مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور ترکیه اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به ترکیه در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه


مهاجرت به ترکیه و مقدمه‌ای بر آن

مهاجرت به ترکیه، روش‌های مهاجرت به کشور ترکیه و شرایط اخذ تابعیت کشور ترکیه در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا ترکیه مقصد مناسبی برای مهاجرت و اقامت می‌باشد؟ روش‌های مهاجرت به کشور ترکیه چگونه می‌باشد؟ بهترین و بدترین روش‌های مهاجرت به ترکیه چیست؟ پاسخ به این سوالات و سایر مسائل پیرامون روش‌های مهاجرت به ترکیه هدف تحقیق این مقاله می‌باشد. کشور ترکیه دارای قدمت و زیبایی‌های زیادی می‌باشد این کشور در زمره ۲۰ کشور اقتصادی برتر جهان قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کشور ترکیه و دیگر زمینه‌های مهاجرتی می‌توانید به وبسایت جامع موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش مراجعه نمایید و یا با تماس با موسسه از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.
 • مهاجرت به ترکیه و مقدمه‌ای بر آن
 •  مهاجرت به ترکیه و شرایط عمومی آن
 •  مهاجرت به ترکیه از طریق کار
 •  مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل (بورسیه تحصیلی بررسی شود)
 •  مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری
 •  مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج
 •  مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت از طریق تولد
 •  مهاجرت به ترکیه و هزینه‌های زندگی
 •  مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت
 •  مهاجرت به ترکیه و سخن پایانی 

مهاجرت به ترکیه و شرایط عمومی آن

 کشور ترکیه از جمله کشورهای پرنفوذ در سطح خاورمیانه می‌باشد این کشور در منطقه خاورمیانه قرار دارد و جایگاه مستحکمی در ارتباط با دیگر کشورها را دارا می باشد. این کشور با کشور ایران، عراق، سوریه، یونان، بلغارستان، گرجستان، نخجوان مرز مشترک دارد. ترکیه از لحاظ تاریخی نیز موقعیت ممتازی در سطح جهان را دارا می باشد. آثار و ابنیه این کشور از مهمترین منابع برای جذب گردشگری می‌باشد. افرادی که درخواست مهاجرت به ترکیه را دارند، می‌توانند از روش‌های متفاوتی این فرایند مهاجرتی را انجام دهند. همچنین قابل ذکر است یکی از دفاتر پناهندگی سازمان ملل متحد در ترکیه قرار دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت ترکیه می توانید مقاله اقامت ترکیه را مطالعه نمایید در این مقاله انواع روش‌های اقامت ترکیه بررسی شده است.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

سیستم کار ترکیه برای جذب نیروی کار براساس نظر کارفرما فعالیت می‌کند. مفهوم این سخن آن است که جذب نیروی کار در ترکیه وابستگی زیادی به نیاز کارفرمایان ترکیه دارد و شما برای اینکه موفق به اخذ اقامت این کشور از طریق کار شوید باید از طرف کارفرما دعوت به کار شده باشید. افرادی که برای کار به کشور ترکیه مهاجرت می‌کنند باید بدانند که مجوز کار برای آنها ابتدا یکساله می‌باشد و در صورت ادامه فعالیت کاری متقاضی امکان تمدید دوره اقامت موقت به مدت دو سال وجود دارد. برای اینکه مهاجرت به ترکیه از طریق کار تبدیل به پاسپورت اقامت دائم گردد باید متقاضی یا شاغل کاری در ترکیه به مدت ۱۰ سال در این کشور مشغول به کار بوده باشد. برای آشنایی بیشتر با وضعیت کار در ترکیه می‌توانید به مقاله کار در ترکیه مراجعه نمایید. دراین مقاله جوانب کار در ترکیه و نحوه مهاجرت به ترکیه را به صورت کامل مشاهده خواهید نمود.
کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیر قانونی میباشد، این مقاله در باب مهاجرت به ترکیه توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر درآمده است. برای کسب اطلاعات در مورد نرخ بیکاری ترکیه و درک بهتر شرایط کار در این کشور نمودار نرخ بیکاری به درصد نمایش داده شده است.

نرخ بیکاری در ترکیه


مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

به صورت کلی مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل در این کشور باعث دریافت اقامت دائم یا پاسپورت نمی‌شود. مطابق قوانین دیگر کشورها متقاضی تحصیلی اگر بعد از تحصیل بتواند در ترکیه شغل مناسب اختیار کند و به دولت مالیات پرداخت نماید و کار تمام وقت داشته باشد می‌تواند درخواست اقامت خود را تمدید کند تا بعد از ۱۰ سال فعالیت کاری بتواند اقامت دائم ترکیه را دریافت نماید. پس نتیجه می‌گیریم صرف تحصیل در ترکیه حق اقامت را ایجاد نمی‌کند. سیستم آموزشی کشور ترکیه شامل دو نوع دانشگاه می‌باشد دانشگاه دولتی و غیردولتی، دانشگاه های دولتی هزینه های کمتری دارند ولی آزمون ورودی از داوطلب اخذ می‌گردد و دانشگاه‌های غیردولتی آزمون ورودی نداشته ولی هزینه های بالاتری از دانشجو دریافت می‌کنند. لیست دانشگاه های برتر ترکیه بر اساس رتبه بندی جهانی آنها در حوزه دانش و پژوهش در تصویر زیر آورده شده است.
 

رتبه دانشگاه های ترکیه


برای اطلاع کامل از مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل است و موارد جانبی تحصیلی مانند هزینه ها، امکانات رتبه بندی‌ها می‌توانید به مقاله تحصیل در ترکیه مراجعه نمایید.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

از جمله سیاست‌های کشور ترکیه جذب سرمایه‌های خارجی می‌باشد. این سیاست باعث شده که کشور ترکیه با دیگر کشورها قرارداد‌های دو جانبه و چند جانبه اقتصادی و سرمایه‌گذاری داشته باشد. از جمله روش‌های سرمایه‌گذاری و مهاجرت به ترکیه شامل موارد زیر می‌باشد.
 •  خرید سهام به میزان ۵۰۰ هزار دلار ایالات متحده
 •  خرید اوراق قرضه به میزان ۵۰۰ هزار دلار ایالات متحده
 •  افتتاح سپرده بانکی به میزان ۵۰۰ هزار دلار ایالات متحده
 •  خرید ملک با ارزش بالغ بر۲۵۰۰ هزار دلار ایالات متحده
 •  تأسیس شرکت و استخدام ۵۰ نفر از شهروندان ترکیه تبار
فرادی که در حوزه‌های ذکر شده فعالیت داشته باشند می‌توانند در صورت تمایل درخواست اقامت و پاسپورت نمایند بهتر است این درخواست توسط وکیل به دولت اعلام گردد. برای سرمایه‌گذاری و دریافت اطلاعات کامل‌تر برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانید به مقاله سرمایه‌گذاری در ترکیه مراجعه نمایید.
برای درک بهتر وضعیت اشتغال در کشور ترکیه می‌توان به بررسی نرخ رشد اقتصادی به درصد در سال‌های ۲۰۰۹ الی ۲۰۱۹ اشاره نمود. در این نمودار به خوبی و وضعیت کار در ترکیه نشان داده شده است.

رشد اقتصادی ترکیه


مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

 مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج شبیه به دیگر کشورها می‌باشد یعنی اگر یک ترک‌تبار با یک فرد غیر ترک تبار ازدواج کند می‌تواند اقامت دائم یا پاسپورت ترکیه را اخذ نماید. از جمله شرایط این نوع ازدواج می‌توان به سن زوجه اشاره کرد که نباید زوجه کمتر از ۱۸ سال تمام سن داشته باشند. همچنین فرد باید اثبات کند که 3 سال در معیت همسر خود بوده و با او زندگی کرده است. همچنین اگر فقط قبلاً ازدواج کرده باشد، باید به دولت اثبات کند که ازدواج قبلی او دیگر قانونی نیست و ملغی شده است. کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیر قانونی میباشد، این مقاله در باب مهاجرت به ترکیه توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر درآمده است. در فایل تصویری زیر می‌توانید در مورد قوانین ازدواج با افراد خارجی اطلاعات مفیدی کسب نمایید.

مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت از طریق تولد

در تمام کشورها دو نوع سیستم برای اخذ تابعیت وجود دارد. یکی از این سیستم‌ها سیستم خاک می‌باشد در این سیستم که بیشتر در کشورهای قاره آمریکا رواج دارد اگر فرد در یکی از قلمروهای آبی، خاکی و هوایی یک کشور متولد شود به صورت اتوماتیک تابعیت آن کشور را دریافت می‌کند. در سیستم خون که در مقابل سیستم خاک قرار می‌گیرد تابعیت فقط از طریق خون یا نژاد به کودک انتقال می‌یابد. کشورهای اروپایی و ترکیه در زمره این نوع سیستم قرار می‌گیرند یعنی اگر فردی در قلمرو کشور ترکیه متولد شود در صورتی که پدر یا مادر او ترک تبار نباشند تابعیت ترکیه به این فرد تعلق نمی‌گیرد. پس به صورت کلی باید گفت که مهاجرت به ترکیه از طریق تولد امکان‌پذیر نمی‌باشد. در فایل ویدیویی زیر راجع به قواعد تولد در کشورهای مختلف صحبت شده است.

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

 کشور ترکیه از جمله امضاء‌کنندگان کنوانسیون ۱۹۵۱ و پروتکل ۱۹۶۷ می‌باشد ولی این دولت این موارد را با رعایت محدودیت‌های جغرافیایی پذیرفته است یعنی تنها از کشورهای اروپایی پناهنده می‌پذیرد نه از کشورهای دیگر، هرچند در نگاه اول یکی از روش‌های مهاجرت به ترکیه می‌تواند روش پناهندگی باشد، اولین موضوعی که در مورد پناهندگی در ذهن تداعی می‌شود خطرات و وضعیت بغرنجی می‌باشد که پناهجو با آن دست به گریبان است. مؤسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان اخذ رویه پناهندگی را برای هیچ فردی تأیید می‌نماید. اولین نکته پر اهمیت در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی این موضوع می‌باشد که پناهجویان در کشور ترکیه اجازه کار و تحصیل ندارند این موضوع در حالی وجود دارد که دفتر پناهندگی سازمان ملل در ترکیه قرار دارد. به علت عدم اجازه کار توسط پناهجویان این افراد همواره در معرض خطرات و لطمات اجتماعی می‌باشند 
بازدید‌کنندگان محترم این سایت می‌توانند جهت آشنایی با مهاجرت به ترکیه و دیگر روش‌های قانونی مهاجرت و آگاهی از جزئیات مسائل مهاجرتی فایل‌های ویدیویی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده نمایند. این پکیج پیشنهاد ویژه ما می‌باشد

مهاجرت به ترکیه و هزینه‌های زندگی در ترکیه

 برای درک بهتر وضعیت مهاجرت به ترکیه و هزینه‌های زندگی برای اتباع خارجی فاکتور مهم باید مورد توجه قرار گیرد و این فاکتور حداقل دستمزد ماهیانه می‌باشد. این حداقل در کشور ترکیه حدود ۲۵۰۰ دلار آمریکا می‌باشد در نمودار زیر حداقل دستمزد در کشور ترکیه از ماه اول سال ۲۰۱۸ تا ماه پنجم سال ۲۰۱۹ نشان داده شده است. به ‌خوبی افزایش این نرخ در کشور ترکیه در سال جدید ۲۰۱۹ میلادی قابل مشاهده است.

حداقل دستمزد در ترکیه


 کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیر قانونی میباشد، این مقاله در باب مهاجرت به ترکیه توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر درآمده است. در مورد هزینه‌های زندگی هر فرد یا خانواده که اقامت ترکیه را دارند باید همواره به روش زندگی آنها یا اصطلاحاً  Life Style"" خانواده یا فرد نگاه شود به طور متوسط در تصاویر بعدی قیمت مواد خوراکی در شهر آنکارا برای شما بازدیدکنندگان سایت استخراج گردیده است.

مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت ترکیه

اشخاصی که تمایل به مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت این کشور اروپایی-آسیایی را دارند بهتر است از وکلای معتبر و با تجربه در زمینه مهاجرت سود برند. وکیل معتبر مهاجرت از قوانین به روز مهاجرت باخبر است و در صورت تغییر قوانین و مقررات می‌تواند به مؤکل خود مشاوره صحیح نماید. استخدام وکیل مهاجرتی می‌تواند روند مهاجرت را آسان تر و با هزینه کمتر ممکن سازند. مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش با ۱۵ سال تجربه درخشان در این زمینه می‌تواند یاری گر شما مهاجر عزیز باشد. این مؤسسه  دارای چهار شعبه در سطح کشور و ۲ شعبه خارجی در اتریش و بلاروس می‌باشد  .

   مهاجرت به ترکیه و سخن پایانی

مهاجرت به ترکیه، روش‌های مهاجرت به کشور ترکیه و شرایط اخذ تابعیت کشور ترکیه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. از شما بازدید‌کنندگان محترم سایت برای مدت زمانی که به مطالعه این نوشتار اختصاص داده‌اید سپاسگزاریم. همانگونه که مطلع شده‌اید برای مهاجرت به ترکیه نیاز به مشاوره‌های حقوقی وجود دارد و روش‌های مناسب مهاجرت به ترکیه شامل موارد ازدواج، سرمایه گذاری، خرید ملک و تمدید اقامت کار می‌باشد. 

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانید به وب سایت مؤسسه حقوقی ملک‌پور، مؤسسه MIE اتریش مراجعه نمایید و یا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما برای پاسخگویی به سوالات خود استفاده نمایید. این سوالات می‌تواند در زمینه اقامت اروپا یا دیگر زمینه‌های مهاجرتی باشد. همچنین این امکان وجود دارد که به پرسش‌های شما در سریعترین زمان ممکن در بخش"ثبت پرسش" پاسخ داده شود.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید