اقامت در آمریکا از طریق ازدواج

اقامت در آمریکا از طریق ازدواج

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اقامت در آمریکا از طریق ازدواج در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج چگونه است؟ اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج و نامزدی، مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج، اخذ ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا، ازدواج همجنس گرایان در آمریکا از چه طریقی ممکن است؟ امروزه افراد بسیار زیادی هستند که قصد زندگی مشترک با افرادی در کشورهای دیگر دارند. راه های زیادی برای مهاجرت وجود دارد یکی از این روش ها ازدواج با تبعه خارجی است. در اکثر کشورهای جهان به زن یا مردی که با تبعه کشور دیگری ازدواج کند تابعیت یا اقامت اعطا می شود. در این مقاله میخواهیم بدانیم که نحوه اخذ ویزای آمریکا از راه ازدواج چگونه است وچگونه می توان برای تابعیت یا اقامت آمریکا از راه ازدواج اقدام نمود. موسسه مشاوره ای MIE با بهره گیری از مشاورین و وکلای باتجربه آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون ویزای نامزدی و ازدواج آمریکا می باشد. مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج چه قوانینی دارد؟ آیا علاقه به مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج دارید؟ آیا اطلاعات لازم درباره مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را دارید؟

ازدواج در آمریکا


 • راه های اخذ اقامت و مهاجرت در امریکا از طریق ازدواج چیست؟
 • مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج  چگونه است؟
 • شرایط اخذ ویزای نامزدی وازدواج آمریکا چیست؟
 • شرایط خاص هرکدام از ویزاهای نامزدی و ازدواج آمریکا چیست؟
 • چه افرادی میتوانند برای ویزای ازدواج ونامزدی آمریکا درخواست دهند؟
 • مدت زمان اخذ هرکدام از ویزاهای ازدواج ونامزدی چقدر است؟
 • آیا ازدواج باشهروند امریکایی موجب اخذ اقامت(گرین کارت) میشود؟
افراد زیادی وجود دارند که مشتاق به ازدواج با تبعه های آمریکایی هستند کسانی که می خواهند با یک تبعه آمریکایی ازدواج کنند باید به نکاتی توجه داشته باشند که در ذیل مورد بررسی قرار می گیرند.
 • وضعیت حقوقی: در این مرحله وضعیت حقوقی شخصی که با همسرش به ایالت متحده آمریکا می آیند بررسی می شود. مدت زمان پروسه گرفتن ویزای مهاجرت  بعداز ازدواج با شهروند امریکا کوتاه است به طور نمونه حدود 8 تا 12 ماه طول می کشد.
برای ازدواج با یک شهروند آمریکایی چندین گزینه وجود دارد:
 • افرادی که قصد اخذ اقامت و یا تابعیت در آمریکا را دارند می توانند از طریق ویزاهایk1 و ویزایk3 اقدام نمایند.
 • فرد باکسی که اقامت دائم آمریکا را دارد ازدواج کند. ویزای همسر او در دسته F2A قرارمی گیرد که بسیار محدود است و سالیانه صادر می شود.
به طور کلی اخذ ویزای نامزدی آمریکا 6 ماه تا  9ماه و ویزای ازدواج 1سال طول می کشد. چنانچه فرد آمریکایی برای ویزای  H1 یا ویزای L1 و یا ویزای F1 اقدام کند همسرش نیز می تواند بلافاصله با ویزای همراه از جمله ویزای H4، ویزایL2  یا ویزای F2 اقدام کند.
با این حال باید در نظر داشت که این ویزای غیرمهاجرتی برای زمان محدودی صادر می شوند مگر اینکه دارنده ویزای اولیه برای گرفتن گرین کارت اقدام نماید.
دومین نکته ای که مورد توجه قرار می گیرد این که برخی از اسناد و مدارک مثل کارت امنیت اجتماعی، گواهینامه رانندگی مدرکی که نشان دهنده درامد شهروند آمریکایی است و دوره مالیات او مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه فرد برای گرفتن ویزایK1  خود را مجرد نشان دهد درصورتی که متاهل است، این کار غیرقانونی است و ممکن است حتی بعد از 10تا20 سوال دستگیر شود. چنانچه فرد شهروند ایالت متحده آمریکا نیز باشد شهروندی وی باطل خواهد شد. نکته ای که قابل توجه است این است که شخصی که از طریق گرین کارت برای نامزدی می تواند حتی پس از ازدواج از تصمیم خود صرف نظر نماید که در این صورت تمامی آثار اقامتی طرف مقابل از بین خواهد رفت و شخص آمریکایی می تواند تنهایی بدون اینکه همسر او در آمریکا باشد در خواست طلاق نماید برخلاف کشورهای دیگر در کشور امریکا در خواست طلاق نیازمند دلیل محکمی نیست. گرفتن ویزای ازدواج  با فرد آمریکایی که قبلا ازدوا ج کرده و حالا مطلقه است  بسیار دشوارتر از کسی است که تا حالا ازدواج نکرده است.
همچنین باید عکس و مدارکی  از ازدواج قبلی شخص امریکایی برای اثبات واقعی بودن ازدواج قبلی وجود داشته باشد. ایالت متحده آمریکا  قانون چند همسری را که در برخی از کشورها  برای افرادی با دین خاص وجود دارد را نپذیرفته است بنابراین فرد مجاز به ازدواج با بیش از  یک نفر نیست  و فقط برای یک نفر می تواند درخواست گرین کارت نماید. اگر ازدواج فقط برای گرفتن گرین کارت باشد تقلب محسوب می شود و دارای مجازات تا 250 هزار دلار جریمه و تا 5 سال حبس می باشد. برای اینکه گرین کارت تایید شود باید ارتباط مدوام با همسر اثبات شود مانند ارسال کارت پستال، واریز پول و…. ازدواج های نامناسب بین 2 همسر از نظر تحصیلات، وضعیت مالی، وضعیت فیزیکی، زبان، سن، نژاد، مذهب ممکن است برای گرفتن گرین کارت مشکل ایجاد نماید.
مجلس نمایندگان آمریکا با هدف کوتاه کردن فاصله میان زن و شوهر، قوانین مهاجرتی آمریکا را طوری طراحی کرده اند که همسران شهروندان آمریکایی بتوانند در آمریکا زندگی کنند. در این قوانین ویزا K برای همسران طراحی شده است. از شاخصه های اصلی این نوع ویزا آمریکا تبدیل شدن آن به اقامت دائم است.
شما می توانید با این نوع ویزا زندگی در آمریکا را آغاز کنید و گرین کارت دریافت کنید. اما اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا به متقاضیان هشدار می دهد که سالانه بیش از هزاران نفر در فرودگاه های آمریکا از ورود به خاک ایالات متحده منع می شوند چون مراحل قانونی اخذ اقامت را نپیمودند. بنابراین، از شما خواهشمندیم در امر مهاجرت از تصمیمات شتاب زده بپرهیزید و با وکلای برجستۀ حقوق بین الملل مشاوره دریافت کنید، برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج آشنایی با راه قانونی آن و مراحل این روش بهترین گزینه برای اقدام است.

پنج گام برای گرفتن ویزای ازدواج

متقاضیان برای دریافت این ویزا و مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج باید موارد زیر را اجرا نمایند:
 1. پرکردن فرم درخواست ویزا و گرین کارت توسط شهروند آمریکایی
 2. دریافت نامه تاییدیه ویزا توسط شهروند آمریکایی و فرستادن کیس به سفارت آمریکا (احتمالا ترکیه یا امارات برای ایرانیان)
 3. تهیه مدارک مورد نیاز توسط نامزد
 4. تعیین وقت سفارت و ارایه مدارک
 5. گرفتن ویزا و دریافت مدارک مهرشده توسط سفارت برای ورود به آمریکا

پنج نکته مهم درباره ویزای نامزدی  (K)

پنج نکته برای اخذ ویزای نامزدی وجود دارد که متقاضی ملزم به رعایت آن هستند:
 1.  اگر فرم I-130 تایید شد، همسر باید برای گرین کارت اقدام کند و نیازی به ویزا ازدواج دیگر نیست.
 2.  همسر نیازی به پرکردن فرم تمکن مالی ندارد اما ارایه آن به سفارت توصیه می شود.
 3.  همسر و فرزنش می توانند بیش از یکبار به آمریکا رفت و آمد کنند.
 4.  امکان گرفتن این ویزا وجود ندارد اگر زوجین طلاق بگیرند یا یکی از آن ها فوت شود.
 5.  چک آپ پزشکی برای گرفتن این ویزا الزامی است.

ازدواج همجنس گراها

ازدواج همجنسگراها در بعضی از ایالات متحده امریکا قانونی است. قانون فدرال ازدواج همجنس گرایان را به رسمیت نمی شناسد بنابراین ازدواج همجنس گرایان و درخواست گرین کارت آنها در امریکا غیر ممکن است.

ازدواج یکی از راه های اخذ تابعیت و اقامت در آمریکا است که با توجه به شرایط ویزاهای متفاوتی صادر می شود که به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود ویزای ازدواج و ویزای نامزدی که هرکدام انواع و شرایط متفاوتی دارند. شرط اصلی در گرفتن ویزای ازدواج این است که یک طرف یا گرین کارت آمریکا را دارا باشد و یا تبعه ایالت متحده آمریکا باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مشاوره ای MIE مراجعه فرمایند. موسسه مشاوره ای MIE با همکاری و استفاده از مشاوران مجرب برای دادن اطلاعات بیشتر در زمینه ازدواج درآمریکا آماده خدمت رسانی به شما همراهان عزیز می باشند
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید