مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج در اختیار شما قرار دهیم.

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا
 
مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا و قوانین ازدواج در کانادا در سال 2018 و مهاجرت سوری به کانادا در این مقاله بررسی می شود. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از راه های مهاجرت در سال های اخیر است که نسبت به سایر روش ها مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. موسسه حقوقی ملک پور با ده سال سابقه در این حوزه به نکات و جزئیان این نوع مهاجرت به کانادا می پردازد.
 
مقدمه مهاجرت از طریق ازدواج
قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان Immigration and Refugee protection act  قسمتی را به خانواده و نگه داشتن خانواده در کنار هم اختصاص دادهد که اداره مهاجرت کانادا   CIC  یا    Citizenship and Immigration Canada   مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را در اولویت قرار داده تا آنجا که موسسه حقوقی ملک پور در شش ماه تا یک سال ویزای این افراد را اعطا میکند.
قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان در بند یک ماده دوازده می گوید فرد خارجی را در صورتی پدر یا مادر یا فرزند یا همسر یا شریک زندگی یا یکی از اعضای خانواده شهروند یا سیتیزن یا دارای اقامت دائم کانادا باشد، عضو خانواده می داند.
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با همسری که شهروند کانادا است یا در کانادا اقامت دارد صورت می گیرد. شرایط همسر از دیدگاه قانون کانادا شامل سه دسته است:
1.      Spesese همسر عقدی و قانونی
2.      Common   law partner شریک زندگی عرفی یعنی افرادی که حداقل یک سال با هم در یک مکان زندگی کنند.
3.      conjugal partner زوجی که در یک مکان زندگی نمی کنند اما رابطه زناشویی با یکدیگر دارند.
شریک زندگی شامل افراد هم جنس نیز می شود و کسانی که با یکدیگر قرار ازدواج دارند اما رابطه زناشویی بینشان نیست در این تعریف قرار نمی گیرند و نمی توانند به عنوان اسپانسر برای ازدواج اقدام به ازدواج کنند.
 
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
برای چنین اقامتی کسی که در کانادا حضور دارد اسپانسر می شود و کسی که قصد مهاجرت دارد از طریق همسر خود نیز باید شرایط مخصوص به خود داشته باشند:
شرایط کسی که اسپانسر می شود:
1.      باید مقیم کانادا یا شهروند کانادا باشد
2.      باید حداقل 18 سال سن داشته باشد
3.      حداقل برای سه سال توانایی تامین هزینه های زندکی همسر خودش را داشته باشد البته در صورتی که شخص متقاضی مهاجرت به کانادا خودش توانایی مالی برای تامین هزینه های خود را نداشته باشد
در این سه سال نباید از دولت انتظار کمک مالی یا  social Assistance داشت و فرد اسپانسر باید تمام هزینه ها را پرداخت کند
4.      در کانادا یا کشورهای اطراف محکوم به خشونت علیه خانواده یا جرایم علیه شخص یا جرایم جنسی و تهدی علیه اشخاص نشده باشد یا اگر شده تبرئه شده باشد یا اعاده حیثیت کرده باشد و یا اینکه مجازت خودش را گذرانده باشد و از آن 5 سال گذشته باشد.
5.      باید در کشور کانادا مقیم باشد یا تعهد بدهد که در زمان آمدن اسپانسر شونده، اسپانسر در خاک کانادا سکونت داشته باشد.
6.       زمان درخواست، همسر یا شریک زندگی دیگری نداشته باشد
7.      در 5 سال گذشته اسپانسر شخص دیگری از طریق ازدواج نشده باشد.
8.      شخص اسپانسر به خاطر تعهدات خود بدهکار دولت نباشد
9.      باید امضا و تعهد کتبی به دولت کانادا و شخص اسپانسر شونده بدهد که شریک زندگی خود را تا سه سال حمایت مالی می کند.
شرایط اسپانسر شونده:
1.      حداقل  16 سال سن داشته باشد
2.      اعلام به اینکه از تعهدات خود نسبت به همسرش و دولت کانادا آگاه است و تمام تلاش خود را برای استقلال مالی انجام دهد.
 
بعد از اینکه شخص متقاضی اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کرد به مدت دو سال با اسپانسر خود باید زندگی مشترک داشته باشد و در صورت عدم رعایت این امر بعد از دوسال اقامت وی باطل خواهد شد و از کشور خارج می گردد. یعنی اگر مشخص شود که طی دو سال از یکدیگر جدا زندگی می کرده اند اقامت وی باطل خواهد شد. این ازداج باید به صورت واقعی انجام شوند و باید احراز شود که این افراد متقاضی، همسر واقعی است و صرفا برای اقامت دائم آمریکا این درخواست را نداده است. هنگام تشکیل پرونده در اداره مهاجرت یکی از مهمترین مدارکی که باید فرستاده شود مدارکی است که نشان می دهد این دو شخص زوج حقیقی هستند.
مواردی مثل اختلاف سنی زیاد بین زوجین و اختلاف زبان و اختلاف مذهب و دین می تواند افسر ویزا را به شک بیندازد که این ازدواج واقعی نیست و در نتیجه ویزای چنین افرادی پدیرفته نشود.
در صورت زندگی کنار هم در کشور کانادا و گذشت مدت زمانی اگر دولت کانادا متوجه تقلبی بودن مدارک یا غیرواقعی بودن ازدواج آنها شوند اقامت دائم آنها باطل خواهد شد.
 
نتیجه
یکی از روش های بسیار مناسب برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است که در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون سختی و شرایط مالی و کاری و تحصیلی شخص اقامت دائم کانادا را دریافت خواهد کرد و موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی خود در وین و دفاتر همکار در ایران آماده هرگونه مشاوره و خدمت رسانی در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق ازداج را با کیفیت و سرعت بسیار بالا را دارد. سوالات خود را در خصوص مهاجرت به کانادا چه از طریق ازداج یا روش های دیگر با ما در میان بگذارید تا بهترین مشاوره را به شما و خانواده و همراهانتان برای این پروسه به صورت راحت و تخصصی داشته باشید.

از دیگر خدمات موسسه ملک پور دیدن فرمایید