مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور بلژیک اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به بلژیک در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به بلژیک, اخذ اقامت بلژیک, شرایط و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت و اخذ اقامت , در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است سوالاتی از این قبیل برای شما پیش بیاید که جهت اخذ اقامت بلژیک چه شرایطی موردنیاز است؟ مهاجرت به بلژیک از چه طریق هایی امکانپذیر است؟ بلژیک یکی از کشورهای اروپایی است که با مهاجرت به بلژیک و اخذ اقامت این کشور فرد می تواند به سایر کشورهای اروپایی نیز رفت و امد داشته باشد.فرد می بایست قبل از هرچیز جهت مهاجرت به بلژیک و اخذ اقامت این کشور, آگاهی کاملی و درستی در رابطه با اطلاعات این کشور داشته باشد که پیشنهاد می شود  با یک مشاور حقوقی صحبت نماید و یکی از روش ها مهاجرت که می تواند از طریق کار,تحصیل,  سرمایه گذاری,  ازدواج و... را انتخاب نماید.در این مقاله که توسط متخصصین حقوقی ملک پور, همکار MIE اتریش,گرداوری شده است در رابطه با تمامی موارد مهم در باب مهاجرت به بلژیک ,نکات کامل و مختصری بیان می کنیم.در صورت هرگونه سوال و ابهام می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.
  • مهاجرت به بلژیک و شرایط عمومی آن
  •  مهاجرت به بلژیک از طریق کار
  • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل
  •  مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج
  • مهاجرت به بلژیک و اخذ تابعیت از طریق تولد
  • مهاجرت به بلژیک از طریق پناهندگی
  •  مهاجرت به بلژیک و هزینه های زندگی در بلژیک
  •  مهاجرت به بلژیک و اخذ تابعیت بلژیک

مهاجرت به بلژیک و شرایط عمومی آن

بلژیک یکی از کشورهای اروپایی است که در غرب اروپا واقع است.بلژیک به دلیل اینکه  در شمال با هلند، از شرق با آلمان، در جنوب با فرانسه همسایه است سه نوع زبان هلندی,فرانسوی و آلمانی در این کشور به رسمیت شناخته شده است. پایتخت این کشور, شهر بروکسل است که شهر پرجمعیت ترین شهر بلژیک است که حدود یازده میلیون جمعیت دارد.تولد در بلژیک موجب اخذ اقامت و تابعیت می گردد و در واقع تابعیت این کشور بر اساس اصل خون است.با دریافت پاسپورت بلژیک به دلیل اینکه این کشور یکی از کشورهای حوزه ی شنگن است فرد می تواند به بدون ویزا به ۱۲۵ کشور سفر کند و این دلایل سبب شده افراد جهت مهاجرت به بلژیک و کسب اقامت این کشور از راه های مختلف کار,تحصیل, سرمایه گذاری,ازدواج اقدام نمایند. جهت اطلاعات بیشتردر رابطه با مهاجرت به بلژیک به شما پیشنهاد می شود ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را در سایت ملک پور خریداری نموده و تمامی اطلاعات لازم جهت مهاجرت را خودتان یاد بگیرید.

مهاجرت به بلژیک از طریق کار

یکی از مواردی که جهت مهاجرت به بلژیک می توان برای ان اقدام کرد, کار است.همانگونه که می دانیم  در این کشور سه زبان مختلف آلمانی و هلندی و فرانسوی وجود دارد و فرد بسته به اینکه در کدام ایالت مشغول به کار شود باید این زبان ها را یاد بگیرد.نکته ی دیگر نرخ بیکاری این کشور است که طبق نمودار زیردر طی سال های اخیراین نرخ رو به کاهش بوده است و این نکته ی مثبتی جهت مهاجرت به بلژیک از طریق کار محسوب می شود.نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۱۹ , ۷/۵ می باشد.
و در سال ۲۰۱۸ به 5/6 هم رسیده است.

نرخ بیکاری در بلژیک


مهاجرت به بلژیک از طریق کار به این گونه است که شما ابتدا باید از یک کارفرمای بلٰژیکی  دعوتنامه پذیرش کار اخذ نمایید و پس از آن یک آگهی مبنی بر درخواست نیرو در شغل موردنظر به مدت شش ماه در بلژیک و شش ماه هم در اتحادیه اروپا گذاشته می شود که در صورت نیافتن نیرو , فرد مهاجر می تواند جهت گرفتن اقامت کاری خود اقدام کند که پس از ۵ سال کار در این کشور اقامت دائم و پس از ۶ سال در صورتی که مالیات خود را پرداخت کرده باشد می تواند جهت در یافت پاسپورت اقدام نماید.
مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل
یکی دیگر از روش های مهاجرت به بلژیک , تحصیل می باشد که دانشجویان می توانند از این راه اقدام نمایند.دانشگاه های بلژیک از نظر سطح آموزشی بسیار بالا و معتبر می باشند که همین عامل سبب مهاجرت خیلی از افراد دانشجو به این کشور گشته است.نکته ای که باید توسط دانشجویان قابل توجه قرار گیرد این است که  دانشگاه های بلژیک بسته به شهر و نوع دانشگاه به سه زبان مختلف هلندی , آلمانی و فرانسوی تدریس می کنند و در واقع فرد جهت ورود به این دانشگاه ها باید این زبان ها را بیاموزد. البته برخی موسسات نیز وجود دارند که با داشتن آیلتس ۶ در کارشناسی و ۶.۵ در کارشناسی ارشد و ۷ در دکتری اقدام به گرفتن دانشجو می کنند.طول دوره ی کارشناسی ۳ تا ۴ سال است و طول دوره ی ارشد ۲ سال و دکتری ۴ سال می باشد. هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی بلژیک زیر ۱۰۰۰ یورو و در دانشگاه های خصوصی حدود ۶۰۰۰ یورو می باشد و هزینه ی زندگی دانشجو به طور متوسط ۷۵۰ تا ۱۱۰۰ یورو در ماه می باشد. دانشجو می تواند ۲۰ ساعت در هفته به کار بپردازد.جهت اخذ اقامت در این کشور می بایست پس از گذراندن دوره تحصیلی خود اقدام به جستجوی کار کنید و پس از یافتن کار اقامت خود را به کاری تغییر دهید و پس از آن با پرداخت مالیات خود می توانید اقامت و تابعیت این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت به بلژیک,  سرمایه گذاری در این کشور می باشد. این کشور اقتصاد خیلی خوبی از طریق سرمایه گذاری های خارجی دارد و در سال های اخیر سرمایه گذاری خارجی این کشور به ۷۴۰ میلیون دلار رسید.نکته ی قابل توجه در این کشور رشد اقتصادی ان است که در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد.

رشد اقتصادی بلژیک


سرمایه گذاری در این کشور به دو روش ثبت شرکت و خرید ملک امکان پذیر می باشد.که جهت ثبت شرکت می بایست ابتدا یک طرح تجاری جهت کسب و کار خود در نظر بگیرید و تایید آن را از دولت بلژیک بگیرید و در واقع کسب و کار موردنظر شما در اقتصاد این کشور تاثیر مثبت بگذارد. سرمایه موردنیاز جهت ثبت شرکت در این کشور۳۵۰ هزار یورو تا ۵۰۰ هزار یورو می باشد.یکی دیگر از این روش ها خرید ملک می باشد که ابتدا باید این نکته را بدانید که مهاجرت به بلژیک و خرید ملک در این کشور سبب اخذ پاسپورت نمی شود.خرید ملک در این کشور برای کسانی که قصد سرمایه گذاری طولانی مدت دارند سود بسیار خوبی دارد.قیمت هر متر مربع خانه درپایتخت بلژیک ۳۰۰۰ یورو و در سایر شهر ها ۲۵۰۰ یورو می باشد.

مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج می باشد. در این صورت اگر یک فرد که تبعه برزیل را داشته باشد یا اقامت برزیل را داشته باشد یا حداقل به مدت سه ماه در این کشور زندگی کرده باشد و اقامت داشته باشد با فرد خارجی ازدواج کند فرد خارجی به صورت خودکار تبعیت این کشور را بدست نمی آورد بلکه پس از گذشتن سه سال از زندگی آن ها در بلژیک می تواند جهت پاسپورت و تابعیت در این کشور اقدام کند.طبق قانون بلژیک افراد زیر ۱۸ سال نمی توانند با ازدواج در این کشور تابعیت کسب نمایند.مدارک موردنیاز جهت ازدواج با یک شهروند برزیلی عبارتند از:۱.پاسپورت معتبر.۲.عکس.۳گواهی تولد.۴.مدرک تابعیت کشور خود۵.سندی مبنی بر طلاق یا مرگ همسر قبلی۶.گواهی اقامت در بلژیک ,که تمام این مدارک می بایست به زبان هلندی یا فرانسوی ترجمه شود.در صورت کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج می توانید مقاله ی زیر را که در سایت ملک پور نگارش گردیده است را مطالعه بفرمایید.

مهاجرت به بلژیک و اخذ تابعیت از طریق تولد

همانگونه که می دانید تولد در کشورهای مختلف بر دواساس استوار است یا تولد براساس خون می باشد که به این صورت است که پدر یا مادری که شهروندی کشورموردنظر را دارند در صورتی که بچه ای به دنیا بیاورند آن فرزند تابعیت ان کشور را دارا می شود.تابعیت بر اساس خاک به فرزندی داده می شود که در خاک ان کشور به دنیا بیاید.درمهاجرت به بلژیک باید در نظر داشته باشید که  تابعیت فرزند بر اساس خون می باشد و اگر پدر یا مادر شهروندی بلژیک را دارا باشند به فرزند تابعیت این کشور داده می شود . در صورتی که فرزند دچار بی هویتی باشد دولت به او تابعیت بلژیک را می دهد و در صورتی که فرزند قبل از ۱۸ سالگی به فرزند خواندگی یک خانواده بلژیکی در بیاید نیز تابعیت این کشور به او داده می شود.این مقاله متعلق به سایت حقوقی ملک پور می باشد و هرگونه کپی برداری از ان ممنوع می باشد.
پیشنهاد می شود فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور را در باب تولد فرزند ببینید. 

مهاجرت به بلژیک از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به بلژیک پناهندگی می باشد که به دلیل خطرات و مشکلاتی که برای فرد بوجود می آورد به هیچ وجه توصیه نمی شود و ریسک بالایی دارد. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. راه های ساده تری همچون مهاجرت به بلژیک از طریق کار, تحصیل, سرمایه گذاری و ازدواج و ... وجود دارد که بدون خطر انجام می شوندو مشکلات پناهندگی را ندارند.فرد پناهنده در صورتی که خطر جانی و شکنجه در کشور خود او را تهدید کند درخواست پناهندگی می دهد.بلژیک یکی از کشورهایی است که اگر فرد واجد شرایط پناهندگی باشد, فرد را می پذیرد.شخص پناهجو پس از ورود به کشور بلژیک هشت روز فرصت دارد درخواست خود را ارسال کند و دولت پس از سه روز بررسی آن دز طی ده روز به درخواست او پاسخ می دهد.

مهاجرت به بلژیک و هزینه های زندگی در بلژیک

هزینه ی زندگی در بلژیک به این صورت است که بیشترین هزینه صرف خوراک می شود که شامل ۹/۲۸ می باشد و اجاره ماهیانه منزل ۶/۲۴ درصد را شامل می شود. هزینه ی غذا در رستوران ها ۱/۱۷ درصد را شامل می شود و هزینه های مربوط به رفت و امد ۳/۱۲ در صد است و هزینه هایی مثل اب و برق شامل ۱/۸ درصد می باشد و تفریح ۴/۵ درصد و پوشاک ۵/۳ درصد از هزینه ها را شامل میشود.و هزینه ی اجاره ی اپارتمان یک خوابه حدود ۶۶۰ یورو در ماه می باشد.هزینه های جزئی زندگی را در جدول زیر می توانید ببینید.

هزینه زندگی در بلژیک


در صورت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به بلژیک و هزینه های زندگی در بلژیک مقاله زیر را مطالعه نمایید.

مهاجرت به بلژیک و اخذ تابعیت بلژیک

یکی از راه های اخذ تابعیت بلژیک تولد است .تولد در کشورهای مختلف بر دواساس استوار است یا تولد براساس خون می باشد که به این صورت است که پدر یا مادری که شهروندی کشورموردنظر را دارند در صورتی که بچه ای به دنیا بیاورند آن فرزند تابعیت ان کشور را دارا می شود.تابعیت بر اساس خاک به فرزندی داده می شود که در خاک ان کشور به دنیا بیاید.در بلژیک تابعیت فرزند بر اساس خون می باشد و اگر پدر یا مادر شهروندی بلژیک را دارا باشند به فرزند تابعیت این کشور داده می شود.با مهاجرت به بلژیک و دریافت پاسپورت بلژیک می توانید شهروندی خود را در این کشور اخذ نمایید . لازم است بدانید پاسپورت بلژیک رتبه سوم را در سطح جهان داراست و فوق العاده معتبر می باشد.اقامت بلژیک به صورت قانونی بین پنج تا ده سال است.که جهت بدست اوردن شهروندی می بایست پنج سال در بلژیک زندگی کرده باشید و ثابت کنید می توانید به یکی از سه زبان بلژیک سخن بگویید.جهت تابعیت بلژیک از طریق ازدواج نیز می بایست سه سال در بلژیک زندگی کرده باشید و شرایط اقامت پنج ساله را نیز براورده کرده باشید. 

مهاجرت به بلژیک و سخن پایانی

مهاجرت به بلژیک, اخذ اقامت و تابعیت بلژیک از روش های مختلف, شرایط و مدارک موردنیاز جهت اخذ اقامت و تابعیت در این کشور مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت.بلژیک کشوری با امکانات رفاهی عالی است که به دلیل سرمایه گذاری های خارجی اقتصاد خوبی نیز دارد. پیشنهاد می شود جهت مهاجرت به بلژیک با یک مشاوره حقوقی صحبت کنید و راهنمایی لازم را اخذ نمایید.جهت مهاجرت به بلژیک باید به سه زبان هلندی , آلمانی و فرانسوی تسلط داشته باشید.ذکر این نکته ضروری است که پاسپورت بلژیک سومین رتبه را در جهان داراست و اخذ این پاسپورت کار چندان راحتی نیست.

امید است که توانسته باشیم تمامی مطالب موردنیاز جهت مهاجرت به بلژیک را به خوبی شرح دهیم.در صورت هرگونه سوال و ابهامی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان , مشاوره تلفنی دریافت نمایید.ضمنا می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات بیان کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود. 

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید