مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور قبرس اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به قبرس در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس و مقدمه ای برآن
مهاجرت به قبرس، از طرق مختلف و شرایط اخذ تابعیت قبرس را در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهیم داد. آیا تمام راه های مهاجرت به قبرس را می دانید؟ آیا قبرس کشور رویاهای ما خواهد بود؟ کشور قبرس، کشوری به شکل جزیره است که در شرق در یای مدیترانه واقع شده است. خوب است بدانید که قبرس یکی از بزرگترین جزیره های دریای مدیترانه است. قبرس از سالیان گذشته به دو بخش شمای و جنوبی تقسیم شده و جمعیتی دوسته در آن سکونت دارند.قسمتی از آن را ترک ها سکونت دارن و در قسمت دیگر آن یونانی ها سکنی گزیده اند. امید است بتوانیم درمقاله مهاجرت به قبرس پاسخ گوی سوالات شما عزیزان باشیم. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده . درصورت نیاز به اطلاعات تکمیلی درباب مهاجرت به قبرس، شما می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل فرمایید و مشاوره راییگان دریافت نمایید.
 • مهاجرت به قبرس و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به قبرس از طریق کار
 • مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به قبرس و هزینه های زندگی در قبرس
 • مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت قبرس
 • مهاجرت به قبرس و سخن پایانی

مهاجرت به قبرس و شرایط عمومی آن

کشور قبرس همانطور که قبلا ذکر کردیم، کشوری جزیره ای شکل در دریای مدیترانه است که مساحتی حدود 9.251 کیلومتر مربع را داراست و جمعیتی در حدود  1.170 میلون نفر را در خود جای داده است. قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده که حدود 80% از جمعیت قبرس در بخش جنوبی زندگی می کنند. شایان ذکر است که در بخش جنوبی قبرس مردم به زبان یونانی صحبت می کنند و در بخش شمالی به زبان ترکی تکلم می نمایند. پایتخت قبرس شهر نیکوزیا است. همچنین قبرس به عضویت اتحادیه اروپا و و در محدوده شنگن قرار دارد و واحد پول آن یورو است. پاسپورت قبرس از قدرت خوبی برخوردار است چراکه اتباع این کشور زیبا می توانند به 122 کشور بدون اخذ روادید سفر کنند و در زمره هشتمین پاسپورت قدرتمند جهان قرار گیرد. قبرس از لحاظ پیشرفت در صنایع مختلف هنوز به کامیابی نرسیده است و بیشتر درآمد آن از طریق کشاورزی و صادرات این گونه محصولات است به همین دلیل کارخانجات عظیم و صنایع پتروشیمی در آن توسعه نیافته و این خود دلیلی بر عدم آلودگی های زیست محیطی است. موارد ذکر شده بخشی از مزایای قرس است که امروزه به واسطه دست یافتن به این مزایا، افراد زیادی قصد مهاجرت به قبرس را در سر می پرورانند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید محصول بی نظیر ما را تهیه فرمایید و از آن در جهت پیش برد اهداف خود کمک بگیرید.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

مهاجرت به قبرس از طریق کار یکی از راه های مهاجرتی به این کشور زیبا و محبوب است. برای مهاجرت از روش ابتدا باید فاکتورهایی را بدین منظور مورد ارزیابی قرار داده و قبل از اقدام کردن برای آن از چگونگی شرایط آن آگاهی حاصل کرد. یکی از این موارد نحوه چگونگی یافتن کار است. برای این که شخصی خارج از اتحادیه اروپا و قبرس بتواند در قبرس مشغول به کار شود ابتدا باید آن شغل به مدت سه ماه در قبرس آگهی شود و چنانچه شخصی برای آن جایگاه متقاضی نشد باز هم به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود. در صورت عدم پذیرش این جایگاه شغلی از سوی افراد قبرسی و اتباع اتحادیه اروپا شخص متقاضی می تواند به واسطه آن شغل ویزا دریافت کند.  شایان ذکر است که با توجه به ویزای کاری و تمدید آن پس از 5 سال می توان اقامت دائم آن را دریافت نمود و پس از آن در صورت داشتن شرایط برای تابعیت تقدام نمود. بعد از این مورد باید توجه کرد که حقوق یک شخص برای کار کردن در قبرس در ابتدای امر حدود 800 یورو و پس از کسب تجربه و فراگیری آن می تواند به بیش از 900 یورو افزایش یابد. از آن جا که قبلا ذکر کردیم در کشور قبرس صنایع پیشرفته و کارخانجات مختلف وجود ندارد بدیهی است که یافتن شغل در قبرس در این زمینه ها قدری مشکل خواهد بود. در زیر، نمودار نرخ بیکاری که عاملی تاثیر گذار در مهاجرت به قبرس است را خدمت شما ارایه می نماییم تا دریابیم که نرخ بیکاری علی رغم اینکه در سال 2018 بیش از 9% بوده ولی این عدد در سال 2019 در حال کاهش است.

نرخ بیکاری در قبرس


مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

برای تحصیل کردن در قبرس در مقاطع مختلف در دسترس است. قبرس به لحاظ موقعیت خوب جغرافیای و شرایط مطلوب آب و هوایی مورد توجه خیلی از جوامع قرار گرفته است. در قبرس هزینه ها نسبت دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است ولی باید به این نکته توجه کرد که فقط به واسطه تحصیل نمی توان اقامت بلند مدت آن را دریافت نمود و بعد از تحصیا در آن جا سکنی گزید بلکه باید ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کرد تا از این طریق مهاجرت به قبرس بتوان در جهت پیش برد اهداف استفاده کرد. در قبرس، تحصیل در مقطع لیسانس چهار سال یه طول می انجامد و مستلزم داشتن نمره 6 در آزمون آیلتس است؛ همچنین دانشجو اجازه 20 ساعت کار در هفته را خواهد داشت. در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس طول دوره تحصیل 2 سال خواهد بود و برای این مقطع هم دانشجو باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 را داشته باشد. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو اجازه کار 30 ساعت در هفته را خواهد داشت. در مقطع دکتری که مدت زمان آن حدود 3 تا 5 سال طول می کشد، ابتدا متقاضی باید استاد راهنما یا سوپروایزری را جستجو کند که پروژه مد نظر او و سابقه فعالیت های استادش در یک راستا باشد و پس از پذیرفته شدن از سوی استاد راهنما و دریافت اجازه وی می تواند جهت اخذ ویزا اقدام نماید. بدیهی است که صرفا تحصیل نمی تواند زمینه دریافت اقامت دائم باشد بلکه باید پس از تحصیل آن را به ویزای کاری تبدیل کرد و در صورت تمدید آن تا 5 سال اقامت دائم را می توان اخذ کرد.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در قبرس و مهاجرت به قبرس از این طریق نیازمند توان مالی بالا می باشد. در اکثراین برنامه های مهاجرتی نیازمند سرمایه گذاری 2 میلیونی هستیم به طوری که در یکی از این برنامه ها که در حال حاضر در دسترس است، شخص باید به مبلغ 2.5 میلیون یورو را در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری کند که از این مبلغ می تواند 500 هزار یورو از آن در بخش املاک مسکونی سرمایه گذاری شود و 2 میلیون یورو باقی مانده از آن می تواند در سایر بخش ها سرمایه گذاری نماید. در این برنامه مهاجرتی شخص اصلی که سرمایه گذار محسوب می شود به همراه همسر و فرزندان تا 18 سال می توانند در پرونده قرار بگیرند. البته برای فرزندان تا سن 28 سال در صورتی که مجرد باشند و از لحاظ اقتصادی وابسته به والدین محسوب شوند می توانند در این پرونده قرار بگیرند.در این روش بلا فاصله اقامت دائم صادر می شود و پس از چند هفته تابعیت اعطا می شود. در این برنامه امتیاز دیگیری هم می توان قائل شد که در صورت افزایش سرمایه 500 هزار یورویی می توان والدین شخص اصلی هم در این پرونده گنجانده شوند. در زیر ریسک خطر مصادره اموال را می آوریم که عدد 1 بیان گر کمترین میزان ریسک است.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

برای مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج و اخذ تابعیت قبرس می توان اقدام کرد به طوری که حداقل 1 سال از مدت ازدواج شخص با تبعه قبرس گذشته باشد و در دو سال گذشته در قبرس اقامت داشته باشد. بدیهی است که در صورت داشتن این شرایط می توان برای اخذ اقامت دائم و به تبعه آن تابعیت قبرس را کسب نمود. برای اخذ تابعیت قبرس باید حداقل 3 سال از تاریخ ازدواج آن ها گذشته باشد و بدین منظور در خواستی را مبنی بر اخذ تابعیت قبرس اعلام نماید و در این درخواست دلایل توجیه کننده خود را برای اخذ تابعیت ذکر کند. در صورتی که شخص ازدواج کرده با اتباع قبرس، بیش از 5 سال از تاریخ ازدواجشان گذشته باشد و حداقل یک فرزند از ازدواجشان حاصل شده باشد دیگر نیازی به این درخواست نیست و می تواند برای اخذ تابعیت اقدام نماید. بدین منظور باید مدارک مورد نیاززیر را ارائه دهد.
 • گواهی تولد
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی تولد فرزند
 • گواهی شهروندی همسر
 • پرداخت مبلغ 300 یورو و هزینه دو تمبر به مبلغ 8.54 یورو
 • مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد
برای بررسی مهاجرت به قبرس از طریق تولد باید در ابتدا این نکته را مورد توجه قرار داد که همه کشورها پیرو دو قاعده زیر هستند.
  قاعده خون : شخص متولد شده باید از پدر، مادر یا پدر و مادری قبرسی متولد شده باشد.
قاعده خاک: شخص متولد شده فقط باید در خاک کشور مورد نظر متولد شده باشد.
همه کشورها از یکی از این دو قاعده پیروی می کنند و در بعضی از مواقع تلفیقی از این دو. کشور قبرس از قاعده خون پیروی می کند و صرف نظر از این که شخص متولد شده در کجا به دنیا آمده باشد و فقط به صرف داشتن پدر یا مادری قبرسی است می تواند تابعیت قبرس را اخذ نماید. در این بین کشور قبرس تابعیت دوگانه را نیز پذیرفته است و افراد متقاضی تابعیت قبرس در صورت واجد شرایط بودن نیازی نیست تابعیت قبلی خود را سلب نمایند و می توانند در کنار تابعیت قبلی، تابعیت قبرس را هم دریافت نمایند.

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

در ابتدا باید این نکته را یادآوری کنیم که موسسه حقوقی ملک پور در این راستا هیچ گونه فعالیتی نداشته و موارد ذکر شده در این بخش صرفا جهت اطلاعات شما عزیزان است. بعد از جنگ جهانی دوم در سال 1951 کنوانسیون پناهندگی در شهر ژنو تصویب شد که این اولین سند بین المللی در زمینه پناهندگی است. 15 سال بعد پروتکلی در این سند اعمال شد که به موجب آن پناهنده به کسی اطلاق می گردد که به واسطه عقاید سیاسی، دین، نژاد، ملیت یا عضویت در گروه های اجتماعی مختلف؛ بیم آن رود که مورد آزار و اذیت و شنکنجه قرار گیرد. در ایتدا کسی می خواهد در خواست کند و این شرایط را دارا باشد پناهجو گویند و زمانی که درخواست وی  پذیرفته شد، شخص را پناهنده می نامند. اصل اول موجود در این کنواسیون عدم استرداد شخص پناهنده به کشور خودش است. این بدان معنی است که هیچ کشوری حق ندارد بعد از اعطای پناهندگی به فرد، او را به کشور خودش بر گرداند. از این حیث دانمارک اولین کشوری بود که این اصل را به امضا رسانیده. مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی همواره راهی غیر اصولی و غیر قابل پیشنهاد بوده چراکه افراد به واسطه اخذ تابعیت کشور مقصد، از دیار و کاشانه خود خارج می شوند و به قصد زندگی بهتر در مسیر آن گام بر می دارند. تعداد بسیاری از این افراد به واسطه کیس های ساختگی ودروغ توسط قاچاقچیان، جان و مال خود را در این مسیر پر ریسک و پر خطربه مخاطره می اندازند و خود و خانوادشان را به دست سوداگران این راه می سپارند. این افراد هیچ آگاهی نسبت به این موضوع و این که چه چیزی در انتظار آن ها است را ندارند. اصولا درصد زیادی از افراد، شرایط پناهندگی قبرس را ندارند و فقط به علت عدم آگاهی از راه های قانونی در دام افراد سودجو می افتند.بسیارند افرادی که به امید زندگی بهتر در این مسیر حرکت کردند ولی هیچ وقت به مقصد نرسیدند. در این راه خطرات غیر قابل انکاری وجود دارد، چراکه افراد از مرزهای زمینی و به طور غیر قانونی وارد کشورها می شوند و گرفتار ماموران مرزبانی می شوند. در این صورت با افراد همانند مجرمین و ناقضین قوانین برخورد خواهد شد و در زندان ها و بازداشتگاه ها شبانه روز خود را سپری می کنند. چنانچه  شخصی از طریق پناهندگی اقدام کند پس از پنج سال اقامت دائم و بعد از هفت سال می تواند جهت تابعیت اقدام نماید.

مهاجرت به قبرس و هزینه های زندگی در قبرس

هرینه های زندگی در هر کشور و شهری تحت تاثیر نحوه زندگی کردن شخص است و به عوامل مختلفی از قبیل نوع و نحوه پوشش، میزان تغذیه در شبانه روز، نوع منزل سکونت و ... بستگی دارد. برای افراد مختلف، در شرایط مختلف رفتارهای گوناگونی از خود بروز می دهند که یکی از آن ها هزینه های زندگی است. بدیهی است که در ابتدای امربه دلیل نا آشنایی با محیط و ناشناخته بودن اطراف خود، گاها هزینه های بیشتری پرداخت کنیم ولی در مواقع  مشابه بعد از آن متوجه این هزینه های اضافی خواهیم بود و از آن جلوگیری خواهیم کرد. به طور کلی و به اختصار بعضی از هزینه های موجود در قبرس را برای شما عنوان می کنیم تا ماهیت این موضوع برای شما عزیزان قدری روشن تر شود و درک بهتری از این موضوع پیدا خواهید کرد.
 • آب نیم لیتری 0.8 یورو
 • شیر یک لیتری 1.29 یورو
 • یک قرص نان 1.16 یورو
 • یک کیلو گرم برنج 1.45 یورو
 • کرایه تاکسی به ازاء هر کیلومتر 0.74 یورو

مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت قبرس

مهاجرت به قبرس از جهات گوناگونی قابل بررسی بود همچنان که آن ها را برای شما تحلیل کردیم. برای مهاجرت به هر کشوری به طور کلی 6 راه وجود دارد که در بعضی از آن ها شانسی برای اقدام کردن وجود ندارد و در یکی دیگر وجود دارد. برای بررسی این 6 راه در مورد هر کشوری متفاوت است و به شرایط آن کشور مورد نظر و خود شخص اقدام کننده بستگی دارد. برای مهاجرت به قبرس و به تبعه آن اخذ تابعیت قبرس از راه های ذکر شده میسر است ولی موردی که به آن باید توجه کرد این است که چرا قبرس را برای مهاجرت کردن انتخاب کرده ایم و از چه راهی و به بهای چه چیزی برای آن اقدام میکنیم. به طور کلی برای اخذ تابعیت قبرس و زمان رسیدن به آن حدود 5 سال باید زمان صرف کرد تا به اقامت دائم آن دست یابیم و بعد از برای تابعیت اقدام کرد.

مهاجرت به قبرس و سخن پایانی

مهاجرت به قبرس را از جهات گوناگون مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دادیم و به آن پرداختیم. مهاجرت به قبرس از راه های گوناگونی در دسترس است و در بعضی از این راه ها باید سرمایه زیادی را با خود همراه کرد و در ازاء آن از تابعیت قبرس برخوردار شد. باید به این نکته توجه کرد که اگر از طریق سرمایه گذاری در قبرس بخواهیم به تابعیت آن برسیم باید هزینه های زیادی را متحمل شویم در صورتی که با مبالغ خیلی کمتر از آن را می توان اقامت و تابعیت کشورهایی همچون اتریش و پرتغال را کسب نمود. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم پاسخگوی سوالات ذهنی شما پیرامون مهاجرت به قبرس باشیم. در صورت نیاز

به اطلاعات تکمیلی، شما می توانید با کارشناسان ما تماس تلفنی حاصل فرمایید و مشاوره راییگان دریافت نمایید.همچنین شما می توانید در انتهای مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح فرمایید تا در اولین فرصت کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید