مهاجرت به کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به کلمبیا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا و مقدمه ای بر آن:

مهاجرت به کلمبیا، شیوه­های اخذ اقامت کلمبیا و مزایا و معایب مهاجرت به کلمبیا به طرق مختلف با رویکردی علمی و تخصصی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. چگونه می­توان اقامت کلمبیا را اخذ کرد؟ مهاجرت به کلمبیا چه معایبی دارد؟ آیا شیوه­های مختلف مهاجرت به کلمبیا تبعاتی را نیز برای فرد به همراه دارند؟ در این نوشتار سعی بر آن است که به سوالاتی از این قبیل پاسخ داده شود. به طور کلی مهاجرت به شش طریق ممکن است که در این مقاله به تفصیل به آنها پرداخته شده است. لازم است متقاضیان مهاجرت به کلمبیا به بررسی دقیق شرایط خود پرداخته و بهترین شیوۀ مهاجرت را برگزینند. کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش نکات مهم را در زمینۀ مهاجرت به کلمبیا به شما عزیزان خاطر نشان خواهند کرد و از طریق تماس با آنها می­توانید از مشاوره رایگان تلفنی بهره­مند شوید.
در این نوشتار به مطالب زیر پرداخته شده است:
 • مهاجرت به کلمبیا و شرایط عمومی آن
 •  مهاجرت به کلمبیا از طریق کار
 • مهاجرت به کلمبیا از طریق تحصیل
 •  مهاجرت به کلمبیا از طریق سرمایه گذاری
 •  مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج
 •  مهاجرت به کلمبیا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 •   مهاجرت به کلمبیا از طریق پناهندگی
 •   مهاجرت به کلمبیا و هزینه های زندگی در کلمبیا
 •  مهاجرت به کلمبیا و اخذ تابعیت کلمبیا
 •    مهاجرت به کلمبیا و سخن پایانی

 مهاجرت به کلمبیا و شرایط عمومی آن:

مهاجرت به کلمبیا ممکن است از جنبۀ تنوع زیستی و فرهنگ­های مختلف واقع در آن مورد توجه متقاضیان مهاجرت قرار گیرد. این کشور با نام رسمی جمهوری کلمبیا در شمال غربی آمریکای جنوبی واقع شده و کشورهایی همچون پاناما، ونزوئلا و برزیل در همسایگی آن قرار گرفته­اند. نرخ جراحی زیبایی در این کشور بسیار بالاست و در تمام سال کشوری گرم است انگار که خورشید با تمام توان خود به همۀ بخش­های آن می­تابد. در شکل زیر به برخی اطلاعات مهم دربارۀ این کشور اشاره شده است:

ویژگی های کشور کلمبیا

برای مطالعه شرایط مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار:

برای مهاجرت به کلمبیا از طریق کارباید توجه داشت که این کشور تغییری را در دسته­بندی ونام ویزاهای خود ایجاد کردبدین صورت که ویزای کاری کلمبیا که پیشتر با نام (TP-4) شناخته می­شد در حال حاضر در دستۀ ویزای M قرار می­گیرد. ویزای کار کلمبیا به افرادی اختصاص می­یابد که در این کشور شغل ثابتی را بیابند. در واقع، به محض یافتن کار در کلمبیا اخذ این پاسپورت چندان دشوار نیست. ویزاهای کاری در این کشور برای تمام مدت قرارداد کاری فرد اعتبار دارند. به علاوه، یکی از الزامات مهاجرت به کلمبیا از طریق کار آن است که حوزۀ شغلی فرد متقاضی با حوزۀ شغلی شرکت مورد تقاضا یکی باشد که این امر مانع هرگونه پارتی­بازی دوستان و آشنایان فرد که در کلمبیا مالک شرکت هستند می­شود و باعث می­شود اگر در حقیقت نیازی به آن شخص وجود ندارد از مهاجرت غیر ضروری وی جلوگیری شود. هزینۀ اخذ این ویزا با در نظر گرفتن تمامی هزینه­های جانبی 282 دلار آمریکاست که نسبت به شکل قبلی این ویزا (TP-4) کاهش یافته است.  
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کلمبیا:
 • کپی صفحۀ اول پاسپورت
 • کپی صفحۀ دارای مهر آخرین ورود و خروج به کلمبیا (در صورت سفر به این کشور)
 • کپی ویزای کلمبیا (در صورتی که قبلاً اخذ شده باشد)
 • خلاصۀ قرارداد کاری
 • یک قطعه عکس با فرمت پاسپورت

مهاجرت به کلمبیا از طریق تحصیل:

در مورد سیستم آموزشی کلمبیا باید گفت که اگرچه بخش عظیمی از هزینه­های تحصیلی دانشگاهی توسط دولت این کشور تأمین می­شوند، حدود 70% از موسسات آموزشی آن خصوصی هستند. لازمۀ مهاجرت به کلمبیا از طریق تحصیل ثبت نام در یکی از موسسات دولتی و یا خصوصی مورد تأیید کلمبیاست. در واقع، دو نوع ویزا برای تحصیل در کلمبیا در نظر گرفته می­شود: ویزای نوع M برای افرادی که برای اخذ مدرک قصد تحصیل دارند (به عنوان مثال، مدرک لیسانس) و ویزای نوع V (برای افراد متقاضی شرکت در دوره­هایی مثل دوره­های زبان). مدت این ویزا مطابق با همان مدت تحصیل فرد است. به علاوه، لازم است فرد حداقل 10 ساعت در هفته کلاس بگیرد. نکتۀ مهم دیگر آن است که افراد دارندۀ ویزای تحصیلی اجازۀ کار در این کشور را ندارند.
 مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی:
 علاوه بر مدارک عمومی ذکر شده در بخش ویزای کاری کلمبیا، برای اخذ ویزا فرد باید مدارک زیر را نیز دارا باشد:
 • فرم پذیرش تحصیلی
 • رضایتنامۀ والدین
 • نامه­ای (به زبان اسپانیایی) برای ضمانت تمکن مالی فرد
 • انگیزه­نامه
 • ریز نمرات
 • مدرک زبان اسپانیایی/انگلیسی  
متقضایان مهاجرت به کلمبیا از طریق تحصیل می­توانند در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و یا دکتری در این کشور مشغول به تحصیل شوند. دولت کلمبیا طی سال­های اخیر برای جذب یشتر دانشجوهای بین­المللی بورسیه­ های قابل توجهی را برای آنها در نظر گرفته است.

برای مطالعه شرایط مهاجرت به کانادا و مهاجرت به اتریش بر روی هر یک از لینک ها کلیک کنید.
 

مهاجرت به کلمبیا از طریق سرمایه­ گذاری: 

سرمایه­گذاری یکی از شیوه­ های اخذ تابعیت کلمبیا محسوب می­شود؛ منوط به اینکه فرد در بخش املاک و یا یکی از شرکت­های کلمبایی سرمایه­ گذاری کند. این ویزا بسته به نوع آن 1-3 ساله است. لازمۀ مهاجرت به کلمبیا از طریق سرمایه ­گذاری، صرف سرمایه ­ای معادل 100 برابر حداقل حقوق ماهیانه در این کشور است و در سال 2019 حداقل حقوق ماهیانه تعیین شده توسط دولت این کشور 828.116 پزو که 100 برابر آن معادل 25.678 دلار آمریکاست. شیوۀ دیگر سرمایه گذاری در این کشور، سرمایه ­گذاری در بخش املاک است که در این صورت فرد باید سرمایه ­ای معادل حداقل 350 برابر حداقل حقوق ماهیانه در این کشور معادل 89.873 دلار را انتقال دهد. در شکل زیر نرخ تورم در این کشور مورد بررسی قرار گرفته که میانگین نرخ تورم در این کشور در بازۀ زمانی ذکر شده (14.8) نشان می دهد کلمبیا مقصد چندان مناسبی برای سرمایه­ گذاری نیست. این مقاله توسط متخصصین حقوقی در موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری از مطالب ذکر شده در آن بدون ذکر منبع از نظر شرعی و قانونی حرام و غیرقانونی است.

سرمایه گذاری در کلمبیا

 

مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج:

مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج به افرادی اختصاص می­یابد که دارای یک همسر کلمبیایی و یا شریک دائم هستند. پیش از بررسی الزامات مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج باید خاطر نشان کرد که به موجب تغییرات ایجاد شده در تقسیم بندی ویزاهای کلمبیا، نام این ویزا از TP-10 به ویزای M-1 تغییر یافت و تنها تفاوت آن با ویزای پیشین آن است که با در دست داشتن این ویزا می­توان تنها پس از 2 سال تقاضای اخذ تابعیت نمود. نکتۀ مثبت این ویزا امکان اشتغال فرد در هر کار قانونی در کلمبیاست. با توجه داشت که با در دست داشتن ویزای M-1 اگر به مدت 6 ماه کلمبیا را ترک کنید و در این مدت به این کشور باز نگردید ویزای شما اعتبار خود را از دست می­دهد.
توصیۀ ویژه ما به شما همراهان عزیز تهیۀ ویدئو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت و کسب اطلاعات کافی نه تنها در زمینۀ اقامت در آذربایجان بلکه سایر زمینه­های مهاجرت است.

مهاجرت به کلمبیا و اخذ تابعیت از طریق تولد:

بر مبنای دو اصل کلی خاک و قانون کشورهای دربارۀ تابعیت فرزندان متولد شده در خاک خود از یکی از این دو اصل پیروی می­کنند بدان معنا که بر اساس اصل خاک صرف تولد فرد در خاک کشور مقصد دال بر اخذ تابعیت اوست حال آنکه در اصل خود چنین نیست و فرد برای اخذ تابعیت یک کشور حتماً باید دارای پدر و مادری تبعۀ همان کشور باشد. از این رو،  می­توان گفت کشور کلمبیا از قاعدۀ خاک پیروی می­کند و فرزند متولد شده در قلمرو آن می­تواند شهروندی کلمبیا را اخد کند، البته در صورتیکه یکی از والدینش تبعۀ کلمبیا باشد و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد. در صورت تولد فرزند دارای یکی از والدین تبعۀ کلمبیا بیرون از این کشور امکان اخذ تابعیت کلمبیا برای فرد مورد نظر وجود دارد. در کلمبیا اصلی مبنی بر امکان اخذ پاسپورت پس از 5 سال اقامت قانونی وجود دارد اما تولد فرزند این پروسه را تسهیل می­کند و افرادی که صاحب فرزند شده­اند می­توانند زودتر پاسپورت کلمبیا را اخذ کنند.

مهاجرت به کلمبیا و هزینه­ های زندگی در کلمبیا:

هزینه­ های زندگی در اکثر شهرهای کلمبیا بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند. در واقع هزینه­ های زندگی در این کشور 57.60 درصد از هزینه ­های زندگی در آمریکا کمتر است. در زیر به نمونه­هایی از  هزینه­ های مهم­ترین اقلام خوراکی و سایر موارد در این کشور اشاره شده است.

هزینه زندگی در کلمبیا


 

 مهاجرت به کلمبیا و اخذ تابعیت کلمبیا:

اخذ تابعیت دوم در کشور کلمبیا فرآیند چندان دشواری ندارد و فرآیند آن حدوداً 7 سال به طول می­انجامد. این کشور به طور کلی مهاجرپذیر محسوب می­شود. در صورت گذشت 5 سال از داشتن ویزای نوع M فرد واجد شرایط دریافت ویزای نوع R برای اقامت است. در نهایت، پس از اخذ ویزای R به مدت 5 سال فرد می­تواند برای شهروندی کلمبیا درخواست دهد. در واقع، متقاضیان مهاجرت به کلمبیا می­توانند امیدوار به اخذ پاسپورت این کشور باشند چرا که دوتابعیتی در این کشور پذیرفته شده است بدین معنی که فرد می­تواند تابعیت پیشین خود را نیز حفظ کند. نکته­ای که می­تواند برای هر متقاضی مهاجرت به کلمبیا جالب توجه باشد امکان سفر بدون نیاز به ویزا به برخی کشورها همچون روسیه و برزیل است که حتی شهروندان آمریکا نیز برای سفر به این کشورها نیاز به ویزا دارند. با این حال، اخذ پاسپورت این کشور نیاز به شرکت در چند آزمون دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:
 • آزمون تاریخ کلمبیا
 • آزمون جغرافیای کلمبیا 
 • آزمون قانون اساسی کلمبیا 
 • آزمون پایۀ زبان اسپانیایی 
لازم به ذکر است که افراد دارای مدرک لیسانس از دانشگاه­های کلمبیا و یا افراد بالای 65 سال از این آزمون­ها معاف هستند.

مهاجرت به کلمبیا از طریق پناهندگی:

مهاجرت به کلمبیا از طریق پناهندگی خطر استثمار جنسی و بهره­کشی برای کار کردن، خطرات قابل توجه برای زنان و کودکان، مواجه با قاچاقچیان خطرناک و خطراتی از این دست را به دنبال دارد. در ضمن، باید در نظر داشت که با توجه به شرایط نامساعد این کشور از برخی جنبه­ها افراد چندان تمایلی به پناهندگی در این کشور ندارند. به عنوان مثال، دومین شهر بزرگ کلمبیا در سال 1991 پایتخت کشت و کشتار جهان نام گرفت به نحوی که روزانه 17 مورد قتل در آن گزارش می­شد. بنابراین افراد باید پیش از چنین تصمیمی به شکل جدی تأمل کنند. لازم به ذکر است که موسسه ملک پور یا MIE اتریش هیچ نوع خدماتی را در زمینۀ پناهندگی ارائه نمی­دهد و در اینجا هدف فقط اطلاع رسانی دربارۀ خطرات و ریسک­های ناشی از پناهندگی است.
مهاجرت به کلمبیا و سخن پایانی:
مهاجرت به کلمبیا و شیوه­ های اخذ اقامت در این کشور از جنبه­ های گوناگون در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله راهنمای شما سروران گرامی برای مهاجرت به کلمبیا بوده و توانسته باشیم شما را در امر خطیر مهاجرت یاری کنیم. با توجه به اهمیت فراوان مقولۀ مهاجرت به کلمبیا و تنوع روش­ های اخذ اقامت آن انتخاب مناسب­ ترین راه بسیار حائز اهمیت است و باید تمام نکات مربوط به آن مورد بررسی علمی قرار گیرد. با توجه به نکات مطرح شده و شرایط نه چندان مساعد کشور کلمبیا برای مهاجرت پیشنهاد می­کنیم متقاضیان محترم مهاجرت به کشورهای دیگر به عنوان مثال کشورهای کارائیب را هدف قرار دهند.    
 

در صورت علاقه به کسب اطلاعات بیشتر، مشاورین مجرب ما در امر حقوق بین ­الملل پذیرای تماس تلفنی شما سروران گرامی هستند تا اطلاعات رایگانی را در اختیار شما قرار دهند. همچنین، این امکان فراهم شده که در قسمت انتهای مقاله، نظرات و هرگونه پرسشی در این زمینه­ ها را در قسمت دیدگاه (ثبت پرسش) بیان کنید و در کوتاه ­ترین زمان ممکن منتظر دریافت پاسخ خود باشید.  

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید