مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند در اختیار شما قرار دهیم.

ثبت شرکت در هلند یکی از راه هایی است که توسط آن میتوانید نسبت به گرفتن اقامت دائم یا موقت اقدام کنید.

دیدگاه اقتصادی در هلند

سرمایه گذاران خارجی با توجه به صنعت و اقتصاد پایدار کشور تصمیم به شروع کسب و کار در هلند میگیرند. قدرت بالای اقتصادی و تجارت بین المللی به همراه زیرساخت های حمل و نقل قوی، کشور هلند را به یکی از قدرت های تجاری اروپا تبدیل کرده است. فعالیت اصلی صنعتی در هلند، صنایع غذایی است. میلیون ها معامله گر خارجی در دهه های گذشته شرکت هایی را در هلند تاسیس کرده اند که به رشد اقتصادی کشور کمک می کند. تقریبا یک سوم سرمایه گذاران خارجی تصمیم گرفتند یک شرکت در بخش خصوصی، عمدتا بخش تولید، تاسیس کنند. با این حال، صنعت ماشین آلات الکتریکی، همچنین محصولات مهندسی، مواد شیمیایی، نفت و ساخت و ساز نیز بسیار توسعه یافته است.
دولت هلند نیز حامی ایجاد کسب و کار و افراد کارآفرین خارجی است و در سال 2019 قوانین ساده تری برای سهیل کار مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق کارآفرینی در هلند و ثبت شرکت وضع کرده است. به همین دلیل و با وجود روابط دوستانه ای که کشور هلند با سایر کشورها دارد، سرمایه گذاران خارجی، علاقه زیادی به سرمایه گذاری در این کشور دارند.
 

طرح یک برنامه ی کاری با بررسی همه جانبه:

نوع کسب و کار و هدف خود از کسب و کار را مشخص کنید، در این مورد میتوانید از موسسات معتبر کاریابی در هلند کمک بگیرید. و در مورد زوایای کاری آن اطلاعات مفیدی کسب کنید. و یک چشم انداز از سرمایه گذاری خارجی را برای خود تعیین کنید و سپس به انتخاب تیم مدیریتی شرکت بپردازید.، سعی کنید از افراد متخصص و زبده در امور مدیریتی و سرمایه گذاری و کارآفرینی در هلند استفاده کنید زیرا تمام آینده ی کاری شما به این انتخاب بستگی دارد. با استخدام یک مشاور حقوقی ثبت شرکت در هلند میتوانید، هزینه های ثبت شرکت و سرمایه ی اولیه مورد نیاز برای به کار گیری نیروهای متخصص هلندی را براورد کنید و سپس حساب بانکی خود و سایر شرکا را بررسی کنید.
 

ثبت شرکت در هلند:

یکی از راه های مهاجرت به هلند ثبت شرکت در هلند است که باید مطابق با شرایط و ضوابط  قانونی و حقوق تجارت بین الملل صورت بگیرد. که برای این کار باید از یک وکیل حقوقی مهاحرت به هلند کمک بگیرید. شما باید از یک طرح تجاری جدید بهره بگیرید، طرحی که نوعی کارآفرینی باشد و قبلا وجود نداشته باشد و برای کشور هلند سود آور باشد. سپس طرح را برای تائید و ثبت به اتاق بازرگانی هلند ارائه دهید. ثبت شرکت در هلند به دو صورت موقت و دائمی( با ثبت نام تجاری در اتاق بازرگانی هلند) است که طبق قوانین جدید که جهت تسهیل کار در هلند وضع شده است، در هر دو صورت، نیازی به حضور و سکونت صاحب شرکت در هلند نیست و میتوانید از کشور خودتان نیز شرکت را کنترل کنید.
 

مراحل ثبت شرکت در هلند:

شخصی که میخواهد شرکت ثبت کند حتما باید مدیر باشد و با یک امضای رسمی به عنوان مدیر شرکت اقدام به ثبت نام کند.
تعیین نوع شرکت: شرکت ها عمدتا به دو دسته NV و BV تقسیم میشوند که شرکت های NV نیاز به سرمایه اولیه ی 45000 یورویی دارند، ولی شرکت های BV الزامی برای سرمایه ندارند.
شخص حقوقی با هویت معتبر در اتاق بازرگانی حاضر و احراز هویت شود.
 اسناد مورد نیاز تهیه و حتما به دوزبان انگلیسی و هلندی، تدوین و ارسال شوند
پیشنهاد نام تجاری برای شرکت و اقدام جهت ثبت آن در اتاق بازرگانی هلند
ثبت شرکت در اداره مالیات و دریافت کد شناسه ی مالیات
بررسی حساب بانکی و براورد هزینه های زندگی و سکونت در هلند
انتخاب محل شرکت برای ارسال آدرس دائمی به اتاق بازرگانی
 

هزینه ثبت شرکت در هلند چقدر است؟

هزینه ی ثبت شرکت در هلند، در سال 2019 حدود 50 یورو است.
براورد هزینه ی تشکیل شرکت برای راه اندازی یک کسب و کار کاملا عملیاتی و کار با متخصصان هلندی دو زبانه و ماهر، چیزی حدود 1500 یورو است.
 

زمانبندی و روش ثبت شرکت در هلند را به این صورت است:

روش های ثبت شرکت در هلند را میتوانید در مدت حدودا دو هفته انجام دهید. تصویب نام تجاری چندین روز زمان میبرد ولی مراحل احراز هویت از طریق اسناد، بیشترین زمان را به خود اختصاص میدهد.
انتخاب و رزرو آنلاین یک شرکت چند ساعت زمان میبرد.
تهیه و تایید اسناد اداری یک روز زمان میبرد.
ثبت شرکت و گرفتن شماره شناسایی مالیات یک روز زمان میبرد.
ثبت در اداره مالیات یک روز زمان میبرد.
بازبینی حساب بانکی و احراز هویت صاحبان کسب و کار، چندین روز زمان میبرد.
انتخاب محل شرکت و براورد آدرس قانونی شرکت چندین روز زمان میبرد.
 

مالیات شرکت ها در هلند:

یکی دیگر از جنبه های تجارت خارجی که در هنگام شروع کسب و کار در هلند باید به آن توجه شود، مربوط به مالیات است.
پس از ثبت شرکت، یک شناسه ی مالیاتی دریافت میکنید که کلیه ی فعالیت های شرکت شما و 20% سود حاصل از درآمد تجارت های خارجی شما مشمول مالیات میشود. در صورت عدم پرداخت برخورد جدی همراه با 25% جریمه ی دیرکرد، از شما گرفته میشود. علاوه بر این یک نوع دیگر مالیات شامل حال شما میشود، تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده که با توجه به نوع محصول و خدمات ارائه شده توسط شرکت شما، محاسبه میشود. نرخ های مالیات بر ارزش افزوده در هلند عبارتند از: نرخ استاندارد 21% ، کاهش 9% و میزان کاهش 0% . نرخ 9 درصد مربوط به کالاهایی مانند: غذاها و نوشیدنی ها، داروها، محصولات چاپ و محصولات و خدمات مربوط به صنعت کشاورزی است.

اگر نیاز به دانستن اطلاعات بیشتری درباره ی ثبت شرکت در هلند دارید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

ثبت شرکت در هلند طبق اصول و قواعد قانونی انجام میشود که لازم است قبل از اقدام به مهاجرت از این طریق، با وکلای حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملک پور مدارک و شرایط خود را بررسی کنید.