پاسپورت کانادا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پاسپورت کانادا در اختیار شما قرار دهیم.

پاسپورت کشور کانادا

پاسپورت کانادا


پاسپورت کشور کانادا و مقدمه­ای بر آن:

پاسپورت کشور کانادا، شیوه­های اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا از شیوه­های گوناگون در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می­گیرد. چگونه می­توان پاسپورت کشور کانادا را اخذ کرد؟ آیا دارندگان پاسپورت کشور کانادا می­توانند به راحتی به مناطق دیگر سفر کنند؟ آیا تحصیل در کانادا اخد پاسپورت کشور کانادا را به دنبال دارد؟ در این مقاله به مطالبی از این دست پرداخته شده است. باید توجه داشت که اخذ پاسپورت یک کشور برای وی آثار حقوقی به دنبال دارد. پس لازم است افراد نهایت توجه را در این زمینه بنمایند. کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش در این مقاله اخذ پاسپورت کشور کانادا به شیوه­های گوناگون را مورد بررسی قرار خواهند داد و از طریق تماس با آنها می­توانید از مشاوره رایگان تلفنی بهره­ مند شوید.
در این مقاله به مطالب زیر پرداخته شده است:
 • پاسپورت کشور کانادا و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت کشور کانادا و اعتبار آن
 • پاسپورت کشور کانادا و روش های اخذ پاسپورت کانادا
 • پاسپورت کشور کانادا از طریق کار
 • پاسپورت کشور کانادا از طریق تحصیل
 • پاسپورت کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت کشور کانادا از طریق تولد
 • پاسپورت کشور کانادا از طریق ازدواج
 • پاسپورت کشور کانادا و پناهندگی
 • پاسپورت کشور کانادا و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت کشور کانادا و شرایط عمومی:

کشور کانادا از نظر وسعت در رتبۀ دوم پس از روسیه قرار می­گیرد و از ده استان تشکیل شده است. جمعیت این کشور یک پنجم روسیه است و از نظر توسعۀ نیروی انسانی در جایگاه یازدهم دنیا قرار دارد. به طور کلی پاسپورت کشور کانادا را می­توان به شش طریق اخذ کرد که در این مقاله به طور کامل به آنها پرداخته شده است. طبیعت زیبای این کشور در کنار سیاست مهاجر پذیر بودن آن هر ساله شمار زیادی از گردشگران و مهاجران را وارد خاک این کشور می­کند. مهاجرت به این کشور غالباً از طریق یک سیستم امتیازبندی صورت می­پذیرد و  داشتن مدرک زبان آیلتس همراه با دانش زبان فرانسوی می­تواند پروسۀ مهاجرت متقاضیان را تا حد زیادی تسهیل کند.  

پاسپورت کشور کانادا و اعتبار آن:

پاسپورت کشور کانادا در زمرۀ پاسپورت­های معتبر دنیا قرار دارد و نمود بارز این امر در امکان سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورهای دنیا هویداست. در شکل زیر رنک پاسپورت کانادا در کنار چند کشور دیگر قابل مشاهده است. این کشور در کنار کشورهایی همچون برتانیا جایگاه مناسب پنجم را به خود اختصاص داده است. اعتبار پاسپورت کانادا به اندازه­ای است که سالانه مهاجران بی شماری از سرتاسر دنیا در پی اخذ آن هستند و امید دارند با مهاجرت به کانادا زندگی خود را ارتقا ببخشند.

پاسپورت کشور کانادا و روش­های اخذ پاسپورت کانادا:

شش طریق کلی برای اخذ پاسپورت کشور کانادا وجود دارد که عبارتند از: کار، سرمایه­گذاری، تحصیل، پناهندگی، تولد و ازدواج. بنابراین، لازم است فرد با توجه به خصوصیات و ویژگی­های فردی مناسب­ترین روش را برای مهاجرت خود برگزیند. نکتۀ مثبتی که دربارۀ اخذ پاسپورت کانادا وجود دارد تکیۀ آن بر سیستم امتیازبندی است و این دخالت نظر افسر مهاجرت را به حداقل می­رساند. بنابراین، افراد می­تواند با توجه به تخصص­ها، مهارت، تحصیلات، و دیگر ویژگی­های فردی خود شانس خود را برای مهاجرت به این کشور امتحان کنند.

 پاسپورت کشور کانادا از طریق کار:  

یکی از شیوه­های مرسوم اخذ پاسپورت کشور کانادا از طریق کار، مهاجرت به این کشور از طریق شیوۀ Federal Skilled Worker (نیروی کار متخصص) است که بر مبنای یک سیستم امتیازبندی دو مرحله­ای به بررسی شرایط فرد می­پردازد. افراد برای مهاجرت کاری به کانادا لازم است در هر دو مرحله امتیازات مورد نیاز را کسب کنند. سن، سابقۀ کاری، تحصیلات، سطح زبان و مواردی از این قبیل همگی بر امتیاز فرد و شانس وی برای اخذ ویزای Federal Skilled Worker  تأثیرگذار هستند. افرادی که موفق به کسب امتیاز لازم در هر دو مرحله شوند دعوتنامه­ای را از دولت کانادا دریافت کرده و از لحظۀ ورود به این کشور اقامت آنها اقامت دائم خواهد بود. با توجه به وجود استان­های مختلف در کشور کانادا، باید خاطرنشان کرد که هر استان امتیازبندی متفاوتی دارد که لازم است به شکل دقیق بررسی شود.

سیستم امتیازبندی مرحله اول

سقف امتیازات در این مرحله 100 است و لازم است متقاضی حداقل 67 امتیاز از این 100 امتیاز را کسب کند تا وارد یک استخر مجازی ((pool شود. پس از کسب امتیاز لازم در مرحلۀ اول اطلاعات متقاضی به مدت یک سال در استخر مذکور نگهداری می­شود. در این مرحله، متقاضیان بر مبنای امتیازبندی جدیدی امتیاز کسب می­کنند و برای افراد دارای بیشترین امتیاز دعوتنامه ارسال می­شود. در مرحلۀ اول، مدرک زبان انگلیسی/فرانسوی، سابقه کاری، تحصیلات، سازگاری با محیط، سن، مدرک تحصیلی و داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی امتیازی را برای فرد به همراه دارند.
 

سیستم امتیازبندی مرحله دوم:

بنابر آنچه پیشتر گفته شد، اطلاعات متقاضیان اخذ پاسپورت کشور کانادا از طریق Federal Skilled Worker پس از کسب حداقل 67 امتیاز در یک استخر قرار می­گیرد. در این استخر سقف امتیازات 1200 است که افراد بر مبنای امتیاز کسب شده اولویت بندی می­شوند. نکتۀ مهم در این میان آن است که فرد باید توجه کند در صورت عدم دریافت دعوتنامه در بازۀ زمانی یک ساله اطلاعات آنها از استخر حذف می­شود و نیاز است که مجدداً پروفایل بسازند.  در بخش زیر نمودار نرخ بیکاری کانادا قابل مشاهده است. با بررسی آن درمی­یابیم که نرخ بیکاری این کشور در سال­های اخیر به شدت سیر نزولی داشته است که این نمود وضعیت مناسب کار در این کشور است.

نرخ بیکاری کانادا


پاسپورت کشور کانادا از طریق تحصیل:

تحصیل در کانادا و در ادامه یافتن کار در این کشور می­تواند نقطۀ پیشرفت مناسبی برای فرد باشد چرا که در ادامه با دریافت پیشنهاد شغلی می­توان به اقامت دائم و سپس پاسپورت کشور کانادا دست یافت. مدارس بین­المللی کانادا می­توانند گزینۀ بسیار مناسبی برای متقاضیان 6 تا 18 سالۀ تحصیل در این کشور باشد. این مدارس از کیفیت بالای آموزش، برنامه­های فوق برنامۀ بسیار عالی و محیط چند ملیتی برای تحصیل فرزندان برخوردارند. با این حال، با شرایط جدید و برداشته شدن ویزایی با نام Guardian Visa در این کشور امکان همراهی فرزند توسط والدین غیرممکن شده است. خبر مسرت بخش در این زمینه آن است که موسسه ملک پور  با ارائۀ راهکارهای جایگزین این امکان را دارد که شرایطی را برای همراهی فرزندان توسط والیدن ایجاد کند.

اخذ پاسپورت کشور کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی:

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا از نقطه نظر فرصت­های شغلی مناسب و فوق­العاده می­تواند انتخاب بسیار معقولی برای علاقه­مندان اخذ پاسپورت کشور کانادا باشد. تحصیل در این کشور در رشته­های مختلفی همچون فنی و مهندسی، پزشکی، حقوق و ... امکان پذیر است. طول تحصیلات لیسانس در کانادا 3-4 است و کار ضمن تحصیل برای دانشجویان به مدت حداقل 10 و حداکثر 20 ساعت در هفته امکان­پذیر است. برای آگاهی از شرایط پذیرش هر دانشگاه لازم است شرایط آن به شکل مجزا بررسی شود، اما انتظار می­رود افراد از شرایط زیر برخوردار باشند:
 • داشتن دیپلم 12 ساله
 • مدرک زبان آیلتس آکادمیک (over all = 6)
 • حداکثر سن: کمتر از 21 سال
افرادی که تمایل به تحصیل در کانادا و در ادامه اخذ پاسپورت کشور کانادا را دارند، مدرک زبان خود را دریافت ننموده­اند این امکان وجود دارد که با متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور مشورت کرده و پذیرش خود را اخذ کنند و در کشور کانادا دورۀ آموزشی زبان را سپری کرده و بعد بع تحصیل مشغول شوند. دوره­های co-op نیز گزینۀ مناسب دیگر برای کار و تحصیل همزمان هستند به نحوی که فرد در ابتدا یک دورۀ آموزشی را گذرانده سپس مشغول به کارآموزی در یک شرکت می­شود و در ادامه با عملکرد مناسب و دانش زبانی خوب می­تواند توجه کارفرما را به خود جلب کرده و در همان شرکت مشغول به کار شود.

اخذ پاسپورت کشور کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز از جنبۀ یافتن فرصت شغلی مناسب پس از تحصیل می­تواند گزینۀ مناسبی برای افراد علاقه­مند به دریافت پاسپورت کشور کانادا محسوب شود. در این مقطع نیز امکان تحصیل در رشته­های مختلفی همچون مدیریت، مهندسی و ... وجود داشته  و فرد می­تواند برای تأمین مخارج خود حداکثر تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار شود. اغلب کلاس­ها در مقطع فوق لیسانس در کشور کانادا در ماه سپتامبر آوریل شروع می­شوند، اما دانشگاه­هایی نیز وجود دارند که شروع ترم تحصیلی آنها در ماه آوریل است. باید توجه داشت که گپ تحصیلی زیاد در کانادا پذیرفته نیست و در چنین شرایطی شاید تنها با وجود سابقۀ کار کافی بتوان افسر مهاجرت را متقاعد کرد. مدار عمومی مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع عبارتند از:
 • مدرک دیپلم 12 ساله
 • ریز نمرات مقطع لیسانس
 • مدرک زبان آیلتس آکادمیک 6.5 (اگرچه برخی دانشگاه­ها و رشته­ها نیازمند آیلتس 7 هستند)
 • اخذ پاسپورت کشور کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکتری
اخذ پذیرش در مقطع دکتری تا حد زیادی نیاز به برقراری ارتباط فرد با دانشگاه و استاد مربوطه دارد. اما به طور کلی داشتن مقاله و پروپوزال مناسب، نمرات بالا و مقاله­های تحقیقاتی مناسب در روند اخذ آن بسیار تأثیرگذار است. داشتن مدرک زبان آیلتس بالاتر از 7 نیز از الزامات تحصیل در این مقطع است. برای اطلاع بیشتر شما همراهان گرامی رنکینگ QS از چند دانشگاه کانادا را در زیر ارائه داده­ایم:

رنکینگ دانشگاه کانادا


پاسپورت کشور کانادا از طریق سرمایه­ گذاری

برای سرمایه­ گذاری امن در یک کشور لازم است مواردی همچون استانداردهای سرمایه­ گذاری، ریسک سرمایه ­گذاری در آن کشور، میزان تقاضا و موارد دیگر بررسی شوند. ریسک مصادرۀ اموال یکی از استانداردهای سرمایه ­گذاری تأثیرگذار بر انتخاب افراد برای سرمایه­گذاری در یک کشور بیگانه است. به طور کلی، مصادرۀ اموال به دو شکل مستقیم و غیر مستقیم انجام می­پذیرد، بدین معنی که در مصادرۀ مستقیم مستقیماً اموال فرد توقیف می­شوند و در مصادرۀ غیر مستقیم قدرت سرمایه­ گذاری فرد به شکل غیر مستقیم محدود می­شود. نمودار خطر مصادره اموال کانادا در بازۀ زمانی سال­های 2014 تا 2018 نشان از ریسک پایین سرمایه­گذاری در این کشور دارد چرا که با توجه به اینکه بازۀ کلی اعمال شده در این نمودار ارقام 7-1 را در برمی­گیرد، عدد 1 به خودی خود رقم بالایی محسوب نمی­شود. 1 نشانگر کمترین خطر و 7 بیانگر بیشترین خطر در این نمودار است.

شاخص های اقتصادی کانادا

 
در کشور کانادا، شرایط سرمایه­گذاری بسته به استان مورد تقاضا بسیار متفاوت است. برنامۀ سرمایه­گذاری 100 هزار دلاری بریتیش کلمبیا یکی از مناسب­ترین برنامه­های سرمایه­گذاری برای اخذ پاسپورت کشور کانادا محسوب می­شود. رقم سرمایه­گذاری در این روش نسبت به روش­های دیگر کمتر است. لازمۀ اقدام از طریق این روش داشتن تمکن مالی معادل 300 هزار دلار کاناداست.

پاسپورت کشور کانادا از طریق تولد:

برای بررسی اخذ پاسپورت کشور کانادا از طریق تولد در ابتدا باید اشاره داشت که بر مبنای یک تقسیم بندی کلی، اخذ تابعیت بر اساس دو سیستم خاک و یا خون صورت می­گیرد. بدین مفهوم که به طور کلی کشورها برای اعطای تابعیت از دو قاعدۀ خون و خاک پیروی می­کنند. اصل خاک تنها تولد فرد در قلمرو یک کشور را مجوزی برای اخذ تابعیت آن کشور توسط فرد تلقی می­کند، در حالیکه بر مبنای اصل خون اخذ تابعیت اساس تابعیت والدین صورت می­گیرد. کشور کانادا جزو دسته­ای است که از اصل خاک تبعیت می­کند و تولد در قلمرو آن می­تواند وسیله­ای برای اخذ تابعیت فرد باشد. توصیۀ ویژه ما به شما همراهان عزیز تهیۀ ویدئو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت و کسب اطلاعات کافی نه تنها در زمینۀ اخذ پاسپورت کشور کانادا بلکه سایر زمینه­های مهاجرت است.

پاسپورت کشور کانادا از طریق ازدواج:

 ازدواج با افراد تبعۀ کانادا یکی دیگر از شیوه­های اخذ پاسپورت کشور کانادا محسوب می­شود. نکتۀ مهم برای این اقدام آن است که دو طرف حداقل 18 سال داشته باشند. البته در شرایط خاصی می­توان با اخذ رضایت والدین از 16 سالگی به بعد نیز ازدواج کرد. در صورت ازدواج قبلی حتماً نیاز است که گواهی فوت همسر ارائه شود. ازدواج به شکل همزمان نیز در این کشور پذیرفته نیست. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری از مطالب ذکر شده در آن بدون ذکر منبع از نظر شرعی و قانونی حرام و غیرقانونی است و موسسه ملک پور هیچ رضایتی در این زمینه ندارد.

  پاسپورت کشور کانادا وپناهندگی:

اگرچه پناهندگی یکی از شیوه­های مفروض برای دریافت پاسپورت کشور کانادا محسوب می­شود شیوه­ای شدیداً پر ریسک و موسسه ملک پور یا MIE اتریش هیچ نوع خدماتی را در زمینۀ آن ارائه نمی­دهد و هدف از اشاره به آن صرفاً اشاره به خطرات و نکات مهم پناهندگی است. کشور کانادا یکی از اعضای کنوانسیون ژنو است و از این رو نسبت به پذیرش پناهندگان مسئولیت دارد. در کنوانسیون ژنو، پناهنده به عنوان کسی تعریف شده که به واسطۀ دین، عقاید سیاسی، نژاد، ملیت و یا عضویت در گروه­های اجتماعی بیم آن می­رود که مورد اذیت و آزار و شکنجه قرار گیرد. از این رو، کانادا نیز به عنوان یک کشور متعهد به این کنوانسیون باید از افراد تحت آزار و شکنجه در شرایط مذکور حمایت به عمل آورد. افراد پس از ورود به کانادا می­توانند درخواست پناهندگی خود را در یک بازۀ زمانی یک ساله ارائه دهند. سپس، از آنها مصاحبه به عمل می­آید و اگر ظرف 5 ماه پاسخی دریافت نکنند می­توانند از دولت درخواست کنند برای تأمین هزینه­های زندگی به آنها اجازۀ کار بدهد.

 پاسپورت کشور کانادا و وکیل معتبر برای امور مهم:

با توجه به آنچه در این نوشتار مطرح شد، شما عزیزان از اعتبار پاسپورت کشور کانادا و همچنین شیوه­های اخذ آن مطلع شدید. با این حال، دریافت پاسپورت کشور کانادا پیچیدگی­ها و شرایط خاص خود را دارد و نیاز است برای برداشتن چنین قدم مهمی با افراد خبره در این حوزه مشورت کنید. مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور شما را در این زمینه یاری خواهند نمود و با مشورت با وکلای متخصص در زمینۀ مهاجرت به کانادا می­توانید مناسب­ترین تصمیم را اتخاذ کنید.    

پاسپورت کشور کانادا و سخن پایانی:

پاسپورت کشور کانادا و روش­های اخذ آن در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. همانطور که اشاره نمودیم پاسپورت کشور کانادا از اعتبار بسیار فراوانی برخوردار است و شش شیوۀ قانونی برای اخذ آن وجود دارد. امیدواریم با استفاده از اطلاعات ارائه شده در این مقاله و با توجه به 5 شیوۀ قانونی ارائه شده بتوانید بهترین تصمیم را برای مهاجرت به کانادا اخذ کنید. شرایط مساعد تحصیلی، کاری و سرمایه­ گذاری کانادا مطمئناً توجه بسیاری از علاقه ­مندان به اخذ پاسپورت کشور کانادا را به خود جلب می­کند و لازم است افراد مناسب ترین تصمیم را بگیرند. 

در صورت علاقه به کسب اطلاعات بیشتر، مشاورین مجرب ما در امر حقوق بین­الملل پذیرای تماس تلفنی شما سروران گرامی هستند تا اطلاعات رایگانی را در اختیار شما قرار دهند. 

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید