اقامت پس از تحصیل در دانمارک

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اقامت پس از تحصیل در دانمارک در اختیار شما قرار دهیم.

اقامت پس از تحصیل در دانمارک


اقامت پس از تحصیل در دانمارک و مقدمه ای بر آن :

اقامت پس از تحصیل در دانمارک دارای چه شرایطی می باشد ؟ آیا در سال 2019 افراد اقامت پس از تحصیل در دانمارک می توانند در کشور دانمارک به منظور کاریابی حضور داشته باشند ؟ فرصت های شغلی در دانمارک برای فارغ التحصیلان تا چه میزانی وجود دارد ؟ اقامت پس از تحصیل در دانمارک به چه کسانی تعلق می گیرد ؟ تمامی این سوالات مواردی است که ذهن بسیاری از افراد را که برای تحصیل در دانمارک رفته اند و یا قصد آن را دارند را به خود مشغول کرده است .ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا با بررسی دقیق و علمی قوانین و مقررات به تمامی این سوالات پاسخ گوییم .
در خصوص تحصیل و اقامت پس از تحصیل در دانمارک باید گفت که شرایط برای افراد مختلف متفاوت است ،؟این بدین معناست که به طور مثال شهروندان کشورهایی نظیر فنلاند، نروژ ، سوئد هیچگونه محدودیتی از نظر تحصیل و اقامت  و کار در دانمارک را ندارند و این دسته از افراد به راحتی می توانند نسبت به تحصیل و کار در دانمارک اقدام نمایند.
در خصوص شهروندان اروپایی و سوئیسی باید گفت به دلیل وجود قوانین شنگن در خصوص رفت و آمد به کشور دانمارک این افراد دارای محدودیت نمی باشند اما اگر بنا بر تحصیل و یا کار این افراد در کشور دانمارک و اقامت بیش از سه ماع آنان باشد ،باید اجازه لازم را برای اقامت بلند مدت در این کشور از مقام مربوطه اخذ نمایند.
در خصوص افراد غیر اروپایی در حیطه کار در دانمارک ،احتیاج دارند که اجازه کار خود را پس از آنکه پیشنهاد شغلی خود را دریافت کردند اخذ نمایند .هم چنین به افراد دانشجوی غیر اروپایی اجازه اقامت پس از تحصیل در دانمارک اعطا می شود تا آنان بتوانند در طول مدت 6 ماه به دنبال شغل مورد نظر خود باشند.

اقامت پس از تحصیل در دانمارک ومراکز کاریابی :

دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های دانمارک در خصوص جستجو برای یافتن شغل مورد نظر خود احتیاج دارند تا با موسسات و مراکزی آشنا باشندتا بتوانند در انجام ایم امر به سرعت نتیجه مطلوبرا بدست آورد . در این خصوص پورتال هایی مخصوص به یافتن کار و وب سایت هایی به جهت کاریابی برای متقاضیان کار در دانمارک وجود دارد کهاسامی برخی از این پورتال ها و موسسات در ذیل گرد آوری شده است :
  • www.workindenmark.dk/en
  • www.graduatedland.com
  • www.jobindex.dk
  • www.itjobbank.dk
  • www.randstad.dk
 

اقامت پس از تحصیل در دانمارک و تمدید اقامت :

شخص متقاضی برای آنکه بتواند اقامت پس از تحصیل در دانمارک را داشته باشد باید در ابتدا شرایط عمومی ماندن در خاک دانمارک مانند عدم ارتکاب جرم و جنایت را داشته باشد .
بهتر آن است که قبل از اتمام  مدت اقامت تحصیلی فرد نسبت به تمدید اقامت خود کارهای لازم را انجام دهد.برای این منظور تقریبا سه تا چهار ماه قبل از انقضا مدت اقامت شخص بایددرخواست این موضوع را ارائه کرده تا در اسرع وقت به آن رسیدگی گردد.
باید توجه داشت که اگر درخواست تمدید اقامت پس از پایان مهلت انقضای مدت اقامت تحصیلی فرد باشدبه این تقاضا رسیدگی نخواهد شد و فرد باید خاک کشور دانمارک را ترک نماید ،لیکن اگر برای عدم ارائه درخواست تمدید در مهلت مقرر فرد دلیل موجهی داشته باشد ،درخواست مورد نظر بررسی خواهد گردید.

اقامت پس از تحصیل در دانمارک  و اجازه ورود مجدد :

پس از پداخت هزینه های لازم برای بررسی درخواست توسط شخص متقاضی امکان این مسئله وجود دارد که تا مدت زمان لازم برای بررسی درخواست شخص قصد خروج از کشور را داشته باشد ،اگر فرد از کشور دانمارک خارج شود و بعد از انقضای مهلت اقامت تحصیلی و قبل از تمدید اقامت پس از تحصیل در دانمارک شخص قصد بازگشت به کشور دانمارک را داشته باشد ، می تواند با ارائه مدارک مبتنی بر ارائه درخواست تمدید مدت اقامت خود وارد خاک دانمارک شود .

اقامت پس از تحصیل در دانمارک  و نکات مهم آن :

اگر فرد قصد درخواست اقامت پس از تحصیل در دانمارک را داشته باشد یکی از موارد مهمی که باید در نظر داشته باشد اعتبار پاسپورت شخص می باشد که اگر این مدت رو به اتمام باشد آژانس بین المللی استخدام (Danish Agency For International Recruitment and Integration) درخواست تمدید اقامت را نمی پذیرد .
در صورتی که فرد قصد اقامت دائم داشته باشد درخواستش را باید به اداره خدمات مهاجرت دانمارک تقدیم نماید.
مدت زمان بررسی پرونده های مذکور براساس نوع ویزا از یک ماه تا سه ماه به طول می انجامد.
اگر با درخواست تمدید اقامت پس از تحصیل در دانمارک فرد متقاضی موافقت صورت نپذیرد ،فرد می تواند نسبت به این تصمیم اعتراض نموده و درخواست وی به صورت مجدد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اقامت پس از تحصیل در دانمارک و سخن پایانی:

اقامت پس از تحصیل در دانمارک در مقاله فوق به طور دقیق و علمی مورد بررسی قرار گرفته شد .با توجه به آنکه مهاجرت به دانمارک به واسطه وضعیت اقتصادی مناسب این کشور و سطح زندگی بالا یکی از مقاصد مورد توجه برای امر مهاجرت گردیده است و مناسب بودن روش تحصیل برای مهاجرت به دانمارک به دلیل نقاط مثبت و هم چنین امکان اقامت پس از تحصیل در دانمارک برای یافتن شغل مورد نظر این کشور را به مقصد مناسبی تبدیل کرده است. به همین سبب شما میتوانید برای بررسی شرایط خود ، دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور  با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید