ویزای کاری در آمریکا

ویزای کاری در آمریکا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص ویزای کاری در آمریکا در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

شرایط اخذ ویزای کار آمریکا 

شرایط اخذ ویزای کار آمریکا و قوانین مربوط به هر نوع ویزا متفاوت است که در ادامه به شرح متداولترین انواع ویزای کاری آمریکا و شرایط اخذ ویزای کار آمریکا می پردازیم:

ویزای کاری آمریکا


ویزای کار H1 آمریکا

یکی از ویزاهای کاری آمریکا که عمومی ترین نوع آن است، ویزای کاری H1 می باشد. در خصوص شرایط اخذ ویزای کار آمریکا نوع H1 باید اشاره نمود که اگر فرد بخواهد برای این نوع ویزا اقدام نماید باید در حرفه ای خاص تخصص داشته باشد و لزوماً از کارفرمای آمریکایی دعوت نامه داشته باشد و ضمناً کارفرمای آمریکایی باید شرایط مدنظر اداره مهاجرت آمریکا را داشته باشد. علاوه بر این فرد باید مدرک لیسانس تأیید شده ارائه دهد. در این ویزا، متقاضی به عنوان نیروی کار وارد آمریکا می شود و فرد مهاجر با آرامش خاطر نسبت به اینکه در بدو ورود وضعیت کار وی مشخص است، مهاجرت می نماید.
فرد متقاضی باید از سمت شرکت یا مؤسسه ای که تقاضای نیروی کار داشته است، انتخاب شود. کار فرما موظف است ابتدا در کل آمریکا و سپس در اروپا اطلاعیه ای مبنی بر نیاز به نیروی کار منتشر کند و در صورتی که کارمند مورد نیاز خود را نیابد، مجاز است نسبت به پذیرش نیروی کار مهاجر اقدام نماید.
البته افرادی که مدرک لیسانس ندارند و تمایل زیادی دارند برای ویزای کار H1 آمریکا اقدام نمایند، نگران نباشند، با داشتن سابقه کار در رشته ای خاص می توانند برای ویزای کار  H1 آمریکا اقدام نمایند. فقط باید بتوانند این سابقه و تجربه کاری خود را اثبات نمایند. مدت زمان صدور ویزای کار  H1 آمریکا یکساله می باشد و نکته مثبت و قابل توجه این است که همراه (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) می تواند در همان ابتدا با شخص اصلی مهاجرت کنند. درصورتی که کارفرمای آمریکایی واجد شرایط لازم اداره مهاجرت باشد می تواند برای متقاضی درخواست گرین کارت آمریکا دهد و از این طریق شخص به اقامت آمریکا دست پیدا کند.
شما عزیزان در خصوص شرایط اخذ ویزای کار آمریکا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE و شعبه مرکزی آن در به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط اخذ ویزای کار آمریکا و شرایط اخذ اقامت آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا مشاوره حقوقی رایگان دریافت نمایید.

ویزای کار H-1B آمریکا

این ویزا مشابه ویزای H1 می باشد با این تفاوت که این نوع ویزا ۳ ساله است و بعد از ۳ سال قابل تمدید است. کارفرما در این مدت می تواند برای کارمند خود در خواست گرین کارت بدهد. اما اگر در ۳ سال دوم اقامت درخواست گرین کارت نداشته باشد، فرد باید خاک آمریکا را ترک نماید و دوباره درخواست ویزای کار نماید. این نوع ویزای کاری مخصوص افرادی با مدرک کارشناسی و متخصص در یک زمینه خاص می باشد. برای مثال مناسب معلمین، داروسازان، مهندسین و دانشمندان می باشد. محدودیت این ویزا صدور فقط ۶۵۰۰۰ ویزا در سال می باشد. همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال دارنده این نوع ویزا می توانند همزمان با شخص متقاضی با دریافت ویزای H-4 او را همراهی نمایند اما اجازه کار نخواهند داشت.

ویزای کار H-1B1 آمریکا

این ویزا مخصوص مهاجران شیلی و سنگاپور می باشد و مربوط به تواقفی است که بین کشور آمریکا و این دو کشور در سال ۲۰۰۳ امضا شد و طی توافقات تجارت آزاد، سالیانه ۶۸۰۰ ویزا مخصوص شهروندان این دو کشور صادر می شود که جایگزین بسیار خوبی برای ویزای H-1B1  می باشد.

ویزای کار Eb3 آمریکا

این نوع ویزا برای افراد غیرمتخصص است و برای مشاغلی است که زیر مجموعه فنی و حرفه ای محسوب می شوند. مشاغلی که کشور آمریکا به آنها نیازمند است، حرفه هایی که زیرمجموعه اسکیل ورکر می باشند.

ویزای کار  J1 آمریکا

در خصوص شرایط اخذ ویزای کار آمریکا و انواع ویزای کار آمریکا می توان بیان نمود که نوع دیگر ویزای کاری آمریکا که در بالا اشاره شد ویزای کار J1 آمریکا است. ویزای کار J1 آمریکا ویزای تبادل نیروی کاری برای اشتغال در زمینه های آموزش وپرورش، تحقیق یا تدریس است. ویزای کار J1 آمریکا از طریق تبادل فرهنگی قصد ایجاد تفاهم بین المللی دارد. متقاضیان حائز شرایط که قصد اخذ ویزای J1 را دارند ملزم به اتمام دوره هایی هستند که از طرف کارفرما به آنها ابلاغ می شود. این کارفرما می تواند شخص یا نهاد دولتی (دانشگاه) یا شرکت باشد. ضمن اینکه جزئی از شرایط اخذ ویزای کار آمریکا نوع  J1 به این صورت است که این ویزا  قابل تبدیل به انواع دیگر ویزا نیست اما قابل تمدید به مدت ۷ سال می باشد. شخص دارنده ویزای کار J1 آمریکا بعد از اتمام زمان ویزا ملزم به ترک خاک آمریکا به مدت دو سال می باشد. این ویزای کاری قابل تمدید به انواع دیگر نیست متقاضی درصورت تمایل می تواند بعد از گذشت دو سال مجدداً درخواست ویزا دهد.

ویزای کار P آمریکا

این ویزا بلند مدت نبوده و غیر مهاجرتی است. با مدت اعتبار ۱سال که ویژه هنرمندان و ورزشکاران می باشد و انواع متفاوتی دارد:

ویزای کار P1 آمریکا

برای ورزشکاران معروف که در سطح جهانی شناخته شده می باشند.

ویزای کار P2 آمریکا

این ویزا به طور ویژه برای هنرمندان صادر می شود.

ویزای کار P3 آمریکا

مخصوص مربیان رشته های هنری و ورزشی صادر می شود.

ویزای کار P4 آمریکا

این ویزا برای خانواده گروه های بالا صادر می شود.
اخذ ویزای P آمریکا برای ورزشکاران و گروه های هنری

ویزای کار E1 آمریکا

در واقع ویزای کار E1 آمریکا یک نوع ویزای تجاری می باشد که از طریق صادرات و واردات جهت گسترش تجارت و تبادل کالا بین کشورها ارائه شده است. در ویزای کار E1، پزشک ، مهندس  یا هر نیروی کار دیگر نمی تواند به عنوان شخص اقدام کند و حتما باید از طریق یک شرکت معتبر اقدام نمایند. ویزای کاری E1 آمریکا شرایط مناسبی برای افراد ایجاد می کند زیرا نیاز به سرمایه اولیه مشخص ندارد البته فرد باید در شرکت تجاری خود به طور مداوم سرمایه گذاری کند. مدت این ویزا حدود ۲ تا ۵ سال می باشد.

ویزای کار E2 آمریکا

در مورد ویزای کار E2  آمریکا و شرایط اخذ ویزای کار آمریکا باید گفت که این ویزا یک نوع سرمایه گذاری در خاک آمریکا است که متقاضی از طریق یک Business Plan (برنامه تجاری) اقدام به اخذ ویزا می کند. برای این سرمایه گذاری حداقل مبلغ مورد نیاز ۸۰۰۰۰ دلار آمریکا می باشد و این مبلغ تا ۲۰۰۰۰۰  دلار می تواند افزایش یابد. مبلغ سرمایه گذاری در ویزای کارE2  آمریکا بسیار حائز اهمیت است و درصورتی که این مبلغ کافی نباشد امکان رد شدن ویزای کار E2 آمریکا بسیار زیاد است. در ویزای E2  همراه می تواند با متقاضی در همان ابتدا اقدام نمایند و اجازه تحصیل نیز دارد. زمینه سرمایه گذاری چندان اهمیت ندارد. متقاضی باید برای نشان دادن صحت قصد خود باید ۳ یا ۴ نفر را به کار گماشته و بیمه نماید. افرادی که برای ویزای کار E2 آمریکا اقدام می کنند فقط می توانند کارفرما یا نیروی کار شرکت خود باشند. منظور این است که نمی توانند در شرکت یا ارگان دولتی دیگری استخدام شوند. ویزای E2 همچنین به همراه اجازه کار نمی دهد. ایرادی که می توان از ویزای کار E2 آمریکا گرفت این است که متقاضی در همان ابتدا باید کل مبلغ را به حساب یکی از بانک های ایالات متحده آمریکا واریز نماید و در صورت گرفتن ویزا این مبلغ به حساب شخص برمی گردد. 

ویزای کار E3 آمریکا

این ویزا شامل حال ایرانیان و اتباع افغانی نمی شود و فقط مختص شهروندان استرالیایی است. برای اخذ ویزای کار E3  آمریکا داشتن مدرک لیسانس یا معادل آن الزامیست.
ویزای کار EB1 آمریکا: مربوط به دارندگان مدارک تحصیلی پیشرفته (کارشناسی ارشد  و دکتری) و متخصصان با توانایی خاص (استثنائی) می باشد که اطلاعات تکمیلی در باب این ویزا در مقاله ذیل آورده شده است.

ویزای کار H1C1 آمریکا

این ویزا برای پرستاران حرفه ای است که مدت ویزا ۳ سال است و غیر قابل تمدید می باشد.

ویزای کار H2A آمریکا

این نوع ویزا برای اشخاصی است که تمایل دارند به صورت موقت در آمریکا کشاورزی کنند کشورهایی همچون : ترکیه، آرژانتین، برزیل و اندونزی، استرالیا و مکزیک از کشورهای واجد شرایط هستند .این ویزا ۱ ساله است و امکان صادر شدن برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال را دارد.

ویزای کار H2B آمریکا

این نوع ویزا برای افرادی که کارشان غیر از کشاورزی می باشد صادر می شود و همچنین به صورت فصلی می باشد، مانند کار کردن در پیست اسکی. این ویزا ۱ ساله و تا ۲ بار قابل تمدید است. شخص متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست ویزا بدهد.

ویزای کار H3 آمریکا

این ویزا برای متقاضیانی است که می خواهند به صورت کار آموزی در رشته هایی که در کشور خود دسترسی ندارند شرکت کنند. هچنین این ویزا ۲ ساله است ؤو برای رشته هایی مانند پزشکی و یا رشته های تخصصی است. شخص متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست ویزا بدهد.

ویزای کار o1 آمریکا

این ویزا برای اشخاصی است که تخصص هنری، تجارتی و ورزشی دارند. این ویزا غیر مهاجرتی و موقت ۳ ساله می باشد. برای درخواست این ویزا باید شخص اثبات کند که در رشته کاری خود بسیار ماهر است و توانسته جوایزی را نیز کسب کند. نیاز به پیشنهاد کاری از سمت یک فرد آمریکایی نیز دارد . محدودیت سنی ندارد . شخص متقاضی میتواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست ویزا بدهد.

ویزای کار I آمریکا

این ویزا مربوط به کارمندان رسانه، فیلم سازان، گزارشگران و روزنامه نگاران است و جهت اخذ این ویزا باید یک پیشنهاد شغل از کارفرمای آمریکایی داشته باشند.

ویزای کار L1A آمریکا

این نوع ویزا ویژه مسئولان و مدیران است و بین ۳ تا ۷ سال نیز اعتبار دارد.

ویزای کار R1 آمریکا

این ویزا به مبلغان دین اجازه می دهد به مدت ۵ سال در آمریکا اقامت داشته باشند. بعد از ۵ سال نیز می توانند برای گرین کارت اقدام نمایند.

ویزای کار L آمریکا

برای کار در شعبه، زیرمجموعه یا واحد اصلی کار فعلی در سطح مدیریتی، یا در رده ای که نیازمند دانشی خاص است. متقاضیان می باید در طی سه سال کاری اخیر، به طور پیوسته یک سال را در همان شغل در کشور مبدأ کار کرده باشند.

ویزای کار Q-1 آمریکا

مختص شرکت کنندگان در یک برنامه مبادلاتی فرهنگی بین المللی می باشد که برای آموزش کاربردی و اشاعه تاریخ، فرهنگ وسنت های کشور خود از طریق یک برنامه فرهنگی مبادلاتی بین المللی وارد کشور می شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آمریکا 

  • پرداخت هزینه درخواست ویزا
  • تکمیل فرم درخواست الکترونیکی ویزای غیر مهاجرتیDS-160
  • تعیین قرار ملاقات سفارت.
در این مرحله مدارک زیر مورد نیاز می باشد:
  • گذرنامه
  • شماره رسید پرداخت هزینه ویزا
  • شماره بارکد ده رقمی از صفحه تایید DS-160

مدارک ویزای کاری آمریکا

 
در تاریخ و زمان مصاحبه ویزای خود به سفارت یا کنسولگری آمریکا مراجعه کنید. شما باید یک کپی از نامه قرار ملاقات خود، صفحه تأییدیه DS-160، یک عکس جدید، گذرنامه فعلی و گذرنامه های قدیمی خود را به همراه داشته باشید.
در صورت نداشتن هر کدام از این مدارک، متقاضی را در سفارت نمی پذیرند.

شرایط اخذ ویزای کار آمریکا و مشاغل مورد نیاز

شرایط اخذ ویزای کار آمریکا برای برخی مشاغل به نسبت ساده تر می باشد. مدیریت، امور تجاری، مهندسی، متخصصان رایانه و نرم‌افزار جز بهترین حوزه های کاری در آمریکا هستند و مشاغل زیر جز بهترین مشاغل در آمریکا می باشند که دارای بازار کار بسیار خوب می باشند:
داده پرداز، مهندس توسعه نرم‌افزار، مدیر بازاریابی، کار درمان، مدیر منابع انسانی، مهندس الکترونیک، مدیر راهبردی، طراح و توسعه‌دهنده موبایل، مدیر تولید، مهندس تولید، مدیر اجرایی، مدیر امور مالی، مدیر امور بحران، مدیر توسعه کسب و کار، مهندس کنترل پروژه و برنامه‌ریز، مهندس امنیت و قابلیت نرم‌افزار، مهندس مکانیک، مدیر علوم تجزیه و تحلیل، مدیر مالی و مدیر نوآوری و خلاقیت، مهندس نرم‌افزار، مهندس سخت‌افزار، کارگزار سازمانی، مدیر و ناظر کیفی، دستیار پزشک، مدیر پایگاه داده، طراح وب، مدیر پرستاری، مدیر امور مشتریان، معمار، مهندس فرآیند، مهندس قابلیت اطمینان، مهندس داده، مدیر عامل، پاتولوژیست گفتار درمان، مدیر ارتباطات، مدیر حسابرسی، تحلیلگره داده، تحلیلگر سیستم، مدیر املاک و مستغلات، مدیر حسابرسی استراتژیک، مدیر توسعه کسب و کار، تحلیلگر توسعه کسب و کار، تحلیل گر اقتصادی، مدیر حسابرسی، طراح وب برای مشتریان شرکت‌ها، دستیار اجرایی، مشاور امور مدیریتی، مدیر پروژه، پرستار و سرپرست منابع انسانی نیز بازار کار بسیار خوبی دارند.

برخی از موسسات کاریابی در آمریکا

موسسات کاریابی آمریکا


• APPLEONE
• Robert half finance and accounting
• accountemp
• workebrige associate
• jobspring partner
• national event staffing
• zarzarmodeling
• micro soft
• BALABUSTA

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا با موسسه مشاوره MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به آمریکا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید