بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص بهترین کشور دنیا برای مهاجرت در اختیار شما قرار دهیم.


 

بهترین کشور دنیا برای مهاجرت


بهترین کشور دنیا برای مهاجرت و مقدمه ای بر آن :

بهترین کشور دنیا برای مهاجرت ، یکی از موضوعاتی است که تمام افرادی که در فکر مهاجرت هستند به آن فکر می کنند.برای انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت لازم است به موارد و فاکتورهایی زیاد و مهمی من الجمله فاکتورهای اجتماعی و اقتصادی پرداخته شود .از این رو در صدد آن بر آمدیم تا با بررسی این موارد بتوانیم به ابهامات ذهنی شما پاسخ گوییم .
 
برای مطالعه شرایط اقامت اروپا بر روی لینک کلیک کنید.

بهترین کشور دنیا برای مهاجرت و شرایط عمومی آن :

همانطور که اشاره شد برای یافتن بهترین مقصد برای مهاجرت ،نیازمند آن هستیم تا برخی از فاکتورها را مورد بررسی قرار داده  تا بتوانیم از هر حیث به این موضوع بپردازیم .از جمله فاکتورهای مهم می توان به فاکتورهای ذیل اشاره کرد :
  • شرایط آب و هوایی
  • نظام اجتماعی حاکم
  • نظام های مالیاتی
  • امنیت شغلی و نرخ بیکاری
  • خدمات درمانی و بهداشتی
  • نظام حقوقی حاکم
  • نظام قضایی حاکم
این موارد نمونه هایی از فاکتورهای مهم برای انتخاب مقصد و انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت هستند ، که برای امر مهاجرت دانستن و اشراف کامل به آنها باعث موفقیت در انتخاب مقصد مورد نظر می شود.

بهترین کشور دنیا برای اقامت


بررسی شاخص آب و هوا :

یکی از ابتدایی ترین شاخص ها در انتخاب مقصد مورد نظر برای یافتن بهترین کشور دنیا برای مهاجرت شرایط آب و هوایی آن کشور است . شاید در ظاهر و در ابتدای امر این مورد ، از موارد غیر حساس به نظر بیاید ولی باید به این نکته توجه داشت که آیا فرد قادر است در استان کبک کانادا که 9 ماه در سال در حالت یخ زدگی قرار دارد زندگی کند ؟ و یا آیا توانایی زندگی در کشوری نظیر سوئد را دارند که شش ماه سال را در تاریکی و شش ماه را در روشنایی به سر ببرند ؟ در نتیجه برای مهاجرت باید به شرایط اقلیمی یک کشور توجه داشت تا مقصدی مشابه کشور خود بتوانیم پیدا کرده تا با کمترین تغییرات مواجه شویم . یکی از کشورهایی که در این زمینه مشابهت های فراوان با کشور ایران دارد ،کشور اتریش می باشد که با آب و هوایی تقریبا مشابه ایران می تواند یکی از مقاصد خوب وب رگزیده برای امر مهاجرت باشد.

بررسی نظام اجتماعی و امنیت حاکم:

از دیگر فاکتورها برای شناخت بهترین کشور دنیا برای مهاجرت می توان از فاکتور امنیت اجتماعی نام برد . امنیت اجتماعی بالا ، میزان خشونت پایین ، میانگین جرایم ارتکابی کم ، این ها همهگی مواردی هستند که فرد در زمان انتخاب مقصد باید به آن توجه کند . به طور مثال مدارس دانمارک از جمله بهترین مدارس در تمامی دنیا هستند که میزان خشونت در میان دانش آموزان به حداقل میانگین در آمده است . و یا کشور اتریش دارای امنیت اجتماعی افراد برای تمامی اقشار جامعه می باشد . از طرفی بر خلاف تصور برخی از افراد در برخی از مناطق شهرهای بزرگ آمریکا این امنیت اجتماعی برقرار نمی باشد .از سایر کشور ها مانند موناکو و مالتا نیز می توان به دلیل وجود وضعیت اقتصادی مناسب و میزان جرایم پایین نام برد .
 
برای مشاوره با وکیل مهاجرتی کانادا حرفه ای برروی لینک کلیک کنید.

بررسی شاخص نظام مالیاتی :

یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت امر نظام مالیاتی کشور مقصد می باشد . نظام های مالیاتی ساده تر و ارزان تر یکی از مواردی است که در انتخاب مقصد مهاجرتی باید به آن توجه داشت .در بسیاری از کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا و کانادا نظام مالیاتی سنگینی حکمفرما است و این می تواند از نقاط منفی این موضوع باشد در مقابل کشورها یی نظیر لوکزامبورگ ، مالتا و موناکو از سیستم مالیاتی ساده و مناسبی برخوردار است و میزان مالیات دریافتی از شهروندان این کشورها به مراتب پایین تر از برخی از کشورهای اروپایی نیز می باشد.

بررسی شاخص امنیت شغلی :

یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت باید شاخص نرخ بیکاری آن کشور است . هر میزان که نرخ اشتغال در کشوری بالا تر و به مراتب نرخ بیکاری پایین تری داشته باشد از لحاظ سطح زندگی مناسب تر می باشد . در اروپا کشورهایی نظیر مالتا و اتریش از سطح پایینی در نرخ بیکاری برخوردار هستند و در مقابل برخلاف تصور بیشتری از افراد که متقاضی مهاجرت هستند کشور ایتالیا به دلیل نرخ بیکاری بالایی که دارد مقصد مناسبی برای مهاجرت نخواهد بود و اکثر افراد بعد از اقدام برای این کشور مجددا باید برای سایر کشورها اقدام کنند تا بتوانند وارد بازار کار شوند.
 
علاقمندان به کواپ کانادا بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید

بررسی شاخص بیمه های درمانی:

فاکتور خدمات درمانی و بیمه ای یکی دیگر از مسایلی است که قبل از اقدام به انتخاب مقصد مورد نظر باید در خصوص آن تحقیق به عمل آورد . هزینه های پزشکی هنگفت در کشورهایی نظیر کانادا و عدم پوشش بیمه ای آنها باعث می گردد تا در مواردی که شخص نیاز به درمان و خدمات پزشکی است از پرداخت مبالغ عاجز گردد . در مقابل کشورهایی نظیر کانادا ، اتریش ، سوییس ، فنلاند ، دانمارک ، هلند و برخی دیگر از کشورها دارای پوشش درمانی و بیمه ای کامل و در سطح بابلایی هستند و افراد به راحتی می توانند از پس مخارج خود در این زمینه بر آیند .

بررسی نظام حقوقی و شرایط اعطای تابعیت :

یکی از پرسش ها و مسائل مهم در امر مهاجرت هدف اصلی و نهایی این امر است . آیا هدف از مهاجرت اخذ اقامت و تابعیت یک کشور است و یا به صرف تحصیل و یا سرمایه گذار اقدام به  مهاجرت می شود . اگر هدف رسیدن به اقامت و تابعیت یک کشور می باشد باید در نظام حقوقی آن کشور این مسیله در نظر گرفته شود . زیرا بسیاری از کشورها مانند کشورهای حاشیه خلیج زیبای فارس و یا کشوری نظیر کشور مالزی به افراد تابعیت و اقامت اعطا نمیکنند و به صرف کار و یا تحصیل افراد مهاجر را می پذیرند که بعد از آن هم این افراد باید به کشورشان باز گردنند . اما در مقابل کشورهایی نظیر کانادا و یا اکثر کشورهای اروپایی به شخص مهاجر اقامت اعطا می کنند و بعد از گذشتن چند سال منجر به دریافت پاسپورت برای این اشخاص می گردد .

برای بررسی شرایط سرمایه گذاری 50 هزار یورویی بر روی لینک کلیک کنید 

بررسی نظام قضایی حاکم :

برای یافتن بهترین کشور دنیا برای مهاجرت فاکتور نظام قضایی بسیار عامل تعیین کننده ای می باشد . در ظاهر بسیاری از این افراد به این فاکتور توجه چندانی ندارند اما در طی تحقیقات و مطالعات به اهمیت این موضوع پی می برند . به طور مثال اگر دادگاه های کشوری دارای فساد باشند وضعیت آن کشور از بسیاری جهات نامساعد می باشد. صدور احکام ناعادلانه در خصوص مهاجرین در کشورهایی همچون امارات و یا صدور احکام بی پایه و اساس اعدام در کشورهایی نظیر مالزی از جمله مسائلی است که فرد باید در مسیر مهاجرت به آنها دقت نماید. از سوی دیگر دادگاه ها و نظام های قضایی کشورهایی نظیر سوئیس ، آمریکا ، انگلستان ، اتریش و سایر کشورها را می توانبه عنوان سالم ترین دادگاه ها خواند و در نتیجه شرایط زندگی در این کشورها به مراتب بهتر می باشد.

همانطور که مشاهده فرمودید در مقاله فوق به بررسی برخی از فاکتورهای امر مهاجرت پرداخته شد لیکن باید این نکته را در نظر داشت که برای دانستن و اشراف بر  بسیاری از این فاکتورها نیازمند مشورت با وکیل خبره در این زمینه هستید . شما می توانید برای کسب این اطلاعات از ویدیویی که توسط مدیریت موسسه آقای دکتر ملک پور تهیه گردیده است استفاده نمایید تا به بسیاری از این مسائل اشراف یابید . شما نیز می توانید با کارشناسان خبره موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده تا با بررسی رایگان شرایط خود از مشاوره بهره مند شوید.