مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور ژاپن اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به ژاپن در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به ژاپن

اگر قصد مهاجرت به ژاپن را دارید و می خواهید در مورد شرایط مهاجرت به زاپن اطلاعات کسب کنید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و با مشاورین برجسته این موسسه مشورت کرده و یا اینکه با مطالعه این مقاله اطلاعات کلی راجع به زاپن و راههای مهاجرت به ژاپن را بدانید. کشور ژاپن یک کشور جزیره ای است با  بیش از سه هزار جزیره در شرق چین در کنار اقیانوس آرام با شهرستانهای متراکم و پارک های ملی کوهستانی با زیارتگاه ها و معابد. کشور ژاپن با کشورهایی مثل کره جنوبی و چین و کره شمالی و روسیه از طریق اقیانوس آرام همسایه است. کشور ژاپن سومین اقتصاد برتر جهان را دارد که پایتخت آن توکیو است که دارای آسمان خراش های و فرهنگ پاپ است. ژاپن دارای 28 میلیون نفر جمعیت است که بلندترین کوه آتشفشان جهان یعنی کوه فوجی در ژاپن واقع شده است. کشور ژاپن جزو ملل متحد است و سیستم اقتصادی آن مبتی بر سرمایه داری و اساس آن بر بازار است. یکی از زلزله خیز ترین کشورهای جهان است و موقعیت جغرافیایی آن باعث این زلزله خیز بودن این کشور شده است. قطار گلوله شینکانسن از اتصال جزایر اصلی کیوشو (سواحل نیمه گرمسیری اوکیناوا) هونشو (خانه به توکیو و یادبود اتمی بمب هیروشیما) و هوکایدو (معروف اسکی) است.
امپراتوری ژاپن آکیهیتو است و نخست وزیرر آن شینزو آبه و واحد پول ژاپن ین است. مردم ژاپن به زبان ژاپنی که ریشه کره ای دارد و یکی از مشکل ترین زبان های دنیا است.
مهاجرت به ژاپن یک فرایند ساده است اما تبدیل شدن به اقامت دائم  تقریبا غیرممکن است. یکی از روشهای دریافت اقامت دائم در ژاپن این است که ثابت کنید که اقامت داشتن فرد به نفع ژاپن است که در این صورت کشور ژاپن با اقامت دائم شخص متقاضی موافقت می کند. راه دیگر همسر یا فرزند ژاپنی داشتن متقاضی است. راه دیگر اقامت ژاپن مهاجرت از طریق کار است که توسط کارفرما با قرارداد استخدام برای اقامت دائم است.
سه مرحله تابعیت ژاپن:
  • مرحله اول: جمع آوری اسناد و مدارک و آماده سازی و پر کردن تمام اسناد به وزارت دادگستری
  • مرحله دوم: وزارت دادگستری مدارک و اسناد را بررسی نماید و مصاحبه شفاهی و کتبی را دو ماه پس از ارائه اسناد انجام می شود
  • مرحله سوم: وزارت دادگستری تمام اسناد را به توکیو ارسال می کند و مدارک متقاضی را مانند تغییر آدرس و تلفن و کار و وضعیت تاهل و ... بررسی میکند.
 

فرهنگ ژاپنی:

ژاپن یک فرهنگ چند وجهی دارد که از طرفی عمیق ترین سنت ها با قدمت هزاران سال است و از سوی دیگر یک جامعه سرشار از سرعت و تغییر مداوم مد و توسعه فناوری است. مسافران ژاپن با فرهنگی عجیب و جذاب در ژاپن روبرو می شوند. اقامت در هتل های سنتی ژاپن و پوشیدن لباس های سنتی و گشاد در تاتامی و خوردن ماهی خام و سبزیحات در هتل سنتی می تواند جذاب باشد. ژاپن یک کشور شکفت انگیز برای سفر است. پیاده روی در کوه های آلپ و هوکایدو دارای حس دلپذیری است.در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعاتی در خصوص کشور ژاپن به اطلاع شما عزیزان برسانیم  و راه های مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیلی و ازدواج و تولد فرزند و کار و سرمایه گذاری را ارائه دهیم و اینکه شرایط اخذ اقامت در ژاپن چگونه است و اینکه ژاپن مهاجر پذیر نیست و به افرادی که ژاپنی نباشند تابعییت تعلق  نمیگیرد و شرایط خیلی سختی دارد اگر تمایل به اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با موسسات حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته  ما مشورت نمایید.در این مقاله سعی بر این داشتیم تا اطلاعاتی در خصوص کشور ژاپن به اطلاع شما عزیزان برسانیم  و راه های مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیلی و ازدواج و تولد فرزند و کار و سرمایه گذاری را ارائه دهیم و اینکه شرایط اخذ اقامت در ژاپن چگونه است و اینکه ژاپن مهاجر پذیر نیست و به افرادی که ژاپنی نباشند تابعییت تعلق  نمیگیرد و شرایط خیلی سختی دارد اگر تمایل به اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با موسسات حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای mie اتریش در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته  ما مشورت نمایید.

مهاجرت به ژاپن

کار در ژاپن:

برای دریافت ویزای کار ژاپن نیاز به یک دعوت نامه از کشور ژاپن از طرف کارفرما است.
ویزای کار ژاپن سه ساله است و تا زمانی که در ژاپن کار و زندگی می کنید می تواند تمدید شود. کارمندان ژاپنی ساعت های طولانی کار می کنند و در هفته شاید 60 ساعت کار غیرمعمول نباشد. در ژاپن سیگار کشیدن در محل کار غیرقانونی است. کارکنان ژاپنی برای نشان دادن وفاداری خود به شرکت و سازمان خود در ازای برخی از درجه شغلی و منافع خود مثل یارانه مسکن و بیمه و امکانات تفریحی و پاداش و حقوق بازنشستگی خود سخت کار میکنند. دستمزد برای شروع کار کم است. زندگی حدود 64 درصد از ژاپنی ها در سال 1985 وابسته به دستمزد و حقوق کارمندی است که بسیاری از آنها مزایای خوبی هم ندارند. در شرکت های بزرگ تفاوت زیادی بین کارمندان ثابت و غیرثابت است. کارآفرینی میان بازرگانان و صنعتگران و کشاورزان و ماهیگیران است. بیکار توسط صنعت زدایی ایجاد شده است که کارگران را در شهر و روستا تحت تاثیر قرار داده است.
نرخ بیکاری در ژاپن در مقایسه با کشورهای صنعتی دیگر کمتر از 3 درصد است. حدود کمتر از 1 درصد کارگران روزمزد در سال 1370 و 1380 رشد داشته است.
در حال حاضر بیکاری میان جوانان ژاپنی یک مشکل قابل توجه است و دستمزد های صنعت و نوع استخدام متفاوت است. کمترین دستمزد برای بخش پوشاک و مبلمان و نساجی و محصولات چرم است. بیشترین دستمزد هم مربوط به املاک و متسغلات و خدمات عمومی و نفت و چاپ و نشر و صنایع مربوط به تکنولوژی است.

تحصیل در ژاپن:

آموزش و پرورش در ژاپن در مقاطع ابتدایی و متوسطه و پایین تر اجباری است. اکثر مدارس در این مقاطع دولتی هستند و
آموزش های مقطع متوسطه به بالا و دانشگاه به صورت خصوصی است
. مراکز مراقبت از کودکان 2 تا 5 سال وجود دارد و بعد از آن کودکستان و مهد کودک استفاده می شود. سال تحصیلی در ماه آوریل شروع می شود و مارس به پایان می رسد. تعطیلات تابستانی در ماه اوت و تعطیلات زمستانی در آخر دسامبر و ابتدای ژانویه است.

ازدواج در ژاپن:

شرایط ازدواج در ژاپن برای مردان 18 سال و برای زنان 16 سال است. کسانی که زیر 20 سال قصد ازدواج دارند باید از پدر و مادر خود اجازه داشته باشند. اگر یکی یا هردو نفر برای ازدواج در ژاپن ژاپنی نباشند باز هم مشکلی از نظر دولت ژاپن نیست. مدارک موردنیاز برای ازدواج در ژاپن را به سفارت یا کنسولگری کشور خود ارائه می کنید که یکی از مدارک زیر لازم است:
  •        استرالیا: گواهی هیچ مانعی CNI
  •        ایالات متحده آمریکا: استشهاد برای صلاحیت ازدواج
  •        کانادا: استشهاد برای صلاحیت ازدواج
  •        نیوزیلند: گواهی هیچ مانعی CNI
  •        فرانسه: گواهی هیچ مانعی CNI
  •        انگلستان: گواهی هیچ مانعی CNI
  •        فیلیپین: ظرفیت قانونی برای قرارداد ازدواج
برای ثبت ازدواج نیاز به پر کردن فرم دارید که باید مهر و امضا داشته باشد. نیاز به دو شاهد دارید که اگر تمایل داشته باشید ویزای شما تغییر ند به همسر ژاپنی ملی و اقامت بلند مدت باید گواهی ازدواج صادر شده توسط مقامات دولتی ژاپن بررسی شود. اگر از همسر ژاپنی خود طلاق بگیرید باید گزارش طلاق را به دفتر مهاجرت اعلام کنید و ویزای همسر خود را بعد از گذشت 6 ماه از طلاق لغو کنید. برای تبدیل ویزای همسر به ویزای اقامت دراز مدت شخص متقاضی بعد از 5 سال زندگی مشترک و یا داشتن کودک با ملیت ژاپنی می توانید برای یک دوره اقامت طولانی مدت ژاپن را دریافت کنید.
درصورت زیادماندن عمدی در ژاپن بدون شرایط اقامت عواقبی مثل اخراج وجود دارد که بلافاصله بعد از 15 روز باید خاک ژاپن را ترک کنید.

تولد فرزند در ژاپن:

ژاپن بر اساس قوانین شهروندی با خون اداره می شود و محل تولد فرزند تابعیت به وجود نمی آورد. اگر پدر و مادر تابعیت ژاپن داشته باشند تابعیت فرزند هم ژاپنی می شود و اگر پدر قبل از تولد فوت کند و تابعیت ژاپنی قبل از مرگ نداشته باشد فرزند در خاک ژاپن به دنیا بیاید یا هردو والد فرزند ناشناخته باشد تا 20 سالگی فرزند تابعیت ژاپنی دارد. و اگر بخواهد تابعیت ژاپنی خود را از دست ندهد باید تا سن 21 سالگی درخواست بدهد.

سرمایه گذاری در ژاپن:

ژاپن سرمای گذاری مستقیم خارجی را در برنامه های رسمی خود ایجاد کرده و از آنجا که ژاپن سومین کشور بزرگ اقتصادی دنیا است و شریک تجاری آمریکا محسوب می شود در واقع سرمایه گذاری غیرمستقیم در ایالت متحده آمریکا است. ژاپن با چالش های رشد اقتصادی پایین و کاهش قیمت ها و افزایش سن جمعیت و کاهش نیروی کار روبرو است. سرمایه گذاری در ژاپن مثل برخی کشورها خطراتی مثل سلب مالکیت و تابعیت را ندارد.
 

در این مقاله سعی بر این کردیم تا اطلاعاتی در خصوص کشور ژاپن به اطلاع شما عزیزان برسانیم  و راه های مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیلی و ازدواج و تولد فرزند و کار و سرمایه گذاری را ارائه دهیم و اینکه شرایط اخذ اقامت در ژاپن چگونه است و اینکه ژاپن مهاجر پذیر نیست و به افرادی که ژاپنی نباشند تابعییت تعلق  نمیگیرد و شرایط خیلی سختی دارد اگر تمایل به اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با موسسات حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای mie اتریش در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته  ما مشورت نمایید.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید