مهاجرت به هند

مهاجرت به هند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور هند اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به هند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به هند

مهاجرت به هند و مقدمه ای برآن

مهاجرت به هند، روش های مهاجرت و اخذ اقامت کشور هند، شرایط مورد نیاز و نکات مهم برای زندگی و کار کردن در هند، در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. برای کسانی که قصد مهاجرت به هند را دارند سوالات متفاوتی نظیر شرایط اخذ اقامت و زندگی در هند چگونه است؟ آیا هند کشور خوبی برای کار و تحصیل است؟ هزینه های زندگی در هند به چه صورت می باشد؟ ما در این مقاله سعی بر پاسخ دادن به تمام این سوالات و موارد مشابه آن را می نماییم پس در ادامه با ما باشید. برای اخذ اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تلفنی رایگان در مورد مهاجرت به هند، شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته و از خدمات آن بهره مند شوید.

ملک پور

 

مهاجرت به هند و شرایط عمومی آن

برای مهاجرت به هند لازم است آگاه باشید که کشور هند دومین کشور پرجمعیت جهان و هفتمین کشور از لحاظ مساحت جغرافیایی می باشد. این کشور در قسمت جنوبی قاره آسیا و دارای همسایگی با کشورهای مختلف نظیر، از سمت شمال با یونان، چین، نپال و تبت، از سمت شمال غرب با بنگلادش و از جنوب با اقیانوس هند همسایگی دارد. این کشور به دلیل جمعیت بسیار بالای خود دارای گویش ها و زبان متفاوت و حتی تا 22 زبان مختلف می باشد اما زبان رسمی در هند هندی و انگلیسی است. این کشور همچنین به دلیل کوه های هیمالیا که بلندترین قله جهان یعنی اورست در آن قرار دارد، شهرت جهانی به کشور هند داده است.

ویژگی هند

 
برای مطالعه شرایط مهاجرت به مالزی و شرایط مهاجرت به ترکیه بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.

مهاجرت به هند از طریق کار

در میان راه های متداول برای مهاجرت به هند، مهاجرت به هند از طریق کار یکی از روش های موجود می باشد. برای مشغول شدن به کار در هند و به واسطه آن دریافت ویزای کار، شما حتما نیاز دارید که یک دعوتنامه کاری از سمت شرکت هندی دریافت کنید که به واسطه آن به دولت نشان دهید که قصد کارکردن در هند را دارید. از آنجایی که جمعیت هند بسیار زیاد و درخواست افراد خارجی برای کار بسیار بالا است شما باید شرایط خیلی خوبی داشته باشید زیرا که رقابت برای اخذ کار در هند بسیار زیاد است. برای کار در هند شما حتما نیاز به تسلط کافی به زبان انگلیسی دارید و اگر به زبان هندی هم آشنایی پیدا کنید ارتباطات با مردم برای شما آسان تر خواهد بود. دولت هند یک لیست از مشاغلی که بیشتر مورد نیاز دارد را انتشار کرده که در اینجا آن ها را ذکر می کنیم. شغل های مورد نیاز در هند شامل:
 • صنایع شیمیایی
 • ساخت و ساز
 • صنعت فولاد و فلزات
 • کشاورزی
 • فناوری اطلاعات
 • منسوجات
برای شروع کار در هند شما نیاز به داشتن ویزای کار و اجازه کار هند دارید که با توجه به تاییدیه ای که از کارفرما خود دارید که درآن به مهارت های شما در زمینه کاری شما اشاره شده است، می توانید نسبت به اخذ ویزای کار و اجازه ی کار درخواست بدهید. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور هند در سال های اخیر را می توانید ملاحظه فرمایید.
برای اخذ ویزای کار هند شما نیاز به آماده کردن مدارک زیر را خواهید داشت:
 • پاسپورت شما با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه.
 • مدارک و سوابق کاری و تحصیلی شما ترجمه شده به زبان انگلیسی.
 • مدرک زبان انگلیسی.
 • دعوت نامه یا پیشنهاد کاری که از کارفرما یا شرکت هندی دارید.
 • کپی از مدارک و پاسپورت.
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا

مهاجرت به هند از طریق تحصیل

از راه های مختلف مهاجرت به هند می توان به مهاجرت به هند از طریق تحصیل در هند اشاره داشت. برای تحصیل در هند شما نیاز به مدرک آیلتس زبان با نمره حداقل 6 برای دوره لیسانس، نمره 6.5 برای دوره فوق لیسانس و نمره 7 برای دوره دکتری دارید. مدت زمان دوره های تحصیلی در هند به طور معمول در لیسانس 4 الی 5 سال، فوق لیسانس 2 الی 3 سال و در دوره دکتر تا 3 سال زمان لازم می باشد. در کشور هند شما می توانید با توجه به رشته و سطح مالی خود از بین نزدیک به 900 تا 1000 موسسه و دانشگاه، محل مورد نظر خود را انتخاب کنید. در اکثر دانشگاه های هند به هر دو زبان هندی و انگلیسی دروس تدریس می شود. در حین تحصیل شما به صورت نیمه وقت امکان کار کردن را دارید. معمولا شروع ترم ها در کشور هند در ماه های ژوئیه و ژانویه است. هزینه سالیانه تحصیل در هند معمولا بین 4000 تا 5000 دلار با توجه به دانشگاه و هزینه ای شامل وجو خوابگاه یا امکانات دیگر می تواند متفاوت باشد. در میانگین هزینه های زندگی درکنار تحصیل می تواند تا 3500 دلار در سال برای یک نفر باشد. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در هند می پردازیم:
 • انگیزه نامه(نامه ای که مختصر در آن هدف و انگیزه خود را جهت تحصیل یا مهاجرت به هند با دکر علایق خود درهند بیان می کنید).
 • رزومه و مدارک کامل تحصیلی.
 • فرم پذیرش دانشگاه مورد نظر در هند.
 • ارائه تمکن مالی برای 1 سال زندگی در هند.
 • کپی از تمامی مدارک و پاسپورت.
 • مدرک زبان یا آیلتس.

برای مطالعه شرایط مهاجرت به تاجیکستان و شرایط مهاجرت به آنتیگوا و باربودا روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

مهاجرت به هند از طریق سرمایه گذاری

کشور هند دارای رشد سریع اقتصادی در سال های اخیر بوده اما به دلیل جمعیت بسیار بالای آن و همچنین ریسک های زیاد در زمینه سرمایه گذاری در هند به شما پیشنهاد می کنیم حتما از خدمات وکیل های حقوقی معتبر در جهت سرمایه گذاری در کشور هند استفاده کنید. کشور هند یک کشور فقیر به حساب می آید زیرا با توجه به نرخ های تولید ناخالص داخلی متوجه می شویم که نرخ یا قیمت هر سال آن مبلغ بسیار پایینی برای کشوری با این مساحت و جمعیت می باشد. همچنین در نرخ تورم، کشور هند امار بسیار خوبی را در چندین سال اخیر ندارد. برای مهاجرت به هند از طریق سرمایه گذاری شما از 3 طریق می توانید اقدام کنید.
 • خرد ملک در هند، پیش از خرید ملک در هند شما نیاز دارید در هند اقامت داشته باشید و امکان خرید ملک با ویزای توریستی موجود نیست پس به این نکته توجه داشته باشید.
 • ثبت شرکت در هند، برای ثبت شرکت در هند شما نیاز به داشتن حداقل سرمایه 500،000 دلار و همچنین یک برنامه سرمایه گذاری برای ارائه به دولت هند دارید. که در این برنامه باید دولت هند را متقاعد کنید، بیزینس شما در 10 سال آینده دارای سود و منفعت برای کشور هند می باشد اگر موفق به کسب تاییدیه از دولت هند بشوید می توانید اجازه خرید ملک، کار و تحصیل هم دریافت کنید.
 • خرید اوراق قرضه، برای استفاده از این روش شما نیاز به سرمایه بسیار زیادی دارید این سرمایه باید حداقل 1.5 میلیون دلار باشد که پس از گرفتن تاییدیه از دولت هند به شما اقامت 10 ساله داده خواهد شد.
نمودار های رشد اقتصادی سالانه در هند و نرخ تورم هند:

نرخ تورم و رشد اقتصادی در هند

مهاجرت به هند از طریق ازدواج

برای مهاجرت به هند از طریق ازدواج در کشور هند نیاز با آگاهی داشتن از شرایط و مدارک مورد نظر دولت هند در این زمینه است. کشور هند حداقل سن قانونی برای ازدواج را 18 سال برای دختران و 21 سال برای پسران تعیین کرده است. طبق قانون سال 1954 در کشور هند اگر یک شخص خارجی درخواست ازدواج با فرد هندی را داشته باشد اگر قبل از درخواست ازدواج خود حداقل 30 روز در هند اقامت داشته باشد می توانید با ارائه مدارک زیر نسبت به درخواست اخذ اقامت در هند اقدام کند و پس از 7 سال اقامت در هند می تواند درخواست شهروندی بدهد. مدارک و شرایط لازم برای ازدواج فرد خارجی با فرد هندی به صورت زیر می باشد:
 • گواهی مبنی بر فوت یا طلاق همسر قبلی.
 • گواهی عدم منع ازدواج.
 • پاسپورت دارای اعتبار حداقل 6 ماه برای هر دو شخص.
 • آدرس محل اقامت فرد خارجی به مدت 30 روز در هند و اثبات آن به دولت.
 • گواهی اصلی تولد برای هر دو شخص.

برای مطالعه شرایط مهاجرت به روسیه و شرایط مهاجرت به سوئد بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.
 

مهاجرت به هند و اخذ تابعیت از طریق تولد

سیستم کشورها برای اعطای تابعیت به فرزند متولد شده، بر اساس سیستم خاک و خون می باشد. در سیستم خاک یعنی بدون توجه به تابعیت پدر و مادر، تولد فرزند در کشور موجب اخذ تابعیت می شود اما در سیستم خون حتما باید یکی از پدر یا مادر دارای تابعیت کشور مورد نظر برای اخذ تابعیت فرزند باشد، آگاهی داشتن از این دو سیستم در مهاجرت به هند واخذ تابعیت از طریق تولد مهم می باشد. در کشور هند از سال 1954 میلادب در هند یک سری شرایط و قوانین جهت اخذ تابعیت به فرزند به صورت زیر موجود می باشد:
 •  جولای سال 1987 میلادی در هند متولد شده اند بدون در نظر گرفتن تابعیت پدر یا مادر آنان، می توانند تابعیت هندی اخذ نمایند.
 • فرزندانی که بعد از تاریخ 1987 میلادی تا 3 دسامبر سال 2004 در هند متولد شده اند و حداقل یکی از پدر یا مادر آنان در زمان تولد شهروند هند بوده باشند.
 • فرزندانی که از 3 دسامبر سال 2004 به بعد در هند متولد شده اند و حداقل پدر یا مادر دارای تابعیت هند می باشد می توانند تابعیت هندی بگیرند.
 • فرزندانی که بین دو تاریخ 26 ژانویه سال 1950 میلادی  و با توجه به موارد گفته شده در می یابیم که سیستم اخذ تابعیت در کشور هند سیستم خون می باشد و حتما یکی از پدر یا مادر باید تابعیت هند را داشته باشد که به واسطه آن فرزند آن ها بتواند تابعیت هند را دریافت کند.
مدارد لازم برای اخذ گواهی تولد فرزند در هند:
 • پرداخت هزینه ثبت گواهی تولد فرزند به مبلغ 20 دلار.
 • شواهد و مدارک لازمه مربوط به ازدواج پدر ومادر.
 • گواهی تولد پدر و مادر.
 • ارائه نامه از بیمارستان در رابطه با تولد فرزند.
 • گواهی مربوط به هویت پدر و مادر.

برای مطالعه شرایط مهاجرت به کلمبیا و شرایط مهاجرت به دانمارک بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید
 

مهاجرت به هند از طریق پناهندگی

برخی از افراد برای مهاجرت به یک کشور صرف نظر از خطرات و ریسک های جبران ناپذیری که این روش برای آنان و خانواده آن ها دارد اقدام به مهاجرت به هند از طریق پناهندگی می کنند. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE  اتریش هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این روش را توصیه نمی کند. پیشنهاد ما به شما انتخاب روش قانونی و امن می باشد. اگر شما درخواست پناهندگی به هند را دارید باید به کمیسیون عالی پناهندگان بین الملل درخواست پناهندگی خود که شامل اطلاعات کامل شما و همراهان شما می باشد را ارسال کنید و همچنین دلیل خود را برای پناهندگی در هند باید عنوان کنید سپس پس از یک پروسه که زمان دقیقی ندارد نتیجه درخواست به شما اعلام خواهد شد. برای آگاهی بیشتر از روش های قانونی و بسیار مناسب تر مهاجرت به شما پیشنهاد می کنیم محصول ویدیویی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت موسسه ملک پور را تهیه فرمایید.

مهاجرت به هند و هزینه های زندگی در هند

در بحث مهاجرت به هند و هزینه های زندگی در هند ذکر این نکته لازم است که کشور هند یکی از پرجمعیت ترین کشورها می باشد و دارای نرخ تورم نسبتا بالایی است. نکته قابل توجه وضعیت بهداشت در هند می باشد که به دلیل جمعیت بسیار زیاد آن سیستم بهداشتی این کشور دارای سطح پایینی می باشد که شما را وادار به پرداخت مبالغ زیاد جهت استفاده از خدمات بهداشت در کشور هند می کند. در ادامه به بررسی هزینه ای زندگی در شهر دهلی نو، پایتخت هند می پردازیم:
 

هزینه زندگی در هند


مهاجرت به هند و اخذ تابعیت

برای دریافت اخذ تابعیت به یکی از چند روش گفته شده نیاز دارید که ابتدا اقامت خود را در هند کسب نمایید. مثلا شما می توانید با داشتن ویزای کاری و پرداخت مالیات در هند پس از 7 سال نسبت به اخذ تابعیت هند درخواست بدهید که شما نیاز دارید به زبان هندی تسلط کافی داشته باشید و همچنین بتوانید در آزمون های تاریخ هند و فرهنگ هند امتحان قبولی کسب کنید. راه دیگر از روش سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه می باشد که به واسطه آن به شما اقامت 10 ساله داده می شود. اما در کل شرایط مهاجرت به هند و اخر تابعیت در کشور هند با توجه به قوانین و شرایط تعیین شده توسط دولت و روند طولانی اخذ تابعیت آن کمی دشوار می باشد

مهاجرت به هند و سخن پایانی

مهاجرت به هند و شرایط مختلف اخذ اقامت، کار و تحصیل و شروع زندگی در هند به شما دوستان عزیز به طور کامل و علمی توضیح داده شد. کشور هند با توجه رشد سریع جمعیت و نبود شغل پردرآمد برای اکثر مردمان دارای فقر چشمگیری در اکثر شهرها می باشد. شاید همچنین از لحاظ سیستم بهداشت و پیشگیری بیماری ها در این کشور اقدامات خوبی صورت نمی گیرد.

 شما عزیزان می توانید برای مهاجرت به هند یا دریافت مشاوره برای کشورهای بسیار مرفه تر و با امکانات بیشتر نظیر کانادا و اتریش با مشاوران برتر موسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE  اتریش به صورت رایگان تماس گرفته و از خدمات آن بهره مند شوید. در صورت هرگونه سوال شما در زمینه مهاجرت به هند شما عزیزان می توانید در قسمت پرسش و پاسخ سوالات خود را مطرح کنید و همکاران ما ظرف مدت 12 ساعت پاسخگوی شما خواهند بود.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید