اقامت از طریق کار در هلند

اقامت از طریق کار در هلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اقامت از طریق کار در هلند در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

اقامت از طریق کار در هلند

شهروندان کشورهای غیراروپایی برای اقامت در کشور هلند نیاز به اخذ ویزای اقامت دارند. اقامت از طریق کار در هلند یکی از شیوه های اخذ اقامت است. باید بدانید که اجازه ی اقامتی که از طرف کشور هلند دریافت میکنید، اقامت موقت است. اقامت تحصیلی، کاری و راه های دیگر اخذ ویزای تابعیت، در ابتدا موقت هستند که تحت تاثیر شرایطی ممکن است تبدیل به اقامت دائم شوند. 
شاید بپرسید یکی از راحت ترین راه های اخذ اقامت هلند چیست؟ با توجه به اینکه کشور هلند از افراد ماهر خارجی برای پر کردن شکاف های کاری در مشاغل گوناگون خود استقبال میکند، اقامت از طریق کار را میتوانیم جزو راحت ترین راه های اخذ تابعیت هلند محسوب کنیم. گرچه اقامت از طریق کار در هلند میتواند راحت ترین راه مهاجرت به هلند باشد ولی با بررسی دقیق شرایط شما توسط مشاورین حقوقی ما، ممکن است راه های دیگر مهاجرت به هلند برایتان راحت تر باشد.
 

اقامت از طریق کار در هلند


شرایط و ضوابط  کار در هلند

اجازه آزاد کار در منطقه اقتصادی اروپا (EEA)
مهاجران EEA و سوئیس اجازه دارند آزادانه در هلند کار کنند.

مجوز اقامت و استخدام همراه (GVVA)
اتباع خارجی خارج از EEA و سوئیس باید برای یک مجوز اقامت و استخدام مشترک (GVVA) درخواست بدهند.برخی از گروه های اتباع خارجی نیازی به درخواست برای GVVA ندارند. این گروه ها عبارتند از:
اتباع خارجی که قصد دارند در کمتر از سه ماه در هلند کار کنند
کارگران فصلی
دانشجویان
پناهجویان
کارکنان یک شرکت بین المللی که به هلند می روند

شرایط برای اعطای اجازه کار به کارگران خارج از EEA
برای اینکه بتوانید اقامت کاری بگیرید، باید یک دعوت نامه کاری از شخصی که در هلند شرکت ثبت کرده است، دریافت کنید. یک راه دیگر برای اخذ ویزای کار این است که در آگهی های جذب نیروی کاری که توسط این کشور اعلام میشود پذیرفته شوید. این آگهی ابتدا به مدت سه ماه داخل کشور هلند و اتحادیه اروپا اعلام میشود و در صورتی که شکاف های کاری توسط نیروهای اروپایی پر نشود، از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا اقدام به جذب نیرو میکنند که در این صورت شما به عنوان یک ایرانی شانس پذیرفته شدن دارید.

بیمه درمانی مشاغل

زمانی که به عنوان یک کارگر یا کارمند به کشور هلند میروید، بیمه یک اصل مهم است. همانطور که در توضیح سرمایه گذاری در هلند برای شما شرح دادیم، حق بیمه کارگران و کارمندان از مالیات بر درآمد شرکت به طور خودکار کسر میشود، ولی زمانی که به عنوان یک کارگر مستقل از شرکت های خصوصی یا دولتی یا به عنوان یک دانشجو در کنار تحصیل کار میکنید، باید نسبت به حق بیمه کار و درمانی خود اقدام کنید. زیرا عمل نکردن به این مهم یک ریسک بزرگ در کار شماست.

مالیات بر درآمد

پس از مهاجرت به هلند و مشغول شدن در شغل مورد نظر، شما مشمول مالیات بر درآمد میشوید که توسط اداره مالیات از شما گرفته میشود. ولی زمانی که به عنوان یک دانشجو اقامت هلند را داشته باشید و در کنار تحصیل در هلند یا پس از تحصیل به کار بپردازید، پرداخت مالیات بر عهده شماست و حتی اگر بورسیه تحصیلی هم داشته باشید به عنوان درآمد شمرده میشود و مجموع کل مالیات سالانه شما اضافه میشود.
 

اقامت کاری هلند

 

بهترین مشاغل هلند برای کارگران خارجی

اخذ تابعیت هلند از طریق کار در هلند برای بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی را دارند گزینه بسیار مناسبی است. شرایط زندگی و اوضاع اقتصادی و کاری مطلوب در هلند، کارفرمایان و کارمندان و کارگران ماهر خارجی زیادی را برای کار به خود جذب میکند. ویزای کار در هلند بر اساس نیازهای شغلی که در کشور هلند وجود دارند تایید میشود. بیشترین مشاغلی که در هلند مورد نیاز هستند مشاغلی مانند مهندسی، افراد با مهارت های فنی و مهارت های فروش و بازاریابی و مشاغل مورد نیاز در بخش های آموزشی و بهداشتی و مدیریتی.  
اهمیت و مفید بودن اخذ ویزای کاری پایین بودن نرخ بیکاری در هلند است که همین امر نشان دهنده ی بازار کار مناسب و شانس بیشتر برای استخدام شما است. اگر برای گرفتن اقامت کاری در هلند میخواهید اقدام کنید باید بدانید که پیش از آن از شرایط کاری و حقوق و مزایای کاری که قصد ادامه آن را دارید مطلع شوید. در این جا شاید بپرسید راه های پیدا کردن کار در هلند چیست؟ یکی از ساده ترین راه ها اینترنت و موسسات کاریابی در هلند هستند. مشاورین موسسه حقوقی ملک پور نیز در یافتن شغل مناسب با مدرک تحصیلی و مهارت شما، میتوانند به شما مشاوره دهند. یکی از فرصت های شغلی که در کشور هلند وجود دارد تحت عنوان کارهای انعطاف پذیر معرفی میشوند. کار انعطاف پذیر در کشور هلند طرفداران زیادی دارد که بیش از یک سوم کارکنان بر پایه انعطاف پذیری کار می کنند، درواقع آژانس های استخدام موقت در هلند نقش مهمی در هماهنگی و تطبیق عرضه و تقاضا دارند.با اصطلاح مشاغل انعطاف پذیر آشنا شوید:
کار انعطاف پذیر
اصطلاح "کار انعطاف پذیر" یا "flexwerk" در هلند به معنای کاری است که تحت قرارداد کار انعطاف پذیر انجام می شود. در این نوع قرارداد کار، کارمند و کارفرما در مورد کارهای انعطاف پذیر و محل کار، بسته به نیاز کارفرما برای کارکنان، توافق میکنند.
 
نمونه هایی از کارگران انعطاف پذیر:
کارمندان موقت:
کارمندی موقت است که توسط یک سازمان استخدام موقت استخدام می شود و برای انجام کار به شرکت هایی که توسط آن اداره می شوند معرفی می شود.
 
کارگران فصلی:
یک کارگر فصلی کسی است که کارهایی را انجام می دهد که فقط در فصول خاص در دسترس است، مثلا کشاورزی.
 
کارکنان با یک قرارداد ساعت نامشخص:
یک قرارداد کاری بین کارفرما و کارمند که بر اساس آن کارمند می تواند به عنوان یک کار انعطاف پذیر کار کند. درصورتی که هیچ تضمینی برای کار دائمی یا حتی حداقل ساعت کار وجود ندارد.
 
به یاد داشته باشید که بررسی تمامی شرایط تحصیلی و زندگی و کاری و حتی سن شما، برای تصمیم گیری درباره راحت ترین راه و نحوه مهاجرت اهمیت دارد. بنابراین برای مشاوره در مورد چگونگی مهاجرت با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

 
 


اقامت از طریق کار در هلند به عنوان یکی از بهترین راه های اخذ اقامت هلند و پرمتقاضی بودن مهاجرت کاری، امروزه دارای شرایط پیچیده ای است که توسط مشاوران موسسه حقوقی ملک پور به طور مفصل تر برای شما شرح داده میشود.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید