مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور جمهوری چک اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به جمهوری چک در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به جمهوری چک، فرآیند تقاضای تابعیت جمهوری چک و نکات مهم در موضوع جمهوری چک در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. چه راه هایی برای مهاجرت به در جمهوری چک وجود دارد؟ مهاجرت به جمهوری چک شرایط خاصی دارد؟ پاسپورت این کشور از چه اعتباری برخوردار است؟ مهاجرت به جمهوری چک راه ها و نکات مختلفی دارد که به تفصیل به آن ها می پردازیم. در این مقاله به صورت دقیق به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد. پروسه مهاجرت به جمهوری چک جزئیات فراوانی دارد که باید قبل از اقدام، به این نکات واقف بود تا در ضمن و یا پایان پروسه به مشکلی مواجه نشد. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در این موضوع می توانید به وب سایت جامع موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرمایید و یا با دفاتر موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.
موضوعاتی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت عبارتند از:
 • مهاجرت به جمهوری چک و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به جمهوری چک و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج
 • مهاجرت به جمهوری چک و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به جمهوری چک برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به جمهوری چک و هزینه های زندگی در جمهوری چک
 • مهاجرت به جمهوری چک و اخذ تابعیت جمهوری چک
 • مهاجرت به جمهوری چک و سخن پایانی

مهاجرت به جمهوری چک و شرایط عمومی

زبان رسمی این کشور چکی است، قریب به 11 میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن نیز پراگ می باشد. برای متقاضیان مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل لازم است که بدانند دانشگاه چالرز در پایتخت، هر سال از دانشجویان بسیاری از سطح جهان در رشته های مختلف پذیرش می کند و می توانند پس از تحصیل، برای مهاجرت به جمهوری چک اقدام کنند. به علت کیفیت تحصیل، هزینه های نسبتا مناسب و اقامت، دانشگاه این شهر برای بسیاری از داوطلبان رشته های زبان انگلیسی و پزشکی می تواند مقصد مطلوبی باشد. بیشترین درآمد این کشور از کشاورزی می باشد و در کنار کشاورزی، صنعت کریستال و ماشین سازی در رشد صنعتی و اقتصادی این کشور بسیار کمک کرده اند و باعث شده اند که صنعت این کشور در اروپا شناخته شده باشد.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار

شخص قبل از طی کردن پروسه مهاجرت به جمهوری چک، به اخذ ویزای کاری جمهوری چک نیاز دارد. برای ویزای کار این کشور، شخص در قدم اول باید از طرف یک کارفرما از اتباع این کشور و یا یک شرکت در چک دعوت نامه کاری داشته باشد. برای اخذ دعوتنامه کاری شخص باید مدارک تحصیلی و سابقه کاری خود را برای شرکت ارسال کرد و در صورت تمایل کارفرما به استخدام شخص، می تواند تایید دهد. این راه از راه های خیلی دشوار مهاجرت و کسب اقامت کشور چک است زیرا در موارد بسیار نادری شخص کارفرما تمایل به استخدام اتباع غیر از اتحادیه اروپا می باشد. پس از تایید و گذشت 5سال از کار تمام وقت و مهاجرت به جمهوری چک و پرداخت مالیات در چک، می توان جهت کارت اقامت دائم این کشور اقدام کرد و 5 سال بعد از دریافت کارت، شخص می تواند درخواست پاسپورت را به اداره مهاجرت این کشور تقدیم کند و پاسپورت را دریافت کند.

نرخ بیکاری جمهوری چک


مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل

تحصیل در جمهوری چک موجب اخذ مهاجرت به جمهوری چک نمی شود و پس از پایان تحصیل و اقامت تحصیلی، شخص باید در زمان مشخص شده شغل مناسبی را بیابد و کار کند. لازم به ذکر است که امکان تحصیل برای دانشجویان خارجی در همه مقاطع تحصیلی وجود دارد. مقطع کارشناسی در این کشور در اکثر رشته ها به زبان رسمی کشور است و در دانشگاه های خصوصی  رشته هایی مثل: هتل داری، مدیریت و توریسم به زبان انگلیسی تدریس می شوند. اشخاصی که قصد دارند پس از مهاجرت به جمهوری چک، تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی داشته باشند می توانند مجوز تحصیل در دانشگاه چالرز را اخذ کنند. برای شخص متقاضی مسلط به زبان چکی امکان شرکت در آزمون های پزشکی وجود دارد و با قبولی در آزمون می تواند به صورت رایگان در دانشگاه ها به تحصیل پزشکی بپردازد.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری

در مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری، در قدم اول، شخص متقاضی از راه سرمایه ویزای ۶ ماهه اخذ می کند که به مدت 2 سال قابلیت تمدید دارد و بعد از ۵ سال اقامت جمهوری چک و امور اقتصادی می تواند درخواست اخذ اقامت دائم را به اداره مهاجرت تقدیم کند. پس از این مرحله و گذشت ۵ سال از دریافت کارت اقامت دائم می تواند برای دریافت پاسپورت اقدام کند. شخص سرمایه گذار در این کشور باید در پروسه ثبت شرکت 20 اروپایی را مشغول به کار کند. قبل از دریافت مجوز باید پلن تجاری را تقدیم کند تا روال اخذ مهاجرت به جمهوری چک هموار شود.
در نمودار ذیل رشد اقتصادی این کشور را مشاهده می کنید که از سال 2010 فراز و نشیب داشته است.

نرخ رشد جمهوری چک


در این جدول نرخ مالیات در این کشور را مشاهده می فرمایید:

نرخ مالیات جمهوری چک


متقاضیان مهاجرت به جمهوری چک لازم است بدانند در سال های اخیر نرخ مالیات در این کشور افزایش داشته و در ۲۰۱۶ به 81/14 % رسیده است.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج

امکان مهاجرت به جمهوری چک از روش ازدواج وجود دارد. در ازدواج شخص اهل چک با تبعه خارجی ابتدا مدارکی را برای اثبات حقیقی بودن این ازدواج باید تحویل دهند که شامل مدارکی مبنی بر مجرد بودن زن و مرد، و داشتن پاسپورت معتبر برای مرد و زن است تا اقامت دائم را کسب کنند. عموما ازدواج در این کشور در کلیساها و یا شهرداری ها ثبت و انجام می شود. لازم به ذکر است که ازدواج  می تواند در کشور دیگری انجام شود که در قدم اول تحویل مدارک به سفارت برای تقدیم درخواست ویزای ازدواج الزامی است که بعد از وارد شدن به خاک این کشور باید ازدواج زن و مرد به صورت رسمی ثبت شود و شخص باید برای دریافت کارت اقامت اقدامات لازم را انجام دهد.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق تولد

عموما کشورها پس از تولد کودک، طبق اصل خاک و یا اصل خون عمل می کنند و تابعیت و پاسپورت کشور را به کودک اعطا می کنند. جمهوری چک تابع سیستم خون است، به این صورت که کودکی که در این کشور تولد داشته باشد و پدر و مادر او تبعه ی کشور دیگری باشند نمی تواند تابعیت و اقامت جمهوری چک را اخذ کند اما در صورتی که پدر و مادر و یا یکی از آن ها نیز تبعه چک باشند می تواند اقامت جمهوری چک را دریافت کند. لازم به ذکر است که طی شرایطی مثل تولد در این کشور از پدر و مادر نامشخص و مجهول، کودک می تواند که تابعیت و اقامت در جمهوری چک را اخذ کند.

مهاجرت به جمهوری چک و پناهندگی

مهاجرت به جمهوری چک از طریق پناهندگی، دشوارترین راه ممکن انتقال به این کشور می باشد. هر شخصی می تواند از راه های قانونی مهاجرت اقدام کند و برای هر شخص با توجه به شرایطی که دارد از حیث سن، مدرک تحصیلی، زبان و سابقه کاری امکان مهاجرت قانونی وجود دارد. موسسه حقوقی ملک پور خدماتی در موضوع پناهندگی ندارد و اطلاعاتی در این زمینه تقدیم متقاضیان پناهندگی نخواهد کرد. پناهنده به شخصی گفته می شود که از لحاظ جانی و یا دلیل دیگری در کشور سکونت خود را در معرض خطر ببیند. نکته ی مهم این است که جمهوری چک عضو کنوانسیون ژنو است اما هیچ فعالیتی در موضوع پناهندگی ندارد و پناهنده ای را نمی پذیرد. پیشنهاد می شود قبل از اقدام به پناهندگی و در دام خطرات افتادنن، راه های قانونی مهاجرت را بررسی فرمایید.
توصیه می شود قبل از اقدام به پناهندگی جمهوری چک و یا هر کشوری، ویدیوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه و مشاهده نمایید و با اطلاعات کامل در خصوص انواع روش های مهاجرت و سرمایه گذاری به همه کشورها، بهترین راه مهاجرت و کشور مطلوب خود را بیابید.

مهاجرت به جمهوری چک برای هنرمندان و افراد فوق موفق

این نوع مهاجرت و اقامت ویژه اشخاصی است که توانایی های خاص و فوق العاده ای داشته باشند. اشخاصی که دارای افتخار خاص جایزه ی ویژه ای هستند مثل هنرمندان یا مثلا هنر خاصی مثل موسیقی و... داشته باشند یا جزو اشخاص نخبه باشند می توانند برای مهاجرت به بعضی کشورها اقدام کنند. همچنین اشخاصی که اختراعی را ثبت کرده باشند و یا رزومه قوی داشته باشند هم اجازه اقدام دارند. این دسته از ویزاها در آمریکا به عنوان eb1  و در کانادا به عنوان خوداشتغالی شناخته شده هستند. جمهوری چک در این زمینه برای مهاجرت به جمهوری چک طرحی را برای افراد فوق موفق یا هنرمند طراحی نکرده است و افراد موفق و هنرمند جهت مهاجرت به جمهوری چک، لازم است که راه دیگری را انتخاب کنند.

مهاجرت به جمهوری چک و هزینه های زندگی در جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک می تواند از راه های مختلفی صورت گیرد که به آن ها پرداختیم. هزینه های زندگی در این کشور بسیار معقول هستند، لذا برای آشنایی با هزینه ها، قسمتی از مخارج ماهیانه را شرح می دهیم:

هزینه جمهوری چک


مهاجرت به جمهوری چک و اخذ تابعیت جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک می تواند منجر به اخذ تابعیت شود، هماگونه که ذکر شد راه های مهاجرت بعه این کشور نیز متفاوت و مختلف می باشند. لازم به ذکر است که اخذ پاسپورت می تواند از پروسه naturalization انجام شود. این پروسه شرایط خاصی دارد، برای مثال کسی که 5 سال اقامت مستمر داشته باشد به او اقامت در جمهوری چک به صورت دائمی اعطا می شود.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ تابعیت چک عبارتند از:
 • مدارک هویتی معتبر
 • دو قطعه عکس
 • اثبات داشتن اقامت قانونی در جمهوری چک
 • اثبات درآمد مالی برای پوشش هزینه های زندگی در طول مدت مهاجرت به جمهوری چک
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی وضعیت تاهل
 • ارائه بیمه نامه

مهاجرت به جمهوری چک و سخن پایانی

مهاجرت به جمهوری چک ، راه های اخذ اقامت و تابعیت این کشور و شرایط کار و تحصیل این کشور نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. امیدواریم به تمامی نکات و سوالات شما در موضوع مهاجرت به جمهوری چک پاسخ داده باشیم. همانطور که ذکر شد برای مهاجرت به جمهوری چک راه های مختلفی نیز وجود دارد که لازم است قبل از اقدام به صورت جدی موارد را بررسی قرار داد  و بهترین راه ها انتخاب نمود تا در ضمن و یا پایان پروسه نیز با هیچ مشکلی مواجه نشد و در این کشور بهترین شرایط را کسب و تجربه کرد. 
 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در موضوع مهاجرت به جمهوری چک می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید. در قسمت پایانی این مقاله می توانید سوالات و پیشنهادات خود را مطرح کنید و در اسرع وقت پاسخ آن ها را دریافت نمایید.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید