مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی در اختیار شما قرار دهیم.

مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی

مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی یکی از راه های مهاجرت است که امروزه به دلیل تسهیل شدن امر مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی ، تعداد زیادی از سرمایه گذاران خارج از اتحادیه اروپا مخصوصا سرمایه گذاران ایرانی، به مهاجرت از این طریق می اندیشند. با توجه به شرایط مناسبی که در اتریش از نظر کسب و کار و وضع اقتصادی و موقعیت مناسب تجاری به عنوان قلب اروپا وجود دارد، کارآفرینی و سرمایه گذاری از این طریق، یک راه پرسود و پربازده خواهد بود.
بسیاری از سرمایه گذاران در هنگام آغاز بحث مهاجرت با این سوالات در ذهن خود مواجه میشوند که، بهترین راه برای مهاجرت به اتریش چیست؟ اخذ اقامت اتریش از طریق کارآفرینی به چه صورت است؟ کارآفرینی در اتریش چه امتیازبندی هایی دارد؟ اقامت از طریق کارآفرینی در اتریش چه مدارکی نیاز دارد؟

مزایای کارآفرینی در اتریش چیست؟

کشور اتریش به لحاظ اقتصاد قوی و موقعیت تجاری و ارتباط خوبی که با سایر کشورهای همسایه خود دارد، کشور مناسبی برای کارآفرینی و سرمایه گذاری از این طریق است. کسانی که قصد اقامت از طریق کارآفرینی در اتریش را دارند، با مطالعه و تحقیقات فراوان متوجه شرایط مناسبی که برای کارآفرینی وجود دارد میشوند و به همین دلیل است که محبوبیت کشور اتریش در نزد کارآفرینان سایر نقاط جهان، به اقتصاد این کشور کمک شایانی کرده است. دولت اتریش، حامی جریان های کارآفرینی است و پایه های اصلی اقتصاد کشور خود را بر روی سرمایه گذاری های کارآفرینان داخلی و خارجی و شرکت های بزرگ چند ملیتی برقرار کرده است. به همین دلیل شرایط مهاجرت به اتریش برای زندگی و تحصیل و کار را به نحوی تنظیم کرده است که، مهاجران به راحتی ویزای اقامت اتریش را دریافت کنند و در صورت واجد شرایط بودن، بتوانند اقامت دائم اتریش را نیز کسب کنند. بحث کارآفرینی و سرمایه گذاری در کشور اتریش آنقدر مهم است که آموزش و پرورش این کشور از دوران مدرسه برای دانش آموزان  برنامه های آموزشی در زمینه های کسب و کار و کارآفرینی تدارک دیده اند و در دوران تحصیلی دانشگاه نیز، دانشجویان مطابق با رشته تحصیلیشان، برای ورود به بازار کار و کارآفرینی، آموزش های تخصصی دریافت میکنند. هم چنین علاوه بر خدمات آموزشی، تسهیلات بانکی و مالی فراوانی برای افراد کارآفرین داخلی و خارجی در نظر گرفته شده است. بنابراین حمایت دولت اتریش از استارتاپ ها و نوآوری های اقتصادی، مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی را به یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به اتریش تبدیل کرده است.

شرایط کارآفرینی در اتریش چیست؟

مجوز کسب و کار در اتریش در صورتی برای شما صادر میشود که یک نوآوری خاص و مورد قبول از طرف دولت اتریش، کارفرما یا حامی در اتریش داشته باشید.

چگونه میتوانیم ویزای مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی را کسب کنیم؟

در ابتدا یک گواهی تضمین از اتاق بازرگانی اتریش کسب میکنید، و پس از بررسی از طرف سفارتخانه اتریش، مجوز کار نهایی را درخواست میدهید. پس از پنج تا هشت هفته ویزای کارآفرینی شما صادر میشود.

به طور کلی مدارک لازم برای اخذ ویزای کارآفرینی در اتریش به شرح زیر است:

  • گواهی تاسیس شرکت در اتریش
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • پاسپورت 
  • مدارک بررسی گردش حساب بانکی 
  • ترجمه و اصل شناسنامه 
  • مشخص بودن نوع کارآفرینی

مالیات کارآفرینی در اتریش چگونه محاسبه میشود؟

نرخ مالیاتی شرکت ها در اتریش به طور معمول 25% است. 
امکانات کسر مالیاتی 
میزان بار مالیاتی موثر تشکیلات سرمایه داری در اتریش 23.1% است. در صورت سرمایه گذاری و کارآفرینی معافیت مالیاتی تا 9% امکان پذیر است. با این حساب تشکیل شرکت و کارآفرینی در اتریش هزینه های مالیاتی کمتری نسبت به کشوری مانند آلمان دربر دارد.
یکی دیگر از روش های کسر مالیاتی در اتریش، معافیت مالیاتی برای تحقیقات و کشفیات جدیدی است که امکان رونق اقتصادی زیادی را برای کشور اتریش فراهم میکند. همانطور که گفتیم کارآفرینی در اتریش زمانی محقق میشود که شما بتوانید طرحی نو و جدید از مشاغل و استارتاپ ها را ارائه دهید. در این صورت میزان 35% از مالیاتی اخذ شده به حساب شرکت شما برگردانده میشود.
از دیگر مزایای کسر مالیاتی میتوان به معافی مالیاتی آموزشی اشاره کرد، به این صورت که، کارمندانی که در دوره های آموزشی و کارآموزی شرکت میکنند شامل 20% معافیت مالیاتی میشوند و هم چنین میتوانند از مزایای آموزشی تا میزان 6% برای مخارجی که متحمل شده اند بهره بگیرند.

طبق مقاله ای که خواندید، مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی، یک راه پرسود با امکان اخذ اقامت دائم در اتریش است که اجازه ی گردش در اتحادیه اروپا و تجارت با شرکت های بزرگ چند ملیتی به شما داده میشود.