مهاجرت به ترکمنستان

مهاجرت به ترکمنستان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور ترکمنستان اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به ترکمنستان در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به ترکمنستان

 

مهاجرت به ترکمنستان و مقدمه ای برآن

مهاجرت به ترکمنستان، اخذ اقامت ترکمنستان و ویزای ترکمنستان در این مقاله به صورت علمی بررسی شده است. راه های مهاجرت به کشور ترکمنستان کدامند؟ هزینه های زندگی در ترکمنستان چیست؟ پاسخ به این سوالات و سایر موضوعات پیرامون مهاجرت به ترکمنستان هدف این نوشتار است. کارشناسان حقوقی مؤسسه ملک پور، همکار ما در اتریش در این نوشتار تلاش نموده اندکه تمام نکات مهم را در خصوص مهاجرت و اقامت ترکمنستان بیان نمایند. توصیه ویژه ما به شما تهیه ی ویدیو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت می باشد که با مشاهده ی این مجموعه علاوه بر اطلاعات کافی در خصوص اقامت ترکمنستان با سایر روش های مهاجرت نیز آشنا می شوید. جهت سهولت در امور مهاجرت و اخذ اقامت شما می توانید با همکاران ما در دفتر مرکزی مشاوره ای MIE تماس بگیرید.
 • مهاجرت به ترکمنستان و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق کار
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ترکمنستان ا طریق ازدواج
 • مهاجرت به ترکمنستان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به ترکمنستان از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به ترکمنستان و هزینه های زندگی
 • مهاجرت به ترکمنستان و اخذ تابعیت

مهاجرت به ترکمنستان و شرایط عمومی آن

کشور ترکمنستان در منطقه خاورمیانه، در همسایگی کشور ایران قرار دارد. این کشور از جنوب با ایران و افغانستان و در شمال با کشور قزاقستان و ازبکستان مجاورت دارد. دین بیشتر مردم کشور ترکمنستان، اسلام است. زبان اصلی رایج در این کشور، زبان ترکمنی است. اما صحبت کردن به زبان روسی هم شما می توانید در این کشور ببینید. برای مهاجرت به ترکمنستان شما می توانید در این کشور در فصل تابستان گرما و در فصل زمستان سرمای ملایم و مرطوب را تجربه کنید. بیشتر مناطق این کشور از بیابان و مناطق خشک تشکیل شده است؛ برای همین است که مردم آن در جنوب کشور، در مجاورت دریای خزر سکنه گزیده اند.
 • پایتخت:    عشق آباد
 • واحد پول:  منات ترکمنستان
 • جمعیت:     5،662،544
 • مساحت:     491،210کیلومترمربع

مهاجرت به ترکمنستان از طریق کار

برای مهاجرت به ترکمنستان از طریق کار، شما باید اجازه کار در کشور را داشته باشید. لازم است که شما بتوانید پیشنهاد کار از یک کارفرمای ترکمنستانی دریافت نمایید. آنگاه کارفرمای می تواند برای شما دعوتنامه کاری بفرستد و همچنین به اداره مهاجرت ترکمنستان درخواست خود را ارئه دهد. بعد از این که کارفرما برای شما درخواست داد؛ این درخواست به مدت 30 تا  45 روز ممکن است طول بکشد. در صورت تآیید، اجازه کار شما برای یک سال صادر می شود. بعد از اتمام یک سال فرد می تواند درخواست اجازه کار خود را تمدید کند. البته که کشور ترکمنستان ابتدا باید بررسی کند که نرخ بیکاری افزایش قابل توجهی نداشته باشد، در این صورت مجوز کار شما برای یک سال دیگر تمدید می گردد. مطابق نمودار زیر شما نرخ بیکاری در سال 2018 را می بینید. شما می توانید درخواست اقامت خود را بعد از 5 سال و همچنین بعد از 7 سال اقامت در ترکمنستان، پاسپورت آنجا را دریافت نمایید.

نرخ بیکاری در ترکمنستان


مهاجرت به ترکمنستان از طریق تحصیل

تحصیل، یکی از راه های مهاجرت به ترکمنستان و اخذ پاسپورت این کشور می باشد. این کشور به خاطر پایین بودن هزینه تحصیل مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. برای مهاجرت به ترکمنستان و  تحصیل در دانشگاه های آن، شما باید یک آزمون بدهید ولی متأسفانه رشوه و کار های غیر قانونی قبولی در این دانشگاه ها را سخت کرده است. شما م ی توانید به زبان ترکمنی در ترکمنستان تحصیل کنید ولی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بعضی دانشگاه ها وجود دارد. به طور میانگین هزینه تحصیل در ترکمنستان، از رنج قیمتی 3000 تا5000 می باشد. شما می توانید تنها با 400 دلار، از عهده هزینه زندگی خود در ترکمنستان برآیید. نمودار زیر در مورد نیرو کار ترکمنستان است.

مهاجرت به ترکمنستان از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به ترکمنستان از طریق سرمایه گذاری، چندین راه وجود دارد. رایج ترین آن این است که فرد بتواند با ثبت یک شرکت در ترکمنستان، اقامت موقت داشته باشد. در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، فرد لازم است مبلغی را در حساب خود به دولت ترکمنستان نشان دهد و همچنین به حساب شرکت واریز نماید. حداقل مبلغ برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 10،000 دلار آمریکا است. فرد می تواند نصف این پول را در ابتدا پرداخت کند و نصف دیگر آن را در طول یک سال که شرکت خود را به ثبت می رساند، بپردازد. راه دیگری که فرد می تواند برای مهاجرت به ترکمنستان و اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نماید؛ این است که، مبلغ 500،000 دلار آمریکا به دولت آمریکا بپردازد. سپس فرد بعد از 5 سال می تواند برای اقامت دائم و بعد از 7 سال برای پاسپورت اقدام نماید. یکی از شاخص های مؤثر در سرمایه گذاری برای مهاجرت به ترکمنستان نرخ مصادره اموال است، که در نمودار زیر آورده شده است.

نرخ مصادره اموال در ترکمنستان


مهاجرت به ترکمنستان از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به ترکمنستان، ازدواج می باشد. اگر شما با یک نفر از تبعه کشور ترکمنستان ازدواج کنید، می توانید پاسپورت و حق شهروندی ترکمنستان را اخذ کنید. ازدواج شما و همسرتان نباید صوری و غیر واقعی باشد. در صورت حقیقی بودن ازدواجتان، شما می توانید پاسپورت ای کشور را دریافت کنید. در صورتی که شما از همسرتان جدا شوید شهروندی فرزندان شما از بین نخواهد رفت. همسر ترکمنستانی شما، باید نشان دهد که از پس مخارج شما بر می آید. نکته مثبت  این موضوع این است که شما می توانید در ترکمنستان حق تحصیل و کار داشته باشید.

مهاجرت به ترکمنستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

یکی از روش های مهاجرت به ترکمنستان، تولد در خاک این کشور است. ما باید بدانیم که ترکمنستان از سیستم خون پیروی می کند یا سیستم خاک. سیستم حاکم در کشور ترکمنستان، سیستم خون است. فرد در صورتی که شرایط زیر را داشته باشد می تواند تابعیت و پاسپورت کشور ترکمنستان را اخذ کند. موارد شامل:
والدین کودک، شهروند ترکمنستان باشد
یکی از والدین، شهروند ترکمنستان و دیگری بی تابعیت باشد
یکی از والدین شهروند ترکمنستان و دیگری شهر وند خارجی باشد. در این صورت فرزند به طور حتم در خاک ترکمنستان به دنیا بیاید یا این که پدر یا مادرش در ترکمنستان زندگی کند.
اگر یکی از والدین خارجی و دیگری شهروند ترکمنستان باشد و آن ها در کشور دیگری زندگی کند، می تواند درخواست پاسپورت و تابعیت ترکمنستان برای فرزند خود بدهد.

مهاجرت به ترکمنستان از طریق پناهندگی

یکی از راه های مهاجرت به کشور ترکمنستان، پناهندگی میباشد. مؤسسه حقوقی ملک پور، به هیچ عنوان برای این راه، خدماتی ارائه نمی دهد. شما می توانید از روش های قانونی مهاجرت به ترکمنستان اقدام کنید و زندگی خوب برای خود و سرنوشت خانوادیتان رقم بزنید. این روش که خطرات زیادی دارد، ممکن است باعث از بین رفتن ما و جانتان شود.ما می توانیم از روش های قانونی برای شما اقدام نماییم. اگر در کشور خودتان به علت دین، نژاد، سیاسی و عضویت در گروه اجتماعی خاص از ترس شکنجه و آزار و اذیت به کشور ترکمنستان می آیید؛می توانید درخواست پناهندگی دهید و طبق قوانین کنوانسیون ژنو، در صورت درست بودن ادعای شما پناهجو ترکمنستان بشوید.

مهاجرت به ترکمنستان و هزینه های زندگی

یکی از موارد مهمی را که قبل از مهاجرت به ترکمنسان می بایست در نظر گرفت هزینه های زندگی است. همانطور که تا الان گفته شد، هزینه زندگی در کشور ترکمنستان نسبت به کشور های دیگر در سطح پایین قرار دارد. به طور قطع میزان هزینه های زندگی هر فرد بسته به شرایط زندگی، محل زندگی و عادات وی متفاوت می باشد و یکی از موارد مهم برای افرادی می باشد که قصد مهاجرت و اقامت در انگلستان را دارند. در زیر لیستی از برخی هزینه های رایج در کشور ترکمنستان را مشاهده می کنید.

هزینه زندگی در ترکمنستان


مهاجرت به ترکمنستان و اخذ تابعیت

همانطور که گفته شد برای مهاجرت به ترکمنستان و اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور 6 راه وجود دارد. به طور کل شما می توانید پس از 7 سال زندگی و اقامت در این کشور پاسپورت آن را دریافت نمایید. اگر فردی بخواهد برای تابعیت ترکمنستان اقدام کند ابتدا باید درخواست اقامت دائم خود را بدهد. در مهاجرت به ترکمنستان از طریق تولد و ازدواج منجر به اخذ تابعیت به طور مستقیم می شود و از طریق سرمایه گذاری ابتدا دولت یک سال به فرد و خانواده اش اقامت می دهد و درصورتی که خلاف یا جرمی مرتکب نشوند، سال به سال اقامت آن ها را تمدید می کند و پس از سه سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم و پاسپورت نماید.

مهاجرت به ترکمنستان و سخن پایانی

مهاجرت به ترکمنستان و اخذ اقامت در این مقاله به صورت علمی بررسی شد. کشور ترکمنستان از لحاظ هزینه زندگی د سطح پایینی قرار دارد که متقاضیان خاص خود را داراست. در کل مهاجرت به کشور ترکمنستان،شرایط خیلی خوبی را برای ایرانی ها فراهم نمیکند. شما می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص MIE در زمینه مهاجرت به ترکمنستان و سایر موضاعات پیرامون آن و همچنین وکلای موسسه حقوقی ملک پور در سرتاسر دنیا بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی مؤسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید. شما می توانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله، پیشنهادات، نظرات و سئوالات خود را با ما درمیان بگذارید
از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید