شرایط کار ضمن تحصیل در دانمارک

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در دانمارک در اختیار شما قرار دهیم.

شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک


شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک و مقدمه ای بر آن :

شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک مشمول چه کسانی می شود ؟  آیا از شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک آگاهی کامل را دارید ؟ آیا دانشجویان مشغول به تحصیل می توانند مشغول به کار شوند و درآمد کسب نمایند ؟ این سوالات تنها چند نمونه کوچک از سوالاتی است که افراد خواستار تحصیل در دانمارک دچار آن هستند ، ما در این مقاله بر آنیم که با توضیحات و بررسی علمی و دقیق به بررسی قوانین و شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک بپردازیم . شما می توانید برای افزایش اطلاعات خود را در خصوص موضوع شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک از مشاوره های تلفنی رایگان موسسه نیز استفاده نمایید .
برای شناخت بهتر شرایط بهتر آن است که در ابتدا شناختی کلی نسبت به کشور دانمارک و شرایط تحصیل در آن را کسب نماییم . دانمارک کشوری است که در حوزه اروپای شمالی واقع گردیده است و از جمله کشورهای حوزه  اسکاندیناوی می باشد که  با کشورهایی نظیر نروژ و آلمان دارای مرز مشترک می باشد . پایتخت زیبای آن شهر کپنهاگ و واحد پول رسمی این کشور کرون می باشد.

مزایای دانشجویی و تحصیل در دانمارک:

اقتصاد مدرن ،وجود فضای آرامش بخش برای زندگی ،شاد بودن افراد در دانمارک ، صنعت رو به رشد و رفاه اجتماعی بالا باعث گشته تا دانمارک مقصد مناسبی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند باشد ، یکی از بهترین مسیرهای مهاجرتی به کشور زیبای دانمارک ،مهاجرت از طریق تحصیل می باشد  که در این روش به جهت بسیاری از امتیازاتی که به افراد مهاجر اعطا می شود مانند اجازه کار برای فرد همراه و یا اجازه ماندن در خاک دانمارک پس از اتمام تحصیل به مدت معین به جهت کاریابی ، روشی بسیار عالی برای امر مهاجرت می باشد.
از دیگران امتیازاتی که برای دانشجویان در دانمارک وجود دارد می توان به تخفیف 10% برای دانشجویان اشاره کرد که آنها با استفاده از این تخفیفات می توانند به راحتی از زیبایی های کشور دانمارک در حین تحصیل شان نیز لذت ببرند .
از امتیازات مهم کشور دانمارک می توان به این مورد اشاره کرد که اکثریت افراد به زبان انگلیسی مسلط بوده و مراودات خود را به زبان انگلیسی انجام می دهند.
در خصوص بورسیه های تحصیلی باید گفت اصولا بورسیه های تحصیلی در هر کشوری در صورتی ارایه می شود که تحصیل به زبان رسمی آن کشور باشد ،کشور دانمارک نیز از این قاعده مستثنی نیست که دریافت این بورسیه ها در مقطع دکترا با احتما ل بیشتری روبه رو است .

شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک و شغل های دانشجویی:

دانمارک به جهت سطح بالای رفاه اجتماعی و امنیت و زندگی مناسب، با هزینه های نسبتا بالای زندگی همراه است لذا دانشجویان می توانند برای پرداخت برخی از هزینه های خود  با توجه به قوانین و مقررات مشغول به کارهای نیمه وقت و دانشجویی شوند. دانشجویان می توانند به مدت بیست ساعت در هفته ( که میزان ساعت قید شده از شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک می باشد )
مشغول به کار شوند که البته باید خاطر نشان کرد در ایام تعطیلات آنها اجازه کار تمام وقت را خواهند داشت .
دانشجویان باید به این نکته توجه کنند که اگر سطح زبان انگلیسی آنها مناسب و در سطح مطلوب  نباشد، پیدا کردن کار دانشجویی در کشور دانمارک کمی دشوار است .

شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک و برترین مشاغل مورد نیاز :

بهتر آن است که فردی که خواستار اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می باشد و به تبع آن شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک و کار تمام وقت بعد از اتمام تحصیلاتش می باشد ،قبل از پذیرش و هرگونه اقدامی شناخت کافی نسبت به رشته های مورد تقاضا در کشورک دانمارک را داشته باشد تا  بتواند به راحتی جذب بازار کار دانمارک شود.از جمله بهترین رشته ها که دارای شرایط مناسب کاری بعد ار اتمام تحصیل افراد می باشد می توان به موارد ذیل اشاره کرد .:
 • مدیریت مالی
 • مدیریت دیجیتال
 • مارکتینگ
 • بازاریابی
 • کدیریت کارآفرینی
 • کارشناس ارشد فناوری و نرم افزار
 • کارشناس ارشد مدیریت تجاری
 • کارشناس ارشد فروش

شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک و نکات مهم در این باب :

شرایط مالی مناسب :این بدان معناست که شخص باید بتواند از عهده هزینه های خود و خانواده اش در طول مدت تحصیل برآید بدین منظور برخی از هزینه ها برای اطلاع داشتن در اینجا ذکر میگردد :
 • غذا 1300 تا 2100 کرون
 • اجاره مسکن 1900تا2600 کرون
 • ایاب ذهاب به صورت کارت ماهانه 270 کرون
 • کتاب 500تا 600 کرون
که در خصوص هزینه های زندگی فرد باید به این نکته توجه کرد که سبک زندگی هر شخص تعیین کننده مخارج وی می باشد.
تمکن مالی فرد در ابتدای امر برای اخذ ویزای تحصیلی در دانمارک از شرایط لازم است که در حدود 1000 دلار به ازای هر ماه اقامت باید در حساب داشته باشد .

شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا :

برای آن که شخص بتواند واجد شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک شود در ابتدا باید ویزای تحصیلی خود را اخذ نموده که به واسطه این اخذ ویزا به وی اجازه کار حین تحصیل نیز داده می شود .مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک عبارتند از :
 • ارائه مدرک هویتی فرد متقاضی
 • ارائه پذیرش از سوی دانشگاه
 • ارائه سطح مناسب زبان
 • اثبات تمکن مالی  
 • دریافت نامه عدم منع تحصیل از طرف کشور مبدا
 • ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • ارائه ریز نمرات مقاطع قبلی

شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک در این مقاله به طور علمی و دقیق مورد بررسی قرار گرفته شد تا به سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ گفته شود . همانطور که مطالعه فرمودید به دلیل متنوع مانند : شرایط مناسب تحصیلی و سطح بالای زندگی در کشور دانمارک شرایط کار حین تحصیل در کشور دانمارک وامکان  اقامت پس از تحصیل باعث گردیده تا بسیاری از افراد در صدد مهاجرت تحصیلی به دانمارک بر آیند .انتخاب رشته تحصیلی مناسب برای ورود به بازار کار و همچنین دانشگاه معتبر نیازمند آن است که قبل از اقدام به بررسی دقیق شرایط پرداخته شود تا بتوان به بهترین نحو امر مهاجرت تحقق پذیرد. به همین سبب شما بزرگواران میتوانید  برای بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات تکمیلی در این خصوص  با مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور  با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. امید آن است تا این نوشتار در خصوص شرایط  کار ضمن تحصیل در دانمارک مورد توجه شما قرار گرفته و تا حدودی به سوالات شما پاسخ گفته باشد.