مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور سنگاپور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به سنگاپور در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور، قوانین اخذ اقامت کشور سنگاپور و روش های مهاجرت به کشور سنگاپور ، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. روش های مهاجرت به سنگاپور چیست؟ راه های سرمایه گذاری در سنگاپور چگونه است؟ برای اخذ ویزاهای تحصیلی و کاری سنگاپور چه مراحلی را باید طی کرد؟ کشور سنگاپور هرچند از کشورهای آسیایی محسوب می گردد؛ لیکن در دهه اخیر توسعه چشم گیری داشته است و همین مهاجرت به سنگاپور مخاطبان بسیاری پیدا کرده است. از این رو سوالات بسیاری در ذهن مخاطبان همیشگی موسسه حقوقی ملک پور ایجاد گردیده است. فلذا بر آن شدیم تا با نگارش مقاله مهاجرت به سنگاپور علاوه بر افزایش سطح آگاهی شما مخاطبان گرامی، اطلاعات رایگانی را برای شناخت روش های مهاجرت به سنگاپور، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص و یا قصد اقدام در این راستا می توانید ، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.
در این مقاله، مبحث مهاجرت به سنگاپور، با در نظر اعمال جدیدترین تغییرات درحوزه قوانین بین المللی و داخلی این کشور سنگاپور، تحت عناوین ذیل مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت:
 • مهاجرت به سنگاپور و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق کار
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج
 • مهاجرت به سنگاپور و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به سنگاپور و هزینه های زندگی در سنگاپور
 • مهاجرت به سنگاپور و اخذ تابعیت سنگاپور
 • مهاجرت به سنگاپور و سخن پایانی

مهاجرت به سنگاپور و شرایط عمومی آن

کشور سنگاپور در قدیم از مستعمره های بریتانیا بوده است. این کشور بسیار کوچک در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. نظام سیاسی و حقوقی کشور سنگاپور جمهوری پارلمانی می باشد و نظام آموزشی آن برگرفته از نظام آموزشی بریتانیا است. پایتخت کشور سنگاپور شهر سنگاپور بوده و جمعیت این کشور کوچک طبق آمار های سال 2017 کمتر از 6 میلیون نفر بوده است. کشور سنگاپور یکی از کشور های ثروتمند جهان شناخته می شود و واحد پول آن دلار سنگاپور می باشد. پاسپورت این کشور در رتبه چهارم جهان قرار داشته و دارندگان آن قادر خواهند بود به 127 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر نمایند. نکته قابل اهمیت برای افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند این است که این کشور دارای چهار زبان اصلی است که شامل انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل می باشد. کشور سنگاپور با توجه به رشد و توسعه اقتصادی در دهه های اخیر و همچنین فضای باز سیاسی و اقتصادی خود با در پیش گرفتن سیاست حمایت از سرمایه گذاران خارجی و احترام به حقوق آنان موجب گردیده مهاجرت به سنگاپور مشتاقان بسیاری پیدا نماید. مهاجرت به سنگاپور طرق مختلفی دارد که به طور کلی می تواند آن را به 6 قسمت مختلف دسته بندی نمود افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند با مطالعه این مقاله قادر خواهند بود تا اطلاعات بسیار مفیدی در خصوص طرق مهاجرت به سنگاپور کسب نمایند.

مهاجرت به سنگاپور از طریق کار

کشور سنگاپور با ایجاد اشتغال بسیار علاقه افرادی زیادی را برای مهاجرت به سنگاپور از طریق ویزای کار برانگیخته است. نرخ بیکاری در این کشور مطابق با آمار های سال 2019 عدد فوق العاده 2.2 درصد می باشد و این به این معناست که افراد در سنگاپور به آسانی می توانند شغل مورد نظر خود را پیدا نمایند. لیکن دریافت ویزای کار و مهاجرت به سنگاپور برای افرادی که دارای اقامت یا تابعیت این کشور نمی باشند امر دشوار و پیچیده می باشد. نظام صدور ویزای کار برای کارجویان بین المللی در این کشور از سیستم جاب آفر پیروی می نماید. یعنی اگر کارجوی بین المللی قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق دریافت ویزای کار را داشته باشد بایستی پیشنهاد شغلی از کارفرمای مقیم در این کشور دریافت نموده و حداکثر 50 سال سن داشته باشند هرچند سن ایده آل برای افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق دریافت ویزای کاری را دارند سن 25 تا 40 سال می باشد. کشور سنگاپور برای افرادی که قصد دریافت ویزای کار دارند، ویزا های مختلفی را در نظر گرفته است که به شرح ذیل می باشد:
 • برای افراد متخصص و ماهر ویزای کاری از نوع P1 صادر خواهد شد افرادی که قصد دریافت این نوع ویزا را دارند بایستی از مهارت و سابقه کاری بالا برخوردار باشند.
 • در صورتی که متقاضی دارای سوابق اجرایی و مدیریتی بالا بوده و قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق ویزای کاری را داشته باشد می تواند با دریافت ویزایEP  کشور سنگاپور در این کشور مشغول به کار گردد.
 • افرادی که دارای توانایی خاص بوده و شور سنگاپور به این مهارت نیازمند باشد می تواند با اعطای ویزای پنج ساله از نوع PEP فرد را به سنگاپور آورده و از مهارت او بهره مند گردد. افرادی که مهاجرت به سنگاپور از طریق دریافت ویزای PEP را دارند باید توجه داشته باشند که این ویزا قابل تمدید نمی باشد.
 • در صورتی که فردی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق دریافت ویزای کار را دارد دارای مهارت سطح متوسطی باشد قادر خواهد بود با دریافت پیشنهاد شغلی و حمایت کارفرمای خود ویزای دوساله WP را دریافت نماید. نیروی کار حق تعویض شغل خود در این مدت را نخواهد داشت.
کلیه افرادی که به قصد مهاجرت به سنگاپور ویزای کاری این کشور را دریافت نموده و به این کشور عظیمت می نمایند پس از گذشت 5 سال می توانند درخواست دریافت اقامت دائم خود را به دولت سنگاپور تقدیم نمایند. تمامی ویزاهای کاری این کشور در صورتی که فرد ماهیانه حقوقی بیش از شش هزار دلار سنگاپور دریافت نماید قادر خواهد بود همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نزد خود آورده و به اشتغال خود ادامه دهد. لازم به ذکر است شرایط الحاق خانواده به نیروی کار در کشورهایی مانند اتریش بسیار آسان تر می باشد.

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل

کشور سنگاپور در سال های اخیر با رشد علمی بسیار عالی خود توانسته علاقه بسیاری برای تحصیل در این کشور میان افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند ایجاد نماید. از نظام آموزشی بریتانیا تبعیت کرده  و به طور کلی تحصیلات در این کشور برای افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل را دارند به بخش مقدماتی و تحصیلات تکمیلی که شامل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد تقسیم می گردد. کشور سنگاپور دارای بیش از 34 دانشگاه در سطح کشور کوچک خود می باشد که از این تعداد بیش از 28 دانشگاه خصوصی می باشد. نکته قابل توجه برای علاقه مندان به مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل این است دو دانشگاه این کشور رتبه زیر 20 در رتبه بندی دانشگاه های جهان دارند که این امر نشان دهنده سطح عملی بسیار بالای دانشگاه های این کشور می باشد. مقاطع تحصیلی در این کشور به صورت مختر در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت:
 • کارشناسی: افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق دریافت ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی را دارند قادر خواهند بود با ارائه مدرک دیپلم 12 ساله خود از دانشگاه های سطح بالای این کشور پذیرش دریافت نمایند. مقطع کارشناسی در این کشور بین 3 تا 4 سال به طول خواهد انجامید و دانشجویان بین المللی مطابق با قوانین و مقررات جاری کشور سنگاپور  می توانند 10 ساعت در هفته مشغول به کار پاره وقت باشند. افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید حداقل دارای مدرک آیلتس نمره 6 باشند به دلیل اینکه تقریبا زبان تدریس در تمام دانشگاه های این کشور انگلیسی می باشد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی برای افرادی که به قصد مهاجرت به سنگاپور به این کشور عظیمت نموده اند سالانه حدود 15000 الی 20000 دلار سنگاپور می باشد.
 • کارشناسی ارشد: مقطع کارشناسی ارشد در کشور سنگاپور به انگلیسی تدریس می گردد و نیازمند ارائه مدرک آیلتس 5/6 می باشد. دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند؛ بایستی دارای مدرک کارشناسی باشند تحصیل این مقطع در کشور نگاپور عموما دو سال به طول خواهد انجامید و هزینه های تقریبی تحصیل در این مقطع بین 16.500 تا 22.000 دلار سنگاپور می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد همانند دانشجویان دکتری می توانند 20 ساعت در هفته مشغول کار دانشجویی باشند.
 • دکتری: تحصیل دکتری در سنگاپور به دلیل بالا بودن سطح علمی این کشور مشتاقان بسیاری دارد. افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل در مقطع دکتری را دارند بایستی دارای مدرک کارشناسی معتبر و حداقل آیلتس با نمره 7 باشند. دانشجویانی که می خواهند با تحصیل در مقطع دکتری مهاجرت به سنگاپور نمایند در صورت داشتن رزومه تحصیلی بسیار قوی می توانند از بورس های تحصیلی این کشور بهره مند گردند. سه دانشگاه برتر این کشور در جدول ذیل قابل مشاهده خواهد بود:
 • دانشگاه     رتبه در جهان
 • ان یو اس         11
 • ان تی یو         12
 • مدیریت سنگاپور   220

مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به سنگاپور سرمایه گذاری در این کشور می باشد. کشور سنگاپور در سال های اخیر با افرایش امنیت سرمایه گذاران خارجی موجب ورود افرادی به این کشور با قصد مهاجرت به سنگاپور از راه سرمایه گذاری گردیده است یکی از استاندارد های مهم سرمایه گذاری نرخ مصادره اموال در این کشور بوده که مطابق با آمار ها چندین سال است کمتر از یک درصد می باشد و همین امر موجب رشد بیش از شش درصدی اقتصادی این کشور در سال 2012 گردید اکنون با توجه به سیاسی ها دولت سنگاپور جهت جذب سرمایه افراد بومی رشد اقتصادی این کشور در سال 2019 حدود یک درصد می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری را دارند می توانند از طرخ مختلفی به این امر دست یابند که چند طریق آن جهت استحضار مخاطبین محترم بیان می گردد:
 • سرمایه گذاری از طریق ملک در سنگاپور: افراد قادر خواهند بود با پرداخت حداقل 500.000 دلار سنگاپور املاک این کشور را خریدار نماید لیکن افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری را دارند باید بدانند این طریق به دریافت اقامت این کشور ختم نمی گردد فلذا راه مناسبی نمی تواند باشد.
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سنگاپور: افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری و دریافت اقامت این کشور را دارند می توانند با یک سرمایه گذاری تقریبا لوکس در این کشور یک شرکت مسولیت محدود با حداقل 2.500.000 دلار سنگاپور ثبت نمایند این افراد باید بدانند اگر می خواهند سرمایه گذاری آنها منجر به مهاجرت به سنگاپور گردد بایستی در سال اول گردش حساب شرکت بیش از 50.000.000 دلار سنگاپور باشد.
 • همانور که بیان شد سرمایه گذاری در این کشور دارای سطح بالایی  می باشد که افراد می توانند با سرمایه های کمتر اقامت کشور های فوق العاده دارای رفاه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مانند اتریش را کسب نماید. لیکن در صورتی که فرد با قصد مهاجرت به سنگاپور در این کشور اقدام به سرمایه گذاری نمود می تواند پس از گذشت پنج سال اقامت دائم این کشور را کسب نماید.

مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج

افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج را دارند می توانند با طی مراحل قانونی و اثبات این امر که ازدواج آنان با توسل به تقلب نبوده و موجب سوء استفاده از قوانین مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج نمی باشد به این مهم دست یابند. فرد درصورتی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق ازداوج را داشته باشد باید حداقل پانزده روز قبل از مراسم ازدواج خود در این کشور حضور یافته و مراحل قانونی آن را انجام نماید پس از وقوع ازدواج بایستی زوجین مدارک هویتی و مثبت وقوع ازدواج خود را به دولت این کشور تقدیم نماید رسیدگی به این مدارک می تواند 4 تا 7 ماه به طول انجامد و در صورت تایید به فرد غیر سنگاپوری که به قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق ازداوج در این کشور حضور دارد اقامت موقت داده خواهد شد. شخص در صورت پایداری ازدواج خود پس از گذشت 5 سال می تواند از دولت این کشور درخواست اعطاء اقامت دائم را نماید."مقاله مهاجرت به سنگاپور توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و تالیف شده است، هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیرقانونی می باشد"
همراهان همیشگی موسسه حقوقی ملک پور خواهند بود جهت بررسی دقیق شرایط و کسب اطمینان از انتخاب خود در راستای مهاجرت به سنگاپور ویا هر نوع ویزا در تمام کشورهای جهان ، با مراجعه به سایت این موسسه از مجموعه ارزشمند راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بهره مند گردید. قطعاً با راهنمایی های این مجموعه گرانقدر که حاصل تجربه، علم و تلاش بسیار می باشد؛ قادر خواهید بود علاوه بر انتخاب صحیح کشور مقصد، به تنهایی تمامی اقدامات لازم در راستای تحقق هدفتان را انجام دهید. 

مهاجرت به سنگاپور و اخذ تابعیت از طریق تولد

همانطور که می دانید کشورها برای اعطاء تابعیت به فرزندان تازه متولد شده، به طور کلی از دو سیستم خاک و خون تبعیت می نمایند. اعطاء تابعیت از طریق خاک بیشتر توسط کشور های غربی مانند امریکا، کانادا، برزیل و ... اجراء می گردد اما سیستم اعطاء تابعیت در کشور سنگاپور از طریق سیستم خون می باشد. به همین علت تولد فرزند در این کشور برای افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق تولد فرزند را دارند نمی تواند موثر واقع گردد.
سلب تابعیت در حقوق بین الملل و به تبع آن در کشور سنگاپور ممنوع می باشد. بنابراین در صورتی که فردی از طریق مهاجرت به سنگاپور تابعیت این کشور را کسب نماید؛ حتی در صورتیکه مرتکب جرمی شود، دولت این کشور نمی تواند از او سلب تابعیت نماید. والدینی که قصد مهاجرت به سنگاپور از طریق تولد فرزندشان در این کشور را دارند؛ باید توجه داشته باشند  مطابق با مطالب بیان شده تولد فرزندشان در این کشور هیچ گونه اثر اقامتی یا تابعیتی برای فرزند و یا والدین نخواهد داشت.

مهاجرت به سنگاپور از طریق پناهندگی

"موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی و مهاجرت به کشور سنگاپور از این طریق، هیچگونه خدماتی ارائه نمی نماید و این بخش از مقاله صرفاً جهت آگاهی مخاطبان محترم بوده و هرگونه اقدام از طریق پناهندگی به دلیل مشکلات پیش رو مانند عدم وجود رفاه اجتماعی، نبود امکان بازگشت به ایران و... به هیچ عنوان توصیه نمی گردد"
مطابق با کنوانسیون 1951 ژنو و پروتکل الحاقی 1967 آن، پناهجو شخصی است که درخواست پناهندگی دارد و پناهنده کسی است که با توجه به عقاید سیاسی، دین، نژاد، ملیت و عضویت در گروه های اجتماعی خاص بیم آن می رود که مورد آزار، اذیت و شکنجه از سوی دولت متبوع خود قرار گیرد. افراد با تصور واهی مبنی بر راحت بودن مهاجرت به سنگاپور از طریق پناهنگی، بعضاً قصد اقدام از این مسیر را پیش رو می گیرند. کشور سنگاپور در حال توسعه سیاسی و اقتصادی می باشد و با مهاجرت افراد به این کشور از طریق قانونی نیز زیاد موافق نیست چه رسد که فرد از طریق پناهندگی بخواهد موجب افت شاخص های توسعه این کشور گردد. فلذا مجدد تاکید می گردد پناهندگی از خطرناک ترین و پر ریسک ترین مسیر های مهاجرت به سنگاپور بوده و باید توجه داشت اوضاع پناهجویان در کشور های مختلف به هیچ وجه مطلوب نموده و افراد قصد فرار از کمپ های پناهندگی را داشته اما نمی توانند به کشور خود باز گردند.
"توصیه می گردد درصورتی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارید، از مسیرهای جایگزین پناهندگی مانند مهاجرت به سنگاپور از طریق کار، تحصیل و... اقدام نمایید."

مهاجرت به سنگاپور و هزینه های زندگی در سنگاپور

زندگی در سنگاپور از سطح رفاه بالایی برخوردار است و افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند؛ باید از هزینه های زندگی در این کشور مطلع باشند. به طور متوسط یک زندگی معمولی در سنگاپور حداقل به 3000 تا 3500 دلار سنگاپور در ماه نیاز دارد. سطح درآمد افراد در این کشور مطابق با آمار سال 2019 به طور میانگین سالیانه 48.000 دلار سنگاپور می باشد. در جدول ذیل می توانید قیمت برخی از اقلام مورد نیاز برای زندگی را مشاهده فرمایید:


 

مهاجرت به سنگاپور و اخذ تابعیت سنگاپور

همانطور که بیان گردید، کشور سنگاپور در صورت واجد شرایط بودن به افراد تابعیت اعطاء می نمایند. این امر به طور معمول برای افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند هفت سال به طول خواهد انجامید. افرادی که با قصد مهاجرت به سنگاپور در این کشور سرمایه گذاری کرده، ویزای کاری دریافت نموده و یا در این کشور ازدواج نمایند قادر خواهند بود پس از گذشت 5 سال درخواست اعطاء اقامت دائم را از این کشور نمایند و پس از گذشت دو سال در دریافت این نوع اقامت با تسلط بر زبان رسمی کشور و طی مراحل قانونی پاسپورت این کشور را دریافت نمایند لیکن افرادی که با ویزای تحصیلی قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند باید توجه داشته باشند که پس از اتمام تحصیل بایستی به وسطه پیدا نمودن شغل مناسب ابتدا ویزای خود را به کاری تبدیل نموده و پس از گذشت مواعد ذکر شده این مهم دست یابند. "مقاله مهاجرت به سنگاپور توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و تالیف شده است، هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیرقانونی می باشد"

 مهاجرت به سنگاپور و سخن پایانی

مهاجرت به سنگاپور، قوانین و مقررات خاص این کشور و طرق قانونی مهاجرت به سنگاپور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. باتوجه به سطح بالای اقتصادی و علمی کشور سنگاپور این کشور میزبان افراد بسیاری در طول سال می باشد، به همین جهت متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور اقدام به نگارش مقاله مهاجرت به سنگاپور جهت بالا بردن سطح آگاهی و پاسخگویی به سوالات شما همراهان همیشگی این موسسه نمودند.

 همچنین شما می توانید در خصوص مهاجرت به سنگاپور با کارشناسان و مشاوران حقوق بین الملل، موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین قادر خواهید بود در بخش پایانی مقاله و قسمت ثبت پرسش، نظرات و پرسش های خود را در خصوص مهاجرت به سنگاپور بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید