مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت در اختیار شما قرار دهیم.

مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت و مقدمه ای  بر آن :

مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرتی مورد تقاضای افراد گوناگون می باشد . آیا از قوانین و مقررات ثبت شرکت در دانمارک اطلاع دارید ؟ آیا مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت نمودن شرکت در این کشور امکان پذیر می باشد ؟ شرایط اولیه ثبت کردن شرکت دانمارک چیست ؟ این ها نمونه ای از سوالاتی است که فرد در ابتدای مسیر مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت در ذهن خود دارد . ما سعی بر آن داریم تا در این نوشتار به بررسی قوانین ثبت شرکت در دانمارک پرداخته و شما را از شرایط آن آگاه سازیم. در ابتدا بهتره کمی با این کشور و موقعیت آن آشنا شویم.  دانمارک ،در شمال اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر کپنهاگ می باشد . موقعیت اقتصادی بسیار خوب و شرایط ویژه اقتصادی و معیشتی افراد دانمارک را تبدیل به مقصد مورد علاقه بسیاری از افراد کرده است.

برای دریافت مشاوره رایگان از وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

021 - 49076


مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت

مهاجرت از طریق ثبت شرکت همواره یکی از روش های پر تقاضا برای امر مهاجرت بوده است.هم چنین این روش برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و انجام بیزینس در دانمارک را دارند ، می تواند در صورت وجود شرایط یکی از بهترین روش های مهاجرتی باشد.

مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت و روش های ثبت آن

ثبت شرکت و کارآفرینی در کشور دانمارک به دو روش آنلاین و کاغذی انجام می پذیرد.در مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت کلیه مراحل ثبت شرکت بر عهده نهادهای خاصی می باشد که تمامی این نهاد ها و موسسات مشخص زیر نظر وزارت امور اقتصاد و کسب وکار کشور دانمارک فعالیت میکنند. مرکز این موسسات در جهت انجام کارهای مربوط به ثبت شرکت در پایتخت دانمارک ،شهر کپنهاگ مستقر گردیده است.که در هر دو روش آنلاین و کاغذی ،هیئت مدیره هر موسسه مسئول ثبت شرکت های مورد درخواست اشخاص متقاضی می باشد.
در روش ثبت شرکت به صورت کاغذی فرد تمامی مدارک خود را به صورت دستی به آژانس ها و موسسات ثبت شرکت دانمارک تقدیم می نماید که فرآیند انجام کارها در حدود دو تا سه هفته زمان میبرد.روش ثبت شرکت کاغذی بیشتر برای شرکت هایی به کار گرفته میشود که در فرمت شرکت با مسئولیت محدود ثبت و  تاسیس  می شوند
در روش آنلاین نیازی به حضور فرد نمی باشد و کافی است تا فرداز طریق سیستم الکترونیکی و آنلاین ثبت شرکت دانمارک اقدام به ارائه مدارک و مشخصات است  و فرد در انتها تنها به واسطه ایجاد یک امضای الکترونیکی مختص به خود که وی را از سایرین متمایز نماید و نشانگر وجود وی باشد می تواند مراحل ثبت شرکت و مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت را انجام دهد.لازم به ذکر است که در هر دو روش ذکر شده  بعد از ارائه مدارک در حدود 3 تا 4 ماه زمان مورد نیاز است تا سفارت دانمارک مدارک را  تایید نماید .
برای ثبت شرکت در کشور دانمارک مدارکی مورد نیاز است که به طور خلاصه در ذیل آورده شده است:
  • پاسپورت فرد متقاضی
  • کپی شناسنامه فرد متقاضی  و ترجمه آن
  • ایده تجاری مناسب
  • سوابق کاری شخص
  • اساسنامه شرکت  و مشخصات شرکت مورد نظر
  • افتتاح حساب بانکی
  • مدارک تمکن مالی فرد برای ثبت شرکت و گذران زندگی
.
در مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت حضور شخص در دانمارک برای راه اندازی  فعالیت مورد نظر وی اجباری می باشد .و پس از ثبت شرکت  در ابتدای اقامتی به مدت  3 سال  به فرد اعطا می شود اگر در طول این مدت فرد مبادرت به استخدام  2 نیروی دانمارکی ، پرداخت مالیات های مربوطه  ، بیمه کردن نیرو ها و به طور کل شروع به فعالیت سود ده کرده باشد  پس از گذراندن این مدت فرد می تواند تقاضای اقامت دائم در کشور دانمارک  را داشته باشد.

برای مطالعه شرایط مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند و مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت می توانید با کلیک روی هر کدام از لینک ها از مقالات ما استفاده نمایید.

مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت و انواع شرکت های موجود 

  • SE  شرکت سهامی عام
  • EEIG  شرکت جمعی
  • IVS شرکت با مسئولیت محدود
موارد فوق مورد استفاده ترین  فرم ها در خصوص  ثبت شرکت ها در کشور دانمارک می باشد.

انواع شرکت های موجود در دانمارک


در شرکت های سهامی عام  حداقل سرمایه اولیه  مورد نیاز برای تاسیس آن 120000یورو  می باشد و میزان مسئولیت هر یک از شرکا تنها به میزان آورده و سرمایه آنان در شرکت است. برای مهاجرت به دانمارک اط طریق ثبت شرکت سهامی عام فرد باید دفتر اصلی شرکت را در کشور دانمارک قرار داده و این امر به واسطه تبعیت قوانین ثبت شرکت کشور دانمارک از قوانین اتحادیه اروپا می باشد.
در خصوص شرکت های جمعی باید گفت که این شرکت ها جنبه بین المللی به خود میگیرند ،بدان معنا که اگر شخص متقاضی ثبت شرکت بین المللی باشد باید دفتر و مرکز امور مهم شرکت را در داخل خاک کشور دانمارک قرار داده و پس از آن با افتتاح حساب فعالیت های بین المللی خود را در راستای سود دهی بالا به پیش ببرد.
شرکت های با مسئولیت محدود دارای شرایط و قوانین متفاوتی هستند ،این شرکت ها میتوانند برای تامین سرمایه اولیه شرکت که به میزان 13000یورو می باشد تقاضای اخذ وام داشته باشند و یا از حضور اشخاص برای تامین این مبلغ به صورت سهام دار استفاده نمایند اما نکته قابل توجه آن است که تنها مدیر شرکت با مسئولیت محدود دارای مسئولیت پاسخگویی در قبال طلبکاران شرکت را دارد.
در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت و از طریق  افتتاح شعبه و یا نمایندگی به این صورت است که به دلیل موقعیت مناسب کشور دانمارک سرمایه گذاری و ثبت شرکت درآن بسیار مناسب است. مزایای ثبت شرکت دانمارک این امکان را به فرد می دهد که در سایر کشورهای عضو اتحادیه شعبه تاسیس کرده و از پرداخت مالیات معاف باشند در مهاحرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت بهتر آن است که شرکت اصلی در دانمارک تاسیس شود زیرا بر اساس قوانین آن با تاسیس شرکت در دانمارک شخص می تواند در سرتاسر اتحادیه افتتاح شعبه نماید و همانطر که ذکر شداز دادن مالیات آنها معاف باشد .

مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت همانطور که در بالاتر  به توضیح آن پرداخته  شد ،به واسطه وضعیت اقتصادی و سبک و سطح زندگی عالی  یکی از مقاصد مورد توجه برای امر مهاجرت گردیده است. انتخاب راه مهاجرتی ثبت شرکت با توجه به شرایط  مناسب اقتصادی فرد امکان پذیر می باشد لیکن  انتخاب روش مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت  نیازمند بررسی علمی و دقیق دارد که این بررسی تنها در حیطه تخصص افرادی است تجربه  و علم کافی برای این امر را دارا هستند و از قواعد و قوانین مالیاتی و تجاری کشورها اطلاع کافی داشته باشند و در این زمینه دارای تجربه کافی باشند. به همین سبب شما میتوانید  برای بررسی شرایط خود و اطلاع از قوانین و مقررات در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت  ،با مشاورین  و یا وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور  با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید تا بتوانید  از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.همچنین میتوانید در  قسمت پرسش و پاسخ همگانی سوالات مورد نظر  خود را مطرح نمایید. امید بر  آن است تا این نوشتار در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت  مورد توجه شما قرار گرفته  باشد و تا حدودی به سوالات شما در این زمینه پاسخ گفته باشد