مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور سوئد اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به سوئد در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به سوئد و انواع روش های مهاجرت به سوئد و به طور کلی دریافت اقامت سوئد و دریافت پاسپورت سوئد در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. کدام مسیر مهاجرت به سوئد برای ما ایرانیان فراهم است؟ مهاجرت به سوئد و هزینه های زندگی در سوئد چگونه است؟ مهاجرت به سوئد از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که نکات مهم آن خدمت شما دوستان گرامی ارائه می شود؛ چون مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج ،کار،تحصیل و... مورد سئوال مخاطبین است امیدواریم این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف کند و اطلاعات کاملی در باب مهاجرت به سوئد ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت به سوئد با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس بگیرید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

مهاجرت به سوئد و شرایط عمومی آن

مهاجرت به سوئد و توجه به شرایط عمومی آن دارای اهمیت است. سوئد کشوری ست که در شمال اروپا واقع شده است و در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. سوئد یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای اروپایی است که از دلایل اینکه افراد زیادی قصد مهاجرت به سوئد را می کنند اعتبار بالای پاسپورت آن دانست. امتیاز و اعتبار پاسپورت یک کشور بسته به تعداد کشورهایی است که بدون ویزا می تواند به آن سفر کند که این امتیاز برای کشور سوئد امکان سفر به 127 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا  می رسد. برای اخذ پاسپورت و تابعیت سوئد نمی توان مستقیم اقدام کرد و ابتدا باید از یکی طرق که در ادامه بیان می شود اقدام به مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت سوئد کرد و سپس برای پاسپورت و سپس تابعیت اقدام کرد.

ویژگی سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق کار

مهاجرت به سوئد از طریق کار یکی از روش های خوب و محبوب بین مخاطبان مهاجرت به سوئد است؛ چرا که همواره روشی مطمئن تر از سایر روش هاست که البته راحت هم نیست. دریافت ویزای کار سوئد نیاز به پیشنهاد شغلی (job offer) دارد و دریافت این پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای سوئدی به گونه است که شغل مورد نظر ابتدا باید در خود کشور و برای شهروندان آگهی شود و اگر متقاضی نداشت به فرد خارجی واگذار شود، دوم اینکه باید یک سری قوانین مثل اینکه حقوق تعیین شده از حداقل حقوق دریافتی یک نفر سوئدی کمتر نباشد (حدودا 13000 کرون) ، آشنایی به زبان سوئدی در حد مکالمه، شفافیت وضعیت بیمه و پرداخت مالیات واینکه ترجیحا شغلی که به افراد خارجی پیشنهاد می شود جز مشاغل مورد نیاز سوئد نظیر مهندسی کامپیوتر، IT، مدیریت باشد. اما با توجه به نرخ بالای بیکاری در سوئد به نسبت کشورهای اروپایی دیگر نظیر اتریش و آلمان مهاجرت به سوئد از طریق کار همواره می تواند دشوارتر باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و اخذ پاسپورت سوئد از طریق ویزای تحصیلی تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد پس از اتمام تحصیلات موفق به یافتن شغل در سوئد شود، در این صورت می تواند پس از تحصیل در سوئد بماند و درخواست پاسپورت دهد. این در حالی که کشورهایی مثل کانادا و دانمارک دوره های تحصیلی همراه با کار برگذار می شود که شانس پذیرش ویزای تحصیلی بالایی دارند.
 • تحصیل در دوره لیسانس در سوئد حدود 4 سال طول می کشد، عموما به زبان سوئدی است و دانشگاه هایی که برای دانشجوهای بین الملل دوره دارند دانشجو باید حداقل آیلتس 6 ارائه دهد و همینطور هزینه تحصیل به زبان انگلیسی حدودا 49000-199000 کرون گران تر از تحصیل به زبان سوئدی است و تا 10 ساعت اجازه کار پاره وقت هفتگی دارد.
 • تحصیل در دوره فوق لیسانس 1-2 ساله است و آیلتس 6.5 و سن زیر 30سال می خواهد و دانشجو اجازه 20 ساعت کار پاره وقت هفتگی دارد.
 • تحصیل در مقطع دکتری نیاز مند پایه علمی قوی مثل مقالات ISI ومعدل بالا و آیلتس 7و داشتن سوپروایزر در دانشگاه های سوئد است.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری شامل مراحل و هزینه هایی است که لازم به ذکر است همه روش های سرمایه گذاری سبب اخذ اقامت آنجا نمی شود. انواع سرمایه گذاری شامل خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی است. سرمایه گذاری ثبت شرکت با گذاراندن مراحلی امکان دریافت اقامت موقت دوساله و سپس دائم ممکن است. مراحل و هزینه های آن:
 • ارائه بیزینس پلن همراه با ذکر منافع کشور سوئد/در صورت موافقت با طرح تجاری مراحل زیر.
 • ثبت شرکت با هزینه 50000 کرون
 • هزینه ای بالغ بر 600000 کرون برای مراحل اجرایی و عملیاتی طرح
 • در صورت همراه بردن همسر و فرزند زیر 18 سال هزینه زندگی دو سال را هم در حسابش نشان دهد.
 • دریافت اقامت موقت 2 ساله
 • در این مدت باید بیمه و مالیات پرداخت کرده و سود دهی طرحش را نشان دهد تا پس از دو سال موفق به اخذ اقامت دائم شود.
 • که این روش سرمایه گذاری هم با توجه به شرایط کنونی پرتغال ، اسپانیا ویونان برای سرمایه گذاری چندان چنگی به دل نمی زند.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج با فرد سوئدی که تابعیت و پاسپورت سوئدی داشته باشد بنا به شرایطی سبب اخذ اقامت سوئد می شود. در کل اکثریت کشورها زمانی که با تبعه آن کشور ازدواج کنی (چه زن چه مرد)می توانی مقیم آن کشور شوی و برای پاسپورت اقدام کنی که این مسئله در کشورهایی مثل ایران و امارات تنها در صورتی که مرد تابعیت ایران یا امارات را داشته باشد می تواند به همسرش اقامت ایران یا امارات را  بدهد و زن این حق را ندارد. مراحل دریافت اقامت سوئد از طریق ازدواج:
دریافت اقامت موقت 3 ساله پس از ازدواج با تبعه سوئدی (شواهد و دلایلی دال بر ازدواج صوری که صرف دریافت اقامت سوئد باشد نمایان نباشد که در آن صورت تبعات قانونی خواهد داشت)
 • زوجین دوسال حداقل با هم زندگی کنند پس از ازدواج
 • آشنایی ابتدایی با زبان سوئدی
 • توانایی مالی اداره زندگی
 • سازگاری با کشور و قوانین آن در صورتی که این شرایط را دارا باشند فرد می تواند درخواست اقامت دائم کند.

مهاجرت به سوئد از طریق تولد

مهاجرت به سوئد از طریق تولد و دریافت پاسپورت و تابعیت سوئد از طریق تولد در خاک سوئد بنا به شرایطی اعطا می شود.  طبق قوانین سوئد افرادی که بعد از اول آپریل 2015 به دنیا آمدند از قائده خون پیروی می کنند و افرادی که از جولای 2001 تا آپریل 2015 به دنیا آمدند شرایطشان متفاوت است.وضعیت تابعیت فرزند در حالی که مادر سوئدی در شرایطی فرزند تابعیت سوئد می گیرد، مادر خارجی پدر سوئدی در صورتی که در خاک سوئد به دنیا بیاید تابعیت می گیرد و مادر و پدر هر دو سوئدی فرزند هر کجا دنیا بیاید سوئدی می شود پس طبق قوانین حال حاضر مهاجرت به سوئد از طریق تولد سبب اعطای اقامت نمی شود.

مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی

مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی یکی از طرق دیگر مهاجرت است که موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در این زمینه ندارد و صرفا جهت آشنایی عزیزان با این روش و شناخت خطرات جانی و مالی احتمالی و گاها غیر قابل  جبران مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی است. خب سوئد هم جز کشور های امضا کننده کنوانسیون ژنو است در صورتی که پناهجو برای بازگشت به کشورش احتمال خطرات جانی و شکنجه را بدهد می تواند در سوئد درخواست پناهندگی دهد. به این منظور مراحل زیر باید گذرانده شود:
 •  احراز هویت
 • ارائه مدارک لازم درخصوص اعلام پناهندگی
 • انگشت نگاری برای تمام افرادی که بالای 14 سال می باشند که توسط سیستم SIS صورت می گیرد.
 • صدور کارت LMA تا مشخص شدن وضعیت نهایی پناهجو

مهاجرت به سوئد و هزینه های زندگی در سوئد

مهاجرت به سوئد و هزینه های زندگی در سوئد برای اقامت کاری یا تحصیلی و در کل برای ماندن در سوئد باید بررسی شود.همچنین برای بالا بردن اطلاعات خود در باب مهاجرت و اینکه چه مسیری برای مهاجرت شما مناسب است می توانید با تهیه ویدیوی راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت اثر جناب دکتر ملک پور خودتان وکیل خودتان شوید و کارهای مهاجرت خود را پیش ببرید.
هزینه های زندگی  در سوئد بر این قرار است:
 

هزینه زندگی در سوئد


مهاجرت به سوئد و اخذ تابعیت سوئد

مهاجرت به سوئد و اخذ تابعیت سوئد مهم ترین گزینه آن سازگاری با جامعه است که نیازمند یادگیری زبان سوئدی برای برقراری ارتباط با مردم است یا اینکه با یک فرد سوئدی ازدواج کند تا تابعیت دریافت کند. در غیر این صورت تمام راه های مهاجرتی که ذکر شد فقط سبب اقامت می شوند و برای دریافت تابعیت و پاسپورت فرد باید مدت 5 سال در سوئد مستمرا زندگی و کار کند و مالیات و بیمه بدهد ودر سال بیشتر از 6 هفته کشور را ترک نکند.

مهاجرت به سوئد و سخن پایانی

مهاجرت به سوئد و راه های مختلف در این مقاله بررسی شد. با توجه شما عزیزان به بالا بودن اعتبار پاسپورت سوئد سوالات شما در باب روش های  مهاجرت به سوئد برآن شدیم تا مختصری درباره این کشور و روش های مهاجرت به سوئد برای شما نگارش کنیم. امیدواریم که این مطالب مورد عنایت بزرگواران قرار گرفته و گوشه ای از سوالات شما در باب مهاجرت به سوئد را پاسخ داده باشد. همینطور اگر سوالی اضافه بر مطالب بیان شده دارید می توانید ذیل همین مطلب در بخش نظرات بیان  کنید یا با همکاران ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاوره رایگان تلفنی در باب مهاجرت به سوئد دریافت کنید. 

همینطور اگر سوالی اضافه بر مطالب بیان شده دارید می توانید ذیل همین مطلب در بخش نظرات بیان  کنید یا با همکاران ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاوره رایگان تلفنی در باب مهاجرت به سوئد دریافت کنید

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید