اخذ ویزای شینگن

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اخذ ویزای شینگن در اختیار شما قرار دهیم.


اخذ ویزای شینگن


اخذ ویزای شینگن و مقدمه ای بر آن :

اخذ ویزای شینگن به چه صورت امکان پذیر می باشد ؟ آیا اخذ ویزای شینگن دارای شرایط خاصی می باشد ؟ انواع ویزای شینگن کدام موارد هستند ؟ اینها تماما نمونه هایی از  سوالاتی می باشد که در ذهن افراد بسیاری که متقاضی اخذ ویزای شینگن هستند نقش می بندد . ما در این مقاله بر آنیم تا با بررسی دقیق و علمی شرایط اخذ ویزای شنگن به تمامی سوالات در این حیطه پاسخ گوییم.
در ابتدای امر بهتر است بدانیم که شینگن نام شهری است در لوکزامبورگ که قرارداد معاهده شینگن در سال 1985 در 14 ژوئن در نزدیکی این شهر منعقد گردید  و براسا آن مقرر شد که ساکنین کشورهای اروپایی آزادانه در کشورهای اروپایی تردد نمایند. این معاهده ابتدا به امضای کشورهای آلمان ، فرانسه ، هلند ، لوکزامبورگ و بلژیک رسید.لذا ویزای شینگن برای افرادی است که خواستار ورود به خاک اروپا هسند و اقامت کشورهای اروپایی را ندارند.
 
برای مطالعه شرایط اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید
 

 کشورهای عضو شینگن :

معاهده شینگن در ابتدا توسط پنج کشور امضا شد و بعد از آن سایر کشورهای دیگر به این معاهده پیوستند . از جمله کشورهای عضو شینگن می توان به کشورهای ذیل اشاره کرد :
فنلاند . دانمارک . لهستان . چک . ایسلند . یونان . لیختن اشتاین . مجارستان .اتریش . آلمان . هلند . بلژیک .ایتالیا . لتونی . قبرس . سوئیس . و سایر کشور ها را نام برد .
برخی از کشورهای اروپایی کماکان عضو محدوده شینگن نیستند مانند کشورهای کرواسی ، اوکراین ، مقدونیه و افرادی که قصد سفر به این کشورها را دارند باید نسبت به اخذ ویزای این کشورها اقدام نمایند . و در برخی موارد بعد از ورود به این کشورها اگر شخص قصد ورود به محدوده شینگن دارند باید توضیحاتی را در خصوص  موارد ذیل و این قبیل موارد مورد بررسی قرار می گیرد .
 •  چرایی ورود به کشور مقصد
 • محل اقامت در محدوده شینگن
 • بلیط خروج از محدوده شینگن 

 انواع ویزای شینگن :

ویزاهای شینگن دارای انواع مختلفی است که در ذیل به توضیح این موارد خواهیم پرداخت :

1. ویزای نوع A :

در این نوع ویزا فرد اجازه دارد تنها در فرودگاه کشورهای حوزه شنگن به منظور تعویق در سفر و یا ادامه سفر را داشته باشد که به آن ویزای ترانزیت نیز گفته می شود.و فرد حق خروج از فرودگاه را ندارد.

2. ویزای نوع B :

ویزای تایپ B  تا حدودی به ویزای تایپ A  شباهت دارد با این تفاوت که فرد می تواند برای ادامه مسیر خود از فرودگاه خارج شده و از طرق زمینی  به ادامه سفر خود بپردازد .

3. ویزای نوع C  :

در ویزای تایپ C  بسیاری از افراد با داشتن دعوتنامه و یا با نشان دادن تمکن های مالی و نشان دادن علقه های مربوطه مبنی بر بازگشت فرد به ایران برای وی صادر می شود.این نوع ویزا بسته به هدف فرد تعداد ،دفعات ورود به حوزه شینگن را مشخص می کند .
 • Single Entre : اجازه یک بار ورود به محدوده شینگن
 • double entry : اجازه دو بار ورود به محدوده شینگن
 • Multiple  : اجازه ورود خروج به صورت نا محدود

4. ویزای نوع D :

تایپ D  ویزایی است که طولانی مدت است و بیشتر برای افراد دانشجو تجار و سایر افرادی که نیازمند تکرار ورود به محدوده شینگن هستند صادر می شود .که خود دارای دو نوع است .
یک بار ورود که در آن فرد فقط می تواند یک مرتبه ورود داشته باشد به طور مثال برای افرادی است که به قصد درمان وارد شینگن می شوند.
چند بار ورود که در آن فرد به راحتی قابلیت رفت و آمد را دارد مانند دانشجویان
 
برای آشنایی با سرمایه گذاری 50هزار یورویی و بهترین کشور دنیا برای مهاجرت بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

 مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن:

اخذ ویزای شینگن نیازمند ارائه مدارک مشخصی است که فرد به راحتی با ارائه آن ها می تواند موفق به اخذ ویزای شینگن شوند.مدارک مورد نیاز عبارتند از :
 • اصل و کپی پاسپورت
 • عکس پرسنلی
 • تکمیل فرم درخواست
 • ارائه سوابق شغلی
 • گردش حساب بالای 50 میلیون
 • سند ملکی
 • گواهی اشتغال و یا جواز کسب
 • بیمه های درمانی فرد
 1. در حال حاضر اکثر ویزاهای صادر شده در مرتبه اول در حدود 20 روز می باشد.
 2. زمان اقدام برای اخذ ویزای شینگن در حدود 4 ماه قبل از اقدام به سفر است .
 3. حضور شخص در زمان مصاحبه و انگشت نگاری الزامی است.

موارد ذکر شده در بالا می تولاند به بسیاری از سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ گوید . شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی  میتوانید به مقالات و ویدیوهای آموزشی موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کرده و یا با مشاوران مجرب ما با همکاری موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.