شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه در اختیار شما قرار دهیم.

 

شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه و مقدمه ای بر آن

 • شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه چیست؟
 • مراحل دریافت ویزای کار فرانسه چگونه است؟
 • چه مدارکی برای دریافت ویزای کار فرانسه لازم است؟
 • آیا دریافت ویزای کار این کشور شرایط خاصی دارد؟
 • در کشور فرانسه شرایط کار برای چه مشاغلی بهتر است؟
ممکن است این سوالات و یا سوالاتی از این قبیل برای شما بزرگواران به وجود آمده باشد. ما در این مقاله به بررسی تمامی نکات مهم و اساسی در زمینه کار در فرانسه می پردازیم و تمامی این نکات را به صورت خلاصه و مفید بیان می داریم. همچنین شما می توانید برای بررسی شرایط خود و دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت به فرانسه و یا هر کشور دیگری با مشاوران مجرب موسسه ملک پور تماس حاصل نموده  و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076


شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه و شرایط عمومی آن

از آنجاییکه کشور فرانسه کشوری اروپایی با اقتصادی بسیار قوی است ممکن است افراد زیادی تمایل داشته باشند برای کار در این کشور اقدام کرده و ویزای کار فرانسه را دریافت نمایند. اما در این زمینه دولت فرانسه شرایط و سیاست های خاصی قرار داده است. این سیاست ها بالاخص برای افراد خارجی که از خارج از اتحادیه اروپا اقدام می کنند بسیار سختگیرانه می باشد. به صورتی که فردی که در خارج از اتحادیه اروپا است باید حتما ابتدا یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کشور فرانسه داشته باشد. البته افراد می توانند ابتدا از طریق تحصیل وارد شوند و سپس پس از تحصیل در صورت پیدا کردن کار، به کار در این کشور مشغول شوند. البته با بررسی نرخ بیکاری کشور فرانسه می توان پی برد که پیدا کردن کار در این کشور آسان نیست. نکته ای که نیاز است به آن توجه نمایید این است که در صورتی که به زبان فرانسوی مسلط باشید شانس شما برای یافتن کار بالاتر خواهد رفت. در نمودار زیر نرخ بیکاری فرانسه با کشورهای دیگر مقایسه شده است.

نرخ بیکاری در فرانسه


شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه و شرایط دریافت آن

فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپا است که بسیار ثروتمند نیز می باشد. این کشور یکی از جالب ترین کشورها برای کار افراد خارجی است و افراد زیادی به مهاجرت به فرانسه علاقه مند هستند. شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در فرانسه نیازی به دریافت ویزای کار ندارند اما شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای کار در این کشور حتما نیاز دارند که ابتدا ویزای کار این کشور را دریافت نمایند. در صورتی که ویزای کار فرانسه را دریافت نموده و به این کشور وارد شدید باید به این نکته توجه نمایید که شما نمی توانید در کشور فرانسه کار خود را تغییر دهید. همچنین باید قبل از دریافت ویزای کار، مجوز کار را از دولت فرانسه دریافت نمایید. برای دریافت این اجازه کار، کارفرمای مورد نظر شما در فرانسه باید به صورت قانونی دادخواستی تنظیم نموده و در آن دادخواست مشخص نماید که از شما برای کار دعوت به عمل آورده است. در این دادخواست تمام مشخصات شما اعم از اطلاعات شخصی، خانوادگی، تحصیلی شما را ذکر خواهد شد و همچنین قسم نامه شما نیز ترجمه شده قرار خواهد داد. به این نکته توجه کنید که قوانین در کشور فرانسه بسته به منطقه ای که قصد دارید در آن سکونت و کار کنید متفاوت است. بنابراین حتما مکان و مقصد خود را مشخص نمایید.

برای مطالعه شرایط موسسات معتبر کاریابی در فرانسه و اقامت در فرانسه از طریق کار می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه و انواع آن

افرادی که جهت کار در فرانسه اقدام می کنند بسته به مدت زمانی که در این کشور مشغول به کار می شوند باید برای ویزاهای متفاوتی درخواست دهند.
 • ویزای کوتاه مدت شینگن برای افرادی است که برای هدف کوتاه مدت و دوره کمتر از 3 ماه قصد دارند برای کار به کشور فرانسه وارد شوند که در این صورت باید برای ویزای کوتاه مدت 90 روزه درخواست دهند.
 • ویزای بلند مدت فرانسه نیز برای افرادی است که پیشنهاد کاری از این کشور داشته و قصد دارند برای کار به این کشور وارد شوند. در این صورت بر اساس درخواست کاری خود می توانند برای این ویزا درخواست دهند.
 • روش دیگر دریافت ویزای کار فرانسه از طریق کارت آبی است. این کارت که از طرف اتحادیه اروپا صادر می شود به افراد با مهارت بالا در زمینه تخصصی و کاریشان داده می شود. در صورتی که شخصی کارت آبی را داشته باشد، از طریق این کارت می تواند بین 1 تا 3 سال در کشور فرانسه مشغول به کار شود. برای دریافت این کارت باید شخص حداقل 3 تا 5 سال سابقه کاری داشته باشد.

شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه و مراحل دریافت آن

مرحله اول دریافت ویزای کار فرانسه دریافت پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای فرانسوی است. پس از اینکه پیشنهاد کاری را دریافت نمودید باید برای ویزای کار درخواست دهید. برای این موضوع باید به سایت سفارت رفته و فرم درخواست ویزای فرانسه را دانلود کنید و لیست مدارک لازم را یادداشت نموده و تهیه کنید. برای اینکه درخواست وقت ملاقات از سفارت فرانسه بدهید باید از 3 ماه قبل از آن دست به کار شده و یک ایمیل درخواست ویزای کار به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایید و تمامی مشخصات خود را به صورت کامل ارسال نمایید. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، مشخصات پاسپورت، شماره تماس، ایمیل و ... می باشد.
appointmetfrance@vfshelpline.com
پس از آن در تاریخ مشخص شده برای مصاحبه رفته و نام خود را به افسر اعلام می کنید. پس از اینکه هزینه دریافت ویزای کار فرانسه را پرداخت نمودید از شما عکس گرفته اثر انگشت می گیرند. این اثر انگشت ده رقمی بوده و هب صورت کاملا محرمانه ثبت می شود. اگر شما از دادن این اطلاعات و داده های بیومتریک خود جلوگیری نمایید، ویزای کار فرانسه برای شما داده نمی شود.

شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه و مراحل پس از درخواست

پس اینکه شما برای دریافت ویزای کار فرانسه درخواست دادید، درخواست شما برای پردازش به سفارت فرانسه ارسال می شود. برای اینکه بتوانید درخواست خود را پیگیری نمایید به شما یک شماره مرجع داده می شود که در رسید تحویل مدارک درج شده است. پس از اینکه پاسپورت خود را دریافت نمودید یک پاکت به شما داده می شود که VFS است. در صورتی که بخواهید پیک بسته شما را تحویل بیاورد باید آدرس خود را نیز به صورت دقیق یادداشت کنید. در غیر این صورت اگر می خواهید خود حضوری رفته و جواب را دریافت نمایید باید حتما رسید و قبض خود را به همراه داشته باشید. پس از اینکه درخواست خود را برای پردازش ارسال کردید حداقل 10 روز زمان می برد تا درخواست شما پردازش شده و پاسخ دریافت کنید.

شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه و مدارک مورد نیاز

برای اینکه بتوانید ویزای کار فرانسه را دریافت نمایید مجموعه ای از مدارک نیاز است که شما باید حتما به همراه داشته باشید و به طور دقیق تهیه نمایید. این مدارک به شرح زیر است:
 • پاسپورت معتبر که باید حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد.
 • رزومه شخصی و کاری و تحصیلی خود
 • گواهی اثبات تخصص های خود
 • دو قطعه عکس
 • شناسنامه و کپی آن
 • فرم درخواست ویزا
 • فرم قرارداد کاری
 • نامه تمکن مالی که بهتر است برای مدت 3 ماه باشد.
 • ضمانتنامه کارفرما برای حمایت از متقاضی
 • بیمه درمانی
 • ارائه PAN  (سند کسب و کار)

برای مطالعه شرایط موسسه معتبر مهاجرتی و وکیل مهاجرتی می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه و مشاغل مورد نیاز

همانطور که ذکر شد نرخ بیکاری در کشور فرانسه نسبتا بالا می باشد از این رو پیدا کردن کار در این کشور آن هم برای یک شهروند خارجی که دانش زبان فرانسوی ندارد کار آسانی نیست. اما جمعی از مشاغل وجود دارد که در این کشور بازار کار خوبی داشته و نسبتا کار در زمینه آن رشته راحت تر بدست می آید و شما می توانید از طریف موسسات معتبر کاریابی در فرانسه برای یافتن این مشاغل اقدام نمایید جمعی از این مشاغل به شرح زیر است:
 • مهندسان امور مالی
 • متخصصین بهداشت
 • دامپزشکان
 • متخصصان کنترل ارتباطات و اطلاعات
 • حقوقدانان
 • پرستاران و ماماها
 • مهندسان در رشته های فنی
 • معلمان

شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه و نکات مهم

 • در صورتی که برای دریافت ویزای کار فرانسه درخواست داده اید باید شخصا به سفارت مراجعه نمایید. قطعا کودکان زیر 12 سال نیازی به حضور نداشته و جضور والدین آنها کافی است.
 • تمام هزینه هایی که در سفارت فرانسه پرداخت می کنید به یورو است.
 • تمام مدارک لازم برای دریافت ویزا را به طور کامل ارائه دهید در غیر اینصورت ممکن است درخواست شما رد شود.
 • زمانی که درخواست مصاحبه میدهید، آن درخواست را نمی توانید لغو و یا جابجا کنید. در صورتی که در زمان مشخص شده حضور پیدا نکردید باید مجدد درخواست دهید.
 
 

 

شرایط و مدارک ویزای کار فرانسه و چگونگی اقدام برای دریافت این ویزا را در این مقاله به صورت علمی بررسی نمودیم. در صورتی که شما نیز جزو افرادی هستید که علاقخ مند به دریافت کار در فرانسه هستید باید به این نکته توجه نمایید که داشتن دانش زبان فرانسوی در این مسیر بسیار به شما کمک خواهد کرد. اما پیدا کردن کار در فرانسه کار آسانی نیست. از این رو پیشنهاد می شود برای کشورهای دیگر اروپایی که شرایط کاری بهتری داشته و شما راحتتر می توانید در این کشور ها مشغول به کار شوید مانند کشور آلمان و یا اتریش اقدام نمایید. شما بزرگواران می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی مشاوران مجرب این موسسه بهره مند شوید.