مهاجرت به سریلانکا

مهاجرت به سریلانکا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور سریلانکا اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به سریلانکا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به سری لانکا

مهاجرت به سری لانکا و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به سری لانکا و همه روش های این امر و همچنین اخذ پاسپورت کشور سری لانکا در این مقاله به صورت علمی بررسی و تحلیل شده است. بهترین روش مهاجرت به سری لانکا چیست؟ آیا از روش های متعدد مهاجرت به این کشور مطلعید؟ چگونه می توان بهترین مسیر را برای مهاجرت به سری لانکا انتخاب کرد؟
کشور زیبای سری لانکا با داشتن جمعتی در حدود 21 میلیون نفر سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. آب و هوای خوب و زیبایی شگفت انگیز طبیعت این کشور در علاقه مندی گردشگران تاثیر به سزایی دارد. اگر شما نیز از افراد علاقه مند به مهاجرت به سری لانکا می باشد، به شما توصیه می کنیم حتما این مقاله را مطالعه نمایید و از روش های متعدد مهاجرت و دریافت تابعیت این کشور آگاه شوید. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله باز هم سوالی داشته باشید می توانید با متخصصان موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید از مشاوره رایگان تلفنی بهره ببرید. مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما می باشند.
 • مهاجرت به سری لانکا و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به سری لانکا و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به سری لانکا از طریق کار
 • مهاجرت به سری لانکا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به سری لانکا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سری لانکا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به سری لانکا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به سری لانکا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به سری لانکا و هزینه های زندگی در سری لانکا
 • مهاجرت به سری لانکا و اخذ تابعیت سری لانکا
 • مهاجرت به سری لانکا و سخن پایانی

مهاجرت به سری لانکا و شرایط عمومی

جزیره سری لانکا که در جنوب آسیا و هند قرار دارد، از تنوع زیست محیطی بالایی برخوردار است. در این کشور با آب و هوای گرم می توانید هم جنگل های سرسبز را مشاهده کنید و هم دشت های خشک. ساحل گرم کشور سری لانکا یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این کشور است. مردم این کشور به زبان هاای سینهالی و تامیل صحبت می کنند. البته بسیاری از مردم کشور سری لانکا زبان انگلیسی را مسلط هستند و معمولا در محیط های کاری از این زبان استفاده می کنند. کشور سری لانکا کشوری ثروتمند نیست و در میان کشورهای آسیایی از لحاظ اقتصادی سطح پایین تری دارد. واحد رسمی پول کشور سری لانکا روپیه است و شغل اصلی بیشتر مردم این کشور کشاورزی است.
حال با داشتن این اطلاعات اولیه در مورد کشور سری لانکا، می توانید از راه های مهاجرت به  سری لانکا را در این مقاله مطالعه کرده و بهترین راه مهاجرت را انتخاب نمایید.

مهاجرت به سری لانکا از طریق کار

شما برای اشتغال در سری کانکا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر نیاز به پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کشور سری لانکا دارید. معمولا پیشنهاد کاری به افرادی داده می شود که تخصص و مهارت کافی در زمینه شغلی مورد نظر را دارند. برای مهاجرت به سری لانکا در از طریق کار در صورتی که پیشنهاد کاری از کارفرمای در سری لانکا داشته باشید پس از ورود به این کشور می توانید درخواست تابعیت خود را به دولت ارائه نمایید. البته قبل از ورود به این کشور شما باید درخواست صدور ویزای ورود به کشور سری لانکا را به اداره مهاجرت کلمبو ارسال کرده باشید. بنابراین در صورتی که اداره مهاجرت سری لانکا ویزای اشتغال به کار را برای شما صادر کند و سفارت سری لانکا نیز مجوز ورود به کشور را به شما بدهد شما می توانید با ویزای کاری وارد این کشور شوید. کشور سری لانکا نرخ بیکاری نسبتا پایین دارد. میزان نرخ بیکاری در این کشور 4 درصد است.
نمودار نرخ بیکاری کشور سری لانکا از سال 1991

نرخ بیکاری در سریلانکا


 

مهاجرت سری لانکا از طریق تحصیل

در سری لانکا نیز مانند بیشتر کشور های دنیا تحصیل به تنهایی نمی تواند سبب شود که تابعیت این کشور را دریافت کنید؛ و عوامل دیگری که پس از تحصیل ممکن است همچنان شما را در خاک سریلانکا نگاه دارد مانند اشتغال به کار می تواند سبب اقامت و یا تابعیت فرد متقاضی مهاجرت به سری لانکا شود. بیشتر دانشگاه های سری لانکا کلاسهای آموزشی برای دانشجویان را به زبان انگلیسی برگزار می کنند و این مزیتی برای تحصیل در این کشور است. دانشگاه های کشور سری لانکا در تمامی مقاطع تحصیلی دانشجو می پذیرند. دانشگاه های معروف این کشور که افراد زیادی از کشورهای دنیا برای تحصیل انتخاب می کنند دانشگاه کلمبو،  دانشگاه Peradeniya، دانشگاه Ruhuna ، دانشگاه مرطویا و دانشگاه کلانیا  می باشند. از نظر هزینه تحصیل در سری لانکا باید گفت  طبیعی است که دانشگاه های خصوصی از نظر هزینه، بار اقتصادی بیشتری را به فرد وارد می کند. به صورت نسبی می توان گفت هزینه تحصیل در یک دانشگاه خصوصی معادل 100000 روپی است. افزایش یا کاهش این مبلغ بستگی به مقطع تحصیلی، دانشگاه و رشته تحصیلی دارد.
لازم به ذکر است جهت پذیرش در دانشگاه های سری لانکا، می بایست، به زبان انگلیسی آشنا باشید و سطح مورد نیاز برای دوره تحصیلی لیسانس آیلتس 6 می باشد. در مقاطع فوق لیسانس و دکتری سطح مورد نیاز زبان انگلیسی حداقل باید 6.5 تا 7 آیلتس باشد.

مهاجرت به سری لانکا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سری لانکا از سری سرمایه گذاری یکی دیگر از راه های اخذ اقامت و تابعیت این کشور است. در سال های اخیر کشور سری لانکا از نظر اقتصادی توسعه یافته است و سرمایه گذاران خارجی بیشتری جهت ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری جذب این کشور شده اند. رشد اقتصادی کشور سری لانکا در 5 سال پیش تا کنون 7 درصد بوده است. این کشور که یکی از اعضای سازمان تجارت جهانی نیز می باشد، امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، خرید اوراق بهادار دولتی و هم چنین ثبت شرکت را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده است. به طور کلی برای جلوگیری از ضرر و زیان، برای سرمایه گذاری در هر کشور کسب اطلاعات دقیق از قوانین حقوقی کشور مورد نظر الزامی است. موسسه مهاجرتی MIE با داشتن وکلای مجرب در کشورهای مختلف دنیا می تواند زمینه سرمایه گذاری مطمئن شما را در کشورهای خارجی فراهم آورد.

مهاجرت به سری لانکا از طریق ازدواج

 برای مهاجرت به سری لانکا از طریق ازدواج، فرد خارجی که قصد ازدواج با شخصی از اتباع کشور سری لانکا را دارد مدارک خود را قبل از انجام امر ازدواج به اداره مهاجرت این کشور ارسال کند. در صورت تایید این مدارک و صدور اجازه ازدواج، زوجین می توانند در کشور سری لانکا ازدواج کنند. زوجین حداکثر تا 12 روز بعد از انجام عقد می بایست گواهی ازدواج خود را به کنسولگری سری لانکا برده و آنرا ثبت نمایند.
همسر خارجی فرد سری لانکایی در ابتدا اقامت 2 ساله را از دولت این کشور دریافت می کند. در صورت پایدار بودن ازدواج، همسر خارجی می تواند پس از دو سال درخواست تمدید اقامت خود را به دولت ارائه دهد. دولت اجازه اقامت دائم همسر خارجی را تا 3 سال دیگر صادر می کند. پس از گذشت 5 سال از ازدواج، فرد می تواند درخواست پاسپورت کشور سری لانکا را به دولت ارائه نماید.
لازم به ذکر است این مقاله تیم تحقیقاتی موسسه مهاجرتی MIE تهیه و تدوین شده است و کپی برداری از این مقاله با ذکر منبع مجاز است.

مهاجرت به سری لانکا از طریق تولد

اخذ تابعیت کشور سری لانکا از طریق تولد تابع سیستم خون می باشد. به این معنی که فرد متولد شده در این کشور در صورتی می تواند تبعه این کشور شود که حداقل یکی از والدین او دارای تابعیت کشور سری لانکا باشند. بنابراین فرد متولد شده در سری لانکا که هیچ یک از والدینش جز اتباع و شهروندان این کشور نیستند، نمی تواند تابعیت این کشور را بدست آورد. به طور کلی باید گفت مهاجرت به سری لانکا از طریق تولد بر اساس سیستم خون می باشد. استثنایی که معمولا در تمام کشورهای تابع سیستم خون در تولد فرد وجود دارد این است که هیچ یک از والدین کودک قابل شناسایی نبوده باشند در این صورت نیز کودک متولد شده در کشوری سری لانکا تابعیت این کشور را بدست می آورد. ذکر این نکته ضروری است که کشور سری لانکا اجازه دوتابعیتی را به فرد نمی دهد. و هر فرد که تابعیت این کشور را دارد اجازه اینکه پاسپورت کشور دیگری را اخذ نماید نخواهد داشت. اگر پدر یا مادر سریلانکایی فرزند خود را در خارج از کشور سری لانکا به دنیا بیاورند تا یک سال فرصت دارند که برای اخذ شهروندی کشور سری لانکا برای فرزند خود اقدام کنند. در غیر این صورت پس از گذشت این یک سال باید به دولت جریمه پرداخت کنند.

مهاجرت به سری لانکا از طریق پناهندگی

باوجود اینکه پناهندگی که جمله روش های مهاجرت به سری لانکا می باشد، اما به هیچ عنوان توصیه نمی شود. و موسسه مهاجرتی MIE نیز هیچگونه مشاوره و اقدامی در این مورد انجام نمی دهد وصرفا برای اطلاع شما عزیزان این مورد را تشریح می نماید. عموما پناهندگی دارای ریسک های متعددی است. پناهندگان در کشور سری لانکا از شرایط مناسبی برخوردار نیستند. پناهندگی روشی است که فردی که در کشور به دلیل دین و مذهب، عضویت در گروه های اجتاعی خاص، نژاد یا ملیت خود احساس خطر  می کند می تواند از طریق این روش به کشوری امن برود. کشور مقصد نیز موظف می باشد امکانات رفاهی شامل محل اقامت و حفاظت از ایشان را فراهم آورد.
اگر چه کشور سری لانکا یکی از اعضای کنوانسیون پناهندگی ژنو می باشد، اما این کشور از پناه جویان سایر کشورها حمایت چندانی نمی کند و  پناهندگان در این کشور معمولا به بازگشت به کشور خود تشویق می شوند.
در صورتی که برای مهاجرت به دنبال یافتن بهترین گزینه هستید، توصیه می شود تمامی راه های مهاجرت را از طریق تهیه ویدئو  جامع راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بیاموزید. 

مهاجرت به سری لانکا و هزینه های زندگی در سری لانکا

هزینه های زندگی در سری لانکا نسبت به کشورهای پیشرفته دنیا کمتر است و معمولا در شهرهای بزرگ سری لانکا افراد متکدی دیده نمی شود. سری لانکا کشوری ارزان قیمت است که می توان گفت در برخی از موارد مانند مسکن هزینه تهیه آن برای ما ایرانی ها از کشور خودمان کمتر است. افراد علاقه مند به مهاجرت به سری لانکا معمولا  کم بودن هزینه زندگی در این کشور را یک مزیت می دانند.
قیمت تعدادی از کالاهای مصرفی اساسی در جدول زیر مشاهده می کنید:

هزینه زندگی در سریلانکا


در جدول زیر می توانید میزان شاخص های استاندارد تعیین کننده کیفیت زندگی در سری لانکا را مشاهده نمایید. به طور کلی می توان گفت شاخص کیفیت زندگی در سری کانکا در حد متوسط است. سری لانکا در شاخص هایی مانند هزینه زندگی و شاخص سلامت در سطح بسیار خوبی قرار دارد.
 • شاخص قدرت خرید: 25.55خیلی کم
 • شاخص ایمنی: 59.99 در حد متوسط
 • شاخص سلامت: 72.98 بالا
 • شاخص آب و هوا  :59.11در حد متوسط
 • شاخص هزینه زندگی   :32.76   خیلی کم
 • قیمت ملک به نسبت درآمد:29.25   خیلی زیاد
 • شاخص زمان حرکت ترافیکی:55.26   بالا
 • شاخص آلودگی:58.38   در حد متوسط
 • زندگی شاخص کیفیت:  90.04   در حد متوسط
نمودار زیر درصد هزینه های زندگی را در موارد مختلف نشان می دهد:

سهم هزینه زندگی در سریلانکا


مهاجرت به سری لانکا و روش های اخذ تابعیت سری لانکا

با توجه به روش های گفته شده جهت مهاجرت به سری لانکا، از روش هایی که منجر اخذ پاسپورت این کشور می شود مطلع شدید. شرایط اخذ تابعیت با هر یک از روش های گفته شده متفاوت است که در هر کدام به تفصیل بیان شد.  اگر فرد خارجی از طریق ازدواج اقامت موقت این کشور را اخذ نموده باشد پس از گذشت 5 سال از ازواج در صورت پایدار بودن ازدواج می تواند درخواست تابعیت خود را به دولت ارائه نماید. اقامت سرمایه گذاران نیز در این کشور 5 ساله است و در صورت ادامه کسب و کار در روش سرمایه گذاری ترانزیت امکان تبدیل اقامت به تابعیت برای سرمایه گذار و همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز وجود دارد. افرادی که دارای پدر یا مادر سری لانکایی باشند در صورتی که در خارج از این کشور متولد شده باشند تا قبل از سن 18 سالگی فرصت دارند تا نسبت به ارائه درخواست تابعیت خود به دولت این کشور اقدام نماید.
برای بدست آوردن تابعیت سری لانکا لازم است که شما یک ویزای قانونی و معتبر داشته باشید. یادآوری می کنیم که سری لانکا اجازه داشتن دو تابعیت را به تابعین کشور خود نمی دهد و اگر برای بدست آوردن تابعیت سری لانکا تلاش می کنید باید تابیعت خود را در کشور مبدا باطل کنید. برای بدست آوردن تابعیت این کشور با هر یک از روش های گفته شده نیازی به حضور مدت زمان خاصی در این کشور نمی باشد.

مهاجرت به سری لانکا و سخن پایانی

مهاجرت به سری لانکا و روش های این امر در این مقاله تشریح گردید. اگر تمایل اخذ پاسپورت کشور سری لانکا را دارید با مطالعه این مقاله می توانید از تمامی راه های اخذ تابعیت و اقامت و مزایا و معایب این روش ها مطلع شوید. سری لانکا در سال های اخیر در زمینه اقتصادی پیشرفت قابل توجهی داشته است و سرمایه گذاران خارجی  بیشتری برای مهاجرت به سری لانکا جذب این کشور شده اند. به دلیل وجود منابع طبیعی بکر و زیبا یکی از صنایع پول ساز در کشور سری لانکا، صنعت توریسم است. اگرچه پاسپورت این کشور بر اساس رنکینگ بین المللی در سطح بالایی قرار ندارد اما هزینه های پایین زندگی یکی از دلایل تشویق افراد برای مهاجرت به سری لانکا می باشد.

 

موسسه مهاجرتی MIE با داشتن مشاوران متخصص و وکلای خبره، به شما در یافتن بهترین راه مهاجرت به سری لانکا یاری می رساند. در صورت تمایل می توانید سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان پاسخ گوی شما می باشند.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید