مهاجرت به مالزی

مهاجرت به مالزی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به مالزی در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به مالزی

مهاجرت به مالزی

مهاجرت به مالزی و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به مالزی، راه های مختلف و شرایط اقتصادی، تحصیلی و شغلی در کشور مالزی در این مقاله به صورت علمی بررسی می شود. آیا مالزی کشوری مناسب برای مهاجرت است؟ شرایط اخذ اقامت از طریق مهاجرت به مالزی چگونه می باشد؟ ما در این مقاله سعی کردیم پاسخ این موارد سوال های شما عزیزان را به صورت کامل شرح دهیم و شما را در تصمیم گیری مهاجرت خود یاری رسانیم. قبل از مهاجرت به هرکشور بررسی موارد ذکر شده می تواند در تصمیم گیری های شغلی و تحصیلی شما و خانواده شما در آینده بسیار موثر باشد پس در ادامه مقاله همراه ما باشید. در صورت هرگونه سوال یا ابهام در مورد مهاجرت به مالزی شما دوستان گرامی می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش بهره مند شوید.

مهاجرت به مالزی و شرایط عمومی آن

کشور مالزی یک کشور با آب و هوای معتدل و مرطوب می باشد و اکثر فصل های سال شاهد باران های وسیعی است. این کشور با طبیعتی سر سبز و زیبا در جنوب غربی آسیا قرار گرفته و دارای همسایگی با دریای چین در میان بخش غربی و شرقی مالزی، تایلند و سنگاپور می باشد. سیستم قانونی و حکومتی کشور مالزی شبیه به پارلمان بریتانیا می شود با این تفاوت که سلطه دولت بیشتر روی قسمت عملی و اجرایی است. کشور مالزی در سال های متمادی به دلیل آب و هوای خوب و امکانات تفریحاتی زیادی که دارد همیشه مقصد توریست های بسیاری بوده است اما در بحث مهاجرت به مالزی لازم است که تا انتهای مقاله با ما همراه شوید تا بتوانید تصمیم گیری خود را به صورت دقیق در این زمینه انجام دهید.

ویژگی مالزی

مهاجرت به مالزی از طریق کار

برای مهاجرت به مالزی از طریق کار باید قوانین کشور مالزی در این زمینه را مورد بررسی قرار دهید. در کشور مالزی به دلیل رشد اقتصادی این کشور در چند سال اخیر، تقاضا برای اخذ کار و ویزا کار روند افزایشی دارد و در فرآیند اخذ کار تمام مراحل توسط کارفرما انجام می شود و دولت مالزی برای کسانی که قصد کار کردن به صورت غیرقانونی در مالزی را دارند قوانین سختی در پیش گرفته است. پس شما حتما نیاز به مجوز کار برای کار کردن در مالزی دارید که به کمک کارفرمای خود می توانید نسبت به اخذ آن اقدام کنید. در کشور مالزی با توجه به مطالعات انجام شده نرخ بیکاری در چند سال اخیر روند کاهشی داشته که خود نشان دهنده ایجاد فرصت های شغلی در این کشور می باشد، اما برای شروع به کار در هر کشور باید به صورت کلی مسائل مختلف را مورد بررسی قرار داد. اقامت با ویزا کاری از 1 تا 5 سال تمدید پذیر می باشد که با توجه به شراط کاری و شرایط فرد در بعضضی حالات تا 10 سال هم اقامت قابل اخذ می باشد اما برای اقامت دائم اوضاع کمی سخت می باشد. در ادامه دو نمودار که به ترتیب نرخ رشد اقتصادی و نرخ بیکاری در کشور مالزی را می توانید مشاهده و بررسی نمایید.

نرخ رشد اقتصادی و بیکاری مالزی

مهاجرت به مالزی  از طریق تحصیل

در بحث مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل، در این کشور دانشگاه های زیادی با رشته های مختلف نظیر علوم شیمی، مدیریت، مهندسی، پزشکی، حقوق و ... وجود دارد. سیستم آموزشی در مالزی شبیه به سیستم آموزشی اروپا می باشد اما شرایط اخذ اقامت در مالزی از طریق تحصیل و بعد از آن بسیار سخت می باشد. در کشور مالزی تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال، مقطع فوق لیسانس 2 سال و در مقطع دکتری حدودا 3 تا 5 سال زمان می برد. هزینه های تحصیل با توجه به رشته ها متفاوت بوده و در مقطع لیسانس بین حدودا 800 تا 1800 دلار در سال، در مقطع فوق لیسانس بین حدودا 2000 دلار در سال و در مقطع دکتری حدودا 2500 دلار در سال می باشد. برای تحصیل در مالزی حتما نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارید و در اکثر رشته ها تدریس به زبان آذری و روسی می باشد اما در رشته های معماری و برخی رشته های دیگر تدریس به زبان انگلیسی موجود می باشد. بورسیه تحصیلی در این کشور در بیشتر برای رشته دکتری می باشد و دارای شرایط خاصی بوده، پیشنهاد ما به شما اخذ ویزای تحصیلی و بورسیه تحصیلی در کشورهایی مثل آلمان، اتریش و کانادا می باشد که شرایط بسیار مطلوب تری دارند.

 

در کشور مالزی به دلیل نیاز به رشد بیشتر در زمینه های اقتصادی، دولت این کشور زمینه هایی را برای کسانی که قصد مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری را دارند فراهم کرده است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. در کشور مالزی برای افرادی که کمتر از 50 سال سن دارند می توانند با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و املاک و داشتن دارایی به مبلغ حداقل 500،000 رینگت مالزی و همچنین داشتن حقوق ماهانه به مبلغ 10،000 رینکت مالزی می توانند نسبت به اخذ اقامت کشور مالزی که معمولا برای سرمایه داران واجد شرایط تا 10 سال است اقدام کنند همچنین نیاز است که پرینت بانکی از حساب خود به مدت 3 ماه را جهت ضمانت ارائه بدهند و می توانند در سال دوم نیمی از این مبلغ درحساب بانک خود را برداشت کنند.
برای افراد بالای 50 سال سن نیاز به داشتن سرمایه معادل با 350،000 رینگت مالزی در سپرده ای در کشور مالزی می باشد و برای ارائه حقوق ماهیانه خود به دولت مالزی نیاز به مبلغ 10،000 رینگت مالزی در ماه می باشد. در این دو طرح گفته شده که برای سرمایه گذاران خارجی و بین الملل در نظر گرفته شده است می توان اقامت بلند مدت تا 10 سال را اخذ نمود که قابل تمدید است که همسر و فرزند زیر 21 سال هم شامل این اقامت در پرونده شخص متقاضی می باشد. در ادامه با توجه به دو نمودار به ترتیب نرخ کنترل فساد و تولید نا خالص داخلی در کشور مالزی را بررسی می کنیم.

نرخ فساد و تولید ناخالص داخلی


مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج

در مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج فرد می تواند با ویزای توریستی و پس از 7 روز اقامت در مالزی درخواست ازدواج خود را بدهد اما باید توجه کنید که شرایط اخذ اقامت و تابعیت در این روش بسیار سخت و دشوار می باشد زیرا شما برای اخذ اقامت نیاز دارید که بعد از ازدواج مشغول به کار در مالزی و پرداخت مالیات شوید پس از آن شما می توانید درخواست اقامت بلند مدت کنید و پس از 10 سالت اقامت در مالزی می توانید درخواست شهروندی یا تابعیت مالزی را بدهید. برای ازدواج در مالزی شما نیاز به ارائه یک سری مدارک می باشید که در اینجا به آن ها اشاره می نماییم:
  • گواهی سلامت و عدم سوپیشینه
  • سن قانونی حداقل 21 سال.
  • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه و کپی آن.
  • عکس مانند عکس پاسپورت.
  • گواهی که مجرد بودن شخص را تایید می کند.
  • ارائه گواهی طلاق یا فوت همسی قبلی.
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا فایل ویدیویی زیر که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است را ببینید.

مهاجرت به مالزی و اخذ تابعیت از طریق تولد

در مورد مهاجرت به مالزی و اخذ تابعیت از طریق تولد ابتدا شما نیاز به تعریف و آگاهی داشتن نسبت به قوانین تولد و تابعیت در هر کشور دارید. در کشورها معمولا قانون خاک و خون تعیین کننده اعطا تابعیت به فرزند متولد شده می باشد. در قانون خاک صرف نظر از تابعیت پدر و مادر اگر فرزند در کشور مقصد به دنیا بیاید به او تابعیت آن کشور تعلق می گیرد. اما در قانون خون حتما پدر یا مادر باید تابعیت کشور مقصد را داشته باشند که به واسطه آن فرزند آن ها هم تابعیت کشور مورد نظر را اخذ نماید. در کشور مالزی از قانون خون پیروی می شود و اگر فرزند خارج از کشور مالزی متولد شود اما یکی از پدر یا مادر شهروند مالزی باشد به فرزند تابعیت مالزی اعطا می شود، همچنین اگر فرزند در مالزی متولد شود و پدر یا مادر دارای پاسپورت مالی باشد فرزند هم می تواند تابعیت مالزی را کسب نماید. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه فرمایید.

مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی

مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی دارای خطرات و ریسک های جبران ناپذیر بسیاری بوده و کشور مالزی نسبت به مهاجران غیر قانونی قوانین سختی را در پیش گرفته است. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش در زمینه پناهندگی هیچ گونه خدماتی را ندارد و این مطالب صرفا جهت اطلاعات عمومی شما دوستان می باشد همچنین مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی را به شما پیشنهاد نمی کنیم. در کشور مالزی هیچ قانون و شرایط خاصی جهت مراقبت یا محافظت از پناهجویان به این کشور تعریف نشده است و محل های مناسب جهت اقامت موقت پناهجویان در این کشور وجود ندارد گرچه در سال 2018 تعداد 153،480 نفر درخواست پناهندگی به مالزی را دادند اما شرایط برای انان بسیار نامطلوب بوده است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا حرام می باشد. ما به شما دوستان عزیز جهت آگاهی بیشتر از انواع روش های مهاجرت، ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور را پیشنهاد می کنیم.

مهاجرت به مالزی و هزینه های زندگی در مالزی

برای مهاجرت به مالزی و هزینه های زندگی در مالزی برای شما دوستان هزینه های مختلف زندگی در شهر کوالالامپور مالزی را تهیه نمودیم. در مالزی هزینه زندگی برای هر فرد در سال به طور میانگین برابر با 6000 دلار آمریکا می باشد که این هزینه شامل خوراک، پوشاک، مسکن و هزینه های متفرقه دیگر می باشد. از آنجا که برای تحصیل هم شما نیاز به پرداخت شهریه می باشید در نتیجه در 1 سال هزینه های شما به مراتب زیادتر خواهد بود زیرا که در کشور مالزی هزینه ها تقریبا بالا می باشد و ما به شما تحصیل و زندگی در کشورهای نظیر کانادا، اتریش یا آلمان را پیشنهاد می کنیم که دارای بورسیه تحصیلی همراه با خوابگاه می باشند و هزینه های کمتری را در بر دارند. در این قسمت به بررسی هزینه ها در شهر کوالالامپور می پردازیم.

هزینه زندگی در مالزی


 

مهاجرت به مالزی و اخذ تابعیت مالزی

در بحث مهاجرت به مالزی و اخذ تابعیت مالزی، دولت مالزی قوانین سخت و دشواری را در این زمینه تعیین کرده است به طوری که شما برای اخذ تابعیت کشور مالزی باید حداقل 10 سال در این کشور اقامت داشته و مالیات پرداخت کنید و پس از آن با ارائه مدارکی که حضور شما به مدت 10 را در مالزی تایید کند و ارائه تمکن مالی، ارائه فیش های حقوقی هرماه در این 10 سال، ارائه فرم های پرداخت مالیات شما و موارد پیچیده دیگر را باید کامل ارائه داده تا درخواست شما جهت بررسی فرستاده شود. شرایط پیداکردن کار و اخذ اقامت در مالزی به دلیل وابسته بودن به کارفرما دارای روند خاص خود می باشد. شما باید قبل از اخذ تابعیت بتوانید اقامت مالزی تا 10 سال را توسط کار یا سرمایه گذاری داشت باشید.

مهاجرت به مالزی و سخن پایانی

مهاجرت به مالزی از زوایای مختلف شامل شرایط اخذ اقامت، ویزای تحصیلی و کاری، تابعیت مالزی و موارد بسیار دیگر در این مقاله به صورت دقیق و آماری بررسی شد. کشور مالزی به دلیل آب و هوای معتدل و امکانات تفریحی و طبیعت این کشور هرساله توجه تعداد بسیاری از افراد خارجی را به خود جلب می کند اما باید بدانیم برای مهاجرت به مالزی و زندگی در طولانی مدت مواردی نظیر موقعیت کار و تحصیلی، شرایط زندگی و هزینه های آن، سیستم آموزشی و بهداشتی و ... باید به طور دقیق بررسی شود. با توجه به مطالب گفته شده در مورد مهاجرت به مالزی پیشنهاد ما مهاجرت به کشورهای نظیر کانادا، اتریش، آلمان و انگلیس جهت تحصیل،کار و مهاجرت می باشد زیرا این کشورها دارای فرصت های مختلف ویژه برای افراد خارجی می باشند.

 اگر در مورد مهاجرت به مالزی هرگونه سوال یا ابهامی دارید شما عزیزان می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش بهره مند شوید.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید