مدارک لازم برای ویزای کار در هلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مدارک لازم برای ویزای کار در هلند در اختیار شما قرار دهیم.

راه های مهاجرت کاری به هلند

مهاجرت به هلند یکی از مسائلی است که اخیرا مورد توجه خیلی از کارکنان، کارمندان و کارفرمایان و سرمایه گذاران در هلند قرار گرفته است. مناسب بودن شرایط کاری و اقتصادی و حقوق و مزایای ویژه ای که دولت هلند برای افراد ماهر خارجی در نظر گرفته است و هم چنین قوانین جدیدی که به جهت تسهیل شرایط مهاجرت های کاری اتخاذ کرده اند، سبب شده مهاجرت کاری به هلند در دسته ی علاقه مندی های افراد جویای کار در کشورهای خارجی قرار بگیرد. همانطور که میدانید قبلا درباره مهاجرت کاری به هلند و اینکه از بهترین و راحتترین راه های مهاجرت به هلند است توضیح داده ایم، اکنون سوالی که ذهن شما را درگیر میکند این است که شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت کاری به هلند چیست؟ چگونه میتوانم ویزای کاری دریافت کنم؟ اخذ تابعیت هلند از طریق کار به چه صورت است؟
شرایط و ضوابط اخذ ویزای کار در هلند
شما به عنوان یک فرد ایرانی، برای اینکه بتوانید از طریق کار و مهارت و مدرک تحصیلی که دارید به کشور هلند مهاجرت کنید، باید شرایطی که از طرف دولت هلند تعیین شده اند را داشته باشید. افرادی که عضو اتحادیه اروپا هستند برای کار در هلند نیازی به اخذ ویزا ندارند ولی همانطور که قبلا توضیح دادیم، کارگران فصلی و دانشجویان و پناهجویان و کارمندان شرکت های بین المللی که کتر از سه ماه کار میکنند، نیازی به گرفتن مجوز اقامت کاری ندارند و صرفا باید درخواست خود را برای مجوز بدهند. ولی راه های اخذ اقامت کاری هلند چیست؟

وجود دعوت نامه کاری از طرف شخص حقوقی که در هلند شرکت ثبت کرده است.

یکی از الزاماتی که در اخذ تابعیت کاری به این روش وجود دارد، این است که اگر بخواهید ویزای کاری هلند دریافت کنید، باید یک دعوت نامه از طرف کارآفرینی که در هلند موفق به ثبت شرکت در هلند شده است. دریافت کنید. این خود نوعی اجازه برای اخذ تابعیت کاری هلند است. و شما پس از ارائه مدارک مورد نیاز و تایید آن از طرف دولت هلند، میتوانید به صورت موقت اقامت هلند را دریافت کنید و در شرکت مورد نظر به کار مشغول شوید، که پس از مدتی بتوانید برای اخذ اقامت دائم هلند اقدام کنید.

پذیرفته شدن در آگهی های استخدامی که از جانب دولت هلند اعلام میشوند.

دولت هلند برای پر کردن شکاف های کاری خود در زمینه های مختلف اقدام به جذب نیرو میکند. به این ترتیب که یک آگهی استخدام در کشور خود و در اتحادیه اروپا پخش میکند و به مدت سه ماه منتظر جذب نیروی ماهر مورد نظر خود صبر میکند و پس از سه ماه اگر تعداد نیروی مورد نظر خود را دریافت نکرد، یک آگهی استخدام جذب نیروی کاری خارجی اعلام میکند. در این زمان متخصصین ایرانی برای استخدام شانس بالایی دارند و میتوانند در این آگهی ثبت نام کنند. پس از اینکه فرم استخدام پر و ارسال  شد منتظر تایید از طرف کشور هلند باشید.
پس از اینکه به مدت پنج سال در هلند به کار پرداختید میتوانید اقامت دائم هلند را بگیرید. و بدانید که مدرک تحصیلی شما جهت اخذ ویزای کاری هلند اهمیت زیادی دارد و مدرک کارشناسی شانس بیشتری برای استخدام دارد. البته با مدرک کاردانی هم میتوانید اقدام کنید ولی نوع تخصص و مهارت کاری شما نیز باید بررسی شود درصورتی شانس استخدام با مدرک کاردانی پایین تر است. ولی اگر از قبل اقامت تحصیلی در هلند را داشته باشید میتوانید برای گرفتن ویزای کار به جهت ادامه زندگی و اقامت دائم در هلند اقدام کنید.
توجه داشته باشید که هلند کشوری دو زبانه است و 95% مردم این کشور علاوه بر زبان خودشان که هلندی است به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. بنابراین تسلط شما به زبان انگلیسی و هلندی یکی از شروط اقامت دائم هلند است و همچنین مدارک شما نیز برای ارسال و تایید اقامت باید به این دو زبان باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار هلند:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پرینت بانک از گردش مالی حساب شما
 • گواهی از طرف بیمه
 • کپی مدرک تحصیلی
 • دو قطعه عکس مطابق استانداردهای گذرنامه ای
 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • کپی شناسنامه
 • بیمه سفر به میزان حداقل 30000 یورو
 • گواهی اثبات محل اقامت
 • کپی بلیط سفر 
 

شرایط عمومی هر فرد برای اخذ ویزای کاری هلند:

 • تسلط بر زبان انگلیسی
 • دارا بودن حداقل مدرک کاردانی
 • شرط سنی 18 تا 45 ساله
 • مهارت و تخصص و تجربه کاری

هرگونه سوال درباره شرایط اختصاصی اخذ ویزای کاری هلند توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور پاسخ داده میشود.
 

مهاجرت کاری به هلند و راه های اخذ ویزای کاری هلند از مسائلی بود که در این مقاله به شرح و توصیف آن ها پرداختیم، شما میتوانید برای گرفتن مشاوره درمورد شرایط اختصاصی کاری خود، با مشاوران حقوقی موسسه مهاجرتی ملک پور تماس حاصل فرمایید.