مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به اسپانیا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

 مهاجرت به اسپانیا و مقدمه ای برآن:

مهاجرت به اسپانیا راه های مهاجرت به اسپانیا ، شرایط اقامت کشور اسپانیا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی و تحلیل آماری قرار می­گیرد.آیا شخصی که مهاجرت می کندتبعه ی اسپانیا است یا خیر؟.قانون مهاجرت و راه های اخذ اقامت یا اخذ شهروندی اسپانیا چگونه است ؟ ایا مهاجرت به اسپانیا و تولد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و میتواند اقامت اسپانیا کسب کند؟ زایمان و تولد فرزند کمکی به اقامت و مهاجرت می کند؟ چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ اقامت اسپانیا می شود؟ آیا با مهاجرت به اسپانیاو ازدواج هم می توان اقامت را به دست آورد؟ با مطالعه این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه ملک پور به نگارش درآمده­، امید است به تمامی سؤالات و ابهامات ذهنی شما در خصوص مهاجرت و شرایط آن پاسخ داده شود. شما عزیزان می­توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس تلفنی حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی این مؤسسه بهره­مند شوید واز روش­های مهاجرت آگاه شده و اطلاعات کامل و تخصصی در این زمینه بدست­آورید.
 • مهاجرت به اسپانیا و مقدمه ای برآن
 • مهاجرت به اسپانیا و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق کار
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به اسپانیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا
 • مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا
 • مهاجرت به اسپانیا و سخن پایانی

مهاجرت به اسپانیا و شرایط عمومی آن:

مهاجرت به اسپانیا و اقامت در اسپانیا به چند صورت امکان پذیر است. برای مهاجرت به اسپانیا اشخاص ایرانی نیاز به دریافت ویزا دارند و ویزاهای کوتاه مدت و اقامت های بلند مدت می توانند دریافت کنند. ویزاهای کوتاه مدتابلیت تبدیل به اقامت را ندارندا.ین نوع ویزاها حتی به صورت بلند مدت اثرات حقوقی اقامت را ندارند و شخص از اتباع کشور اسپانیا و مقیم این کشور محسوب نمی شود.
 • ویزاهای بلند مدت در این کشور از خدمات دولتی برخورداراست:
 • visado de trabajo y residencia شخص با دریافت این نوع اقامت اجازه کار و زندگی در این کشور را خواهد داشت.
 • اقامت تحصیلی شخص در مدت تحصیل اجازه حضور در کشور اسپانیا را خواهد داشت.
 • اخذ اقامت برای دیدار خانواده یا بازنشستگی
 • با ۵ سال زندگی متوالی در کشور اسپانیا شخص می تواند درخواست اقامت دائم بلند مدت کند.قامت دائم یا کارت آبی اروپا موجب میشود فرداجازه  زندگی و کار داده می شود.
در ادامه به توضیح هریک از روش های مهاجرت به اسپانیا می پردازیم.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار:

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق کار در اسپانیا می باشد، که پس از اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اسپانیا میتوانند اقدام کنند، کشور اسپانیااز نظر اقتصادی ضعیف می باشد نرخ بیکاری بالایی دارد.در برخی مشاغل نیاز به نیروی کار دارد نرخ بیکاری در کشور اسپانیا ۱۵٫۲ می باشدنرخ بیکاری بسیار بالایی است.این رقم در مقایسه با کشورهای سطح بالای اروپایی نظیر آلمان و اتریش که زیر ۵ درصد می باشد آمار بسیار بالایی می باشد.شناخت و آشنایی با زبان اسپانیایی نیز کمک بسیار زیادی به شخص جهت کاریابی می کند. برخی مشاغل مورد نیاز در اسپانیا عباتند از: مشاغل در حوزه It ، رشته های مدیریتی برای اخذ اقامت از طریق کاردر اسپانیا فرد نیاز به کارفرما و پیشنهاد شغلی دارد.کارفرما باید درخواست مجوز کار به اداره کار اسپانیا بدهد و در صورتی که شخصی در اسپانیا و بعد از آن در اتحادیه اروپا در آن شغل پیدا نشود کارفرما می تواند یک شخص خارج اتحادیه اروپا را استخدام کند. . هم­چنین می­توانید با مراجعه به وب سایت این مؤسسه و تهیه ویدئو بسیار ارزشمند راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت از روش­های مهاجرت آگاه شده و اطلاعات کامل و تخصصی در این زمینه بدست­ آورید.

نرخ بیکاری در اسپانیا


مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل:

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل یکی از روش های بسیار محبوب جهت اخذ اقامت این کشور می باشدتحصیل ارزان و کیفیت آموزشی مناسب موجب شده کشور اسپانیا یکی از کشورهایی باشد که دانشجویان بین المللی بسیار زیادی سالیانه در این کشور تحصیل کنند.بسیاری از ساکنین اروپاجهت تحصیل خود به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند و بااقامت تحصیلی تحصیلات خود را در این کشور ادامه می دهند سطح آموزشی بالا، تفریحات گوناگون دانشجویی ، یادگیری زبان جدید ، دوره های آموزشی انگلیسی با هزینه های پایین ازمزایای تحصیل در اسپانیا است. زبان تحصیل در کشور اسپانیاانگلیسی و اسپانیایی می باشدتحصیل به زبان اسپانیایی برای ساکنین اتحادیه اروپا رایگان و برای اتباع خارج اتحادیه اروپا با هزینه می باشد تحصیل به زبان اسپانیایی شخص با هزینه بسیار پایینی تحصیل کنداین مبلغ حدود ۲۰۰۰ یورو در سال تحصیل به زبان انگلیسی در کشور اسپانیا نیز امکان دارد که مبلغ تحصیل به زبان انگلیسی در کشور اسپانیا بین ۸ الی ۱۵ هزار یورو می باشد.به طور متوسط می توان گفت هزینه زندگی دانشجویی در کشور اسپانیا مبلغی در حدود ۷۰۰ یورو می باشد.برای تحصیل اشخاص زیر ۱۸ سال در کشور اسپانیا کالج های بسیار عالی با هزینه های زیر ۲۰ هزار یورو در سال نیز میتوان اقدام کرد که در مقایسه با خیلی کشورهای اروپایی هزینه بسیار کمتری دارند.رشته های مورد علاقه اشخاص در کشور اسپانیا از رشته هایی نظیر مهندسی کامپیوتر ، مارکتینگ و بازاریابی و پزشکی میباشد.

دانشگاه برتر اسپانیا


 مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری:

مهاجرت به اسپانیا از روش سرمایه گذاری نیز یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به اروپا می باشدسرمایه گذاری در اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های مورد علاقه اشخاص جهت مهاجرت به اروپا تبدیل شده است.سرمایه گذاری در کشور اسپانیا ابتدا باید شاخصه اقتصادی این کشور استاندارد های سرمایه گذاری بررسی شود تا سرمایه گذاری امنی داشته باشید.مهمترین مسائل بررسی IIA و IIT می باشد. کشور اسپانیا ششمین کشور مورد علاقه جهت سرمایه گذاری می باشد.چند نوع اقامت از طریق سرمایه گذاری پیش بینی شده است که قوانین سرمایه گذاری در اسپانیا و روش های اخذ مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به روش های زیرمی باشد:

انواع ویزای اسپانیا


مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج:

مهاجرت به اسپانیا  و اخذ اقامت از طریق ازدواج برای اشخاصی که همسر آنها در کشور اسپانیا مقیم است یا تابعیت کشور اسپانیا را دارد ممکن است.برای اقامت از طریق ازدواج شخص باید تمکن مالی و درآمد ثابت نشان بدهد.فردی که حداقل ۱ سال در اسپانیا به طور قانونی اقامت داشته و اقامت خود را برای یک سال دیگر تمدید کرده است می تواند افراد ذیل را به عنوان همراه خود ملحق کند.:

ویزای ازدواج در اتریش


مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق پناهندگی:

یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا روش پناهندگی است. پناهنده به شخصی گفته می شود که در کشور خود به علت هایی نظیر نژاد، ملیت ، دین ، جنسیت ، تعلق به گروه اجتماعی خاصی ، تعلق به گروه سیاسی خاص مورد تعقیب و محاکمه می باشد.پناهندگی پر خطر و پر دردسر می باشدکه شخص نمی تواند به کشور خود نیز بازگرددپناهندگی بدترین روش مهاجرت می باشدخطرات بسیار زیاددارد بسیاری از اشخاص به دروغ با ارائه پرونده های دروغین نظیر تغییر دین و جعل کردن پرونده های سیاسی و اجتماعی قصد دریافت اقامت را دارندعموماً پرونده این اشخاص رد می شود. روش های قاچاق نیز راه های بسیار پر خطری هستند.

مهاجرت به اسپانیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق:

مهاجرت به اسپانیابرای افراد موفق شرایط مشخص شده ای دارد. دسته بندی های ویزاهای کاری شرایط ویژه ای برای اشخاص با استعداد های خاص ، هنرمندان شاخص و ورزشکاران و دیگر اشخاصی که استعداد و مهارت خاصی دارند وجود دارد.نوعی اقامت برای افراد با استعداد های ویژه به عنوان متخصصین بسیار ماهر (Highly qualified professionals)اشخاصی که استعداد های خاصی و مهارت خاصی دارند می توانند برای این نوع ویزا درخواست بدهند. برای دریافت اقامت و ویزا متخصصین بسیار ماهر اسپانیا شخص نیاز به داشتن کارفرما در کشور اسپانیا می باشد و کارفرما می باشد که از طرف شخص باید درخواست اقامت وی را به اداره مهاجرت ارسال کند. در صورتی با اقامت شخص موافقت میشود که شغل وی و تخصص فرد طبق قانون با منافع اسپانیا یکی باشد.

مهاجرت به اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا:

مهاجرت به اسپانیادر مقایسه با کشورهای سطح اول اروپایی کم هزینه تر می باشدمالیات در کشورنسبت به کشورهایی نظیر آلمان و دانمارک بسیار کمتر می باشد.خدمات اجتماعی نیز در سطح این کشورها نیست. هزینه یک زندگی متوسط در کشور اسپانیا ماهیانه در حدود ۹۰۰ یورو می باشد که شامل مسکن ، رفت و آمد ، لباس ، خوردنی و آشامیدنی و اینترنت و… می باشد. البته این رقمی که در خصوص زندگی و مهاجرت به اسپانیا مشخص شده است.

هزینه زندگی در اتریش

 مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا:

مهاجرت به اسپانیاو تابعیت اسپانیااز روش های مختلف قابل اخذ می باشدشخص ۵ سال در کشور اسپانیا زندگی کند می تواند درخواست اقامت دائم کشور اسپانیا را بدهد و پس از ۱۰ سال زندگی میتواند درخواست پاسپورت بدهد.شخص در قانون اسپانیا جهت اخذ تابعیت کشور اسپانیا باید از تابعیت قبلی خود خارج شود. کشور اسپانیا دو تابعیتی را نمیپذیرد و شخص باید تابعیت کشور قبلی خود را رها کند. مدارک مورد نیاز جهت درخواست اقامت دائم در کشور اسپانیا:
 • مدارک اقامت قانونی در این کشور در سالهای قبل
 • مدرک عدم سوء پیشینه
 • مدارک پزشکی

مهاجرت به اسپانیا و سخن پایانی:

 مهاجرت به اسپانیا،اخذ اقامت این کشوراسپانیا، شرایط  و دریافت پاسپورت اسپانیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. مهاجرت به اسپانیا و اقامت در اسپانیا به چند صورت امکان پذیر است ر این مقاله تلاش کردیم به تمامی سؤالات شما در خصوص مهاجرت به اسپانیا پاسخ داده­ شود. 
 

شما سروران می­توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به اسپانیا با مشاوران مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور تماس تلفنی حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی این مؤسسه بهره ­مند شوید. شما عزیزان می­توانید در قسمت انتهای مقاله نظرات و پرسش­های خود را بیان فرموده و پاسخ خود را در کوتاه­ترین زمان ممکن دریافت کنید.
 

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید