وکیل مهاجرتی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص وکیل مهاجرتی در اختیار شما قرار دهیم.

وکیل مهاجرتی

مهاجرت به کشورهای خارجی برای تحصیل، کار و زندگی و سرمایه گذاری، یکی از موضوعات مورد علاقه مردم کشورهایی است که در کشور خودشان شرایط مطلوبی برای تحصیل و کار و زندگی ندارند و از طریق مهاجرت به دنبال راه رسیدن به موفقیت و حمایت از استعدادهایشان هستند. در سال های اخیر و با توجه به روند رو به رشد اقتصادی کشورهای اروپایی و آمریکایی، تقاضا برای مهاجرت به این کشورها افزایش یافته است. کشور ایران نیز یکی از کشورهایی است که به علت شرایط نامطلوب اقتصادی، کاری و تحصیلی و سطح پایین رفاه زندگی بیشترین تعداد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارد. زمانی که تصمیم به مهاجرت گرفته میشود، به عوامل زیادی باید توجه نمود زیرا امر مهاجرت، بدون داشتن اطلاعات کافی و شرایط مهاجرت، میسر نیست. در ابتدای کار اولین موردی که باید به آن رسیدگی کرد، استخدام وکیل مهاجرتی است. وکیل مهاجرتی که به شما در مهاجرت و اخذ ویزای اقامت دائم کمک کند و از شرایط مهاجرتی مخصوص هر کشور اطلاع داشته باشد و بهترین راه مهاجرت را پیش پای شما قرار دهد. در اینجا سوالی که مطرح میشود این است که: وکیل مهاجرتی کیست؟ یک وکیل مهاجرتی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ وکیل مهاجرتی چه وظایفی دارد؟ هزینه استخدام وکیل مهاجرتی چقدر است؟ بهترین وکیل مهاجرتی در ایران کیست؟ موسسه معتبر مهاجرتی در ایران کدام است؟ راه ارتباط با وکیل مهاجرتی به چه صورت است؟

برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076


وکیل مهاجرت کیست؟

وکیل مهاجرتی در کشور ایران، شخصی است که پس از پشت سر گذاشتن دوران تحصیل در دانشگاه و شرکت در آزمون وکالت، موفق به کسب پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری میشود. وکیل مهاجرتی، وکیلی است که، وکالت شما را برای مهاجرت به کشورهای خارجی بر عهده میگیرد. یک وکیل مهاجرتی خوب کسی است که آشنا به قوانین تمامی کشورهای مقصد باشد و از شرایط مهاجرتی هر کشور آگاهی کامل داشته باشد. از نظر قانونی امروزه دو مرجع برای اعطای پروانه وکالت وجود دارند:
کانون وکلای دادگستری
هیأت اجرایی مشاورین و وکلای دادگستری قوه قضاییه
هرکسی که بخواهد به صورت قانونی و توسط یکی از راه های؛ مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهارت از طریق تولد و ازدواج و پناهندگی اقامت دائم یا موقت کشوری را اخذ کند، احتیاج به وکیل مهاجرتی ای دارد که دارای ویژگی های زیر باشد.
  • پروانه وکالت از یکی از دو نهاد یاد شده در بالا را داشته باشد:
  • آشنا به قوانین کشورها و سفارتخانه ها باشد.
  • مجوز و مدرک حقوق بین الملل داشته باشد.
  • پروانه موسسه حقوقی مهاجرتی داشته باشد.
البته باید توجه داشته باشید که در کشور ایران، شخصی با عنوان وکیل مهاجرتی وجود ندارد و طبق قانون، کلیه وکلای دادگستری میتوانند در صورت داشتن ویژگی های یاد شده در بالا، در خصوص مهاجرت مشاوره بدهند. طبق مواردی که گفته شد و قانون جمهوری اسلامی ایران، تمامی وکلای دادگستری برای مشاوره مهاجرتی معتبر هستند زیرا در تحصیلات دانشگاهی و دوره ی 18 ماهه کارآموزی وکالت، با تمام مفاهیم مهاجرتی و راه های مهاجرت و قوانین مربوط به آن آشنا میشوند و به همین دلیل از لحاظ قانونی صلاحیت اظهار نظر درباره مهاجرت را دارند.

برای مطالعه شرایط کواپ در کانادا و امتیاز بندی مهاجرت به هلند می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

مزایای استخدام وکیل مهاجرتی:

افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند در ایران بسیارند. بسیاری از مهاجرین بدون آگاهی و شناخت موسسات معتبر مهاجرتی، اقدام به جذب وکیل و مشاوری میکنند که اعتبار او تایید شده نیست و به قصد سودجویی و کلاه برداری اقدام به این کار نموده است. بنابراین اولین مزیت استخدام وکیل مهاجرتی معتبر، موفقیت در اخذ اقامت به صورت قانونی و با بهترین راه است.
صرفه جویی در هزینه ها و وقت شما مزیت بعدی وکیل مهاجرتی آشنا به حقوق بین الملل است. لذا در موسسات معتبر مهاجرتی، مبلغ استخدام وکیل مهاجرتی از قبل تعیین شده است و حالت قانونی دارد. آگاهی و زبردست بودن وکیل مهاجرتی خوب باعث صرفه جویی در وقت شما نیز میشود و علاوه بر این ها استرس و نگرانی های شما بابت امور مهاجرتی را تا حد زیادی کاهش میدهد.

چگونه به عنوان یک وکیل مهاجرتی آشنا به حقوق بین الملل استخدام شویم؟

موسسه حقوقی ملک پور با برگزاری دوره های آموزشی تخصصی حقوق بین الملل و گرفتن آزمون، اقدام به جذب وکلای مهاجرتی در موسیه خود میکند. شرایط متقاضیان شرکت در آزمون ها و دوره ها بی این صورت است:
  • فرد متقاضی پروانه وکالت دادگستری را دارا باشد.
  • قاضی دادگستری باشد.
  • دارای پروانه مشاور حقوقی شرکت ها و سازمان ها باشد.
  • فارغ التحصیل حقوق باشد.
افراد متقاضی پس از احراز صلاحیت شرکت در آزمون ها، مراحلی را پشت سر میگذارند: مرحله اول آگهی فراخوان و دعوت از افراد ذی صلاح برای شرکت در دوره ها است. پس از آن افراد میتوانند با موفقیت در آزمون های تستی و مصاحبه با وکلای موسسه ملک پور و تایید از طرف آقای ملک پور، به مدت یک ماه در کلاس ها و دوره های کارآموزی شرکت کنند. سپس در امتحان پایانی شرکت میکنند و در صورت قبولی، به مدت 15 روز در شعب مختلف موسسه ملک پور با روند کاری آشنا میشوند و با دریافت مدرک میتوانند در هر یک از شعب، به عنوان وکیل مهاجرتی به کار خود ادامه دهند.