بورسیه تحصیلی به دانمارک

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص بورسیه تحصیلی به دانمارک در اختیار شما قرار دهیم.

بورسیه  تحصیلی در دانمارک

 


بورسیه  تحصیلی در دانمارک و مقدمه ای بر آن :

بورسیه  تحصیلی در دانمارک و شرایط اخذ آن به چه نحوی امکان پذیر است ؟ آیا می توان با دریافت بورسیه تحصیلی در دانمارک به این کشور مهاجرت نمود ؟ آیا از انواع بورسیه های موجود در دانشگاه های دانمارک اطلاع دارید ؟ ما دراین مقاله در صدد آن هستیم تا با بررسی علمی و دقیق شرایط و قوانین پاسخگوی سوالات مطرح شده شما در این خصوص هستیم.
 

بورسیه  تحصیلی در دانمارک و شرایط عمومی تحصیل:

مهاجرت به دانمارک روش های گوناگونی دارد که یکی از این روش ها ، روش تحصیلی می باشد . اما قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به دانمارک باید اطلاعاتی در خصوص کشور دانمارک داشته باشیم . دانمارک کشوری است اروپایی که پایتخت آن کپنهاگ می باشد . موقعیت اقتصادی و نحوه معیشت مردم ،میزان درآمد سرانه و قرار داشتن در بین شاد ترین افراد و کشورهای دنیا باعث آن گشته است تا بسیاری از افراد خواستار مهاجرت به دانمارک شوند.
تحصیل در مقاطع مختلف کشور دانمارک به این صورت است که  مقطع لیسانس 4 سال می باشد و  به زبان رسمی کشور دانمارک و برای مقاطع بالاتر با زبان انگلیسی تدریس می شود. میزان هزینه تحصیل در کشور دانمارک مبلغی در حدود12000 یورو در سال می باشد .که البته افراد متقاضی تحصیل در دانمارک می توانند در طول مدت تحصیل خود به کار دانشجویی در حدود20 ساعت در هفته بپردازند.
 

بورسیه  تحصیلی در دانمارک و شرایط اخذ آن:

بورسیه تحصیلی در دانمارک برای مقاطع تحصیلی مختلف تفاوت است ، بورسیه در دانمارک در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس بسیار سخت است و شخص باید شرایط ویژه ای داشته باشد که این شرایط باید مورد بررسی قرار گیرد.در خصوص مقطع دکترا اخذ بورسیه به مراتب راحت تر می باشد. باید توجه داشت که دانشجویانی در صورتی می توانند درخواست بورسیه تحصیلی داشته باشند که علاوه بر رزومه تحصیلی قوی باید به زبان دانمارکی تسلط کامل داشته باشند.
دانشجویان رشته پزشکی از این قائده مستثنی نیستند و می توانند در صورت داشتن رزومه عالی از مزایای بورسیه تحصیلی یه طور مستقیم و یا بعد از یک سال تحصیل از بورسیه استفاده نمایند. 
 

بورسیه  تحصیلی در دانمارک و انواع بورسیه ها :

بورسیه  تحصیلی در دانمارک به دو صورت می باشد در حالت اول تنها مخارج زندگی فرد تامین می شود و در حالت دوم علاوه بر هزینه ها و مخارج زندگی ،نیمی از شهریه دانشگاه نیز پرداخت و تحت پوشش قرار می گیرد.این بورسیه ها توسط دولت دانمارک برای کمک به دانشجویان بین المللی است که هر ساله به مبلغ مشخصی توسط دولت دانمارک پرداخت می شود . این مبالغ جهت اختصاص به دانشجویان در اختیار صندوق دانشجویان قرار می گیرد.و این بورسیه ها توسط نمایندگی های موسسات آموزش عالی و با تشخیص صلاحیت دانشجویان واجد شرایط از سوی این مرکز ، به دانشجویان تمامی رشته ها تعلق می گیرد .البته باید به این نکته توجه کرد که به دلیل وجود شرط تسلط به زبان دانمارکی در بیشتر مواقع بورسیه به افراد تبعه دانمارک تعلق می گیرد ،باید خاطر نشان کرد که در موارد معدودی در شرایط خاص بورسیه به دانشجویانی که به زبان انگلیسی تحصیل می کنند نیز تعلق می گیرد .
 

بورسیه  تحصیلی در دانمارک  و بورسیه های دولتی :

  • 1.بورسیه تحصیلی دانشگاه Roskilde
  • 2.بورسیه تحصیلی دانشگاه کپنهاگ
  • 3. بورسیه تحصیلی دانشگاه UNC
بورسیه تحصیلی دانشگاه  Roskilde  تنها برای پوشش بخشی از هزینه های زندگی فرد می باشد که در حدود ماهیانه7800 کرون می باشد.این بورسیه به دانشجویان با استعداد خاص و با رزرومه قوی و درخشان اعطاء می گردد.
 بورسیه تحصیلی دانشگاه IT کپنهاگ ،بورسیه خاصی است که تمامی هزینه تحصیل و زندگی فرد دانشجو را تحت پوشش قرار می دهد اما باید توجه داشت که این بورسیه تنها به 4 نفر از با استعدادترین و قوی ترین دانشجویان تعلق خواهد گرفت .
بورسیه تحصیلی دانشگاهیUNC  در این نوع بورسیه تنها مبلغ اندکی در حدود 30 درصد از هزینه های فرد متقاضی بورسیه تحصیلی در دانمارک مورد پوشش قرار می گیرد و باقی هزینه ها برعهده فرد می باشد.
باید توجه نمود که برا یاختصاص گرفتن بورسیه به اشخاص لازم است که آنها از قبل فرم های مربوط به درخواست اخذ بورسیه را پر کرده و برای آن ثبت نام کرده باشند. 

بورسیه تحصیلی در دانمارک ، شرایط اخذ آن و نحوه برخورداری از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانمارک  به طور دقیق و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد . با توجه به دلایل گوناگون نظیر نرخ پایین بیکاری ، شرایط مناسب تحصیلی و سطح بالای زندگی در کشور دانمارک که باعث گردیده تا بسیاری از افراد در صدد مهاجرت تحصیلی به دانمارک بر آیند ،افراد زیادی در این میان خواستار اخذ بورسیه تحصیلی در دانمارک هستند  لذا شما می توانید در رابطه با نحوه اخذ بورسیه و  برای بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین ،و یا با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. امید آن است تا این نوشتار در خصوص اخذ بورسیه  تحصیلی  در دانمارک مورد توجه شما قرار گرفته و تا حدودی به سوالات شما پاسخ گفته باشد .