاترین سطح  در انگلستان پیشرفت کند. همچنین متقاضی پس از مهاجرت به انگلستان می تواند در بازی های ملی خود حاضر شود.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 در مورد سرمایه گذاری در انگلستان  که این نوع ویزا به چهار صورت که شامل سرمایه گذاری و استعداد برتر و کارافرینی و فارغ التحصیلان کار افرین می باشد.
 • ویزای سرمایه گذاری: مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری بدین ترتیب است که  اولا سرمایه گذار باید در یکی از شرکت های فعال انگلستان مبلغ دو میلیون پوند سرمایه گذاری نموده و ثانیا خارج از منطقه اقتصادی اروپا باشد. با این روش می توانید حداکثر به مدت ۳ سال و ۴ ماه در انگلستان اقامت داشته باشید و این مدت قابل تمدید برای ۲ سال دیگر است.
 • کارآفرینی: مهاجرت به انگلستان از روش کارآفرینی که در میان ویزاهای سرمایه گذاری انگلستان پر طرفدار است. جهت دریافت این نوع ویزا داشتن مبلغ 200 هزار پوند در بانک انگلیسی  برای مدت زمان معین الزامی است. اولین کار این است که متقاضی طرح اقتصادی خود را ارائه می دهد و در انتها سرمایه گذاری با مبلغ ذکر شده در یک کسب و کار داخل انگلستان شروع می شود. در ضمن مهاجرت به انگلستان جهت دریافت این ویزا داشتن مدرک زبان انگلیسی اجباری است.
 • فارغ التحصیلی کارآفرین: مهاجرت به انگلستان و شرایط این روش به این صورت است که اولا شخص خارج از منطقه اقتصادی اروپا باشد و دوم اینکه دارای یک ایده کسب و کار عالی و تا ئید شده باشد که این تائید توسط سازمان اداره تجارت بین المللی صورت می گیرد و همچنین فارغ التحصیل باید از یکی از دانشگاه های انگلستان باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یکی از روشهای مناسب است که با توجه به کیفیت دانشگاه ها و دبیرستان ها و همچنین کیفیت بالای آموزش در این کشور بسیار مورد استقبال عموم مردم در سراسر جهان است. ویزای تحصیل در انگلستان به این صورت می باشد که به دو بخش دانشجویان و دانش آموزان تقسیم می شود. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیلی جزو برنامه های مهاجرتی است که برای مهاجرین کمی ساده تر و از محبوبیت بیشتری برخوردار است.
این نوع ویزای تحصیلی برای دانشجویان  و افراد بالای ۱۶ سال و خود ۱۶ سال است که قصد ادامه‌ی تحصیل و مهاجرت به انگلستان در کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلستان را دارند. این نوع ویزای تحصیلی انگلستان برای دانش اموزان و افراد  ۴ تا ۱۶ سال می باشد که قصد ادامه‌ی تحصیل در مدارس انگلستان را دارند. لازم به ذکر است با این نوع از ویزای انگلستان ویزای همراه صادر می شود و همچنین افراد می بایست جهت مهاجرت به  انگلستان  از طریق تحصیل سه ماه قبل از شروع ترم تحصیلی جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

پناهنده شخصی است که در کشور خود مورد اذیت و آزارقرار گرفته و جانش یا خانواده او به دلایل امنیتی در خطر  هستند و به دلایل مختلفی چون مسایل نژادی، مذهبی، ملیتی، سیاسی یا اجتماعی این اتفاق به وجود آمده است و به هیچ عنوان امکان بازگشت به کشور خود را ندارد. پروسه به این شکل است متقاضی پناهندگی در انگلستان باید اثبات کند که کشورش به او پناه نداده است و فرد به محض ورود به انگلستان باید درخواست پناهندگی خودش را اعلام کند که پس از اعلام پناهندگی  پناهجو در یک مرکز پلیس در انگلستان بازجویی خواهد شد و مدارک پناهجو مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اطلاعات پناهجو توسط پلیس انگلستان ثبت می شود. بررسی پرونده پناهجو ممکن است  حدود ۲ سال طول بکشد و بر اساس نوع پرونده  مدت زمان بررسی آن متفاوت خواهد بود. درانتها اگر رای انگلستان مبنی بر خروج  پناهجو باشد شخص موظف خواهد بود سریعا  خاک کشور انگلستان را ترک کند. 
خیلی از افراد شاید برای رسیدن به  شرایط بهتر و امکانات  زندگی ایده ال تری برای خود و خانواده خود به فکر پناهندگی باشند  ولی باید گفت پناهندگی بدترین و سختترین راه مهاجرت است. طولانی شدن دوره دادگاه ها و اعلام نتیجه برای پناهجو و شرایط بسیار نامناسب کمپ ها دلایلی است که به هیچ عنوان نباید به پناهندگی فکر کرد و هیچ گاه و نباید برای پناهندگی اقدام کرد.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید