مهاجرت به گرانادا

مهاجرت به گرانادا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به گرانادا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 مهاجرت به گرانادا و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به گرانادا و اخذ اقامت و تابعیت گرانادا، در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد و تمام نکات مهم مهاجرت به گرانادا به صورت کامل بیان می گردد. برای کسانی که قصد مهاجرت به گرانادا را دارند سوالات زیادی مطرح می شود از قبیل این که گرانادا چگونه کشوری است؟ از چه روش هایی می شود برای مهاجرت به گرانادا اقدام کرد؟ بهترین روش مهاجرت به گرانادا کدام است؟ این مقاله توسط مشاوران  ومتخصصان موسسه حقوقی ملک پوربه رشته تحریر در آمده و به بررسی تمام روش های مهاجرت به گرانادا به صورت جامع می پردازد. امید بر آن است که در این مقاله توانسته باشیم به سوال های شما پاسخ دهیم. شما می توانید با دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش سریع ترین و بهترین راه را برای مهاجرت به گرانادا و اخذ اقامت آن دریافت کنید 
 

ملک پور


شرایط عمومی مهاجرت به گرانادا

برای مهاجرت به گرانادا و اخذ اقامت آن، ابتدا بهتر است که با این کشور آشنا شویم. کشور گرانادا از سه جزیره تشکیل شده است و برای مدت زمان زیادی مستعمره انگلیس و فرانسه بوده است و هنوز در جزیره گرانادا در فرهنگ مردم ومعماری گرانادا و نام  گذاری سواحل از این استعمار نشانه هایی به چشم می خورد. از آن جا که گرانادا مستعمره انگلیس و فرانسه بوده است زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی با لهجه گرانادایی است. پایتخت آن شهر سنت جورجس جمعیت گرانادا بیشتر از ۱۱۰۰۰۰ هزار نفر و مساحت آن ۳۴۴ کیلومتر مربع است. جوز هندی، موز، کاکائو، میوه و سبزیجات نیز در گرانادا به وفور یافت می شود که معمولا این محصولات را صادر می کنند. مردم گرانادا اکثرا سیاه پوست هستند و دین بیشتر آن ها کاتولیک می باشد. گراناد از آب و هوای معتدل برخوردار است و به دلیل طبیعت زیبای آن هر ساله گردشگران زیادی از گراناد دیدن می کنند.

مهاجرت به گرانادا از طریق کار

مهاجرت به گرانادا از طریق کار یکی از ۶ روش مهاجرتی است که شخص برای رسیدن به اهداف خود انجام می دهد تا آینده ای متفاوت را برای خود رقم زند. بعضی از مشاغل گرانادا ، توسط افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند انجام می شود. مانند دیگر کشورها، برای گرفتن ویزای کاری در گرانادا نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و رزومه کاری می باشد که یا از طریق سایت های کاریابی آن کشور انجام می شود و یا از طریق ارتباط مستقیم با کارفرما می باشد. بعد از دریافت پیشنهاد کار باید برای گرفتن ویزا به سفارت مراجعه کرد. ویزای کار گرانادا به مدت ۱ سال معتبر است و در صورت نیاز متقاضی می تواند آن را تمدید کند و صدور آن حدودا یک ماه زمان می برد. یافتن کار در گرانادا بعد از مهاجرت به گرانادا از طریق کار با هدف اخذ ویزای کار نسبتا مشکل می باشد در نتیجه بهتر آن است که از موسسات کاریابی برای یافتن کار استفاده کرد. این موسسات کاریابی به روز ترین کارها در رشته ها و گرایش های مختلف را در اختیار افراد جویای کار در گرانادا قرار می دهند. که شخص می تواند به نسبت شرایط خود شغل مورد نظر را از این موسسات دریافت کند. برخی از این موسسات کاریابی که شهرت و اعتبار بیشتری در گرانادا دارند به شرح زیر است
تعدادی از سایت های کاریابی
 • Caribbean Jobs
 • Overseas Jobs
 • Linkedin
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار گرانادا شامل موارد زیر می باشد:
 • مجوز کار
 • گواهی سو پیشینه
 • شماره تماس متقاضی
 • کپی تایید شده از مدارک
 • ۴ قطعه عکس
 • گواهی ثبت برای کارهای ایجاد شده
 • مهر کمپانی کاری
 • نامه توجیهی نوشته شده توسط کارفرما
 • گواهی تایید شخص
در هر کشوری برای دانستن این که فرصت کار در آن کشور امکان پذیر است نیاز به دانستن نرخ بیکاری آن کشور است نمودار زیر نشان دهنده نرخ بیکاری در گرانادا است که نرخ بیکاری در این کشور نسبتا زیاد است.

نرخ بیکاری در گرانادا


برای مطالعه شرایط مهاجرت به نروژ و مهاجرت به مالزی بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

مهاجرت به گرانادا از طریق تحصیل

یکی از نکته های مهم بررسی مهاجرت به گرانادا از طریق تحصیل نشان می دهد که دانشجویان باید بعد از اتمام تحصیلات خود در یک فرصت کوتاه ویزای اقامت خود را به اقامت کاری یا سرمایه گذاری تغییر دهند در غیر این صورت باید به کشور خود باز گردند و بعد از اینکه ویزای خود را چندین بار تمدید کردند می توانند برای اقامت ئم درخواست بدهند. در کشور گرانادا تحصیلات و سطح سواد در میان مردم این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و شخص می تواند از طریق تحصیل اقامت گرانادا را اخذ کند و بهتر آن است که این اقامت از طریق بورسیه تحصیلی و استفاده از امتیازات رایگان در گرانادا باشد. ویزای تحصیلی گرانادا برای یک ترم تحصیلی است و در صورت نیاز می شود آن را تمدید کرد. هزینه صدور ویزای تحصیلی بین ۴۵ تا ۹۰ دلار امریکا متغیر است کشور گرانادا از آن جا که کشور کوچکی است  دانشگاه های زیادی در آن نیست وتنها دانشگاهی که امکان تحصیل دانشجویان آن را می دهد دانشگاه سنت جورجس می باشد. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به گرانادا از طریق تحصیل به شرح زیر است:
مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی
 • دلیل سفر به گرانادا
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • تاریخ انقضای پاسپورت به همراه تاریخ صدور و شماره پاسپورت و مدت اقامت
 • اسکن پاسپورت
 • گواهی پذیرش از دانشگاه
 • نامه دانشگاه محل پذیرش به اداره مهاجرت گرانادا
 • دو قطعه عکس
 • مهاجرت به گرانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به کشور گرانادا از طریق سرمایه گذاری، به منظور جذب سرمایه  کشور های خارجی و در مقابل آن اخذ اقامت و شهروندی توسط شخص سرمایه گذار می باشد. گرانادا یک کشور بسیار کوچک و ثروتمند است که دارای سیستم مالیاتی مناسب برای فعالیت های اقتصادی و تجاری است. مالیات پایین گرانادا منجر به رشد اقتصادی قابل توجهی شده است که انگیزه بالایی را برای سرمایه گذاری در زمینه ملک و شرکت های مدیریتی ایجاد می کند. برای گرفتن پاسپورت کشور گرانادا می شود در زمینه ملک یا تجارت سرمایه گذاری انجام داد. با سرمایه گذاری حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار در خرید ملک می شود این ویزا را اخذ کرد شخص سرمایه گذار باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد و کشور گرانادا به مدت ۴ سال از شروع کار سود سرمایه گذاری ۲٪ را تضمین می کند. هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد.

مهاجرت به گرانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به گرانادا از طریق ازدواج نیاز به چندین مرحله دارد که به تشکیل یک خانواده جدید منجر می شود. هر دو طرف باید پس از ارائه مدارک لازم نسبت به ازدواج با یک شخص تبعه گرانادا و اثبات تمکن مالی شخص تبعه گرانادا برای گذران زندگی می توانند گواهی ازدواج خود را از اداره ثبت احوال گرانادا تحویل بگیرند.. پس از ارائه مدارک لازم، می توانند گواهی ازدواج خود را از اداره ثبت احوال گرانادا تحویل بگیرند. پس از گذشت مدت زمان معینی شخص می تواند برای اقامت دائم خود درخواست بدهد. موسسه حقوقی ملک پور می تواند به شما برای جمع آوری یا تدوین تمام مدارک مورد نیاز برای تکمیل روند قانونی ازدواج در گرانادا کمک کند.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج در گرانادا:
 • گذرنامه معتبر
 • شناسنامه
 • سند طلاق
 • اثبات وضعیت تجرد
 • گواهی فوت همسر
 • رضایت نامه والدین برای افراد زیر ۲۱ سال
 • ترجمه همه مدارک به زبان انگلیسی
 • هزینه ویزا به مبلغ ۲۷ دلار

مهاجرت به گرانادا واخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به گرانادا واخذ تابعیت از طریق تولد یکی از راه هایی است که مطابق با اصل خون یا اصل خاک امکان پذیر می باشد. اخذ اقامت از طریق اصل خاک بسیار مهم می باشد. در این روش شخص در خاک هر کشوری که متولد شود می تواند اقامت آن کشور را بگیرد اما طبق قانون اصل خون پدر یا مادر و یا هر دو تابعیت را انتقال می دهند. کشور گرانادا به کسانی که فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند در صورتی که پدر یا مادر تابعیت یا اقامت گرانادا را داشته باشند تابعیت یا اقامت می دهد. در نتیجه علاوه بر تولد فرزند در خاک گرانادا از قانون خون هم پیروی می کند. هر فرزندی که  از سال ۱۹۷۴ در این کشور متولد شده است می تواند تابعیت این کشور را به دست آورد مدارکی شامل گواهی تولد فرزند در خاک گرانادا پاسپورت والدین و سند ازدواج مورد نیاز است.
 
برای مطالعه شرایط مهاجرت به عمان و مهاجرت به ایسلند بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

مهاجرت به گرانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به گرانادا از طریق پناهندگی مسیری است که هر پناه جویی طی می کند تا درخواست پناهندگی او مورد بررسی قرار بگیرد. این مراحل شامل دادن درخواست برای پناهندگی، بررسی قانون دابلین در مورد فرد پناهجو و تصمیم گیری در مورد درخواست پناهنده می باشد. کشور گرانادا به دلیل نداشتن منابع مالی و هم چنین کوچک بودن کشور پناهجو نمی پذیرد و پناهنده ها در این کشور در شرایط سختی به سر می برند.در پناهندگی در گرانادا از سه روش سیاسی، مذهبی و اجتماعی امکان پذیر است که هر کدام از این روش ها شرایط خاص خود را دارد. توصیه ما به شما این است افرادی که تمایل به خروج از کشور را دارند به جای انتخاب روش پر مخاطره پناهندگی از روش های قانونی مهاجرت برای خروج از کشور استفاده کنند. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما از جنبه های پناهندگی بیان گردید.

مهاجرت به گرانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

کشور گرانادا به هنرمندان و افراد موفقی که در کار خود مهارت و توانایی دارند یا افرادی که جوایز بین المللی را دریافت کردند و دارای سوابق عالی و رتبه های بالا در کار خود هستند اقامت می دهد. در این روش مهاجرت به گرانادا افراد به واسطه استعداد و نبوغ خود می توانند اقامت گرانادا را اخذ کنند.

هزینه های زندگی در گرانادا

هزینه های زندگی در گرانادا یکی از مهمترین دغدغه های هر فرد برای مهاجرت به گرانادا است که معمولا برای برای مهاجرت به گرانادا از طریق تحصیل بسته به این که دانشجو در دانشگاه دولتی یا دانشگاه خصوصی تحصیل کند و این که دانشگاه و رشته دانشجو از چه امتیازی برخوردار باشد هزینه ها متفاوت است و دانشجو باید هزینه زیادی را بابت هزینه تحصیل و هزینه زندگی پرداخت نماید. بیشترین هزینه ها مربوط به هزینه مسکن و خوراک می باشد. معمولا هر فرد برای گذران زندگی در گرانادا ماهیانه به مبلغ ۸۰۰ یورو نیاز دارد. البته یکی از مزایای کشور گرانادا این است که دولت یک حداقل حقوقی را برای کارمندان خود مشخص کرده است که هیچ کارمندی نمی تواند کمتر از آن دریافت کند. در ادامه سایر هزینه ها را مورد بررسی قرار می دهیم.. در ادامه سایر هزینه ها نظیر هزینه مسکن و خوراک را مورد بررسی قرار می دهیم.

هزینه زندگی در گرانادا


اخذ تابعیت گرانادا

مهاجرت به گرانادا و اخذ تابعیت آن از چند روش امکان پذیراست. یکی ازراه های آن تحصیل می باشد که در صورتی که فرد بعد از تحصیل مشغول به کار شود می تواند اقامت دائم گرانادا را به دست آورد. یکی از راه های دیگر از طریق ازدواج است که در صورت ازدواج با فردی که تبعه گرانادا است کشور گرانادا به کسانی که فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند در صورتی که پدر یا مادر تابعیت یا اقامت گرانادا را داشته باشند تابعیت یا اقامت می دهد. سایر روش ها نیز توضیح داده شد.در نتیجه از آن جا که کشور گرانادا نیازمند هزینه هایی بسیار کمی در خصوص تشکیل پرونده در امر مهاجرت است و هزینه زندگی نیز در این کشور نسبتا پایین است و شرط حضور برای گرفتن ویزا ندارد که بعد از مدت زمان ۵ سال که از اقامت شخص گذشت متقاضی می تواند برای اقامت دائم درخواست بدهد وبعد از اقامت دائم می تواند درخواست پاسپورت گرانادا را بدهد. البته برای مهاجرت به گرانادا و گرفتن تابعیت آن باید به زبان گرانادایی تسلط داشته باشیم و به قوانین آن کشور پایبند باشیم. افراد زیادی می توانند به این کشور مهاجرت کنند و در صورت گرفتن حق شهروندی گرانادا از تمام حقوق یک فرد تبعه گرانادا نیز برخوردار می شوند

شرایط موجود برای اخذ اقامت و تابعیت گرانادا از طریق مهاجرت به گرانادا نسبتا دشوار می باشد. کشورهای دیگری چون اتریش، آلمان و کانادا وجود دارد که در صورت داشتن شرایط موجود در آن کشور شما می توانید برای اخذ اقامت آن اقدام کنید. شما می توانید از طریق ویدیوها و اطلاعات رایگان در سایت ملک پور اطلاعات بیشتری درباره مهاجرت به گرانادا و اخذ اقامت آن را کسب کنید. شما هم چنین می توانید از مشاوره رایگان تلفنی موسسه حقوقی ملک پور نیز استفاده کنید.
   

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید