پاسپورت آفریقای جنوبی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پاسپورت آفریقای جنوبی در اختیار شما قرار دهیم.

پاسپورت آفریقای جنوبی و مقدمه ای بر آن

پاسپورت آفریقای جنوبی


پاسپورت آفریقای جنوبی، روش های اخذ تابعیت و پاسپورت کشور آفریقای جنوبی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. اعتبار پاسپورت آفریقای جنوبی در سطح جهان چگونه است؟ آیا امکان اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی وجود دارد؟ برای اخذ پاسپورت این کشور چه مدرکی مورد نیاز است؟ اگرچه کشور آفریقای جنوبی نام آشنایی ندارد و برای بسیاری افراد شناخته شده نیست اما جالب است که بدانیم کیفیت زندگی در این کشور مطلوب و پیشرفت صنعت آن در سال های اخیر قابل ملاحظه است. در این مقاله اعتبار پاسپورت آفریقای جنوبی را بررسی می کنیم و به معرفی روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور می پردازیم. پس از مطالعه این مقاله و آشنایی به روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور آفریقای جنوبی، اگر همچنان نیازمند اطلاعات بیشتری در این زمینه باشید، می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) استفاده نمایید.
پاسپورت آفریقای جنوبی و شرایط عمومی
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و اعتبار آن
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق کار
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تولد
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طرق ازدواج
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و پناهندگی
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و تغییرات قانونی
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و نکات مهم در باب آفریقای جنوبی
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و سخن پایانی

پاسپورت آفریقای جنوبی و شرایط عمومی

کشور آفریقای جنوبی همانطور که از اسم آن بر میاد در جنوب قاره آفریقا واقع شده است. زبان رسمی این کشور، زبان انگلیسی و شناخته شده ترین شهر آن کیپ تاون می باشد. پاسپورت آفریقای جنوبی که برای شهروندان این کشور و توسط دولت آن صادر می شود، سندی است که جهت سفرهای بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی کشور آفریقای جنوبی بر پایه قاعده خون عمل کرده و تنها به نوزادانی که والدین آن ها تبعه کشور آفریقای جنوبی باشند، تابعیت این کشور را اعطا می نماید. اما برخی از مهاجران خارجی که شرایط مورد نیاز برای درخواست تابعیت را داشته باشند، هویت قانونی آن ها در کشور اثبات شده و شماره هویتی مخصوص را دریافت کرده باشند می توانند برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایند.
زمانی که افراد تابعیت و به تبع آن پاسپورت این کشور را دریافت نمایند می توانند از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار شوند.

ویژگی آفریقای جنوبی


پاسپورت آفریقای جنوبی و اعتبار آن

پاسپورت کشورها بر اساس فاکتورهای مختلفی ارزشگذاری می شوند. از جمله این فاکتورها که نشان دهنده اعتبار پاسپورت می باشد، امکان سفر بدون نیاز به ویزا به کشورهای دیگر است. بر اساس رتبه بندی جهانی پاسپورت آفریقای جنوبی، در جایگاه 45 قرار داشته و بالاترین اعتبار را در میان پاسپورت کشورهای آفریقایی به خود اختصاص داده است. با داشتن این پاسپورت امکان سفر بدون ویزا، به 63 کشور جهان وجود دارد. همچنین در مورد 35 کشور نیز می توان پس از ورود، ویزا را دریافت نمود. اگرچه این پاسپورت جایگاه مناسبی در میان کشورهای قاره آفریقا دارد، اما نسبت به اعتبار پاسپورت کشورهای آمریکایی و اروپایی و برخی از کشورهای آسیایی، ضعیف تر است.

 

اعتبار پاسپورت آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی و روش های اخذ پاسپورت

به طور کلی برای مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی راه های مختلفی وجود دارد که عموماً این راه ها موجب اخذ اقامت این کشور می شود. اگر افراد شرایط مورد نیاز برای هر یک از این روش ها را دارا باشند می توانند از طریق آن برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. پس از آن در صورتی که شرایط لازم برای تابعیت را کسب نمایند امکان درخواست برای پاسپورت آفریقای جنوبی فراهم خواهد شد. این روش های مهاجرتی شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی است که در زیر به بررسی جداگانه هر یک از این روش ها می پردازیم. برای آشنایی جامع و کامل با روش های مهاجرتی و قوانین کشورهای مختلف می توانید ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و از راهنمایی های تخصصی جناب آقای دکتر ملک پور بهره مند شوید.

پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق کار

مهاجرت از طریق کار، یکی از روش های اخذ اقامت و نهایتاً تابعیت و پاسپورت آفریقای جنوبی به شمار می رود. دو روش کلی برای کار در کشور آفریقای جنوبی به کار گرفته می شود. اولین روش داشتن دعوتنامه کاری از یک کارفرما در این کشور است و روش دوم اقدام از طریق ویزای جستجوی کار می باشد. با داشتن ویزای جستجوی کار این کشور می توانید 9  ماه در کشور آفریقای جنوبی اقامت کرده و به جسنجوی کار مناسب بپردازید. برای این ویزا شما می بایست حداقل مدرک فوق دیپلم ارائه داده و سابقه کاری مرتبط با رشته خود نیز داشته باشید. این ویزا از جمله راحت ترین روش های اقدام برای اقامت و پاسپورت آفریقای جنوبی می باشد. از نکات مهم ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی این است که نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد. پس از 5 سال اقامت در این کشور می توانید برای اقامت دائم درخواست نموده و چنانچه 8 سال از اقامت شما بگذرد و 4 سال از این 8 سال را در کشور آفریقای جنوبی سکونت داشته باشید، می توانید برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایید.

پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی نیز می تواند اقامت و در نهایت پاسپورت آفریقای جنوبی را به دنبال داشته باشد. دانشگاه های این کشور از سطح آموزشی مناسبی برخوردار می باشند. دانشگاه کیپ تاون، استنلبوش، ویتواترزلند و غیره، از دانشگاه های معتبر و معروف این کشور به شمار می روند. بیشتر دوره های آموزشی که در این دانشگاه ها ارائه می شوند به زبان انگلیسی تدریس می گردند و هزینه تحصیل چیزی حدود 2500 تا 4500 دلار در سال است. افرادی که از طریق تحصیل اقامت این کشور را دریافت می کنند، پس از اتمام تحصیل با تغییر ویزای خود به ویزای کاری یا تجاری می توانند مقدمات اخذ پاسپورت این کشور را فراهم کنند.

پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از دیگر روش هایی است که از طریق آن می توان به این کشور وارد شده و پس از گذراندن مدت زمانی برای اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی اقدام نمود. برای این منظور می بایست کسب و کاری را در کشور آفریقای جنوبی راه اندازی کنید. برای شروع کسب وکار، سرمایه ای در حدود 5 میلیون رند مورد نیاز است که باید منبع آن از جایی خارج از آفریقای جنوبی نشان داده شود. لزومی ندارد که تمامی این مبلغ سرمایه به صورت نقد باشد. نکته مهمی که در این زمینه وجود  دارد این است که باید یک طرح تجاری که برای پیشرفت اقتصاد این کشور مفید می باشد، ارائه شود. همچنین بیش از نیمی از کارمندان شرکت نیز باید شهروند آفریقای جنوبی باشند. از طریق سرمایه گذاری شما ابتدا یک اقامت 2 ساله، پس از آن یک اقامت 3 ساله دریافت می کنید. پس از 5 سال می توانید برای اقامت دائم و بعد از گذشت 8 سال می توانید برای اخذ تابعیت و پاسپورت آفریقای جنوبی اقدام نمایید.

نرخ تورم آفریقای جنوبی


پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تولد

همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شده، کودکانی که از والدین دارای تابعیت این کشور متولد می شوند، مستقیماً پاسپورت این کشور را دریافت می نمایند. اگرچه قاعده کلی حاکم بر این کشور، قاعده خون است اما تحت شرایطی قاعده خاک نیز پذیرفته می شود. به طور مثال شخصی که در کشور آفریقای جنوبی متولد شده اما والدین آن مشخص نیستند، تابعیت این کشور را دریافت می نماید. همچنین اگر یک زوج تبعه این کشور کودکی را به فرزندی قبول کنند، آن کودک نیز تبعه کشور محسوب می شود. در آخر کسانی که قبل از اکتبر سال 1995 در خاک کشور آفریقای جنوبی متولد شده اند، می توانند جهت اخذ تابعیت و پاسپورت آفریقای جنوبی اقدام نمایند.

پاسپورت آفریقای جنوبی از طرق ازدواج

از طریق ازدواج نیز می توان به پاسپورت آفریقای جنوبی دست یافت. این در صورتی است که یکی از طرفین تابعیت و شهروندی این کشور را داشته باشد. زمانی که ازدواج به طریق قانونی در این کشور ثبت شود، می توان برای اقامت دائم طرف خارجی اقدام نمود. پس از اخذ اقامت دائم، تحت شرایطی می توان تابعیت و پاسپورت این کشور را نیز دریافت نمود و این در حالتی امکان پذیر است که 5 سال از ازدواج زوج گذشته و این امر قابل اثبات باشد. در این صورت است که می تواند پاسپورت آفریقای جنوبی را از طریق ازدواج دریافت نمود.

پاسپورت آفریقای جنوبی و پناهندگی

برخی افراد برای اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی، از روش پناهندگی استفاده می کنند. این روش برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که در کشور خود به خاطر مذهب، ملیت، نژاد، عقاید سیاسی و عضویت در گروه های اجتماعی خاص، بیم آن می رود که مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گیرند. پس از آنکه درخواست پناهندگی در این کشور پذیرفته شد یک اقامت دو ساله به شخص داده می شود و بعد از گذشت این مدت امکان تمدید آن نیز وجود دارد. پس از گذشت 5 سال در صورتی که شخص سایر شرایط مورد نیاز را نیز داشته باشد می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت آفریقای جنوب اقدام نماید. لازم به ذکر است پناهندگی توسط موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) توصیه نمی شود و این مطالب به جهت آگاهی دادن به افراد تهیه شده است.

پاسپورت آفریقای جنوبی و تغییرات قانونی

قوانین مربوط به شهروندی و پاسپورت آفریقای جنوبی اولین بار در سال 1995 نوشته شد و نهایتاً در سال 2010 اصلاحتی در زمینه این قوانین انجام پذیرفت. این اصلاحات سرانجام در 1 ژانویه سال 2013 به طور کامل به اجرا درآمد. بر طبق قوانین این کشور شخص خارجی در صورتی که به مدت 5 سال در آفریقای جنوبی اقامت کند می تواند برای اقامت دائم و دریافت کد هویتی اقدام نماید. بعد از گذشت 8 سال در حالی که مهارت زبانی خود را اثبات و توانایی برقراری ارتباط با مردم این کشور را نشان دهد، می تواند برای اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی درخواست نماید. 

پاسپورت آفریقای جنوبی و نکات مهم در باب آفریقای جنوبی

به منظور اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی، در نظر داشتن نکات زیر ضروری است:
 • درخواست تابعیت و پاسپورت می بایست ابتدا به وزارت کشور ارائه شود و تأییدیه لازم را دریافت نمود.
 • مدارک شما از جمله گذرنامه، شناسنامه و سایر مدارک لازم برای دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی می بایست مورد تأیید وزارت کشور، قرار بگیرد.
 • فرم درخواست تعیین وضعیت شهروندی در زمان مشخص شده تکمیل گردد.
 • لازم است ثابت شود که طول یک سال قبل از ارائه درخواست در این کشور اقامت داشته اید.
 • تأییدیه پلیس مبنی بر صحت اخلاقی و اجتماعی شما، حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه نامه تأیید پذیرش تابعیت مضاعف.
 • پرداخت هزینه درخواست به مبلغ 30 رند.

پاسپورت آفریقای جنوبی و وکیل معتبر برای امور مهم

مهاجرت به این کشور و اقدام برای اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی فرآیند قانونی مخصوص به خود را دارد، که نیازمند کمک وکیل معتبر می باشد. زیرا هرگونه اشتباهی در انجام امور مربوط به این موضوع، شانس شما را برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور از بین می برد. موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) با کادر مجرب و وکلای با تجربه خود، می تواند بهترین خدمات را در زمینه مهاجرت به شما ارائه نموده و پشتیبان مطمئنی برای پیمودن مسیر شما باشد.

پاسپورت آفریقای جنوبی و سخن پایانی

پاسپورت آفریقای جنوبی و روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. دریافتیم که اقامت این کشور از طریق روش هایی چون کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره امکان پذیر است. به طور کلی بعد از 5 سال اقامت در این کشور، امکان اخذ اقامت دائم و پس از 8 سال امکان اخذ تابعیت و درخواست برای پاسپورت آفریقای جنوبی وجود دارد. اگرچه اقدام برای اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی و مهاجرت به این کشور به منظور تحصیل و فعالیت در بسیاری از مشاغل مناسب است. اما سرمایه گذاری دراین کشور، به دلیل بالا بودن نرخ تورم و شرایط مناسبی که کشورهای اروپای برای سرمایه گذاری فراهم کرده اند، منطقی نخواهد بود.

 شما می توانید اطلاعات لازم در زمینه پاسپورت آفریقای جنوبی و سایر روش های مهاجرت را از طریق مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) به دست آورده و پرسش های خود در این زمینه را در ذیل این مطلب در قسمت دیدگاه ها یادداشت کنید تا پاسخ کارشناسان ما را دریافت نمایید.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید