سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص سرمایه گذاری در انگلستان در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان ، چگونگی و انواع روش های آن و به طور کلی اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان در این نوشتار مورد بحث و بررسی دقیق قرار می گیرد. مهم ترین و اساسی ترین نکات پیرامون ویزای سرمایه گذاری انگلستان به صورت مدون، ساده و مفید خدمت شما سروران گرامی ارائه می شود. در این مقاله سعی شده است هر آنچه که جهت اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلیس احتیاج دارید به شما منتقل نماید. در صورت وجود هر گونه سئوال و ابهامی در رابطه با انواع سرمایه گذاری و یا درخواست راهنمایی بیشتر دراین زمینه می توانید با با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و به صورت رایگان و تلفنی پیرامون مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری در انگلستان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.
اگر میخواهید از بهترین انواع سرمایه گذاری در انگلستان آگاهی یابید با ما در مؤسسه حقوقی ملک پور همراه باشید.
 کشور انگلستان با ۲۴۴۰۴۶ کیلومتر مربع (هفتاد وچهارمین کشور جهان از نظر وسعت) در نیمکره شمالی در غرب قاره اروپا، شرق اقیانوس اطلس شمالی، مجاورت دریای مانش از سمت جنوب، مجاورت دریای شمال از شرق و دریای ایرلند در مغرب واقع شده است. پایتخت انگلستان لندن و زبان رسمی انگلستان، انگلیسی می باشد. واحد پول انگلستان پوند و دین اکثر مردم انگلستان، مسیحی می باشد. جمعیت این کشور بیشتر از ۶۰ میلیون نفر می باشد. انگلستان یکی از اقتصادهای بزرگ دنیا و از کشورهای قابل بحث در زمینه کسب و کار و تجارت بین الملل می باشد. انگلستان یکی از بزرگترین مراکز مالی اروپا و دنیا می باشد و بسیاری از بانک های بزرگ دنیا در انگلستان قرار دارند. طبق آمار تعداد افراد ثروتمند ساکن لندن بیشتر از شهرهای دیگر، در دنیاست. طی سال های گذشته دولت انگلستان قوانین زیادی برای جذب بیشتر سرمایه داران و کارآفرینان تصویب و اجرا نموده است. در نتیجه فرصتی عالی برای علاقمندان به راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان وجود دارد که با کار و سرمایه گذاری در انگلستان می توانند اقامت دائم خود و خانواده خود را اخذ نمایند.


سرمایه گذاری در انگلستان و استانداردهای سرمایه گذاری

جهت اقدام به سرمایه گذاری خارجی در کشوری دیگر به منظور اخذ اقامت، ابتدای امر باید به امنیت سرمایه گذاری در آن کشور توجه نمود.
خوشبختانه انگلستان از این منظر جای هیچ گونه نگرانی برای سرمایه گذار خارجی ایجاد نمی کند چرا که نظام قضایی انگلستان بسیار قوی بوده و بر پایه عدالت حکم می نماید و بر تمام نهادهای دیگر احاطه کامل دارد. بنابراین اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان از لحاظ از دست دادن اموال ریسکی نداشته و امنیت سرمایه گذاری در انگلستان کاملاً تأیید شده است و نظام قضایی انگلستان تبعیضی میان تبعه انگلیس و افراد خارجی قائل نمی شود. در این رابطه می توان وضعیت انگلستان در خصوص مصادره اموال در ۴ سال گذشته را مورد نظر قرار داد.
(expropriation risk) به معنای خطر مصادره اموال، سوءاستفاده و نقض قرار داد توسط دولت، تغییر منفی احتمالی نگرش نسبت به سرمایه گذاران خارجی و همچنین خطرات مربوط به عملکرد سیستم قضایی را نشان می دهد. کشورها در این زمینه به هفت دسته تقسیم می شوند: ۱ کم خطرترین و ۷ پر خطر ترین.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کارآفرینی

بریتانیا دارای یک برنامه رسمی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای افراد ثروتمند با ارزش بالای دارایی خالص است که به توسعه و اقتصاد کشور کمک نماید. بنابراین کشور انگلستان در جهت جذب نیروی مهاجر، اقدام به تصویب قوانین سرمایه گذاری نموده است. در آوریل ۲۰۱۱، دولت انگلیس اعلام کرد که با دادن انگیزه های بیشتر و کاهش محدودیت ها، شرایط مطلوبی را برای سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینان فراهم می آورد.
ویزای سرمایه گذاری انگلستان به سه دسته تقسیم می گردد که در ادامه تحت دسته بندی مشخص به تفصیل شرح داده می شود:
 • سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی انگلستان:
این سرمایه گذاری فقط برای کسانی است که در کشور انگلستان مدرک دانشگاهی خود را اخذ نموده باشند. این ویزای سرمایه گذاری انگلستان به ویزای کارآفرینی پس از تحصیل POST­-STUDY WORK  در انگلستان  معروف است. این طرح خاصی از طرف دولت انگلستان جهت تبدیل ویزای تحصیلی شخص به اقامت دائم انگلستان از راه سرمایه گذاری در انگلستان می باشد. این روش نیازمند ارائه گواهی است که نشان دهد دارائی شما معادل ۵۰ هزار پوند انگلیس است و فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های انگلستان هستید. به این شکل در راستای تبدیل ویزای تحصیلی انگلستان به ویزای سرمایه گذاری انگلستان، دولت انگلستان ویزای دو ساله ای به شخص می دهد تا فرصت ایجاد شغل و تجارتی معادل ۵۰ هزار پوند را داشته باشد و بتواند اقامت خود را به اقامت دائم انگلستان تبدیل نماید. لازم به ذکر است احتمال اخذ این ویزا برای ایرانیان خیلی پایین است.
 • سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی انگلستان:
روش بعدی ویزای سرمایه گذاری انگلستان جهت اخذ اقامت دائم این کشور، طرح سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی انگلیس می باشد که به عبارتی کارآفرینی در انگلستان(entrepreneur visa) محسوب می شود. گرفتن این ویزا فقط برای اشخاصی است که می خواهند در انگلستان تجارتی را راه اندازی نمایند و از این راه اقامت دائم انگلستان را نیز اخذ نمایند. با ویزای سرمایه گذاری انگلستان امکان مهاجرت همه خانواده فراهم است. که خانواده شامل خود فرد، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد. ویزای سرمایه گذاری انگلستان بر پایه سیستم امتیازبندی می باشد و باید ۹۵ امتیاز را شخص سرمایه گذار حتما کسب نماید که سرمایه گذار ۳ فاکتور را باید داشته باشد:
دارایی معادل ۲۰۰ هزار پوند به صورت سپرده کوتاه مدت به مدت ۳ ماه در یکی از بانک های مورد تأیید انگلستان (پاسارگاد و پارسیان). این مبلغ بصورت ریالی و یا ارزی می تواند در حساب شخص در ایران باشد و پرینت سه ماهه حساب باید به سفارت ارائه شود. منبع درآمد این پول باید مشخص شود.
مدرک زبان انگلیسی نمره آیلتس(IELTS) سطح ۶ داشته باشد.
گواهی مبنی بر توانایی تأمین هزینه زندگی خود شخص و همراهان (حدود ۳۵۰۰ پوند برای هر نفر)
برای ویزای سرمایه گذاری انگلستان حتما باید یک بیزینس پلن هم نوشته شده و طرح توجیه اقتصادی همراه با بقیه مدارک به سفارت برده شود. پس از ارائه مدارک به سفارت، در صورت تأیید مدارک، سفارت یک ویزای سه سال و چهار ماهه برای سرمایه گذار و خانواده وی صادر می کند و سرمایه گذار باید در این مدت، دو شهروند انگلیسی را به مدت یک سال استخدام نماید و به آنها حقوق و مالیات به دولت پرداخت نمایند. در اینصورت ویزا به مدت دوسال تمدید شده و بعد از این مدت امکان درخواست برای اقامت دائم در انگلستان وجود دارد. کسانی که ویزای ۲۰۰ هزار پوندی سرمایه گذاری انگلستان را دریافت کرده اند، در سال حداقل ۶ ماه  باید در خاک انگلستان حضور داشته باشند. تحصیل برای فرزندان کسانی که با این ویزا وارد کشور انگلستان می شوند همانند دانش آموزان انگلیسی رایگان می باشد. همچنین می توانند از بیمه و خدمات پزشکی رایگان در انگلستان استفاده نمایند.
 • ویزای سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی
انگلستان یکی از بهترین و مطمئن ترین سرمایه گذاری های در حال حاضر می باشد که پول شما به مدت ۳ ماه در حساب خود شخص در ایران می باشد و فقط در صورت صدور ویزا و بعد از ورود خود شخص به کشور انگلستان منتقل می شود و در انگلستان با مبلغ مشخص شده بر اساس همان بیزینس پلنی که از قبل نوشته شده است، سرمایه گذاری انجام می شود.
شما دوست عزیز در صورت داشتن هر گونه سؤالی در زمینه ویزای سرمایه گذاری انگلستان و انواع سرمایه گذاری در انگلستان می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش، شعبه مرکزی آن در وین اتریش و یا تمامی دفاتر همکار این مؤسسه در سراسر ایران تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی ما در خصوص مهاجرت به انگلستان و یا اخذ اقامت انگلستان بهره مند شوید. مشاوران و حقوقدانان ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هموطنان عزیز در رابطه با سرمایه گذاری در انگلستان می باشند.

ویزای کار در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید اوراق قرضه

نوع دیگری از سرمایه گذاری در انگلستان، سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی می باشد. این مبلغ در سال های گذشته ۱ میلیون پوند بوده که به دلیل سخت شدن شرایط اقامت و تابعیت کشورها به ۲ میلیون پوند افزایش یافته است. این برنامه توسط دولت انگلیس برای افراد خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس طراحی و اجرا شده و هدف از اعطای ویزای سرمایه گذاری انگلستان جذب اشخاص با دارایی های زیاد از طریق سرمایه گذاری در انگلستان می باشد. این سرمایه گذاری طوری طراحی شده که این اجازه را به فرد سرمایه گذار می دهد که با یک ویزای ۳ سال و ۴ ماهه وارد این کشور شود و در صورتی که فرد سرمایه گذار شرایط سرمایه گذاری را درست انجام دهد این ویزا به مدت دوسال دیگر تمدید خواهد شد و در مجموع بعد از ۵ سال سرمایه گذار می تواند درخواست اقامت دائم کشور انگلستان را از طریق سرمایه گذاری داشته باشد. این مبلغ باید به مدت ۳ ماه قبل از مراجعه به سفارت در یک حساب کوتاه مدت در بانک پاسارگاد یا پارسیان سپرده باشد. منبع تأمین پول نیز باید مشخص شود. در نهایت سرمایه گذاری که بتواند مبلغ زیادی از سرمایه خود را به انگلستان انتقال دهد برخلاف طرح های اجرایی دیگر با شروط خاص، در این ویزای سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی انگلستان داشتن مبلغ ۲ میلیون پوند کافی می باشد. البته شخص نمی تواند در انگلستان از کمک های اجتماعی استفاده نماید و باید نشان دهد علاوه بر مبلغ سرمایه از تأمین هزینه های خود و خانواده خود بر می آید.
برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری در انگلستان مدرک دانشگاهی خاصی نیاز نمی باشد. متقاضیان این نوع مهاجرت و سرمایه گذاری در انگلستان باید دارایی خودشان را به صورت خرید اوراق قرضه یا سهام شرکت های معتبر فعال، مدت زمان ۵ سال در یکی از بانک ها و مؤسسات مالی اعتباری انگلستان به صورت سپرده حساب داشته باشند یا یک فعالیت تجاری را در انگلستان راه اندازی نمایند. نکته مهم قابل توجه این است که فرد نمی تواند سرمایه خود را در املاک، مدیریت املاک، توسعه املاک و موارد ورزشی از قبیل خرید بازیکن قرار دهد. بعد از طی کردن این دوره ۵ ساله، سرمایه گذار می تواند برای گرفتن پاسپورت انگلستان اقدام نماید و باید ۶ ماه در سال را حتما در انگلستان سکونت داشته باشند و با این ویزا خانواده فرد( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نیز می توانند به انگلستان سفر کنند و با گرفتن ویزای ۲ میلیون پوندی سرمایه گذاری انگلستان، سرمایه گذار و افراد تحت تکفل متقاضی ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) از حقوق برابر با شهروندان انگلستان استفاده می کنند و از امکانات آموزش، بهداشت و درمان رایگان، اشتغال و سایر خدمات دولتی برخوردار هستند.
مزایای این روش:
 1. ویزای سرمایه گذاری انگلستان طی مدت زمان کوتاهی صادر می شود. کل پروسه نهایتاً ۳ ماه به طول می انجامد و پس از مراجعه به سفارت، طی ۳ هفته نتیجه اعلام می شود.
 2. هزینه درخواست پایین، (application fee=1561 pound).
 3. ویزای سرمایه گذاری انگلستان قابل اقدام برای ۴ شخص اصلی(حداقل سن ۱۸ سال) و همراهان وی تا حداکثر تعداد کل ۱۰ نفر می باشد.
 4. تمامی افراد مهاجر با ویزای سرمایه گذاری tier 1، از حقوق شهروندی مشابه تبعه انگلیس به صورت رایگان برخورداند.
 5. امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و اخذ پاسپورت انگلیسی وجود دارد.
 6. قبل از ورود شخص به کشور انگلستان کل مبلغ در حساب خود شخص در ایران بوده و سرمایه گذار متحمل ریسک نمی شود.

سرمایه گذاری در انگلستان و خرید ملک

طبق قوانین انگلستان، اعطای ویزای سرمایه گذاری انگلستان و اقامت از طریق خرید ملک ممکن نیست. این بدین معنی است که شما باید با روش های دیگر سرمایه گذاری در انگلستان، ویزای انگلیس را اخذ نمایید و پس از ورود می توانید اقدام به خرید ملک نمایید. بیزینس پلن (برنامه تجاری) هیچ کدام از سرمایه گذاری های گفته شده نباید روی ملک باشد. دولت به دلیل پیشرفت بالای ملک، تمایلی به دریافت سرمایه گذاری خارجی در زمینه ملک ندارد.
 
مؤسسه حقوقی ملک پور آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به تمامی سئوالات شما در باب اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان و اقامت دائم انگلستان از طریق سرمایه گذاری می باشد، با ما تماس بگیرید

سرمایه گذاری در انگلستان و قوانین اخذ تابعیت

کشور انگلستان منعی بر تابعیت دوگانه ندارد و متقاضیان می توانند پس از ۶ سال، برای شهروندی انگلستان، با رعایت موارد زیر اقدام نمایند:
 •  اقامت در انگلستان به مدت ۵ سال
 • در مدت ۵ سال بیش از ۴۵۰ روز در خارج از انگلستان سپری نکرده باشد
 •  در ۱۲ ماه قبل از درخواست، بیش از ۹۰ روز در خارج از انگلستان سپری نکرده باشد
 • هنگامی که شهروندی انگلیس به فرد اعطا شد، هیچ محدودیتی در زمان سپری شده در خارج از انگلستان وجود ندارد
گاهاً ممکن است بنا به برخی دلایل قوانین برای برخی کشورها متفاوت اعمال شود که باید در همان زمان قوانین مربوطه استعلام شود.

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان و جزئیات طرح ها در استان های مختلف متفاوت است، بنابراین در خصوص سرمایه گذاری در انگلستان و چگونگی اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری به شما عزیزان توصیه می گردد اگر قصد اخد اقامت انگلستان و در نهایت اخذ تابعیت انگلستان را دارید و می خواهید از تمام شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری آگاه شوید، همواره می توانید با  مؤسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت رایگان و تلفنی در خصوص اخذ تابعیت انگلستان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش دارای بهترین اطلاعات در زمینه مهاجرت به انگلستان و ویزای سرمایه گذاری انگلستان می باشد.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید