مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور فنلاند اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به فنلاند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به فنلاند,  هزینه های لازم جهت زندگی در فنلاند, مدارک و شرایط لازم جهت مهاجرت به فنلاند در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد.ممکن است سوالاتی از این قبیل برای دوستان پیش بیاید ; آیا مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل یا کار امکان پذیر است؟ روش های مهاجرت به فنلاند چیست؟ معایب و مزایای روش های مختلف مهاجرت به فنلاند چیست؟ مهاجرت به فنلاند روش های مختلفی دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارد. در این مقاله که توسط متخصصین حقوقی ملک پور, همکار  MIE اتریش نگارش گردیده است,سعی شده به طور کامل در رابطه با تمامی این مطالب اطلاعات مختصری در اختیار شما عزیزان قرار دهد.در صورت هرگونه سوال و ابهام  در رابطه با رو ش های مهاجرت به فنلاند و اخذ تابعیت و اقامت در این کشورمی توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از خدمات مشاوره ی رایگان استفاده کنید.

مهاجرت به فنلاند و شرایط عمومی آن

فنلاند یکی از کشورهای اروپایی است که در شمال اروپا واقع است.پایتخت فنلاند , هلسینکی میباشد که پرجمعیت ترین شهرو بندر ازجزایر بالتیک می باشد.این کشور دارای امکانات رفاهی بسیار بالا و مدرن می باشد .دو زبان فنلاندی و سوئدی در این کشور وجود دارد که بیشتر مردم به زبان فنلاندی سخن می گویند.که وسعت آن رتبه ی هشت را در بین کشورهای جهان دارد.فنلاند جزو کشورهایی است که کمترین فساد اقتصادی را دارد به همین علت افراد بسیاری قصد مهاجرت به فنلاند را دارند تا بتوانند در محیطی زیبا و مدرن که امنیت اقتصادی در آن برقرار است , زندگی کنند.روش های مختلفی همچون مهاجرت از طریق کار, تحصیل, ازدواج,  تولد و پناهندگی در فنلاند وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارد که در ادامه در رابطه با هر کدام از این روش ها صحبت می شود. جهت اطلاعات بیشتردر رابطه با مهاجرت به فنلاند به شما پیشنهاد می شود ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را در سایت ملک پور خریداری نموده و تمامی اطلاعات لازم جهت مهاجرت را خودتان یاد بگیرید.

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

یکی از روش های پرتقاضا جهت مهاجرت به فنلاند از طریق کار می باشد چرا که به دلیل امنیت اقتصادی در این کشور و رعایت حقوق انسان ها در کار یکی از گزینه های خوب مهاجرت محسوب می شود .فنلاند کشوری است که با مهاجرت به آن امکان رفت و امد به کشورهای اروپایی نیز برای شما بوجود می آید و این عوامل موجب شده که افراد جهت مهاجرت از طریق کار به این کشور فکر کنند.اغلب کارها در فنلاند به گونه ای است که می بایست به زبان فنلاندی تسلط داشته باشید و همین امر موجب خاص شدن شرایط کاری این کشور برای افراد مهاجر شده است.در این کشور افرادی که تحصیل خود را نیز در فنلاند گذرانده اند می توانند مجوز اقامت جهت جست و جوی کار را درخواست دهند و کسانی که دوره تحصیل خود را در کشور دیگری گذرانده اند می توانند با دریافت پیشنهاد شغلی اقدام به اخذ اقامت خود کنند و در واقع با job offer  و تایید اداره ی مهاجرت می توانند اقامت بگیرند و پس از چهار سال زندگی در این کشور اقامت دائم خود را اخذ می نمایند و پس از پنج سال  می توانند جهت اخذ تابعیت تحت شرایطی اقدام نمایند.نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۱۹ , ۸ می باشد که نمودار نرخ بیکاری این کشور را در چند سال اخیر در نمودار زیر می توانید مشاهده کنید.

نرخ بیکاری در فنلاند


مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

تحصیل در فنلاند یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد.فرد در صورت مهاجرت به فنلاند از این روش می بایست ابتدا پذیرش خود را از یک موسسه و دانشگاه در فنلاند اخذ نماید و سپس تمکن مالی خود را ثابت کند و مدارکی نشان دهد که ثابت کند قادر به گذراندن زندگی و تحصیل در این کشور می باشد.هزینه ی تحصیل در فنلاند به صورت ماهیانه حداقل ۵۶۰ یورو می باشد. جهت تحصیل در فنلاند ودو سال اقامت در آنجا حدود مبلغ ۱۳۴۴۰ یورو موردنیاز است و فرد می تواند ۲۵ ساعت در هفته را به کار بپردازد.کسانی که در فنلاند تحصیل خود را می گذرانند می توانند پس از اتمام دوره , به مدت یک سال اقامت جست و جوی کار دریافت کنند و کار موردنظر خود را در فنلاند پیدا کنند و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند .برخی از دانشگاه های معتبر در فنلاند و رتبه ی آن ها را می تواند در جدول زیر مشاهده نمایید.
 • University of Helsinki           99
 • Aalto university                     181  
 • University of Tamper     201-250
 • University of Oulu          251-300

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

فنلاند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است و این کشور بر اساس جمعوری پارلمانی می باشد.فنلاند دو تابعیتی را می پذیرد. در واقع با مهاجرت به فنلاند می توانید هم در کشور خود و هم در این کشور حقوق خود را حفظ کنید و خرید ملک, اخذ پاسپورت و اجازه ی کار در هر دو کشور برای شما وجود دارد.برای ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در این کشور کسانی که تابعیت یا اقامت دائم در یکی از کشورهای اروپایی را دارند می توانند بدون مجوز کسب و کار خود را راه اندازی کنند اما کسانی که عضو اتحادیه کشورهای اروپایی نیستند,  برای راه اندازی کسب و کار خود می بایست مجوز راه اندازی کسب و کار دریافت کنند.که افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند ابتدا کسب و کار آن ها و برنامه ی تجاری موردنظر آن ها توسط دولت ارزیابی می شود و درصورتی که در این ارزیابی طرح آن ها پذیرفته شود می توانند مجوز دریافت کنند. یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در فنلاند خرید ملک است که فقط سبب سود مالی افراد می شود و نمی توانند ازاین طریق  همچون کشورهایی مثل پرتغال و یونان اقامت خود را کسب کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ی زیر که در سایت ملک پور نگارش گردیده را مطالعه نمایید.

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

مهاجرت به فنلاند ممکن است در اثر ازدواج با یکی از شهروندان فنلاندی رخ دهد که می توان گفت این ازدواج منجر به اخذ اقامت و تابعیت در فنلاند می شود و فردی که با یک شهروند فنلاندی ازدواج کند درصورتی که  مجرد باشد و مدارک موردنیاز را مهیا کند و هیچ جرمی مرتکب نشده باشد و منعی از جانب کشور فنلاند نداشته باشد و همچنین تمکن مالی خود را جهت گذراندن زندگی خود و همسرش ثابت کند,می تواند جهت اخذ تابعیت در این کشور اقدام نماید.البته فردی که متاهل است در صورتی که بتواند ثابت کند که همسرش فوت کرده است یا اینکه طلاق گرفته است می تواند تابعیت را اخذ نماید.و بیان این نکته ضروری است که مدت دو سال باید از زندگی زوجین بگذرد تا فرد بتوانند تابعیت خود را اخذ نماید.در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ی زیر را که درباب ازدواج در فنلاند و اخذ اقامت و تابعیت در سایت ملک پور نگارش شده است را مطالعه نمایید.

مهاجرت به فنلاند و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت در فنلاند بر اساس سیستم خون است یعنی اگر پدر و مادر کودک تازه متولد شده فنلاندی باشند به فرزند تابعیت فنلاند داده می شود اما اگر پدر و مادر کودک تابعیت فنلاند را نداشته باشد, این کشور به فرزند پاسپورت فنلاند را اعطا می کند.در ضمن افرادی که تابعیت فنلاند را دارا هستند اما در این کشور حضور نداشته اند می بایست مدت زمان حضور آن ها را سنجیده می شود و در واقع افراد باید به مدت هفت سال در فنلاند حضور داشته باشند که دوسال آن می بایست به صورت پیاپی باشد که البته از این دو سال هم فرد می تواند چهار ماه را خارج از فنلاند بگذراند.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد را مشاهده نمایید.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی است که به هیچ وجه موسسه حقوقی ملک پور این روش را توصیه نمی کند زیرا این روش از ریسک و خطر خواهد بود و زمانی که راه های کم خطری وجود دارد پیشنهاد می شود از این روش پرهیز شود.
جهت پناهندگی نیازی به پر کردن فرم خاصی نیست و فرد به مرز فنلاند  وارد می شود و اعلام پناهندگی می کند و تا زمانی که پرونده شخص تکمیل گردد,فرد در کمپ اقامت می گزیند.نکته ای که وجود دارد این است که اگر فرد درخواست پناهندگی اش توسط دولت فنلاند رد شود تا مدت ده سال نمی تواند در کشورهای اروپایی درخواست دهند.

مهاجرت به فنلاند و هزینه های زندگی در فنلاند

هزینه ی زندگی در فنلاند شامل موارد زیر می شود که فرد جهت مهاجرت به فنلاند باید نسبت به این هزینه ها آگاهی لازم را کسب نماید :
 • یک بطری شیر (یک لیتری): ۱٫۱۳ دلار
 • یک نان (۵۰۰ گرمی): ۲٫۴۳ دلار
 • یک شانه تخم مرغ (۱۲ تایی) : ۲٫۳۱ دلار
 • پنیر(یک بسته): ۹٫۵۸ دلار
 • سیب(یک کیلوگرم): ۲٫۶۰ دلار
 • پرتقال(یک کیلوگرم) :۲٫۳۵ دلار
 • سیب زمینی(یک کیلو گرم): ۰٫۸۳ دلار
 • یک عدد بلیط: ۳٫۳۴ دلار
 • جابه جایی با تاکسی یک کیلومتر :۱٫۸۱ دلار
 • یک لیتر بنزین: ۲٫۰۲ دلار

مهاجرت به فنلاند و اخذ تابعیت فنلاند

 اخذ تابعیت فنلاند توسط والدینی که شهروندی فنلاند را دارند به فرزند منتقل می شود.همچنین فرد اگر به سن هجده سالگی رسیده باشد و چندین سال نیز در فنلاند حضور مداوم داشته باشد و همچنین بتواند تمکن مالی خود را ثابت کند و جرمی در این مدت مرتکب نشود وبه زبان فنلاندی یا سوئدی تسلط کافی داشته باشد می تواند مدارک خود را به دولت تحویل دهد و جهت اخذ تابعیت اقدام کند.در خصوص مهاجرت به فنلاند و اخذ تابعیت این کشور مقاله ی زیر را در سایت ملک پور مطالعه نمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور گرداوری شده است و هرگونه کپی برداری از این مقاله شرعا غیرقانونی می باشد.

مهاجرت به فنلاند و سخن پایانی

مهاجرت به فنلاند ,روش های مختلف اخذ اقامت و تابعیت فنلاند, هزینه های زندگی در فنلاند در این مقاله موردبررسی علمی قرار گرفت.کشور فنلاند یکی از کشورهای اروپایی می باشد که بسیار مدرن و دارای امکانات رفاهی بسیاری است و همچنین از امنیت اقتصادی بسیار خوبی برخوردار است از این رو خیلی از افراد از راه های مختلف تحصیلی,کاری,سرمایه گذاری, ازدواج و تولد  قصد مهاجرت به فنلاند را دارند.
 

امید است در این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور, همکار MIE اتریش نگارش گردیده است , سوالات و ابهامات تمامی شما عزیزان برطرف شده باشد. در صورت هرگونه سوال و ابهام در زمینه ی مهاجرت به فنلاند و روش های آن می توانید با موسسه حقوقی ملک پورتماس حاصل نمایید و مشاوره ی تلفنی رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید در قسمت نظرات, سوالات خود را بیان کنید تا در اسرع وقت مشاورین ما به شما پاسخ دهند.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید