تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

 

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی و مقدمه ای بر آن

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی ، شرایط تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی در مقاطع مختلف و هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی نکاتی است که دانستن آن برای افرادی که تمایل دارند برای تحصیل در این کشور اقدام کنند اهمیت دارد.
  • آیا از طریق تحصیل در آفریقای جنوبی امکان دریافت اقامت دائم این کشور وجود دارد؟
  • برای تحصیل در این کشور آشنایی با چه زبانی مورد نیاز است؟
  • آیا دانشجو در کشور آفریقای جنوبی این اجازه را دارد که همسر و فرزندان خود را با خود همراه کند؟
ما در این مقاله بر آن شده ایم، پاسخ تمامی سوالات شما در زمینه تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی را به صورت خلاصه و مفید بیان داشته و نکات مهم این اقدام را ذکر نماییم. این مقاله مربوط به موسسه حقوقی ملک پور بوده و شما بزرگواران می توانید برای بدست آوردن اطلاعات در ارتباط با همه کشورها با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند شوید.

 

 

تحصیل در آفریقای جنوبی و مقدمه ای بر آن


تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن

از نکات جالبی که در مورد کشور آفریقای جنوبی وجود دارد، داشتن 3 پایتخت است. شهرهای کیپ تاون، بلوم فونتین و پرتوریا 3 پایتخت این کشور می باشند. در هر یک از این شهرها یکی از سازمان های مهم وجود دارد. برای مثال قوه مجریه این کشور در شهر پرتوریا واقع شده و قوه قضاییه آنها نیز در شهر بلوم فونتین می باشد. در قاره آفریقا، کشور آفریقای جنوبی بزرگترین اقتصاد را داشته و جزوی از بنیانگذاران اتحادیه آفریقا است. همچنین این کشور در سازمان های زیادی از جمله سازمان ملل، سازمان تجارت بین الملل، صندوق های بین المللی پول و ... عضو می باشد. در این کشور 11 زبان رسمی وجود دارد که از این تعداد تنها 2 زبان اروپایی رایج است و آن نیز در وحله اول زبان انگلیسی و سپس زبان هلندی می باشد. در رابطه با تدریس در دانشگاه های این کشور لازم است در رابطه با انواع دانشگاه های آن صحبت شود که به صورت دانشگاه های ملی، دانشگاه های تکنیکال و دانشگاه های جامع می باشد. در دانشگاه های ملی تحصیل بیشتر بر تدریس علمی تمرکز داشته و در دانشگاه های تکنیکال بر آموزش حرفه ای و دانشگاه های جامع نیز ترکیبی از آموزش های علمی و عملی را هم زمان دارد. در زیر تحصیل در مقاطع مختلف را در کشور آفریقای جنوبی بررسی می کنیم.

 

 

تحصیل در آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن


تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آفریقای جنوبی اغلب مشابه کشورهای دیگر 4 سال به طول می انجامد و پس از 4 سال فرد می تواند نسبت به دریافت مدرک لیسانس خود اقدام نماید. در این کشور نیز 2 ترم تحصیلی در طول یک سال وجود دارد که اولین ترم از اوایل فوریه شروع می شود و تا اوایل ژون ادامه دارد و ترم دوم نیز از اوایل ژوئیه شروع شده و تا اواخر اکتبر خواهد بود. اغلب در این کشور مقطع لیسانس پس از گذشت 3 سال به اتمام می رسد اما شخص برای دریافت مدرک لیسانس خود باید یک دوره یک ساله را به صورت عملی نیز بگذراند تا پس از آن بتواند مدرک لیسانس خود را دریافت نماید.

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس

در کشور آفریقای جنوبی تعداد دانشگاه ها و موسسات آموزشی بالا نمی باشد. در مقطع فوق لیسانس تنها 23 موسسه وجود دارند که این دوره را ارائه می دهند. این موسسات شامل دانشگاه های جامع، دانشگاه های تکنیکال و موسسات خصوصی می باشند که در مجموع 23 موسسه می باشند. در مجموع این دانشگاه ها نیز تنها 115 رشته در این مقطع برگزار می شود. دوره فوق لیسانس اغلب بسته به رشته بین 1 تا 2 سال بوده و ترم هایی که دانشگاه ها ارائه می دهند در ماه های سپتامبر و ژانویه می باشند.

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی در مقطع دکترا

مطمینا برای افرادی که تمایل دارند در این مقطع تحصیل نمایند در وحله اول ارائه مدرک تحصیلی پیشین که شامل لیسانس و فوق لیسانس آنها می باشد الزامی است. از آنجایی که کشور آفریقای جنوبی در حال رشد است از این رو پذیرای دانشجویان بین المللی نیز می باشد و این امکان وجود دارد که در حدود 60 هزار دانشجو در سطح بین الملل برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. ولی از آنجایی که تعداد موسسات آموزش عالی در کشور آفریقای جنوبی بالا نمی باشد، در این بین تنها 6 موسسه هستند که در سطح دکترا دوره های تحصیلی را ارائه می دهند. در این کشور نیز دوره دکترا اغلب بین 3 تا 5 سال بوده و پس از ارائه رساله دکترا خود و دفاع از آن می توانند مدرک دکترا خود را دریافت نمایند. برای دریافت پذیرش در مقطع دکترا در کشور آفریقای جنوبی شما باید با دانشگاه ها و اساتید دانشگاه های آنها ارتباط گرفته و رضایت آنها را جلب نمایید. در این راستا مدارکی مانند انگیزه نامه، رزومه تحصیلی شما و تحقیقات و مقالاتی که از پیش داشته اید، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی و هزینه های تحصیل

در کشور آفریقای جنوبی با توجه به انواع دانشگاه هایی که وجود دارد، هزینه های تحصیل متفاوت است. لازم است به این موضوع توجه نمایید که هزینه های تحصیل در این کشور برای شهروندان آنها قطعا کمتر خواهد بود و دانشجویان بین المللی باید هزینه بیشتری برای تحصیل پرداخت کنند. علاوه بر انواع دانشگاه ها، هزینه های تحصیل بسته به رشته ای که قصد دارید در آن تحصیل کنید نیز متفاوت است. برای اینکه حدود هزینه های تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی را مشاهده نمایید، در جدول زیر چندی از این هزینه ها را عنوان می داریم.

 

 

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی و هزینه های تحصیل


تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی

یکی از نکات مثبت در رابطه با کشور آفریقای جنوبی این است که هزینه های زندگی در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی و یا کانادا پایین تر می باشد. اما بی شک هزینه های زندگی در این کشور نیز به مشابه کشورهای دیگر بسته به منطقه متفاوت است. بیشترین هزینه هایی که شما باید برای زندگی در نظر داشته باشید مربوط به هزینه مسکن است. علاوه بر آن برای رفت و آمد و خورد و خوراک نیز شما باید هزینه هایی را در نظر بگیرید. در زیر به تفکیک هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی را عنوان نموده ایم. در نظر داشته باشید واحد پول این کشور رند است و هزینه ها به واحد پول آفریقای جنوبی عنوان شده است.

 

 

تحصیل در آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی 1

تحصیل در آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی 2

تحصیل در آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی 3

تحصیل در آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی 4


تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی و بورس تحصیلی

در کشور آفریقای جنوبی نیز بورسیه هایی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که اغلب به این شکل هستند که دانشگاه این کمک هزینه را به دانشجو می دهد تا دانشجویان بتوانند از عهده هزینه های تحصیل و زندگی خود بر بیایند. در زیر به بررسی چند بورسیه در آفریقای جنوبی می پردازیم.

بورسیه DRD

این بورسیه مربوط به دانشجویان از قاره آفریقا می باشد. بر اساس این بورسیه به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا کمک هزینه ای برای زندگی آنها و سفر آنها به آفریقای جنوبی داده می شود که این مبلغ برای دانشجویان در مقطع ارشد در حدود 650 یورو و برای دانشجویان در مقطع دکترا برابر با 900 یورو می باشد.

بورسیه  تحصیلی برای نوآوران اجتماعی

این بورسیه بر این اساس بنا شده است که دانشجویانی که طرح های نوآورانه اجتماعی دارند تعهد نمایند تا در طول دوره تحصیلی خود برای اجتماع نوآوری داشته و کارآفرینی نمایند. دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی این بورسیه را اهدا می کند و این دانشگاه براساس این بورس تمام هزینه های تحصیل و زندگی شخص را برعهده می گیرند.

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی به زبان انگلیسی

از آنجایی که در کشور آفریقای جنوبی 11 زبان رسمی وجود دارد، یکی از نکاتی که در این کشور به بحث و بررسی فراوان گذاشته شد، انتخاب یک زبان به عنوان زبان واحد بوده است. پس از بررسی های فراوان تصمیم بر آن شده که دو زبان انگلیسی و آفریقایی را برای تدریس در مدارس و دانشگاه های خود انتخاب نمایند. از این رو تحصیل در دانشگاه های آفریقای جنوبی به زبان انگلیسی ممکن است زیرا بیشتر دانشگاه ها در وحله اول به زبان انگلیسی دوره های خود را ارائه می دهند. از این رو تحصیل در آفریقای جنوبی می تواند یکی از انتخاب های افراد از کشورهای مختلف باشد. اما برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور دانشجو باید مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6 و نیم را ارائه دهد.

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز

برای تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی دانشجو باید ابتدا پذیرش در رشته مورد نظر خود را دریافت نماید. برای این کار نیز مواردی مانند انگیزه نامه، توصیه نامه از اساتید پیشین، ارائه آخرین مدارک تحصیلی اعم از دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس و همچنین ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی است. پس از آن که پذیرش خود را دریافت نمودید باید برای دریافت ویزا اقدام کنید. برای این کار نیز مدارک زیر مورد نیاز است:
  • پاسپورت معتبر
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • گواهی عدم سوپیشینه
  • بیمه درمانی
  • اسناد مربوط به تاهل در صورت متاهل بودن

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی و وضعیت ویزای همراه

اغلب افرادی که متاهل می باشند تمایل دارند در صورتی که برای تحصیل در کشور دیگری اقدام نمایند همسر و فرزندان خود را نیز به همراه داشته باشند. در این زمینه کشورهای مختلف اغلب با این موضوع موافقت می کنند اما نحوه دریافت ویزا و امکانات پس از اقامت متفاوت خواهد بود. در این زمینه کشور آفریقای جنوبی نیز با الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال موافق بوده و به همراهان شخص ویزای 3 ساله خواهد داد اما به این موضوع توجه نمایید که همراهان دانشجو اجازه تحصیل و کار نخواهند داشت.

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی و وضعیت اقامت پس از تحصیل

دانشجویان در حین تحصیل می توانند در کشور آفریقای جنوبی در حدود 20 ساعت در هفته به کار مشغول شوند. اکثر افرادی که برای تحصیل به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند تمایل دارند پس از تحصیل به کار در آن کشور مشغول شوند. کشور آفریقای جنوبی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس شرایط خاصی را برای دانشجو محیا نکرده است. اما به دانشجویان مقطع دکترا این اجازه داده می شود که پس از تحصیل خود یک سال در کشور آفریقای جنوبی مانده و به کار مشغول شوند. این موضوع یکی از نکات ضعف برای این کشور محسوب می شود زیرا در اغلب کشور های اروپایی و یا کانادا پس از تحصیل به دانشجو امکان جستجو کار حداقل به مدت 6 ماه داده می شود. لازم است برای اطلاع پیدا کردن از شرایط کاری این کشور نرخ بیکاری آن را بررسی نمایید. توجه نمایید در صورتی که شما بتوانید پس از تحصیل خود در این کشور به کار مشغول شوید، در صورتی که 5 سال در این کشور مشغول به کار باشید می توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهید.
 

تحصیل در آفریقای جنوبی و نرخ بیکاری


 

 

تحصیل مهندسی در آفریقای جنوبی و تمامی نکاتی که در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است و در انتخاب دانشجویان تاثیر بسزایی دارد را در این مقاله بررسی نمودیم. از آنجایی که تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد، موجب می شود این کشور جزو یکی از انتخاب های دانشجویان بین المللی قرار بگیرد. علاوه بر آن هزینه های زندگی در این کشور نیز نسبتا قابل قبول است اما شرایط کار پس از تحصیل در این کشور به نسبت کشورهای دیگر ضعیف تر می باشد از این رو شاید بتوان انتخاب بهتری جهت تحصیل داشت مانند کشورهای اروپایی مثل آلمان، اتریش، نروژ و ... داشت که هزینه تحصیل در این کشورها نیز رایگان می باشد. پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با مشاوران مجرب موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی آنها بهره مند شوید.
 
 

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید