مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به ایسلند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
 

مهاجرت به ایسلند


مهاجرت به ایسلند و مقدمه ای برآن

مهاجرت به ایسلند ، راه های اخذ اقامت ایسلند و قوانین مهاجرت به ایسلند را در این مقاله به صورت علمی مورد تحقیق و بررسی قرار داده ایم. شاید برای اشخاص سوالاتی پیش آید که بهترین راه مهاجرت به ایسلند کدام است؟ کدام روش مهاجرت منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود؟ چند سال طول می کشد تا شخص اقامت و تابعیت خود را در این کشور به دست آورد؟ در این نوشتار سعی می شود به نکات مهم مهاجرت و سوالات رایج شما عزیزان پاسخ داده شود. افرادی که قصد مهاجرت به کشور ایسلند را دارند  باید با شرایط و ضوابط  مختلف آن آشنا شوند. به همین دلیل موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش  مقاله ای در این مورد نوشته است تا به سوال های شما عزیزان پاسخ داده شود. بنابراین در این مقاله سعی شده است به روش های مهاجرت به کشورایسلند از قبیل مهاجرت کاری، تحصیلی، ازدواج ، تولد، روش های سرمایه گذاری، هزینه های زندگی در ایسلند و موارد دیگر در مورد مهاجرت به این کشور اشاره کرد. پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدام، مطالب این مقاله را مطالعه کرده و برای مشاوره رایگان با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.
 • مهاجرت به ایسلند و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به ایسلند و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به ایسلند از طریق کار                                                        
 • مهاجرت به ایسلند از از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ایسلند از از طریق سرمایه گذاری                                     
 • مهاجرت به ایسلند از از طریق ازدواج                                                 
 • مهاجرت به ایسلند و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی 
 • مهاجرت به ایسلند  و هزینه های زندگی در ایسلند         
 • مهاجرت به ایسلند و اخذ تابعیت ایسلند
 • مهاجرت به ایسلند و جمله پایانی

مهاجرت به ایسلند و شرایط عمومی آن

شرایط مهاجرت به کشور ایسلند و به طور کلی مهاجرت به ایسلند و شرایط پیش روی افراد بعد از مهاجرت در این مقاله مورد یررسی قرار می گیرد. افراددولت این کشور  بعد از مهاجرت به ایسلند و اخذ تبعیت این کشور، افراد را از لحاظ حقوق و  از جنبه سیاسی مورد حمایت خود قرار می دهد. تابعیت شامل دو سیستم خون و خاک می باشد. قانون تابعیت کشور ایسلند براساس سیستم خون بوده  و افرادی که در خاک کشور ایسلند متولی میشوند تابعیت این کشور را اخذ نمی کنند. نکته دیگر در مورد مهاجرت به ایسلند این است که در کل کشور ایسلند تابعیت مضاعف را قبول ندارد و تحت شرایط خاص این قانون شامل افراد می شود. به عبارت دیگر افرادی که پدرو مادر آنها تبعه ایسلند نبوده ولی شخص در آنجا متولد شده و چنذ سال در آن جا زندگی کرده باشد  اقامت دائم این کشور را اخذ کرده و میتواند برای پاسپورت درخواست دهد.

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

مهاجرت از طریق کار یکی از روش های دیگر مهاجرت به ایسلند می باشد که در نتیجه بعد از چند سال اقامت و کار منجر به اقامت دائم شده و سپس می توانند برا تابعیت درخواست دهند. بنابر پیشرفت اقتصادی این کشور و نیاز کشور ایسلند به نیروی کار ماهر افراد زیادی تمایل دارند از طریق کار به این کشور مهاجرت کنند.
مهاجرت به ایسلند از طریق کار به دو روش برای شما عزیزان امکان پذیر می باشد:
داشتن  پیشنهاد کاری  و به عبارت دیگر  داشتن  Job offer یکی از شرایط ضروری مهاجرت به ایسلند از طریق کار می باشد. به عبارت دیگر اخذ کردن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کشور ایسلند راه اقامت و اخذ ویزا را راحت می کند. هنگامی که کارفرما رزومه شخص را تایید کرد و دعوت نامه برای متقاضی از طرف کارفرما صادر شد، شخص می تواند مدارک را به همراه مدارک مورد نیاز برای نشان دادن تمکن مالی تکمیل نموده  و تحویل سفارت دهد. قبل از ارسال تاییدیه نهایی، طبق قانون اتحادیه اروپی فرصت شغلی مورد نظر باید  آگهی شده و در صورت نبودن نیروی مورد نظر کارفرما می توان تاییدیه نهایی را برای شهروند غیر اروپایی صادر کند. و در صورت اقامت ۵ ساله از طریق ویزای کاری و پرداخت مالیات می توان برای اقامت دائم درخواست داد.

نرخ بیکاری در ایسلند


یکی از موارد مهم در مهاجرت کاری نرخ بیکاری آن کشور می باشد. قبل از هر گونه اقدامی برای اقامت کاری باید به میزان بیکاری در آن کشور توجه کنیم. همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است نرخ بیکاری در کشور ایسلند در سال ۲۰۱۹حدود ۲.۹ درصد تخمین زده شده است.بنابراین نرخ بیکاری در کشور پایین می باشد.

مهاجرت به ایسلند  از طریق تحصیل

تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی در کشور  ایسلند یکی از راه های مهاجرت به ایسلند بوده ولی شخص از طریق تحصیل اقامت این کشور را اخذ نمی کند. به عبارت دیگر شخص برای به دست آوردن اقامت باید نوع ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند.  متقاضی با کار در این کشور و اخذ اقامت کاری بعد از تحصیل می تواند  اقامت دائم و به دنبال آن تابعیت کشور ایسلند را اخذ کند. مدت زمانی که دانشجو می تواند به روش تحصیل تابعیت این کشور را به دست آورد ۱۰ سال می باشد. و این به این طریق است که شخص بعد از یافتن کار و مشغول شدن به کا و پرداخ مرتب مالیات می تواند برای شهروندی این کور اقدام کند.
نکته: سابقه کاری مورد نیاز برای اخذ پاسپورت این کشور باید ۱۰ سال بوده و این به این طریق است که مجموع سابقه کار دانشجویی ، بیمه، سابقه کار شغل فعلی به علاوه مالیات ۱۰ سال باشد.
مهاجرات به ایسلند از طریق سرمایه گذاری یکی دیگر از روش های مهم دیگر برای مهاجرت به ایسلند و اخذ تابعیت و اقامت این کشور سرمایه گذاری می باشد. مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری به این روش می باشد که شخص طرح تجاری خو را برای ثبت شرکت ارائه این کشور داده و بعد از تایید طرح متقاضی، متقاضی و خانواده او می توانند برای اخذ ویزا و سفر اقدام ککند.
مواردی که در اخذ اقامت دائم این کشور تاثیر گذار است:
 • فعالیت کاری شرکت در این پروسه  از اهمیت برخوردار است.
 • متقاضی باید سعی کند تمام مالیت های خورد را پرداخت کند.
دولت این کشور برای متقاضی راه هایی را برای شهروندان غیر ایسلندی پیشنهاد کرده است که شخص میتواند به راحتی سرمایه خود را وارد این کشور کند.
روش دیگر سرمایه گذاری از طریق خردید اوراق قرضه دولت ایسلند می باشد. مدت زمانی که شخص می تواند از طریق سرمایه گذاری  برای اقامت دائم  اقدام کند ۵ سال می باشد.

مهاجرت به ایسلند از طریق تولد

یکی دیگر از روش های مهم که در مهاجرت به کشور ایسلند می توان در نظر گرفت روش مهاجرت به ایسلند از طریق تولد است. کشورهای مختلف براساس ضوابط دارای دو سیستم خون وخاک می باشند که کشور ایسلند از سیستم خون پیروی می کند. به عبارت دیگر تابعیت این کشور به کسی اخذ می شود که پد رو مادر هر دو و یا یکی از آن ها از تبعه ایسلند باشد. بنابراین اگر شخصی از تبعه ایسلند با شهروند کشور دیگر ازدواج کند فرزند آن ها براساس سیستم خون تابعیت می گیرد. و بنابر این اصل . قانون ایسلند اگر مادر دارای تابعیت ایسلندی باشد فرزند تابعیت ایسلندی اخذ می کند.
همان ظور که ذکر شد سیستم این کشور خون می باشد ولی زمانی که پدر و مادر  تابعیت این کشور را نداشته باشد ولی فرزند در خاک این کشور به دنیا آمده باشد می تواند تحت شرایطی تابعیت این کشور را اخذ کند. به عبارت ساده تر اگر شخص به صورت مستمر در این کشور اقامت کند بعد از گذشت چند سال می تواند برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت اقدام کند.

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

از روش های مهم دیگر در رابطه به مهاجرت به ایسلند روش ازدواج با تبعه ایسلندی می باشد. اخذ تابعیت از طریق ازدواج با کسی که تابعیت ایسلندی دارد دارای شرایط خاص بوده و شخص می تواند در صورت داشتن /ان شرایط برای اخذ اقامت دائم و تابعیت اقدام کند. مراحل تقاضا برای اقامت و پاسپورت به این گونه است که از ازدواج آ ن ها حداقل ۴ سال گذشته باشد و بتوانند به صورت مستمر با هم زندگی کنند که در این صورت می توانند برای اقامت دائم و اخذ پاسپورت اقدام کنند. و اگر شخصی که از تبعه غیر ایسلندی بوده  و پاسپورت این کشور را اخذ کرده باشد، قصد ازدواج با تبعه غیر ایسلندی را داشته باشد باید ۵ سال از اخذ پاسپورت او گذشته باشد.
 • قانون های مهم ازدواج در کشور ایسلند
 • قوانین مهم طبق قانون ۱۹۹۳
 • سن متقاضی برا ازدواج باید ۱۸ سال و بالاتر باشد.
 • شخص فقط باید دارای یک همسر بوده و نباید قبل از ازدواج فعلی همسر ریگری داشته باشد.
 • متقاضیان در این کشور می توانند با رعایت قوانین اخذ شده با پارتنر خود ازدواج کنند.
 • مدارک لازم برای ازدواج و همچنین مدرکی که نشان دهد به صورت جدی قصد ازدواج دارند باید به همراه ترجمه دو ماه قبل از ازدواج رائه شود.

مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و اصلاعات داده شده برای افزایش اطلاعات شما عزیزان می باشد.
براساس قوانین پناهندگی در کشور ایسلند به پناهندگان این امکان داده می شود که بتوانند تا زمان مشخص شدن پرونده به صورت موقت در این کشور اقامت کنند. براساس قانون ژنو و کنوانسیون حمایت از پناهندگان قانون های خاصی برای پناهندگان وجود دارد و این قوانین شامل همراهان شخص نیز می شود.
مراحل تابعیت در مهاجرت به ایسلند به این گونه می باشد که پرونده افراد توسط پلیس این کشور بررسی شده و بعد از آن پرونده تقدیم اداره مهاجرت می شود. شخص متقاضی باید نشان دهد که چه کسلنی از خانواده او نیز درخواست پناهندگی دارند. مدارک مورد نیاز نیز شامل پاسپورت و مدارک مربوط به سفر می باشد.
در مهاجرت به ایسلند شخص پناهجو باید در جلسه مصاحبه سعی کند نظر اداره مصاحبه کننده را به خود جلب کرده و نشان دهد که خطری جان او و بقیه افراد خانواده را تهدید می کند. خطراتی که واسطه دین، عقاید سیاسی، نژاد، و یا عضویت در گروه های اجتماعی ایجاد شده و  بیم آن می رود که مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گیرند.
شخص پناهجو باید حقیقت را گفته و از گفتن هر گونه دروغی خوددااری کند. و پلیس نیز در شروع کار فایلی را در مورد شرایط پناهجو یه صورت صوتی ، تصویری و یا مکتوب  ارائه می دهد.

مهاجرت به ایسلند و هزینه زندگی

یکی از سوالات رایج افراد در مهاجرت به ایسلند در مورد مخارج زندگی بعد از مهاجرت به این کشور است. هزینه های زندگی براساس عادات افراد میتواند متغیر باشد ولی براساس آمار انجام شده یکی از عوامل مهم در هزینه های زندگی میزان تورم آن کشور است. همانطور که در نمودار ذیل مشاهده می فرمایید تورم در آوریل ۲۰۱۹،  ۳.۶ درصد براورد شده است که به نسبت کشورهای دیگر از درصد خوبی برخوردار است ولی به نسبت سال قبل افزایش داشته است. از جدول ذیل برخی از هزینه های ضروری  قید شده است که می تواند تغییراتی براساس تورم به همراه داشته باشد.

هزینه زندگی در ایرلند

نرخ مالیات در ایسلند

مهاجرت به ایسلند و اخذ تابعیت ایسلند

افراد مختلف به روش های متنوع قصد مهاجرت به ایسلند و اخذ اقامت و تابعیت آن کشور را دارند. روش های مختلف در مورد اخذ اقامت و تابعیت مورد بررسی علمی قرار گرفته اند. همان طور که ذکر شد ویزای تحصیلی منجر به اقامت و تابعیت نشده و شخص باید برای اخذ اقامت دائم وارد بازار کار کشور ایسلند شود. نکته مهم دیگر در مورد مهاجرت به ایسلند از طریق کاری و سرما یه گذاری بود. در این روش بیان شد که شخص با دریافت پیشنهاد کاری و داشتن طرح تجاری در قسمت سرما یه گذاری و با پرداختن مالیات به موقع و تحت شرایط دیگر ذکر شده می تواند برای اقامت دائم بعد از ۵ سال اقدام کنند. در مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج نیز ذکر شد که در صورت ازدواج با تبعه ایسلندی باید ۴ سال یه صورت مستمر با هم زندگی کرده و بعد می توانند برای اخذ اقامت همسر اقدام کنند. اقامت به روش تولد نیز ذکر شد که سیستم این کشور خون بوده و تابعیت برای افرادی اخذ می شود که والدین هر دو و یا یکی از آن ها از تبعه ایسلند باشند.

مهاجرت به ایسلند و جمله پایانی

مهاجرت به ایسلند، روش های متنوع مهاجرت به ایسلند و شرایط اخذ اقامت و تابعیت در هر کدام از روش های مهاجرت به ایسلند به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. بنابراین شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله به بعضی نکات مهم در مورد مهاجرت به ایسلند آشنایی پیدا کنید.  همچنین برای افزایش اطلاعات خود در این زمینه، ویدیوهای رایگان موسسه حقوقی ملک پور و محصولات گام به گام مسیر مهاجرت را مشاهده فرمایند.  
 
 
 
 
 
 
 

برای اخذ اطلاعات بیشتر در این مورد و هر سوال دیگر در زمینه مهاجرت به ایسلند می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه تماس برقرار نمایید تا کارشناسان مجرب توضیحات جامعی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید