پاسپورت اسلوونی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص پاسپورت اسلوونی در اختیار شما قرار دهیم.

پاسپورت اسلوونی و مقدمه ای بر آن

پاسپورت اسلوونی


پاسپورت اسلوونی و شرایط و مراحل اخذ آن در این نوشتار مورد بحث وبررسی علمی قرار خواهد گرفت. از چه روش های مهاجرتی امکان اخذ پاسپورت اسلوونی راحتتر است؟ شرایط دریافت پاسپورت اسلوونی چیست ؟هزینه های پاسپورت اسلوونی به چه صورت است؟ مهاجرت به اسلوونی و اخذ پاسپورت اسلوونی از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که نکات مهم آن خدمت شما دوستان گرامی ارائه می شود؛ مهاجرت به اسلوونی از طریق کار،تحصیل،ازدواج، تولد و پناهندگی در این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده مورد بررسی قرار گرفته؛ امید واریم تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب اخذ پاسپورت اسلوونی ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی راجع به مهاجرت به سوئد با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

پاسپورت اسلوونی و شرایط عمومی آن

 • پاسپورت اسلوونی و اعتبار آن
 • پاسپورت اسلوونی و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت اسلوونی از طریق کار
 • پاسپورت اسلوونی از طریق تحصیل
 • پاسپورت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت اسلوونی از طریق تولد
 • پاسپورت اسلوونی از طریق ازدواج
 • پاسپورت اسلوونی و پناهندگی
 • پاسپورت اسلوونی و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت اسلوونی و سخن پایانی

پاسپورت اسلوونی و شرایط عمومی آن

پاسپورت اسلوونی و شرایط عمومی دریافت آن به عنوان کشوری در جنوب اروپای مرکزی که شاید جاذبه توریستی زیادی ندارد اما صنعت قدرتمندی دارد مورد توجه افراد زیادی است. برای دریافت پاسپورت این کشور همچون سایر کشور های اروپایی نیاز به اخذ اقامت اسلوونی دارید. طبق قوانین اخذ تابعیت اصلی خاک و خون اسلوونی از اصل خون پیروی می کند و چنانچه فردی پدر یا مادرش تابعیت اسلوونی داشته باشد می تواند پاسپورت اسلوونی دریافت کند. طرق فرعی اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی که از طریق مهاجرت است در این مقاله به طور خلاصه بیان شده است. برای کسب اقامت دائم باید پنج سال اقامت موقت داشته باشیم و بعد از آن پنج سال اقامت دائم و در نهایت می توان با ده سال اقامت پاسپورت گرفت.

ویژگی اسلوونی


پاسپورت اسلوونی و اعتبار آن

پاسپورت اسلوونی و اعتبار آن برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید مد نظر قرار گیرد. اعتبار یک پاسپورت به تعداد کشور هایی است که می توان بدون ویزا با آن سفر کرد. پاسپورت اسلوونی دارای رنکینگ جهانی 7 است و از اعتبار بالایی برخوردار است ، داشتن پاسپورت اسلوونی امکان سفر به 122 کشور بدون ویزا و 39 کشور ویزای فرودگاهی و 37 کشور هم با  ویزا را فراهم می کند.
 

پاسپورت اسلوونی و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت اسلوونی از طریق کار

پاسپورت اسلوونی از طریق کار و اقامت کاری در اسلوونی با دریافت پیشنهاد شغلی و سپس درخواست ویزای کاری امکان پذیر است. همان طور در نمودار هم پیداست نرخ بیکاری این کشور پایین است این کشور قطب صنعتی است و همواره برای ویزای کاری باید از طریق سایت های کاریابی اقدام به یافتن شغل مورد نظر و جلب رضایت کافرما کنید . پس از یافتن شغل می توانید درخواست ویزای کار بدهید که 60 روز طول می کشد. شرایط شرکت کارفرما به این ترتیب است:
 • در طول 6 ماه اخیر شرکت مورد نظر حداقل 50000 یورو سرمایه گذاری کرده باشد
 • حداقل 6 نفر خارجی در 6 ماه گذشته از این شرکت درخواست کار کرده باشند
 • گردش مالی شرکت در 6 ماه گذشته حدود 10000 یورو بوده باشد
بر این اساس با توجه به نرخ بیکاری پایین و ثبات اقتصادی مهاجرت از طریق کار می تواند گزینه مناسبی در این کشور باشد.

 

پاسپورت اسلوونی از طریق کار

پاسپورت اسلوونی از طریق تحصیل

پاسپورت اسلوونی از طریق تحصیل فقط صادر نمی شود و باید بعد تحصیل کار پیدا کرد تا بتوان برای اخذ پاسپورت اقدام کرد.هزینه تحصیل در اسلوونی پایین است این سبب جذب دانشجویان می شود. هزینه اخذ ویزای تحصیلی 127 یورو است و مدارک مورد نیاز آن به قرار زیر است:
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • پاسپورت معتبر با 2 صفحه خالی و حداقل 6 ماه اعتبار
 • 2 عدد عکس پاسپورتی
 • بیمه معتبر
 • وضعیت تأهل
 • عدم سوء پیشینه
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • نامه ای مبنی بر این که به چه دلیل اسلوونی را برای تحصیل انتخاب کرده اید
 • تعیین نامه وضعیت مسکن یا خوابگاه در اسلوونی
امکان ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق و دکتری فراهم است ، هزینه های تحصیل بین 2000یورو تا12000 یورو بسته به مقطع و جای تحصیل متفاوت است.بورسیه تحصیلی در سال های اخیر صرفا به دانشجویان کشورهای زیر تعلق می گیرد: اوکراین، اردن، غنا، کشورهای غرب بالکان، گرجستان، مصر و تونس. هزینه های زندگی در اسلوونی به شرح زیر است:

 

1هزینه زندگی اسلوونی

1هزینه زندگی اسلوونی

پاسپورت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

پاسپوت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری به دو طریق ثبت شرکت با سرمایه ثابت 50000 یورو و یا ثبت شرکت با سرمایه در گردش 10000 یورو است و این بسته به شرایط شخص سرمایه گذار دارد که کدام یک را انتخاب کند. با توجه به شاخص های اقتصادی و تولیدی و صنعتی خوب این کشور می تواند مقصد خوبی برای سرمایه گذاری در بخش صنعت و تولید باشد.

پاسپورت اسلوونی از طریق سرمایه گداری


پاسپورت اسلوونی از طریق تولد

پاسپورت اسلوونی از طریق تولد در خاک اسلوونی در صورتی که پدر و مادر کودک مشخص نباشد تابعیت اسلوونی به او داده می شود چرا که همانطور که قبلا بیان کردیم اسلوونی از سیستم خون پیروی می کند و پیروی از سیستم خاک به صورت فرعی است.

پاسپورت اسلوونی از طریق ازدواج

پاسپورت اسلوونی از طریق ازدواج با فرد تبعه اسلوونیایی امکان پذیر است. این اقامت به طور موقت 2-3 ساله است و پس از آن اگر شرایط تامین مالی زندگی را داشته باشند و جدا نشوند می تواند برای اقامت دائم اقدام کند.

پاسپورت اسلوونی از طریق پناهندگی

پاسپورت اسلوونی از طریق پناهندگی هم امکان پذیر است اما موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد. این مسیر خزرات جانی و مالی غیر قابل جبرانی ممکن است در پی داشته باشد.

پاسپورت اسلوونی و وکیل معتبر برای کارهای مهم

پاسپورت اسلوونی وداشتن وکیل معتبر برای طی کردن یک مسیر حقوقی و حساس نیاز است باید با کمک یک وکیل مهاجرتی مجرب و آشنا به قوانین این کشور پروسه را جلو برد چرا که در صورت عدم موفقیت در این پروسه ممکن است از لحاظ مادی و معنوی ضرر کنیم و از همه مهم تر شخص آینده خود و وابستگان خود را به خطر بیاندازد. توجه به این نکته که مدارک به چه صورت باید آماده گردد و به چه ترتیب باید ارائه شود بسیار مهم و حیاتی می تواند باشد. در صورتی که در خصوص اخذ پاسپورت اسلوونی نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر داشتید می توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

پاسپورت اسلوونی و سخن پایانی

پاسپورت اسلوونی و شرایط اخذ آن، در این نوشتار بررسی شد. طبق نرخ پایین بیکاری و شاخص های خوب اقتصادی همواره نظر افرادی را برای مهاجرت به خود جلب می کند پس برآن شدیم پیرامون مسائل مهم راجع به پاسپورت اسلوونی و شرایط اخذ تابعیت اسلوونی مطالبی را بنویسیم تا راهنمای شما باشد. اخذ پاسپورت از طریق کار، سرمایه گذاری، تحصیل و اعتبار پاسپورت اسلوونی مواردی است که در این مقاله آمده است. امیدواریم توانسته باشیم سئوالات شما در باب پاسپورت اسلوونی را پاسخ گفته باشیم. 

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید