مهاجرت به اسلوونی

مهاجرت به اسلوونی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به اسلوونی در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به اسلوونی

 

مهاجرت به اسلوونی


روش های که برای گرفتن اقامت کشور اسلوونی و مهاجرت به این کشور وجود دارد هر کدام شرایط متفاوتی دارند.افراد بسیار زیادی هر ساله به اروپا مهاجرت می نمایند، یکی از این این کشورها که به آن مهاجرت می شود اسلوونی است.مهاجرت به اسلوونی هر ساله انجام می شود وعلت آن وضعیت اقتصادی خوب کشور اسلوونی می باشد.کسانی که به کشور اسلوونی مهاجرت کرده اند، می توانند از شرایط خوب و بی نظیر این کشور اروپایی استفاده کنند.بخاطر وجود همین دلایل و علاقه افراد برای این کار موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله توضیحاتی در مورد مهاجرت به اسلوونی داده است.همچنان اگر پس از خواندن این مقاله باز هم ابهاماتی در مورد مهاجرت به کشور اسلوونی برای شما عزیزان وجود داشت، شما می توانید از مشاوره های موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ام آی ای سوالات خود را بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076


برای مهاجرت به اسلوونی چندین روش وجود دارد، که ما در متن زیر هر کدام را به طور مختصر توضیح می دهیم:

مهاجرت به کشور اسلوونی به وسیله ویزای کار

اگر اشخاص از طریق یکی از روش های گفته شده بتوانند ویزای کاری بگیرند می توانند برای یک سال مجوز اقامت خودش، همسر و فرزندانش را نیز بگیرد. البته در مورد برخی مشاغل استثناتی وجود دارد، مثل شغل های فصلی که در آن مجوز اقامت برای همسر و فرزندان نمی دهند.
همچنان اشخاص می توانند با گرفتن blue card اجازه اقامت موقت برای آشنایان خود را نیز بدست آورند.
افرادی که به منظور اقامت یا کار به کشور اسلوونی مهاجرت می کنند، نیاز به اطلاعات کافی و مورد اعتماد دارند؛اطلاعاتی از قبیل چگونگی شروع کار، روش های موجود برای افتتاح یک شرکت،قوانین موجود در مورد کسب وکارها یا محدودیت های که برای انجام کارها وجود دارد.
گرفتن مجوز اقامت کسب و کار حداقل یک ماه طول می کشد.این کار نیاز به مشاوره دارد که از طریق تماس، اسکایب، ایمیل و یا دیگر روش های ارتباطی انجام می شود.اشخاص برای انجام کارهای اقامت به یک شماره شناسایی و یک شماره ثبت اقامت نیاز دارند.
در اسلوونی بیمه های شخصی وجود دارد که اشخاص می توانند خود را بیمه کنند. بیمه های از قبیل:بیمه عمر،بیمه  حوادث، بیمه مربوطه به بهداشت،بیمه ی درمانی
برای مطالعه شرایط مهاجرت به کشور کانادا و مهاجرت به کشور اتریش می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

مهاجرت به کشور اسلوونی به وسیله تحصیل

در کشور اسلوونی کودکانی که تبع کشور دیگری هستند،باید مانند کودکانی که اهل این کشورهستند بصورت اجباری از شش سالگی به مدرسه بروند.آن ها باید در مدرسه های بین المللی اسلوونی تحصیل کنند.
دانشگاه های اسلوونی
دورهای دانشگاهی در این کشور به سه قسمت تقسیم می شوند.دوره آموزشی اول که به شکل آکادمیک و حرفه ای است.
دوره آموزش دوم کارشناسی ارشد است.و دوره سوم دکترا است. که دوره های آموزشی کشور اسلوونی به صورت تمام وقت و پاره وقت است که دانشجویان خارجی باید برای دوره های تمام وقت هزینه بدهند یا بورسیه شوند.
ما در اینجا لیستی از دانشگاه های که در اسلوونی هست را آورده ایم،که دانشگاه ها شامل دو دسته می شوند:
دسته اول: دانشگاه های دولتی مثل دانشگاه لیوبلیانا، دانشگاه ماریبوز، دانشگاه primorska  و.....
دسته دوم:دانشگاه های خصوصی مثل آکادمی هنر های تجسمی،دانشکده مطالعات اجتماعی کاربردی، دانشکده ی حقوق اروپا و...

مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

امروزه افراد زیادی تمایل دارند که به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. و همچنین در این کشورها سرمایه گذاری نمایند و از این طریق در کسب و کار خود پیشرفت کنند.و البته این افراد باید هزینه های نیز برای این بیزنس ها بپردازند.
برای این که در این کشورها سرمایه گذاری کنید باید به قانون های تجارت آن ها آشنایی کامل داشته باشید تا در حین کار به مشکل حقوقی برخورد نکنید.با توجه به این که افراد زیادی می خواهند در کشور اسلوونی از طریق ثبت شرکت سرمایه گذاری کنند، موسسات حقوقی تا این اشخاص را در این راه راهنمایی نماید.بهتر است قبل از مشاوره گرفتن از این موسسه ها رزومه آن ها را مورد مطالعه قرار دهید.
با ثبت شرکت در کشور اسلوونی شما می توانید اجازه اقامت در این کشور را بصورت دائم بگیرید.البته این مجوز در ابتدا یکسال است و هرسال آن را تا پنج سال باید آن را تمدید کنید.سپس اقامت شما دائم می شود.پروسه کار به این گونه است که شما ابتدا شرکت خود را ثبت می کنید و پس از آن درخواست مجوز اقامت می نماید و سپس هر ساله آن را تا پنج سال تمدید و بعد از آن شما اقامت دائم می گیرید.شما می توانید برای شرکت خود در دیگر کشورها شعبه بزنید اما حق سکونت در کشور دیگری را ندارید.

اما از نظر هزینه برای ثبت شرکت به این گونه است که برای مراحل ثبت شرکت حدود 10 تا 15 هزار یورو هزینه دارد و هزینه سالانه شرکت 5000 تا 6000 یورو است. و به طور کلی تا زمانی که اقامت دریافت نمائید و کسب و کار خود را افتتاح کنید باید 50 تا 60 هزار یورو هزینه کنید.از سوی میزان مالیات در کشور اسلوونی کم است.
کشور اسلوونی به دلایل زیر برای سرمایه گذاری کشور مناسبی است:
وضعیت استراتژیک
وجود کوهستان سرسبز برای رونق دامداری
و جود معادن زیاد مانند جیوه، زغال سنگ، روی، قلع
وجود صنعت گردشگری پیشرفت
صنایع دستی
قدرت زیاد برق بخاطر وجود رودخانه ساوا

مهاجرت به اسلوونی به دلیل تولد

در کشور اسلوونی دو نوع تابعیت وجود دارد؛تابعیت انتسابی یعنی فرد در صورتی تبع اسلوونی می باشد که پدر یا مادر او اهل این کشور باشد که به این سیستم اعطای تبعیت از طریق خون می گویند.
نوع دیگر تابعیت اکتسابی است،یعنی اگر کودک در کشور اسلوونی متولد شود یکی از پدر و مادر او یا شهر وند و یا تابعیت اسلوونی داشته باشد در این صورت فرزند تبع اسلوونی است.اگر کودکی در کشور اسلوونی متولد شده باشد اما تابعیت وهویت  پدر و مادر او مشخص نباشد و از روش سیستم خاک تبع کشور اسلوونی می شود.
اقامت کشور اسلوونی به وسیله ازدواج
ازدواج با شخصی که داری تابعیت کشور اسلوونی است،منجر به دریافت اقامت و تبعیت می شود.این اقامت تا سه سال موقت،و اگر طلاق گرفته نشود اقامت دائم می شود.این اقامت دائم پس از مدتی تبدیل به تابعیت اسلوونی می گردد.

شروط دریافت تابعیت اکتسابی کشور اسلوونی

 • فرد باید حداقل دارای 10 سال حق اقامت باشد،و باید حتما برای 5 سال فبل از ارائه درخواست تبعیت در اسلوونی زندگی کرده باشد
 • فرد باید تابع هیچ کشور خارجی دیگر نباشد.
 • عدم وجود سوابق کیفری
 • سن کمتر از 18 سال
 • استقلال از لحاظ مالی

مزایا مهاجرت به اسلوونی

 • دار بودن استاندارد بالای زندگی
 • آب و هوا خوب
 • آموزش رایگان
 • وجود مراحل کمتر برای راه اندازی کسب و کار
 • اقتصاد توسعه یافته
 • تسلط بر یک زبان دیگر بجز زبان اسلوونی توسط مردمش
 
 

اگر شما جزوه آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید به یکی از کشورهای قاره اروپا مهاجرت کنید و یا با هرینه کمتر شرکت ثبت کنید،پیشتهاد ما به شما مهاجرت به اسلوونی است.موسسه حقوقی ملک پور به شما عزیزان در این زمینه کمک میکند.درصورت تمایل شما میتوانید از مشاوران ما در وین و یا دفترها همکار ما در ایران استفاده کنید.

از دیگر وب سایت های موسسه ملک پور دیدن فرمایید