اقامت بعد از تحصیل در هلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اقامت بعد از تحصیل در هلند در اختیار شما قرار دهیم.

اقامت بعد از تحصیل در هلند

بسیاری از دانشجویان اقامت در هلند را با تحصیل شروع میکنند و پس از فارغ التحصیلی به فکر ادامه ی اقامت از طریق کار و زندگی هستند. منتقل شدن از وضعیت محصل به وضعیت شاغل در هلند مراتب و شرایطی دارد که پس از طی آن ها میتوانید اقامت دائم هلند را کسب کنید. همانطور که در مقاله مهاجرت تحصیلی به هلند توضیح دادیم، برای تحصیل در هلند نیازمند اجازه اقامت هستید که در صورت داشتن شرایط اخذ اقامت هلند و حمایت موسسه آموزشی خود، مجاز به کسب اقامت موقت محدود به زمان تحصیل در هلند میشوید. ولی بسیاری از مهاجرینی که به قصد اقامت تحصیلی به هلند مهاجرت میکنند، با هدف اقامت بعد از تحصیل در هلند و اشتغال در کار مناسب، از طریق موسسه های کاریابی هلند اقدام به اخذ ویزای اقامت دائم هلند میکنند. مجوز اقامت تحصیلی حداکثر تا پنج سال صادر میشود و برای اقامت بعد از تحصیل در هلند میتوانید از طریق کار که راحت ترین راه اخذ اقامت بعد از تحصیل است اقدام کنید. مشاغل فصلی هلند، کار نیمه وقت حین تحصیل در هلند و کارآموزی، اخذ اقامت کاری بعد از تحصیل را برای شما ساده تر میکنند. مجوز اقامت بعد از تحصیل در هلند ، زمانی صادر میشود که فرم درخواست شما توسط (UWK) و (IND) تایید شود و پس از آن مجوز اقامت از طریق کار در هلند را صادر کنند. عواملی که شرایط شما برای کسب مجوز کارآموزی را تعیین میکنند بسته به موقعیت تحصیلی شما متفاوت اند.
 

اقامت بعد از تحصیل در هلند


مزایای اقامت بعد از تحصیل در هلند

تحصیلات در هلند، فرصت های زیادی را برای شکوفایی استعداد ها و افزایش مهارت های کاری در اختیار شما قرار میدهد. درواقع علاوه بر بورس تحصیلی هلند و امکانات ویژه برای دانشجویان بورسیه، شرایط تحصیلی و سیستم آموزشی هلند به گونه ای است که تجربیات عملی و تئوری شما در محیط آموزشی ای که با توسعه مهارت ها و دانش همسو است، شما را برای کار در مشاغلی که شکاف نیروی انسانی متخصص در آن ها زیاد است آماده میکند. بنابراین شانس استخدام دانشجویانی که تحصیلات خود را در هلند به پایان رسانده اند، بیشتر از سایر گزینه ها است. یکی از امکاناتی که برای اقامت بعد از تحصیل در هلند در اختیار دانشجویان قرار داده شده این است که، شما به مدت یک سال پس از اتمام تحصیل اجازه ی اقامت در هلند را دارید تا بتوانید کار مناسب خود را پیدا کنید و شرایط اخذ اقامت کاری در هلند را محیا کنید. در واقع آموزش مدارس و دانشگاه های هلند بر پایه ی اشتغال استوار است، به این صورت که دانش آموزان پس از کسب مدرک دیپلم و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، به طور حتم امکان یافتن شغل دارند، بنابراین امکان اقامت بعد از تحصیل در هلند از طریق کار برای دانشجویان خارجی به سادگی فراهم میشود.

شرایط لازم برای اقامت بعد از تحصیل در هلند

اولین فاکتور در این امر، تسلط کامل بر زبان هلندی است. در دوران تحصیل لازمه ی اقامت شما در هلند آشنایی با زبان هلندی و آلمانی و تسلط کامل بر زبان انگلیسی بود. ولی برای اخذ اقامت دائم هلند شما نیاز دارید بر زبان هلندی تسلط کامل داشته باشید. در زمان استخدام شغل مورد نظر شما، اکثر کارفرمایان ترجیح میدهند کارمندی را به استخدام در آورند که بر زبان هلندی تسلط داشته باشد. از طریق موسسات کاریابی هلند به دنبال شکاف های شغلی در هلند باشید و تحصیلات و مهارت خود را در آن زمینه تقویت کنید. البته که رشته های مهندسی و فنی همیشه بین کارفرمایان در کشور هلند طرفداران زیادی داشته است و فارغ التحصیلان رشته های فنی از شرایط خوبی برای استخدام برخوردارند. بنابراین نوع رشته تحصیلی شما، بستگی زیادی در اخذ اقامت بعد از تحصیل در هلند دارد.
 
الزامات اخذ اقامت بعد از تحصیل در هلند:
  • متقاضی حتما باید فارغ التحصیل موسسات آموزش عالی هلند باشد.
  • متقاضی قبلا برای اقامت کار بعد از تحصیل اقدام نکرده باشد.
  • گذرنامه متقاضی تمدید داشته باشد.
  • توجه داشته باشید که مدت زمانی که برای اخذ اقامت بعد از تحصیل در هلند طول میکشد، 4 ماه است با هزینه 600 یورو.

 


شما میتوانید همه چیز را درباره فرصت های شغلی و کسب و کار و موسسات کاریابی در هلند و حقوق و دستمزد و اطلاعات کافی در نحوه چگونگی اقامت بعد از تحصیل در هلند را از طریق موسسه حقوقی ملک پور پیگیری کنید.