تابعیت آمریکا از طریق تولد

تابعیت آمریکا از طریق تولد

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص تابعیت آمریکا از طریق تولد در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

تولد در آمریکا

پاسخ به سوال هایی که در موضوع تولد در آمریکا و اخذ تابعیت امریکا از طریق یکی از قوانین خاک یا خون مطرح میشود با توجه به آخرین اخبار دولتی ایالات متحده و بر اساس قانون اساسی کشور امریکا و راهنمای وزارت امور خارجه ی این کشور پاسخ داده خواهند شد.

تولد در آمریکا


  • اینکه اخذ تابعیت امریکا از طریق قانون خاک صورت می پذیرد یا از طریق خون؟
  • آیا با تولد یک فرزند می توان تابعیت امریکا را اخذ نمود یا خیر ؟
  • آیا حد و مرزهای جغرافیایی نقشی در ارائه تابعیت امریکا از قانون خاک یا خون را بازی می کنند؟
کشور امریکا از قانون خاک تبعیت می کند. در زیر مجموعه حقوق خصوصی نظام خاک در کشور امریکا حکم فرماست، اما با توجه به تعاریف زیاد و پیچیدگی هایی که در سیستم اخذ اقامت و تابعیت در امریکا وجود دارد.
مواد و تبصره هایی وجود دارد که یک شخصی اگر بخواهد از قانون خاک استفاده کند تا اخذ تابعیت در امریکا داشته باشد. جهت اخذ اقامت در امریکا ذکر این نکته ضروری است که مراحل اقامت از کوتاه مدت به دائم باید طی شود. در نهایت با تکمیل یکی از فرم های مربوط به تابعیت به اخذ تابعیت برسد.
نظام حقوقی اخذ تابعیت از طریق خاک که در امریکا حاکم هست، زیر شاخه های متفاوتی دارد. برای مثال اگر یک فرزندی در امریکا به دنیا بیاید سوال اینجاست چند سال باید در خاک این کشور زندگی بکند تا به خانواده ی او تابعیت داده شود اینکه چه فرمهایی نیاز هست پر شود برای پدر و مادری که فرزندشان در خاک امریکا به دنیا امده است.
یک نکته بسیار مهم در موضوع اخذ تابعیت در امریکا از طریق خاک این هست، منظور از خاک امریکا فقط اراضی این کشور نیست، سفارت امریکا در هر کشوری خاک آن کشور به حساب می آید، خطوط هوایی امریکا در هر کشوری خاک آن کشور به حساب می آید، کشتی امریکایی در هر دریایی جزو خاک امریکا به حساب می آید. بنابراین تولد در قلمروهای تحت سلطه امریکا که پیش از این ذکر شد موجب می شود آن فرزند به صورت اتوماتیک شناسنامه امریکایی اخذ نموده و در ادامه به تابعیت امریکایی برسد، پدر و مادر نیز طی یک فرایند به اخذ تابعیت امریکایی خواهند رسید.
موضوع محل تولد یک فرزند که در قلمرو خاک امریکاست اما از والدین مهاجر هست یک موضوع کاملاً قابل بحث و بررسی است.
در این راستا طبق اماری که دولت امریکا دارد ۷٫۵ درصد از تولدهایی که در خاک امریکا صورت می پذیرد، مربوط به مهاجرینی است که وارد امریکا شده اند.
طبق همین امار ۴٫۵ میلیون فرزند متولد شده در امریکا که تابعیت امریکا را دریافت کرده اند در حقیقت برگرفته از همان قانون خاک در امریکا و این اثر بوده است.
این قانون که اگر یک فرزند در قلمرو امریکا به دنیا بیاید می تواند اخذ تابعیت امریکا را از نظر قانون خاک در امریکا به دست بیاورد طی ماده ای از قانون اساسی امریکاست که در ۹ جولای ۱۸۶۸ تصویب شده است. در اینجا قصد داریم گروهی از افرادی که با تولد در امریکا می توانند از قانون اخذ تابعیت امریکا از طریق خاک به تابعیت امریکا برسند را به شما معرفی کنیم.
  • افرادی که در خاک امریکا یا یکی از قلمروهای خاک امریکا متولد می شوند.
  • افرادی که از قبایل مختلف مانند اسکیموها در جزایر مختلف در قلمروهای امریکایی متولد می شوند.
  • افرادی که والدین ناشناخته دارند. در امریکا فرزند زیر سن ۵ سال می تواند از قانون خاک برای استفاده کند. البته بین ۵ تا ۲۱ سال هم قواعدی وجود داد که قابل بررسی است.
قوانین خاصی هم برای فرزندان و کودکانی که در بعضی از مناطق یا قلمروهای خاص متولد شدند وجود دارد برای مثال آنهایی که در پاناما، یا جزایر ویرجین، جزایر گوام ، یا جزایر مارینای شمالی بعد از تاریخ ۱۳ ژانویه سال ۱۹۴۱ متولد شدند ممکن است اخذ اقامت تابعیت امریکا از طریق خاک داشته باشند.
اگر زوجی خارجی وارد خطوط هوایی و یا آبی امریکا شوند و تولد فرزندی داشته باشند به عنوان توریست وارد شدند و فرزندی به دنیا اوردند ، فرزند آنها به عنوان سیتیزنشیپ امریکا در نظر گرفته خواهد شد.
از جمله نکات روش اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند در آمریکا این است که فرزندان مهاجرانی که از کشورهای پیرو نظام خون به آمریکا مهاجرت کرده اند، از دو تابعیت همزمان برخوردار می شوند و ضمن حفظ تابعیتی که از والدینشان به آنان تحمیل می شود، از تابعیت آمریکا نیز برخوردار خواهند شد. این مسئله، با قاعده وحدت پذیری تابعیت مغایر است و مشکل تابعیت مضاعف را در پی خواهد داشت.
این نکته هنگامی مسائل را پیچیده تر می کند که به یاد داشته باشیم که در نظام تابعیت خاک، تولد طفل در کشتی، هواپیما و حتی سفارت خانه های دارای پرچم آمریکا نیز در حکم تولد در خاک آمریکاست.
در این جا لازم به یادآوری است که بر خلاف باور برخی از مردم، اعطای تابعیت به طفل متولد در آمریکا، به معنای تضمین تابعیت برای والدین این طفل نیست. دریافت تابعیت به پیروی از تابعیت فرزند، مستلزم طی فرایندی طولانی و وقت گیر است که تا ۱۴ سالگی طفل طول می کشد و در پایان، به والدین او تنها اجازه اقامت در آمریکا اعطا می شود که به معنای اعطای تابعیت نیست.
اگر شما عزیزان می خواهید که مهاجرت به آمریکا از طریق تولد فرزند و اخذ ویزای تولد در آمریکا داشته باشید و برای این کار می خواهید ویزای اخذ تابعیت از طریق تولد در آمریکا و اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند را داشته باشید همواره می توانید  با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE  اتریش و یا دفتر مرکزی این موسسه در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران تماس حاصل نموده و در خصوص ویزای اخذ تابعیت از طریق تولد در آمریکا به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید
در خصوص ویزای اخذ تابعیت از طریق تولد در آمریکا شایان ذکر است که اقامت، مفهومی جدا از تابعیت است زیرا اقامت تنها اجازه سکونت در خاک یک کشور است اما تابعیت، رابطه ای حقوقی، سیاسی و معنوی میان یک فرد و یک کشور است که حتی به حضور شخص در خاک آن کشور محدود نمی شود.
 

افراد زیادی در پی کسب اطلاعات در ویزای اخذ تابعیت از طریق تولد در آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق تولد فرزند می باشند و همواره می خواهند که با کسب آگاهی دقیق در خصوص اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند برای اخذ ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق تولد فرزند و در نهایت اخذ اقامت و تابعیت آمریکا از طریق تولد فرزند را داشته باشند . بنابراین برای آگاهی از شرایط ویزای اخذ تابعیت از طریق تولد در آمریکا و همچنین اخذ گرین کارت آمریکا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین متخصص و حقوقدانان برجسته در خصوص راه ها و قوانین  ویزای اخذ تابعیت از طریق تولد در آمریکا مشاوره رایگان دریافت نمایید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید