مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور امارات اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به امارات در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به امارات

 مهاجرت به امارات و روش های مختلف اخذ اقامت و تابعیت کشور امارات به صورت علمی در این مقاله بررسی و ارزیابی شده است. آیا از روش های اخذ اقامت کشور امارات اطلاع دارید؟ چه روشی برای مهاجرت به امارات مناسب تر است؟ آیا امارات انتخاب خوبی برای مهاجرت است؟ با مطالعه این مقاله می توانید پاسخ سوالات خود را در خصوص مهاجرت به امارات دریافت کنید. امارات کشوری ثروتمند و دارای با ارزش ترین پاسپورت در دنیاست. افراد زیادی ممکن است در پی مهاجرت به امارات و اخذ تابعیت به این چنین کشوری باشند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، با مطالعه این مقاله و سایر مقالات سایت در خصوص اخذ اقامت و تابعیت کشور امارات می توانید اطلاعات کافی جهت تصمیم گیری بدست آورید.
در صورت تمایل می توانید سوالات خود را با مشاورین با موسسه حقوقی ملک پور  مطرح کنید و بهترین پاسخ را دریافت نمایید.
 • مهاجرت به امارات و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به امارات و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به امارات از طریق کار
 • مهاجرت به امارات از طریق تحصیل (بورسیه تحصیلی بررسی شود.)
 • مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به امارات از طریق ازدواج
 • مهاجرت به امارات و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به امارات و هزینه های زندگی در امارات
 • مهاجرت به امارات و اخذ تابعیت امارات
 • مهاجرت به امارات و سخن پایانی

 مهاجرت به امارات و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به امارات نیز مانند مهاجرت به سایر کشورهای دنیا از 6 طریق صورت می گیرد. سرمایه گذاری، کار، تحصیل، ازدواج، تولد و پناهندگی 6 روش مهاجرت می باشند. اگر شما هم یکی از افراد علاقه مند به کسب پاسپورت کشور امارات هستید، در این مقاله می توانید با 6 روش مهاجرت به امارات آشنا شوید. به طور کلی باید گفت که اخذ تابعیت امارات چندان راحت نیست. و می توان گفت که اخذ پاسپورت کشور امارات به صورت مستقیم برای اتباع سایر کشورها امکان پذیر نمی باشد و فرد در یک بازه زمانی طولانی می تواند نسبت به اخذ پاسپورت اقدام نماید. در این مقاله شما می توانید از چگونگی مهاجرت به امارات و تمامی روش های آن مطلع شوید و بهترین گزینه را بر اساس شرایط خود انتخاب نمایید. با ما همراه شوید و پاسخ سوالات و ابهامات خود را در ادامه دریافت کنید.

 مهاجرت به امارات و شرایط عمومی

کشور امارات واقع در خاورمینه و دارای حکومت پاشاهی می باشد. این کشور ثروتمند که از نظر موقعیت جغرافیایی نیز موقعیت بسیار خوبی دارد، در همسایگی عربستان، قطر و عمان می باشد. شمال کشور امارات نیز خلیج فارس قرار دارد. در امارات هفت شهر وجود دارد که رهبری هر شهر به عهده یک نفر می باشد و به این شخص شیخ گفته می شود. شاید عبارت هفت شیخ نشین را شنیده باشید. شهرهای امارات عبارتند از: ابوظبی، دبی، شارجه، راس الخیمه ، ام القوین، فجیره و عجمان. هر یک از شیوخ که رهبری این شهرها را به عهده دارند، مستقل از یکدیگر عمل می کنند. البته حاکم امارات بر اعمال آنها نظارت دارد. منبع اصلی ثروت امارات نفت می باشد. جمعیت کشور امارات 8106000 نفر می باشد و زبان رسمیشان عربی است. واحد پول این کشور که 83600 کیلومتر مربع وسعت دارد درهم امارات است. به دلیل توسعه چشم گیر این کشور در سال های اخیر، کیفیت زندگی اتباع این کشور نیز خوب است. به علاوه این کشور دارای شرایط کار نسبتا خوبی است و این دلیل مهمی برای مهاجرت به امارات می باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که دید مردم امارات نسبت به اتباع سایر کشورها به خصوص ایرانی ها مثبت نیست. و این امر اخذ اقامت این کشور را کمی سخت می کند.

ویژگی کشور امارات


مهاجرت به امارات از طریق کار

 مهاجرت به امارات از روش اشتغال به کار، مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد. بالا بودن ارزش پول کشور امارات و هم چنین حقوق و دستمزد خوب از دلایل تمایل افراد به مهاجرت به امارات می باشد. داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در امارات شرط اولیه دریافت ویزای کاری این کشور است. پذیرفته شدن این پیشنهاد کار در صورتی امکان پذیر است که در امارات متقاضی مناسب این کار وجود نداشته باشد. در صورت رعایت این شرط، نامه پیشنهاد کار مورد قبول اداره کار دولت امارات است و فردی که پیشنهاد کار را دریافت نموده اجازه اقامت کاری را دریافت می نماید. مدت زمان این اقامت در ابتدا دو ماه است.
 تمامی هزینه های مربوط به استخدام و هزینه هایی که در این پروسه وجود دارد بر عهده کارفرما است. فردی که از طریق کار به کشور امارات مهاجرت می کند در ابتدا نمی تواند به همراه خانواده به کشور امارات وارد شود. فرد پس از ورود به کشور امارات می تواند درخواست خود را برای ارسال دعوتنامه به خانواده به دولت ارائه دهد.
کشور امارت علاوه بر با داشتن نرخ بیکاری 1.7 درصد که درصد بسیار پایینی است، قانونی برای پرداخت مالیات بر درآمد ندارد. این دو مزیت مهمی برای افراد جویای کار در این کشور است.
 توجه کنید که اشتغال برای مهاجرین ، نمی تواند سبب احذ اقامت بلند مدت در این کشور گردد و شخص بعد از اتمام قرارداد درصوت عدم تمدید قرارداد کاری خود ملزم به بازگشت به کشور خود می باشد.

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

کیفیت آموزش در کشور امارات در سطح بسیار بالایی قرار دارد و رنکینگ دانشگاه های خصوصی کشور امارات در بین دانشگاه های جهان بسیار خوب است. در این کشور دانشگاه های خصوصی و دولتی وجود دارد. اتباع امارات می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی تحصیل کنند. دانشجویان خارجی نیز در دانشگاه های خصوصی و بین المللی می توانند تحصیل خود را به زبان های عربی و انگلیسی انجام دهند. بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا مانند دنشگاه سوربن، نیویورک، واشنگتن و… در این کشور شعبه دارند.مدت زمان اقامت تحصیلی در امارات بستگی به طول دوره تحصیلی شخص دارد.
دانشگاه های بین المللی امارات در کیه مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دانشجو می پذیرد. واضح است که شرایط و قوانین هر یک از این دوره ها متفاوت است.
اگر تمایل به مهاجرت به امارات از طریق تحصیل دارید توجه کنید که تحصیل در امارات هزینه بالایی دارد. هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های بین المللی امارات حداقل 12 هزار دلار است. این مبلغ از هزینه های تحصیل در  دانشگاه های اروپایی نیز بیشتر است. با تحصیل در کشور امارات فرد نمی تواند اقامت دائم اخذ نماید و دانشجو پس از اتمام تحصیل باید به کار مشغول شود تا بتواند اقامت خود را تمدید کند. با توجه به هزینه های بسیار بالای تحصیل در امارات شاید رفتن به کشورهای اروپایی مانند هلند، اتریش و یا کشور کانادا گزینه مناسب تری برای مهاجرت باشد.
 
 

دانشگاه امارات


 مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های دریافت اقامت امارات سرمایه گذاری است. کشور امارات کشوری است در سالهای اخیر توسعه قابل توجهی در زمینه های مختلف داشته است. برای سرمایه گذاری فرد باید کسب و کار مشخصی داشته باشد و طرح اولیه را ارائه دهد، اگر این طرح نو و قوی باشد شانس موفقیت بیشتری نیز خواهد داشت. پس از گرفتن تاییده طرح تجاری فرد می تواند شرکتی با مسئولیت محدود به صورت سهامی عام یا خاص را با موضوع فعالیت مورد نظر در این کشور به ثبت برساند.
برای ثبت شرکت سرمایه اولیه شخص به این صورت است.
 • شرکت با سهامی خاص ثبت کرده باشید حدود 5،000،000 درهم امارات
 • شرکت با سهامی عام حدود 30،000،000 درهم امارات
شرایط ثبت شرکت بسته به منطقه سرمایه گذاری شده نیز متفاوت است. سرمایه اولیه جهت سرمایه گذاری، به منطقه سرمایه گذاری بستگی دارد. تا قبل از فوریه 2019، سرمایه گذار با شروع سرمایه گذاری می ت اقامت 2 یا 3 ساله امارات را بدست آورد. پس از این تاریخ دولت امارات قانون جدید وضع کرد که به موجب آن به سرمایه گذار اجازه اقامت 5 یا 10 ساله نیز داده می شود. شرط لازم برای اقامت 10 ساله این است که میزان سرمایه حداقل 2.77 میلیون دلار معادل 10 میلیون درهم باشد. و زمینه سرمایه گذاری هم می بایست در یکی از زمینه های سپرده های کشور و یا ثبت شرکت باشد. در صورت سرمایه گذاری بر روی هر یک از این زمینه ها، سرمایه شما حداقل به مدت 3 سال باید در کشور امارات باقی بماند و دولت امارات سرمایه ای که از دریافت وام حاصل شود را نمی پذیرد.
درصورتی که می خواهید اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنید می توانید سرمایه گذاری در املاک یا کارآفرینی را انجام دهید.
توجه داشته باشید که برای سرمایه گذاری در ملک سرمایه شما باید به مدت 3 سال در امارات باقی بماند و همچنین سرمایه شما نباید به صورت وام باشد. همچنین ارزش ملکی که خریداری می کنید نباید کمتر از 1.36 میلیون دلار یا 5 میلیون درهم باشد.
اگر سرمایه گذاری شما به منظور کارآفرینی باشد سرمایه شما نباید کمتر از 500 هزار درهم باشد. بنابراین باید گفت سرمایه گذاری می تواند یکی از راه های احذ اقامت باشد، یکی از عیوب سرمایه گذاری در امارات وجود تبعیض ذر نظام قضایی این کشور میان مردم کشور خود و مهاجرین است، این امر  خطر مصادره اموال را نیز افزایش می دهد.

خطر مصادر اموال در امارات

خطر مصادر اموال در امارات


مهاجرت به امارات از طریق تولد

اگر به دنبال مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند هستید باید توجه داشته باشید که کشور امارات از قانون خون پیروی می کند. این بدان معنی است که در صورتی شخص متولد شده در این کشور در صورتی می تواند اقامت و پاسپورت امارات را دریافت کند که یکی از والدین از اتباع این کشور باشند. در صورتی که شخص از پدر اماراتی و مادر خارجی متولد شده باشد و یا از مادری اماراتی متولد شده باشد در صورتی که پدر کودک نامعلوم باشد نیز به کودک تابعیت و پاسپورت امارات داده می شود. در صورتی است که پدر و مادر کودک نامعلوم باشد و قابل شناسایی نباشند، در این صورت با تولد در خاک امارات می توان گفت کودک متولد شده پاسپورت امارات را می تواند داشته باشد. در غیر این مواردی که گفته شد، فرد متولد شده در خاک امارات نمی تواند از طریق تولد اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورد. لازم به ذکر است این مقاله توسط موسسه مهاجرتی MIE تهیه شده است و کپی برداری از مطالب این مقاله بدون ذکر منبع غیر قانونی است.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

به دلیل اینکه حفظ بنیان خانواده در همه دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است در کشور امارات نیز مانند سایر کشورها این امکان را بوجود می آورد که افراد در صورت ازدواج بتوانند در کنار هم در کشور امارات زندگی کنند. براساس قوانین کشور امارات قبل از هر چیز ازدواج صورت گرفته باید واقعی و پایدار باشد. در صورت ازدواج یک تبعه اماراتی با یک فرد خارجی، فقط در صورتی که مرد تبعه کشور امارات باشد، همسر ایشان می تواند اقامت امارات را تحت شرایطی بدست آورد. پس از دریافت اقامت همسر مرد اماراتی در صورتی که 7 سال که در کنار هم زندگی کنند و صاحب حداقل یک فرزند شوند، می توانند تابعیت قبلی خود را باطل کرده و تبعه امارات شود. مرد تبعه امارات در صورتی که در 10 سال پس از ازدواج صاحب فرزند نشوند بعد از 10 سال می تواند برای  همسر خود درخواست تابعیت و پاسپورت امارات را به دولت ارائه نماید.
 درصورت ازدواج زن اماراتی با یک مرد غیر تبعه، مرد خارجی فقط اجازه اقامت امارات را دارد و این فرد نمی تواند تابعیت و پاسپورت امارات را بدست آورد.

 مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

به طور کلی می توان گفت پناهندگی غیر اتباع در یک کشور در صورتی امکان پذیر است که فردی به دلایل مختلفی از جمله دلایل سیاسی، مذهبی، اجتماعی و… در کشور خود در خطر جانی باشد و مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشد به طوری که ادامه زندگی در کشور خود برایش امکان پذیر نباشد. در این صورت فرد می تواند برای ادامه زندگی در امنیت به کشورهای دیگر پناه ببرد. قوانین مربوط به پناهندگی در ملل مختلف متفاوت می باشد. کشورهای عضو کنوانسیون ژنو کشورهایی هستند که خود را مکلف کرده اند به پناهندگان واقعی کمک کنند. البته فرد پناه جو می بایست اثبات نماید که به طور واقعی در خطر است و درخواست پناهندگی خود را به کشور مورد نظر ارائه نماید. کشور پناهنده موظف است پس از اطمینان از درستی شرایط شرایط اولیه زندگی را برای فرد پناهجو فراهم آورد. طبیعی است کشورهای غیر عضو، تعهدی در قبال این افراد ندارند.­­­­­ کشور امارات نیز یکی از کشورهایی است که به عضویت این کنوانسیون در نیامده است و طبیعتا تعهدی نسبت به چنین افرادی ندارد.
البته دولت امارات در سال های گذشته با وجود عضو نبودن در کنوانسیون ژنو به تعدادی از پناهندگانی کشورهای سوریه و عراق پناه داده است.
قابل ذکر است موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی هیچگونه اقدامی انجام نمی دهد و این راه مهاجرت را فقط برای اطلاع علاقه مندان بیان می کند.

مهاجرت به امارات و هزینه های زندگی در امارات

هزینه زندگی در امارات بالا است و می توان گفت که امارات کشور گرانی برای زندگی است. گرانترین شهرهای امارات به ترتیب ابوظبی، دبی و شارجه می باشد. میتوان گفت هزینه زندگی در امارات بر اساس ریال بسیار زیاد است. به طور کلی هزینه های مسکن، خورد و خوراک، پوشاک، مصرف انرژی( آب، برق، گاز و ...)، پزشکی و درمانی، تفریحی و رفاهی، حمل و نقل همه در سطح بالایی قرار دارد. البته در دبی هیچ گونه مالیات بر درآمدی از افراد دریافت نمی شود. از نظر اقتصادی این تنها مزیت زندگی در این کشور می باشد. هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره در دبی حداقل مبلغ ماهانه در حدود 11.575 درهم و یا 3153 دلار.
البته با توجه به درآمدهای بالای مردم کشور امارات، هزینه زندگی در این کشور مبلغ بالایی نیست. میزان حقوق در امارات بالاترین میزان حقوق در بین کشورهای عرب زبان و بسیاری از کشورهای دیگر است. البته حقوق و دستمزد در کشور امارات برای مهاجرین بستگی به این دارد که از مهاجر از چه کشوری می باشد. معمولا بیشترین حقوق و دستمزد مربوط به مهاجرین کشورهای اروپایی، امریکا و کانادا می باشد.

مهاجرت به امارات و اخذ تابعیت امارات

اگر چه پاسپورت کشور امارات بسیار معتبر است و امکان سفر به کشورهای زیادی را بدون ویزا فراهم می آورد اما اخذ ویزای اقامت دائم و تابعیت این کشور اصلا راحت نیست. اقامت کوتاه مدت در امارات بسته به نوع ویزا امکان پذیر است. اما تبدیل اقامت کوتاه مدت به اقامت بلند مدت و تابعیت در امارات امری دشوار،زمان بر و محدود است. کشور امارات قوانینی دارد که یک فرد برای دریافت تابعیت این کشور باید 30 سال در این کشور اقامت داشته باشد و در صورت اقامت به این مدت می تواند جهت دریافت پاسپورت این کشور درخواست نماید. این زمان در مقایسه با کشورهای اروپایی، امریکا و کانادا که امکانات رفاهی بالایی برای مردم خود دارند بسیار طولانی می باشد. در کشورهای مذکور پس از گذشت 5 سال می توان اقامت دائم اخذ کرد. توجه داشته باشید که تابعین کشور امارات نمی توانند تابعیت کشور دیگری را نیز داشته باشند. در صورتی که فردی موفق به دریافت پاسپورت کشور امارات شود، ملزم به ابطال پاسپورت کشور مبدا خود است.

 مهاجرت به امارات و سخن پایانی

مهاجرت به امارات و تمامی روش های مهاجرت در این مقاله به صورت کامل تشریح شد. با خواندن این مقاله شما از انواع روش های مهاجرت به امارات آگاهی یافته و قادر خواهید بود در صورت تمایل شرایط خود را جهت مهاجرت به این کشور بررسی نمایید. پاسپورت امارات معتبرترین پاسپورت در دنیاست اما اخذ این پاسپورت بسیار دشوار و نیازمند گذر زمان طولانی است. هرچند اشتغال در این کشور ثروتمند، با حقوق و دستمزد بالایی همراه است اما هزینه های زندگی نیز در کشور امارات نسبتا گران است. اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت به امارات هستید باید بدانید که تبعیض نژادی در سیستم قضایی این کشور بسیار مشهود است و این امر امنیت سرمایه گذاری در این کشور را کاهش می دهد.  به علاوه شرط مدت اقامت 30 سال جهت اخذ تابعیت امنیت مهاجران را بیشتر به خطر می اندازد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به امارات و سایر موضوعات مهاجرت می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی MIE تماس بگیرید و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید